Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 12:52   #281
Ove godine sam prvi put upisao prvu godinu Sveucilista u Zagrebu. Nagodinu bih ipak htio promjeniti fakultet i upisati drugi fakultet Sveucilista u Zg. Buduci da sam iskoristio pravo na besplatnu prvu godinu, morao bih platiti ~7000kn iduce godine. Mogu li putem zamrzavanja ove godine ikako izbjeci placanje tih novaca? Nije mi prpblem izmisliti depresiju ako mi to ustedi 7000kn. Zna li netko mozda je li to moguce?
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 20:22   #282
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Ove godine sam prvi put upisao prvu godinu Sveucilista u Zagrebu. Nagodinu bih ipak htio promjeniti fakultet i upisati drugi fakultet Sveucilista u Zg. Buduci da sam iskoristio pravo na besplatnu prvu godinu, morao bih platiti ~7000kn iduce godine. Mogu li putem zamrzavanja ove godine ikako izbjeci placanje tih novaca? Nije mi prpblem izmisliti depresiju ako mi to ustedi 7000kn. Zna li netko mozda je li to moguce?
Ne, i dalje ćeš se morati ispisati, što znači plaćanje novog upisa.
Zamrzavanje godine služi tome da možeš nastaviti studirat na trenutnom faksu.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:37   #283
Zna li netko zašto mi je razina prava na prehranu ukinuta nakon zamrzavanja, a naglaseno je da se zamrzavaju obveze, ali da prava zadrzavam? Zdravstvno mi je i dalje vazece koliko vidim npr
morganap03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 01:20   #284
Quote:
morganap03 kaže: Pogledaj post
Zna li netko zašto mi je razina prava na prehranu ukinuta nakon zamrzavanja, a naglaseno je da se zamrzavaju obveze, ali da prava zadrzavam? Zdravstvno mi je i dalje vazece koliko vidim npr
Otiđi do referade i pitaj da ti na kompjuteru provjere status iksice i da ju aktiviraju. Greskom automatski ju zablokiraju.
Prvo reci da ti ne radi iksica i da provjere status.
Onda kasnije tek uđi dublje u priču i pripremi sa sobom isprintan papir di je navedeno da imas pravo zadrzat sva prava.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:19   #285
Ovako imam pitanje, nikad nisam zamrzavala godinu tj stavila je u mirovanje pa ne znam kako to ide i koja je procedura.
Naime trudna sam (5.mj trudnoće) i htjela bih godinu staviti u mirovanje, inače sam izvanredna studentica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Čula sam da se piše neka molba dekanu-kako bi ta molba trebala izgledati, koje bitne dijelove morate upisati u nju?
Viola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:15   #286
Quote:
Viola24 kaže: Pogledaj post
Ovako imam pitanje, nikad nisam zamrzavala godinu tj stavila je u mirovanje pa ne znam kako to ide i koja je procedura.
Naime trudna sam (5.mj trudnoće) i htjela bih godinu staviti u mirovanje, inače sam izvanredna studentica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Čula sam da se piše neka molba dekanu-kako bi ta molba trebala izgledati, koje bitne dijelove morate upisati u nju?
Morat ćeš se raspitat na svom faksu u vezi toga, jer nisam sigurna kako to ide s izvanrednima. Po prijašnjem pravilniku su mogli jedino redovni studenti zamrznuti, no čini se da novi pravilnik po tom pitanju ništa ne govori.
Uglavnom inače to ide preko sveučilišne medicine, tamo doneseš kopiju potvrde od svog liječnika da si trudna, oni ti izdaju potvrdu o mirovanju koja košta 200kn i nju priložiš uz molbu koja je čisto formalna. Napišeš da tražiš mirovanje obveza u toj i toj godini zbog trudnoće. Obrazac za običnu molbu bi trebao biti negdje na stranici faksa.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 02:03   #287
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Uglavnom inače to ide preko sveučilišne medicine, tamo doneseš kopiju potvrde od svog liječnika da si trudna, oni ti izdaju potvrdu o mirovanju koja košta 200kn i nju priložiš uz molbu koja je čisto formalna.
Ja nisam ništa plaćala za potvrdu o mirovanju :/ Samo sam doktorici kod koje sam prijavljena preko faksa skopirala dokumentaciju o bolesti od specijaliste s Rebra i ona je isprintala potvrdu, koju sam predala u referadi uz molbu. Jedino sam molbu na faksu platila 100 kn. Ne znam vrijedi li isto i za ostale fakseve...
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:51   #288
Quote:
PasalacquaGirl kaže: Pogledaj post
Ja nisam ništa plaćala za potvrdu o mirovanju :/ Samo sam doktorici kod koje sam prijavljena preko faksa skopirala dokumentaciju o bolesti od specijaliste s Rebra i ona je isprintala potvrdu, koju sam predala u referadi uz molbu. Jedino sam molbu na faksu platila 100 kn. Ne znam vrijedi li isto i za ostale fakseve...
Očito je kod svakog drukčije. Ja sam za ovo dobila račun od sveučilišne medicine, a molbu isprintala doma, jer je to bila obična opća molba.
Ali prilično uznemirujuće što te stvari nisu skupno regulirane.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:56   #289
Pozdrav svima!

Naime, studiram ekonomiju, ali bih se sljedeće godine voljela prebaciti na farmaciju, a budući da ću dotad položit više od pola ekonomije, i nju nekad planiram završit. Pa me sad zanima, jer nit sam trudna nit služim vojni rok ili slično, mogu li zamrznuti godinu? Studirala bih paralelno, ali su na ekonomiji obvezni dolasci a nemam baš para da plaćam 14000 kn ako bih se prebacila na izvanredne na ekonomiji.

Savjeti?? :$
Gorgona789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:21   #290
Moze mi se u inbox javiti netko tko je zamrznuo godinu na pravu u zagrebu, a da je izvanredni student? Hvala
Evalynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 11:01   #291
Zna li netko za slucaj da je zamrznuta zadnja godina kad su svimi predmeti odlusani i polozeni. Znaci mogu li imati obranu diplomskog ili moram upisivat novu godinu samo za to?
Lantanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 16:13   #292
Quote:
venenum kaže: Pogledaj post
eto da podijelim svoje iskustvo...

ja sam pauzirala na filozofskom u zg. ako je netko zainteresiran s tog faxa nek se javi prof. mikulicu (procelnik za nastavu i studente) i on ce vam sve objasnit..meni je rekao da zapravo svaki student ima pravo pauzirat bez obzira na razlog. u molbi navedes da je razlog osobne/obiteljske ili kakve god prirode. meni je npr. stara dobila otkaz i nije bilo para za stan, rezije itd. tete u referadi nisu bile bas susretljive (a kad jesu?) ali mikulic i onaj novi tip u referadi su mi sami to sredili.

moze se pauzirat 2 godine uzastopno, imas sva prava sto ukljucuje i rad preko stud.servisa i mozes polagat ispite ako imas potpis ili ispunjene obveze od prije.

nadam se da je ovo nekome korisno sretno!
Ima li itko iskustva ili je cuo o zamrzivanju godine dvije godine za redom?
Isto ovako na obiteljski/osobni problemi.
Je li to ovako za Sveuciliste u Zagrebu kao cjelokupno vrijedi i za sve fakseve koji spadaju pod njega da se tako moze? Nadam se da jos uvijek moze, a mislim ipak je gore post prije 7 godina napisan, pa ...

Stvarno, je li itko zamrznuo il zna slucaj dvije godine za redom??
Moram se jos propitati po faksu al sad sam u stisci i subota je pa tek mogu iduci tjedan.
Molim da mi odgovori ko zna ista, bilo sto, fkt je vazno...
coffeelvr0114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 21:53   #293
Zena je rodila 10.09.2018 te smo predali molbu za mirovanje tekuce godine 2017/18 za koju je uredno platila skolarinu u punom iznosu.

Molba je odobrena te je sad dobila obavijest da je morala uplatit novu skolarinu za 2018/19 iako ce mirovati dok mala curica ne napuni 12mj.

Sad mi nije jasno zasto mora opet placati skolarinu? Pricam o PMF-u Zagreb
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 13:32   #294
Zamima me da li netko ima iskustva u zamrzavanju godine na ekonomiji u Splitu bojim se da ove godine ne budem u toj situaciji i na osnovu cega bi mogla te do kad jer mi zena iz referade rekla da se moze u deveti a u pravilniku pise do kraja nastave u 6.mj
mamičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 02:49   #295
Pozdrav,
Stavila bih drugu godinu u mirovanje zbog toga sto slusam neke kolegije iz prve koje, izgleda ni sada necu uspjeti poloziti. Eh, cula sam da odobravaju mirovanje samo ukoliko student nije iskoristio svih 8 izlazaka na ispit. Dakle ako je student izasao 6 puta, mirovanje mu dopusta da slusa kolegij treci put, ali ima pravo samo na 2 izlaska.

Tako to funkcionira na mom faksu, zanima me je li takva procedura i drugdje.?
Sto se tice dokumentacije, fakultetska ljecnica mi je dala potvrdu tj najavu fakultetu da sam bolesna i da cu navjerojatnije staviti godinu u mirovanje i rekla je da dodem na jesen po pravu potvrdu.
Ima li neki rok na jesen do kojeg se ta molba s potvrdom mora predati?
SophieLuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2019., 15:20   #296
Spletom okolnosti, prvenstveno financijske prirode, makar je to utjecalo i na moje mentalno stanje, necu 2. godinu zaredom ostvariti 35 ects, sto znaci i gubitak studentskih prava. Nemam nikakvu lijecnicku potvrdu i samim time nemam neki dobar razlog za mirovanje godine, barem ne u pogledu ljudi koji odlucuju o tome.

Ima li itkoikakav savjet koji bi mi mogao pomoci da uspijem zamrznut godinu tj. da prakticki na jesen dobijem jos jednu sansu.

Stvarno ne znam je li bi mi bilo pametno ne izlaziti na ispite na ljetnim rokovima pa to pokusati opravdati sa nekom lijecnickom dokumentacijom ili pokusati otici do nekog psihijatra koji bi mi mogao napisati neku potvrdu o klinickoj depresiji ili sto. Ako itko zna nekog ko bi mi mogao pomoci oko toga molim vas napisite.

Bilo kakav savjet bio bi koristan.
pojeovukmagare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2019., 23:19   #297
Quote:
pojeovukmagare kaže: Pogledaj post
Spletom okolnosti, prvenstveno financijske prirode, makar je to utjecalo i na moje mentalno stanje, necu 2. godinu zaredom ostvariti 35 ects, sto znaci i gubitak studentskih prava. Nemam nikakvu lijecnicku potvrdu i samim time nemam neki dobar razlog za mirovanje godine, barem ne u pogledu ljudi koji odlucuju o tome.

Ima li itkoikakav savjet koji bi mi mogao pomoci da uspijem zamrznut godinu tj. da prakticki na jesen dobijem jos jednu sansu.

Stvarno ne znam je li bi mi bilo pametno ne izlaziti na ispite na ljetnim rokovima pa to pokusati opravdati sa nekom lijecnickom dokumentacijom ili pokusati otici do nekog psihijatra koji bi mi mogao napisati neku potvrdu o klinickoj depresiji ili sto. Ako itko zna nekog ko bi mi mogao pomoci oko toga molim vas napisite.

Bilo kakav savjet bio bi koristan.
Probaj rijesiti sto vise mozes ispita na ljetnom roku.
Mozes zamrznuti godinu na osnovu slabog imovinskog stanja (to cak mozes napraviti nakon ljetnog roka).
Raspitaj se na referadi i u tajnistvu faksa...
Prelistaj zadnjih nekoliko stranica, ja sam prije pisala o tome..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 21:47   #298
Pozdrav, apsolventica sam na fakultetu (imam sva studenska prava), no zbog zdravstvenog stanja na zalost nisam u stanju polagati preostale predmete. Da li je moguce u mojoj situaciji zamrznuti godinu uopce posto sam apsolventica?
EvaWhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 11:47   #299
Pozdrav, molim ako netko zna odgovor: apsolvent koje je sve odslušao i ima pravo polaganja preostalih ispita (2 komada, tj. predaja jednog seminarskog rada + 1 ispit) te je kolegije slušao u zimskom semestru, dakle ima ih pravo polagati do kraja jesenskih rokova.

Nažalost došla bolest krajem svibnja i propustio je silom prilika ljetne rokove, a i sada je pitanje da li će biti u stanju iskoristiti ove jesenske. Medicinska dokumentacija postoji, ali nije mi jasno treba li tražiti mirovanje cijele godine ili samo ljetnog semestra obzirom da se ovo dogodilo u svibnju i nije se puno popravilo pa sad postaje jasno da treba tražiti mirovanje. Ako se traži mirovanje ljetnog semestra, da li onda uopće ima pravo polaganja ovih ispita iz zimskog? Ta preostala dva ispita su već drugi upis, zato pitam. Ja sam mama dotičnog studenta.
__________________
https://www.aier.org/article/an-education-in-viruses-and-public-health-from-michael-yeadon-former-vp-of-pfizer/
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 15:42   #300
da odgovorim na prethodni post, na cijelu godinu ali iduću. referada je placetogo.
Jens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.