Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 21:29   #21
Quote:
Ber kaže:
Čitam i definitivno mi se potvrđuje da je teško naći istinski objektivnog čovjeka.
Tako ti Barbie lamentiraš po stoti put o hrvatskim zločinima i onda napišeš ove ideološki zatucanu gluposti koje su čisti dokaz da smo daleko od istinskog moralnog stava.
Lako je napisati da je nešto glupost, malo teže obrazložiti i dokazati zašto.


Quote:

Ti kažeš:
"Tko je kriv srpskom vojniku što je izmasakriran u Lori". Da li je Lora možda u Srbiji? Što je radio srpski vojnik u Hrvatskoj.
Gornju tvrdnju nisam napisala. Kad citiraš, citiraj ispravno. Odgovorila sam na tvoj primjer u kojima optužuješ partizane što su eliminirali Nijemca koji se nalazio na neprijateljskom teritoriju, u tuđoj zemlji, u okrutnom, neravnopravnom i od Nijemaca nametnutom ratu između nenaoružanih civila i jedne od najmoćnijih vojski tog vremena.

Srpski vojnici o kojima pišeš (Srbi ili vojnici JNA srpske nacionalnosti?) uhićeni su izvan teritorija RH, dovedeni u RH u Loru, nisu evidentirani, prekršene su međunarodne konvencije o postupku sa ratnim zarobljenicima, mučeni su i ubijeni bez suđenja i bez službenog odobrenja.

Quote:
Barbie, legendo.
Daj se ostavi ratnih i ljudskih prava.
Zašto? Zar da ostavimo ljudska i ratna prava na dušu takvima kao ti?

Quote:

Ja sam da se službeno u Hrvatskoj zabrani ustaško znakovlje a prema partizanima odredi kao ideološkoj vojsci koja je počinila brojne zločine. Taj već potrošeni antifašistički termin u kantu za smeće jer se svaka prljava zapadna i domaća nacionalna "istina" kači za to.
Pošto ne priznaješ partizanima antifašističke zasluge koje bi to snage u 2. Svjetskom ratu bile zaslužne za slom fašizma na našim prostorima (kad su partizani prema tvojoj definiciji bili samo ideološki ukras)? Smiješno je da ti je odjednom i "Zapad" kriv. Dakle, svi smo žrtve jedne velike zavjere?

Sumirano, tvoje izlaganje služilo je za udaljavanje od teme o spomeniku Juri Francetiću. Ako bi zabranio ustaško znakovlje kako komentiraš činjenicu da je hrvatska saborska delegacija prije nekoliko dana zajedno sa crkvenim predstavnicima proslavila Bleiburg sa brojnim u ustaške odore obučenim posjetiteljima?
Barbie is offline  
Old 23.05.2004., 21:33   #22
Re: Re: Tko je stvarno bio Jure Francetić?

Quote:
Dragica kaže:
Prošle godine u ljeto smo bili sa grupom iz
Hannovera (Hrvatsko- Njemačko prijateljstvo)
u Lijepoj našoj na Cresu i na putu smo posjetili
spomenik Hrvatskom velikanu Juri Francetiću
i odali počast. Ponosim se što sam Hrvatica i
mogu reći da su na nas gledali sa respektom
i udivljenjem prema odanosti našoj stvari i
Domovini.
Svi oni koji su protiv kulturnih spomenika i
poricanja Hrvatske povijesti zna se otkud
vijetar puše.
Očito ne barataš dobro jezikom. Biti Hrvatica i nacistkinja - nikako nije isto. Ponositi se kulturom i rušiteljima kulture - još je manje isto. A ponositi se ubojicom koji je svu svoju energiju i zločine upregnuo u borbu za ropski položaj pod čizmom "plave rase" - nema ničega zajedničkog ni s Hrvatima, ni s Hrvaticama.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 23.05.2004., 21:35   #23
Quote:
damian kaže:

Pa, netko tko, bez obzira na političku orijentaciju, tvrdi da nikad i nigdje nisu vođene borbe između ustaša i četnika, ne može biti ništa drugo nego kvazi-povjesničar. Taj ili nema pojma o čemu priča ili zlonamjerno iskrivljuje povjesne činjenica.
Vjerojatno za svoju tvrdnju ima čvrst oslonac u stvarnosti. Možeš li ti navesti bitke, sukobe četnika i ustaša? Gdje, kada? Dokumenti, link, bilo kakve informacije?

Quote:
Relevantnu referencu? Vjerojatno ne postoji, ne znam. To bi bio netko tko bi objektivno gledao na povjesne događaje u Hrvatskoj, konkretno ove u IIWW. Tebi na primjer nije bilo poznato da su partizani nakon ulaska u Zagreb izvlačili ranjene iz bolnica i ubijali ih u okolnim šumama. To bi ti trebalo dati do znanja da tvoja referenca i nije baš nešto.
Nije mi poznato što ne znači da se nije dogodilo. Nisam isključiva i u mogućnosti sam se upoznati sa novim mada meni neugodnim činjenicama, što se za tvoje istomišljenike koji pobijaju i one čvrsto dokazane ne može reći. Molim te navedi izvor, mjesto, vrijeme tih navodnih partizanskih zločina u Zagrebu, te broj ubijenih ranjenika.
Barbie is offline  
Old 23.05.2004., 21:38   #24
Quote:
Bookva kaže:
Uvijek je bilo budala koje su se dičile onim čega se pametni stide, a zbog takvih smo svi bili krivi.

Tko "nas" je to krivio? Tko smo uostalom "mi"
Spot Perdita is offline  
Old 23.05.2004., 21:39   #25
ma da...kuhali su sapun partizani...sirotinja bila...kak ne znas za TO?






sramota.... ovdje pol foruma krsi vlastiti Ustav...i nikom nista...jos su i glasni, drcni...bezobrazni...


otkad mi je neki dan tip napisao da je na blajburgu pobijena cijela generacija Hrvata...opako sam se zamislila...


jesam uopce ziva? ili je moja generacija nastala iz epruvete...s obzirom da te, jedne generacije - ispred - nije ni bilo
revolution is offline  
Old 23.05.2004., 21:40   #26
Ti si Barbi napisala groznu stvar da su partizani (po subjektivnosti kojom pišeš očito "tvoji") mogli na smrt prebiti čime su stigli NJemca samo zato jer je neprijateljski vojnik i time si pokazala da si ista kao sudac Vukovioć koji je izjavio strašnu stvar da se u obrambenom ratu ne može učiniti zločin.
Za mene su partizani kao ideološka vojska zločinci jer su puno krvi i mrtvih ostavili iza sebe.
Iskreno govoreći, prava razlika od ustaša je što su partizani bili na pobjedničkoj strani.
Francetić je bio zločinac i nema mu se što podizati spomenik već treba djecu učiti kakve strahote je njegova vojska radila.
Za tvoje partizane ću otvoriti temu.
Principijelno Barbi, principijelno.
Ber is offline  
Old 23.05.2004., 21:42   #27
Quote:
Ber kaže:

Iskreno govoreći, prava razlika od ustaša je što su partizani bili na pobjedničkoj strani.
ma bravo :klap: ....ovo je trebalo smisliti...





koji vam je vrag svima??????????????? kakve to gluposti pisete??????
revolution is offline  
Old 23.05.2004., 21:45   #28
Quote:
Barbie kaže:
.... Srpski vojnici o kojima pišeš (Srbi ili vojnici JNA srpske nacionalnosti?) uhićeni su izvan teritorija RH ..
Prvo, vojnik u ratu ne može biti uhićen, već zarobljen. mp svekedmp ??? a gdje su to točno, izvan teritorija RH "uhićeni"?
Quote:
Barbie kaže:

, dovedeni u RH u Loru, nisu evidentirani, prekršene su međunarodne konvencije o postupku sa ratnim zarobljenicima, ...

Ako jesu (tj. ako nisu bili specijalci ili oni "balvanaši", koje ne štite nikakve međunarodne konvencije, niti bi itko za takve snosio ikakvu odgovornost) - žalosno je. Najviše zato jer Domovinski rat nije po biti afirmacija miloševićevstva, već njegova negacija. Naravno da za tako što čovjek ne može imati razumijevanja, - no što je radila Europa, kad su se one iste konvencije gazile i pred TV kamerama!? Što je radila Amerika (i što danas radi u Iranu)?

Quote:
Barbie kaže:
...
mučeni su i ubijeni bez suđenja i bez službenog odobrenja. ..
Dobro jutro!
To je već političko pitanje. Misliš da bi opciju protiv takvih ovlasti pojedinih službi - birači podržali!?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 23.05.2004., 21:46   #29
Quote:
revolution kaže:
(...)
sramota.... ovdje pol foruma krsi vlastiti Ustav...i nikom nista...jos su i glasni, drcni...bezobrazni...


(...)
Partizani nisu drzavotvorci Hrvatske, to se ucilo u osnovnim skolama ali je povjesni netocno.
Spot Perdita is offline  
Old 23.05.2004., 21:50   #30
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=49851

Tko je bio Francetic, je li bio zlocinac ili ne, nitko od nas na ovoj diskusiji ne zna, niti je to na nama da utvrdimo.

Stvar je u tome da su oni koji su taj spomenik podigli nisu digli spomenik iz ljubavi prema ustastvu. Bilo tko to tvrdi bezobrazno potpaljiva situaciju.
Spot Perdita is offline  
Old 23.05.2004., 21:51   #31
Quote:
Spot Perdita kaže:
Partizani nisu drzavotvorci Hrvatske, to se ucilo u osnovnim skolama ali je povjesni netocno.
Povijesno je netočno!? A, što je, ono, bio dr. Franjo?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 23.05.2004., 21:52   #32
Quote:
Barbie kaže:
Vjerojatno za svoju tvrdnju ima čvrst oslonac u stvarnosti. Možeš li ti navesti bitke, sukobe četnika i ustaša? Gdje, kada? Dokumenti, link, bilo kakve informacije?

Imaš sve na topicu o Francetiću. Da nisi otvarala dupli, vidjela bi.
Quote:
Nije mi poznato što ne znači da se nije dogodilo. Nisam isključiva i u mogućnosti sam se upoznati sa novim mada meni neugodnim činjenicama, što se za tvoje istomišljenike koji pobijaju i one čvrsto dokazane ne može reći. Molim te navedi izvor, mjesto, vrijeme tih navodnih partizanskih zločina u Zagrebu, te broj ubijenih ranjenika.
Pa, evo ti na primjer jedan link "navodnih" partizanskih zločina.
 
Old 23.05.2004., 21:55   #33
Quote:
demos kaže:
Povijesno je netočno!? A, što je, ono, bio dr. Franjo?
Aaaaaa.....meni se cinilo da je bio netko drugi prije Franje
Spot Perdita is offline  
Old 23.05.2004., 21:59   #34
Quote:
Spot Perdita kaže:
[B]https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=49851

Tko je bio Francetic, je li bio zlocinac ili ne, nitko od nas na ovoj diskusiji ne zna, niti je to na nama da utvrdimo.
Ocito da ne znate, inace ne bi diskutirali.
Quote:
Stvar je u tome da su oni koji su taj spomenik podigli nisu digli spomenik iz ljubavi prema ustastvu.
A-ha, a crne uniforme oblacu zbog ironijskog odmaka o od okoline.


Quote:
Bilo tko to tvrdi bezobrazno potpaljiva situaciju.
Da bar potpali. Pa da taj smrad vise odgori, ne more se izdurat vise ni sa gas maskom za cjelo tijelo
OrangeC2 is offline  
Old 23.05.2004., 22:02   #35
Quote:
Spot Perdita kaže:
Partizani nisu drzavotvorci Hrvatske, to se ucilo u osnovnim skolama ali je povjesni netocno.
Partizani su državotvorci Hrvatske države u današnjim granicama i prema tekovinama sadržanim u današnjem Ustavu Republike. Osim ako su tebi draži Ustav i granice NDH?
Barbie is offline  
Old 23.05.2004., 22:03   #36
Quote:
Spot Perdita kaže:
Aaaaaa.....meni se cinilo da je bio netko drugi prije Franje
Ma to ti se samo činilo. Franjo je bio glavni. Najmlađi - a KOMESAR partizanske BRIGADE! E, Bog i batina među patišima.
I tako ti je on postao državotvorac. Najprije se borio za jednu državu, a onda mu je bilo dosadno, pa ju je počeo rušiti. Kad se na kraju već raspadala (bez Franjine pomoći), priskočio je u situaciju i ponovno zasukao državotvorne ruke.

I što je, onda, tu bilo prije?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 23.05.2004., 22:05   #37
Quote:
damian kaže:

Imaš sve na topicu o Francetiću. Da nisi otvarala dupli, vidjela bi.

Pa, evo ti na primjer jedan link "navodnih" partizanskih zločina. [/B]
Pitanje je tko je citirani Marušić. Je li on povjesničar i kako to da se do danas ništa nije znalo o tome. Kako to da Franjo Tuđman, povjesničar po profesiji nije ništa o tome napisao u svojim znanstvenim djelima? No, dozvoljavam da su se zločini stvarno dogodili ukoliko se rešerširanje g. Marušića pokaže vjerodostojnim.
Barbie is offline  
Old 23.05.2004., 22:05   #38
U tri tjedna, od 8. svibnja 1945. pa do kraja tog mjeseca, partizani su u Zagrebu pogubili više od 26.000 ljudi! Taj podatak proizlazi iz istraživanja Zagrepčanina Milana Marušića koji je godinama istraživao sva zagrebačka stratišta nakon 8. svibnja 1945., kada su partizani ušli u Zagreb, a svoje će spoznaje objelodaniti u knjizi koja će se uskoro pojaviti u knjižarama.

Barbi, za tebe mogu zločinci biti državotvorci, za mene ne.
Ber is offline  
Old 23.05.2004., 22:09   #39
Quote:
Ber kaže:
U tri tjedna, od 8. svibnja 1945. pa do kraja tog mjeseca, partizani su u Zagrebu pogubili više od 26.000 ljudi! .
pa jel to pol zagreba onda otislo??

daj fakat pricate o LJUDIMA..nisu ovo igrice na compu...


kakve pizdarije., kakvih 26 tisuca ljudi????
revolution is offline  
Old 23.05.2004., 22:09   #40
Quote:
Ber kaže:
U tri tjedna, od 8. svibnja 1945. pa do kraja tog mjeseca, partizani su u Zagrebu pogubili više od 26.000 ljudi! Taj podatak proizlazi iz istraživanja Zagrepčanina Milana Marušića koji je godinama istraživao sva zagrebačka stratišta nakon 8. svibnja 1945., kada su partizani ušli u Zagreb, a svoje će spoznaje objelodaniti u knjizi koja će se uskoro pojaviti u knjižarama.

Barbi, za tebe mogu zločinci biti državotvorci, za mene ne.
Ja sam mislijo da ih j eu Zagrebu pogubljeno cirka dva miljona. I to u jednom danu!

Pu sta su ti partizancici bili efikasni
OrangeC2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.