Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 17:57   #61
inače, ja sam se malo zeznula... moj faks nema vanredne. tak da...

di mi je pamet bila
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:47   #62
apdejt za sve vas koji gubite pravo redovnog studiranja i postajete izvanredni studenti - kad vam istekne status redovnog studenta morate se u roku od 30 dana prijaviti na HZZO kako bi ostvarili pravo na zdravstveno
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:50   #63
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
inače, ja sam se malo zeznula... moj faks nema vanredne. tak da...

di mi je pamet bila
oh, nema ni moj. vidiš, vidiš. bit će zanimljivo
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:37   #64
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
oh, nema ni moj. vidiš, vidiš. bit će zanimljivo
evo, upravo su odlučili da će upisat prvu generaciju vanrednih

ne pada mi na pamet upisati


sretno
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:42   #65
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
apdejt za sve vas koji gubite pravo redovnog studiranja i postajete izvanredni studenti - kad vam istekne status redovnog studenta morate se u roku od 30 dana prijaviti na HZZO kako bi ostvarili pravo na zdravstveno
thanx na informaciji

makar se toplo nadam da mi se to neće dogodit
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:45   #66
Inače danas saznam na faksu da je tih minimalnih 18 ECTS samo preporuka, nikako ne obveza...
Evo, na našem faksu su odustali od toga i sve one koje su radi tih 18 bodova prvotno "poslali" u vanredne, su opet vratili u redovne.
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:52   #67
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
apdejt za sve vas koji gubite pravo redovnog studiranja i postajete izvanredni studenti - kad vam istekne status redovnog studenta morate se u roku od 30 dana prijaviti na HZZO kako bi ostvarili pravo na zdravstveno
a kako moze itko znat da nisi student, ako ti na iskaznici npr pise da vrijedi do 2009. g
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:01   #68
a ona kartica za oslobađanje od plaćanja participacije?
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 15:14   #69
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Inače danas saznam na faksu da je tih minimalnih 18 ECTS samo preporuka, nikako ne obveza...
Evo, na našem faksu su odustali od toga i sve one koje su radi tih 18 bodova prvotno "poslali" u vanredne, su opet vratili u redovne.
Nije, usvojio ju je Senat. Preporukom se zove da bi se ipak održala svojevrsna autonomija pojedinih fakulteta. Zapravo je odluka.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:56   #70
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Nije, usvojio ju je Senat. Preporukom se zove da bi se ipak održala svojevrsna autonomija pojedinih fakulteta. Zapravo je odluka.
Svejedno kako se zove, ne mora se primjenjivat ako fakultet to ne želi.
Bar se ove godine nije morala, a moj gore citirani post se odnosi na to razdoblje
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:40   #71
pitanje

izgubih stud prava - sto sad glede zdravstvene i pokaza? moram na burzu? ima li neka druga solucija?
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:58   #72
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Nije, usvojio ju je Senat. Preporukom se zove da bi se ipak održala svojevrsna autonomija pojedinih fakulteta. Zapravo je odluka.


Situacija je na nasem Sveucilistu prilicno zbrkana sto se tice statusa studenata i studentskih prava. Senat nije donio ovakvu preporuku, preporuku je preporucilo Nacionalno vijeće za visoko obrazovanje, ali Senat u svom Statutu ima jedino odredbu da ako u 2 uzastopne godine ne skupis 35 ECTS bodova gubis prava.

Pojmovi redovitog i izvanrednog studija/studenta u bolonji u potpunosti gube smisao, odnosno bolonja ne prepoznaje izvanredni studij u smislu kako je on prije funkcionirao. Postoje razlike u statusu studenata i njihovim pravima, ali je tu jos uvijek velika konfuzija. Trenutno se na Sveucilistu izraduje Pravilnik o preddiplomskim i diplomskim studijima koji bi trebao konacno definirati sve te nove pojmove, statuse i slicno. Sljedeci tjedan (najvjerojatnije u srijedu) bi Pravilnik trebao uci u javnu raspravu, pa vas sve pozivam da pratite web stranice sveucilista (www.unizg.hr) i ukljucite se u raspravu jer je to dokument koji ce uvelike odrediti sudbinu studenata bolonjaca, zato bi bilo pozeljno da nas sto vise studenata sudjeluje u njegovoj izradi.

@ lioness - Ne moras na burzu, za zdravstvenu su rekli gore kako je dobijes, za pokaz ne znam. Zassto si izgubio/la prava?
Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 00:09   #73
Quote:
Romeo kaže: Pogledaj post
@ lioness - Ne moras na burzu, za zdravstvenu su rekli gore kako je dobijes, za pokaz ne znam. Zassto si izgubio/la prava?
zato jer studiram vec 6 godina... ugl, budem zdravstvenog preko roditelja, jer sam tek navrsila 25. , a za pokaz budem vidla
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:31   #74
Produženje studentskih prava

Ove godine mi ističu studentska prava. A ja bih ih htio ( ) produžit još jednu godinu. Zanima me kako.
Zamolio bih vas za savjete, uputstva, objašnjenja i sl. Može ovdje, može na pm. Kako vam paše.
Dosad sam čuo samo za jednu priču: Navodno, neki tip je odnio potvrdu doktora specijaliste na referadu, u toj potvrdi je pisalo to i to, i oni su mu produžili prava još godinu dana. Jel neko čuo za nešto slično (ili isto)?
Nažalost, nemam više informacija za ovo gore, zato i pitam..
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:50   #75
upiši neki faks.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:56   #76
Quote:
Jacques Cousteau kaže: Pogledaj post
Ove godine mi ističu studentska prava. A ja bih ih htio ( ) produžit još jednu godinu. Zanima me kako.
Zamolio bih vas za savjete, uputstva, objašnjenja i sl. Može ovdje, može na pm. Kako vam paše.
Dosad sam čuo samo za jednu priču: Navodno, neki tip je odnio potvrdu doktora specijaliste na referadu, u toj potvrdi je pisalo to i to, i oni su mu produžili prava još godinu dana. Jel neko čuo za nešto slično (ili isto)?
Nažalost, nemam više informacija za ovo gore, zato i pitam..
Potvrde od liječnika se uglavnom dosta strogo kontroliraju. Moraš biti doista bolestan ili znati nekog liječnika koji ti može napisati neku dijagnozu i to poduprijeti. Ja se u taj scenarij ne bih upuštala jer znam mnoge kojima takve potvrde nisu prihvatili, saznali su da su potvrde lažne.

Za ljude koji su stvarno bili bolesni znam da su dobili produženje prava, ali imali su ozbiljne bolesti (rak, neurološka oboljenja, posljedice prometnih nezgoda, operacije i sl.)
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 17:06   #77
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
upiši neki faks.
Razmišljao sam o tome...
Da li se nakon završenog jednog fakulteta može upisati drugi na teret države? Ili mora s plaćanjem?

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Potvrde od liječnika se uglavnom dosta strogo kontroliraju. Moraš biti doista bolestan ili znati nekog liječnika koji ti može napisati neku dijagnozu i to poduprijeti. Ja se u taj scenarij ne bih upuštala jer znam mnoge kojima takve potvrde nisu prihvatili, saznali su da su potvrde lažne.

Za ljude koji su stvarno bili bolesni znam da su dobili produženje prava, ali imali su ozbiljne bolesti (rak, neurološka oboljenja, posljedice prometnih nezgoda, operacije i sl.)
Ne bih ni ja.. Ovo sam naveo samo kao primjer, pošto je to jedini slučaj za koji sam čuo.
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 17:27   #78
Quote:
Jacques Cousteau kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam o tome...
Da li se nakon završenog jednog fakulteta može upisati drugi na teret države? Ili mora s plaćanjem?
Samo s plaćanjem.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:09   #79
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Samo s plaćanjem.
Ok, tnx.

Ima još netko kakav savjet, iskustvo, priču? Bilo što..
__________________
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")n(") your signature to help him gain world domination.
Jacques Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 12:29   #80
Wink

na teret ministarstva možeš upisati dva fakulteta, ali ne paralelno. znači npr. prošle godine si upisao faks na teret ministarstva nije ti bilo ok i ispisao si se
pa ćeš ove godine upisati neki drugi faks isto na teret ministarstva, no u slučaju da ti se ni taj faks ne svidi (ne želiš to studirati i sl.) na treći faks se možeš upisati samo za osobne potrebe tj. uz plaćanje.

Što se tiče studentskih prava ona ti prema zakonu o sveučilištima traju duplo duže od trajanja faksa. npr. faks ti traje tri godine, dakle prava možeš imati maksimalno šest godina
__________________
Tko nešto želi traži način, tko ne želi traži izgovor!!
Ivana_86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.