Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2013., 16:00   #201
Talking

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ma nemoj.

A kamo je ono išao Lazar kada je umro u Isusovoj prispodobi o bogatašu i Lazaru?

Zar se nije mučio? Što se mučio par metri ispod zemlje? Nešto ti tu ne štima. Dapače.
Sama riječ ti kaže. PRISPODOBA. to je nešto kao izmisljen dogadjaj. Priča. Ništa vise. Znaci to se ni dogodilo nego je prispodoba !!!
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:28   #202
Nikad se nista nije dogodilo
__________________
I da imam - ODAKLE MI
jerotije318 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:14   #203
Ali bitno da smo mi koji govorimo protiv u njihovim očima đavolja radna snaga. Treba se takvih i njihovih riječi čuvati.. Mislim, stvarno idiotski...
Ti koji su pisali te bajke su samo trebali imati koju dasku u glavi i pretpostaviti da će biti onih koji će htjeti preispitivati njihove bajke. I što napraviti? Unaprijed se pripremiti za takve napade pa da ovce mogu naći u svojoj svetoj knjizi obranu od takvih napada. Mislim, to mi je toliko retardirano i žalosno jer na taj način oni zapravo toliko ponižavaju te svoje sljedbenike/ovce jer računaju da nitko neće ovako zaključivati poput ovog mog zaključivanja i providjeti kroz njihovu plitku prjevaru. Ma ustvari to je kao i zaljubljenost, nema tu racionalnog razmišljanja kad si toliko emocionalno upleten u svoju ljudsku potrebu. Pretpostavljam da neki ljudi iz budućnosti neće moći sebi doći kad shvate da su neki ljudi u današnjim danima bili kreacionisti. Ali očito se sve može izokrenuti kad su emocije u pitanju pa tako i Zemlja može biti stara samo 6000 godina.
Jacob. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 05:08   #204
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je netko čuo za ova ukazanja ,pred drugi dolazak Isusa Krista.
9 studenog je jedna žena iz neke europske zemlje počela primati Božje poruke ,
poznata je pod imenom Marija od Božanskog Milosrđa po Božjoj želji.

http://upozorenjepreddrugidolazak.info/?page_id=80

Zanima me što vi mislite o tim ukazanjima .
Dali netko od vas moli te Križarske molitve?

A ti si animae duboko u ovim okultnim stvarima, ti si ona koja si postavila i onu temu o molitvi svete Brigite. To su ti sve tlapnje. LJudi bi sve citali samo ne Bibliju. Zasto je ljudima sve drugo zanimljivije a kazu da su krscani. Ja mislim da je to stoga jer za citati i razumjeti Bibliju treba se nanovo roditi, tek tada kao nanovo rodjena duhovna beba gladna prave duhovne hrane pocnes u Bibliji traziti prvo mlijeko pa onda i tezu hranu. A ovako bez duhovnog preporedjenja, hranis se svacim nazalost. Dodji Gospodine Isuse, Maranatha!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 22:04   #205
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sama riječ ti kaže. PRISPODOBA. to je nešto kao izmisljen dogadjaj. Priča. Ništa vise. Znaci to se ni dogodilo nego je prispodoba !!!
Onda je i prispodoba o drugom dolasku SAMO priča?
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 22:13   #206
Exclamation

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Onda je i prispodoba o drugom dolasku SAMO priča?
Drugi dolazak je siguran kao i sutrasnji izlazak sunca. Zapravo sigurniji je od izlska sunca.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 07:38   #207
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Drugi dolazak je siguran kao i sutrasnji izlazak sunca. Zapravo sigurniji je od izlska sunca.
Ja ovo tvoje napisano opće ne razmem, pa kako je moguće tako što, daj se pojasni oko izlaska sunca...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 13:30   #208
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Drugi dolazak je siguran kao i sutrasnji izlazak sunca. Zapravo sigurniji je od izlska sunca.
Misliš 8 "silazak"?

Neki su ipak zakasnili na taj drugi, beše jako davno za naš pojam života.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 22:28   #209
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Drugi dolazak je siguran kao i sutrasnji izlazak sunca. Zapravo sigurniji je od izlska sunca.
Vanzemaljska Inteligencija će svakako doći na Zemlju, i to da je svi lijepo vide.

Da konačno ljudi vide u živo Boga koji ih je na svoju sliku napravio.

Da ne bi više bilo sumnje da li postoji ili ne postoji Bog.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 01:45   #210
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Vanzemaljska Inteligencija će svakako doći na Zemlju, i to da je svi lijepo vide.

Da konačno ljudi vide u živo Boga koji ih je na svoju sliku napravio.

Da ne bi više bilo sumnje da li postoji ili ne postoji Bog.
Bog je bio već 7 puta, meni više ti ličiš na Njega nego tvoja priča o njemu. Psolednji put je objasnio da On nije nikakva posebna forma, on je Sve, i ti i ja i kamen. On je sveprisutan, on je Stvarnost. Evo nekih citata koje je ostavio.

"Egzistencija je večna, dok je život prolazan.

Uporedimo li, Egzistencija je to što je vlastito telo za čoveka, a život je poput materijala koji pokriva telo. Isto telo menja odeću saobrazno sezonama, vremenu i okolnostima, baš kao što i jedna i večna Egzistencija jeste uvek tu kroz sve nebrojane i raznovrsne aspekte živote.

Umotana, van mogućnosti prepoznavanja, u ogrtač života sa svim njegovim raznovrsnim prevojima i bojama, jeste Egzistencija nepromenljiva. To je odora života sa svojim velovima uma, energije i grube forme koja „zasenjuje“ i nadograđuje se na Egzistenciju, prikazujući večnu, nedeljivu i nepromenljivu Egzistenciju kao prolaznu, raznoliku i stalnopromenljivu.

Egzistencija je svepromenljiva, i ona je suština koja leži u osnovi svih stvari, bilo da su žive ili nežive, realne ili nerealne, raznolike po vrstama ili uniformne po formama, kolektivne ili individualne, apstraktne ili supstancijalne.

U večnosti Egzistencije nema vremena. Nema prošlosti niti budućnosti, samo sveprisutna sadašnjost. U večnosti se nikada ništa nije dogodilo i ništa se nikada neće dogoditi. Sve se odigrava u neokončivom SADA.

Egzistencija je Bog, dok je život iluzija.

Egzistencija je Realnost, dok je život imaginacija.

Egzistencija je večita, dok je život kratkovečan.

Egzistencija je nepromenljiva, dok je život večno promenljiv.

Egzistencija je sloboda, dok je život sputavanje.

Egzistencija je nepodeljiva, dok je život višestruk.

Egzistencija je neopažljiva, dok je život obmanjiv.

Egzistencija je nezavisna, dok je život zavistan od uma, energije i grube forme.

Egzistencija jeste, dok se život pričinjava da jeste.

Egzistencija, stoga, nije život.


Rođenje i smrt ne označavaju početak ili kraj života. Dok su mnogobrojni stadijumi i stanja života koja konstituišu takozvano rađanje i umiranje upravljani zakonom evolucije i reinkarnacije, život pak ulazi u postojanje samo jednom, sa adventom prvog nejasnog zraka ograničene svesnosti, te podleže smrti samo jednom po dosezanju neograničene svesti beskonačne Egzistencije.

Egzistencija, sveznajući, svemoćni, sveprisutni Bog, je onostran uzroka i posledice, onostran vremena i prostora, onostran svih delanja.

Egzistencija dodiruje sve, sve stvari i sve senke. Ništa nikada ne može da dodirne Egzistenciju. Čak ni sama činjenica njenog postojanja ne dotiče Egzistenciju.

Da bi se realizovala Egzistencija, život mora biti odbačen. Život je taj koji podaruje ograničenja neograničenom Sopstvu. Život ograničenog sopstva podržan je kreiranjem impresija od strane uma; energetskim napajanjem nagona da akumulira i rastoči ove impresije kroz ospoljavanja; i sa funkcionisanjem grube forme i tela kao instrumenata kroz koje ove impresije bivaju potrošene, pojačane i najposle iscrpljene, kroz delanje."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 23:17   #211
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
To ti je dokumentarac o Garabandalu , a ne Fatimi...

I Gospa u Garabandalu lijepo je rekla da "kraj vremena" nema značenje smaka svijeta , kao što ni proročanstvo Svetog Malahije (koje se križa sa garabandalskim...) nema značenje smaka svijeta , kao što u Bibliji piše da "vrijeme ima svoj kraj" u prvom dijelu turbulencije , što očito ne podrazumijeva smak svijeta , jer se mora odviti i drugi dio turbulencije koji je onda samo dijelić drugog dijela ljudske povijesti - iz biblijske perspektive...


Mi zapravo ne znamo što znači ovaj "kraj vremena..."
ni u ovom upozorenju preko zene iz irske nema smaka svijeta
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 23:47   #212
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
U večnosti Egzistencije nema vremena. Nema prošlosti niti budućnosti, samo sveprisutna sadašnjost. U večnosti se nikada ništa nije dogodilo i ništa se nikada neće dogoditi. Sve se odigrava u neokončivom SADA.

Egzistencija je Bog, dok je život iluzija.

Egzistencija je Realnost, dok je život imaginacija.

Egzistencija je večita, dok je život kratkovečan.

Egzistencija je nepromenljiva, dok je život večno promenljiv.

Egzistencija je sloboda, dok je život sputavanje.

Egzistencija je nepodeljiva, dok je život višestruk.

Egzistencija je neopažljiva, dok je život obmanjiv.

Egzistencija je nezavisna, dok je život zavistan od uma, energije i grube forme.

Egzistencija jeste, dok se život pričinjava da jeste.

Egzistencija, stoga, nije život.


Rođenje i smrt ne označavaju početak ili kraj života. Dok su mnogobrojni stadijumi i stanja života koja konstituišu takozvano rađanje i umiranje upravljani zakonom evolucije i reinkarnacije, život pak ulazi u postojanje samo jednom, sa adventom prvog nejasnog zraka ograničene svesnosti, te podleže smrti samo jednom po dosezanju neograničene svesti beskonačne Egzistencije.
Da je to rekla ona "baba" vidjelica svi bi rekli da trabunja gluposti....

Zadnje uređivanje Meadow : 25.01.2014. at 00:33. Reason: quote
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:13   #213
Izraelci su vjekovima čekali Mesiju,Isusa i kada je napokon došao na zemlju gotovo pa nitko ga nije prepoznao da je upravo On taj Mesija,dugo očekivani izbavitelj.
Potpuno je ista situacija i sada,gotovo pa nitko ne vjeruje da će Isus doći po drugi puta na zemlju da učini ovome svemu zlu kraj.
Zaista to djeluje poput neke bajke ,ali Biblija je vrlo jasna po tom pitanju.
Dolazak Isusa bit će najvelinčanstveniji događaj u povijesti ikada...
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:19   #214
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Potpuno je ista situacija i sada,gotovo pa nitko ne vjeruje da će Isus doći po drugi puta na zemlju da učini ovome svemu zlu kraj.
Zaista to djeluje poput neke bajke ,ali Biblija je vrlo jasna po tom pitanju.
Dolazak Isusa bit će najvelinčanstveniji događaj u povijesti ikada...
Zašto bi se u školi koja se odvija pod najvišim patronatom ukinule lekcije (zlo)?

Što bi učenici onda radili, stalno bili pod velikim odmorom?

Kako se taj događaj nikad neće realizirati jer Ravnatelj ionako ima sve pod kontrolom, to je samo neuspjela obstrukcija nastavnog programa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:48   #215
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Izraelci su vjekovima čekali Mesiju,Isusa i kada je napokon došao na zemlju gotovo pa nitko ga nije prepoznao da je upravo On taj Mesija,dugo očekivani izbavitelj.
Potpuno je ista situacija i sada,gotovo pa nitko ne vjeruje da će Isus doći po drugi puta na zemlju da učini ovome svemu zlu kraj.
Zaista to djeluje poput neke bajke ,ali Biblija je vrlo jasna po tom pitanju.
Dolazak Isusa bit će najvelinčanstveniji događaj u povijesti ikada...
Da, crkve svijeta kršćanstva su iz tog učinile mit, nit sam Vatikan nikad ne propovijeda o ponovnom dolasku Krista, tim više vatikanska vizija je da se sve više treba otvarati prema svijetu i frendovat s ateističkim uvjerenjima/mišljenjima kako bi se poklopila svjetska zbivanja prema "miru" koji za ovog sustava nikada neće doći. U principu, globalno rečeno, to nikog niti ne zanima, ne sve dok je veselica za koje se vatikan dobro pripremio na ponudi svijetu. Danas su 'in' neke druge stvari, te stvari su svakako u sukobu s ponovnim Kristovim dolaskom, no eto, umorile se generacije generacija u očekivanju dolaska i počele su sve redom izjavljivati 'nikada neće opet doći'...

Prorečeno Svetim pismom još prije 2 tisuće godina, zato nije nikakva novost.
Prorečeno je i da će doći "kao lopov u noći". To je ono što se zove savršenom pravdom za sve i svakoga.

Blago onima koji dožive dan njegovog ponovnog dolaska.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:59   #216
Velika većina slavi Božić,a što je zapravo Božić?
Božić je rođenje Isusa kad je bio ovdje prije 2000 g.
To svi slave svake godine iako ako ćemo pravo,kada spomenemo Božić velika većina ljudi pomisli-uh kako ću se dobro najesti i napiti za Božić.
Dakle Božić nema veze sa rođenjem Isusa nego to je tradicija koja najviše ima cilj za dobro nasitit trbuhe.
Ok je slaviti Božić,prisjećajući se na Isusovo rođenje na zemlji,ali mnogo mnogo bitnija stavka je drugi Isusov dolazak koji je pred nama a on je potpuno izostavljen iz Katoličke crkve a i općenito iz gotovo svih crkava i religija svijata.

Najveći događaj koji je pred nama apsolutno su svi skoz zaboravili.

Zadnje uređivanje batela : 25.01.2014. at 14:01. Reason: greška
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:08   #217
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Velika većina slavi Božić,a što je zapravo Božić?
Božić je rođenje Isusa kad je bio ovdje prije 2000 g.
To svi slave svake godine iako ako ćemo pravo,kada spomenemo Božić velika većina ljudi pomisli-uh kako ću se dobro najesti i napiti za Božić.
Dakle Božić nema veze sa rođenjem Isusa nego to je tradicija koja najviše ima cilj za dobro nasitit trbuhe.
Ok je slaviti Božić,prisjećajući se na Isusovo rođenje na zemlji,ali mnogo mnogo bitnija stavka je drugi Isusov dolazak koji je pred nama a on je potpuno izostavljen iz Katoličke crkve a i općenito iz gotovo svih crkava i religija svijata.

Najveći događaj koji je pred nama apsolutno su svi skoz zaboravili.
Sjećam se krajem devedesetih, Adventisti su imali set predavanja o ponovnom dolasku Isusa 2000. Reko idem poslušati i stvarno sam poslušao sva predavanja.

Međutim, sad je 2014. i mogu reć da smo 2013. isto preživjeli


Nadam se duhovno čišći a sad....
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:20   #218
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sjećam se krajem devedesetih, Adventisti su imali set predavanja o ponovnom dolasku Isusa 2000. Reko idem poslušati i stvarno sam poslušao sva predavanja.

Međutim, sad je 2014. i mogu reć da smo 2013. isto preživjeli


Nadam se duhovno čišći a sad....
Zar nije rečeno da nitko od ljudi ne zna kada će doći?

E, pa kad je to rekao on sam, a tada se čovjek svakako možeš osjetiti duhovno 'čišći' barem po pitanju "duhovnog pročišćavanja kazaljke na satu"...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:31   #219
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zar nije rečeno da nitko od ljudi ne zna kada će doći?

E, pa kad je to rekao on sam, a tada se čovjek svakako možeš osjetiti duhovno 'čišći' barem po pitanju "duhovnog pročišćavanja kazaljke na satu"...
Pa čemu temeljita predavanja o drugom dolasku, kada to nitko ne zna
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:53   #220
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sjećam se krajem devedesetih, Adventisti su imali set predavanja o ponovnom dolasku Isusa 2000. Reko idem poslušati i stvarno sam poslušao sva predavanja.

Međutim, sad je 2014. i mogu reć da smo 2013. isto preživjeli


Nadam se duhovno čišći a sad....
Najpoznatiji apostol Pavao gotvo neprestano u svojim poslanicam spominje drugi dolazak Isusa tj kraja svijeta.
To je u apostolsko doba bila najvažnija vijest,prvi kršačani su samo o tome i pričali.Cijeli Novi zavjet gotovo stalno to spominje.
Umjesto da se danas to spominje kao najvažniji događaj čovječanstva i općenito cijelog svemira,mi ljudi smo to skroz naskroz zanemarili.
Isusov dolazak je itekako bitan,sam Isus je rekao budeite spremni jer neznate kad ću doći,bdite.

Isus nije rekao datum dolaska ,ali dao je natuknice koje pokazuju da smo na kraju postojanja ove zemlje.

Npr prorok Izajia je prije 2700 godina prorekao da će se znanje umnožiti prilikom neposrednog dolaska Isusa.
A dali smo danas svijedoci da se u posljednjih 100 godina znanje ekstremno puno umnožilo??Naravno da jesmo.
Kada On dođe gotovo je sa svim zlom.
U Otkrivenju 21 stoji da će se stvoriti Nova zemlja u kojoj više neće biti ničega lošega.
Apostol Pavao govori da ćemo dobiti Nova tijela i to besmrtna.
To je predobro obećanje i ja to vjerujem.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.