Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 09:39   #81
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ti ne moraš uopšte da jedeš mnogo da bi bio gojazan.
Ali ne veruje sit gladnom. Slično je i u ovom slučaju. Da je to tako jednostavno i lagano pa ne bi bilo debelih ljudi i gojaznost uopšte ne bi bila tolki problem...
Najlakše je reći da su svi oni lenji/glupi i da jednostavno neće da žive zdravo i da su zato takvi kakvi su...
Problem je sto se na pretilost ne gleda kao na stanje koje nije normalno.
Da se gleda ljudi bi potrazili pomoc lijecnika,a ne bi bacali novce na neucinkovite preparate,tretmane i sl. a koji uz to mogu biti i opasni.
Postoje dijete koje ti prepise lijecnik nakon sto te pregleda i utvrdi postoji li zdravstveni uzrok.Ako postoji i on se lijeci.
Znam covjeka koji je na taj nacin smrsavio preko 90 kg ,ali je citav proces trajao vise od godinu dana.
Ljude je sram,a ne bi trebalo.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:10   #82
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Problem je sto se na pretilost ne gleda kao na stanje koje nije normalno.
Da se gleda ljudi bi potrazili pomoc lijecnika,a ne bi bacali novce na neucinkovite preparate,tretmane i sl. a koji uz to mogu biti i opasni.
Postoje dijete koje ti prepise lijecnik nakon sto te pregleda i utvrdi postoji li zdravstveni uzrok.Ako postoji i on se lijeci.
Znam covjeka koji je na taj nacin smrsavio preko 90 kg ,ali je citav proces trajao vise od godinu dana.
Ljude je sram,a ne bi trebalo.
Puno njih odbijaju i pomisao da "debeli"sa pričom da je njima u svom tijelu dobro.Da su to oni
I umjesto da se na pretilnost gleda kao stanje i ozbiljan problem koje nije normalno,oni osnivaju ove pokrete protiv diskriminacije!Koja i ne postoji!

Što je neodgovorno i prema sebi, i prema svojoj obitelji,i prema zdravstvenom sustavu jedne države.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:19   #83
Nisam za diskriminaciju naravno ali ovakvi pokreti mi nisu bas neki pozitivni primjeri. To mi se vise svodi na ono - "ima nas drukcijih", "prihvatite nas", "i mi smo ljudi" i slicne parole.

Kazem da ne treba diskriminirati no treba ukazati na problem a ne indirektno podrzavati to. Svojom prekomjernom tezinom skode sebi i ako ih netko tu i tamo malo ruznije pogleda ili im dobaci koji komentar sigurno nije kraj svijeta. Svatko tko ne zeli izdvojiti 5 puta tjedno po 45 minuta za svoje zdravlje i izgled na neki nacin zasluzuje neku vrstu "osude", namjerno pod navodnicima da ne bi bilo shvaceno predoslovno.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:34   #84
Megi De Blok optužili da je predebela da bi bila ministarka zdravlja
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:49   #85
https://www.youtube.com/watch?v=v6mMpE8AaA0

fantastičan video koji opisuje pogled na svijet i društvo iz perspektive fat acceptance aktivista
bongobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:52   #86
MEGHAN TRAINOR LYRICS
"All About That Bass"

I'm bringing booty back
Go ahead and tell them skinny bitches that
No, I'm just playing. I know you think you're fat
But I'm here to tell ya
Every inch of you is perfect from the bottom to the top

Toliko o prihvaćanju. Ko vas *ebe, pusti taj McBurger i promjeni sebe, a ne svijet
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 19:55   #87
Bedasti pokret.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 23:46   #88
Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Bedasti pokret.
Bore se ljudi za svoja prava,ništa loše u tome...
konblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:50   #89
Onaj koji tvrdi da debele nitko ne maltretira,samo na osnovi toga jer nije i sam svjedočio istom,nema pojma kaj se događa oko njega.Profesorica u osnovnoj školi,djetetu od 12 godina,koje i nije jako debelo,vec malo punačkije,kaže da je debela svinja jer nije moglo napravit stoj na rukama.Kada to nije uspjelo ni dvoje poslje njega,koji su normalne građe,vrijeđanja i ponižavanja nije bilo.Profesorica prijavljena i nikome ništa,pojeo vuk magare.
Ista škola,drugi događaj.Klinci pjevali klincu,pripadniku romske manjne,"cigo,migo,cigo,migo".Dijete reklo roditeljima,roditelji prijavili razrednici i eto sranja ntu potenciju.
Ne zagovaram debljinu,ne tvrdim da je debelima netko drugi kriv kaj su takvi,ali tvrdim da ima jaaako puno maltretiranja i debelih i pretilih,a oni su samo osobe kao i drugi.Ako drugi imaju prava biti drugačiji,imaju i oni.

Poslano sa mog 5017X koristeći Tapatalk
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:47   #90


ova, malo krupnija zena je savrseno objasnila razliku izmedu fat acceptance movementa, i fat shaming-a kao sto je ovaj post iznad mene govori o tome kako je profesorica omalovazavala dijete u skoli.
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:41   #91
je li barem na jednom primjeru navedeno gdje su to točno debeljuce diskriminirane i koja prava su im uskraćena? temu sam čak i prolistao od početka do kraja jer nema mnogo stranica, ali primjera nema ili sam ih propustio
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.