Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2016., 14:05   #121
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovo se može okrenuti na više strana. Njemu je prioritet dobro plačeni posao i život u stranoj državi, njoj je prioritet ostati u domovini, sigurnost i dragi ljudi koji su joj blizu. To je sve u redu, nema tu pravog i krivog, ali upada mi u oči da si nisu međusobno prioritet i to je problem. Netko će zbog ljubavi napraviti ustupke, a netko neće i to, opet, nije za osuditi. Ali što prije moraju doći do nekakvog dogovora, bez međusobnog optuživanja.
Njemu to nije bio prioritet. On je to morao (preseliti se u Ca) u nedostatku mogucnosti u Hr. na zalost nije autorica napisala kako i zasto je doslo do Toga te kako je on to proveo, sigurno bi bilo zanimljivo znati.

A 3 godine zivat u drugoj drzavi te moze skroz promjeniti, iz iskustva pricam.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:05   #122
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovo se može okrenuti na više strana. Njemu je prioritet dobro plačeni posao i život u stranoj državi, njoj je prioritet ostati u domovini, sigurnost i dragi ljudi koji su joj blizu. To je sve u redu, nema tu pravog i krivog, ali upada mi u oči da si nisu međusobno prioritet i to je problem. Netko će zbog ljubavi napraviti ustupke, a netko neće i to, opet, nije za osuditi. Ali što prije moraju doći do nekakvog dogovora, bez međusobnog optuživanja.


Upravo o tome govorim, tapkaju na mjestu... meni se čini da žele da naizgled djeluje kao da je sve ok, ali nije... jedan čeka korak drugog, ništa se ne događa.
Savjetujem otvoreni razgovor, spomen razvoda ako zatreba, kao krajnju opciju jer mislim da je za oboje bolje da to riješe čim prije.

No kažem, po meni nije toliko sebična gesta njenog muža, razumijem ga, ali autorica nije puno toga objasnila što se prvenstveno odnosi na razgovor o njima i budućnosti njihovog braka u tom slučaju, odluke koja je eto isplivala na površinu od strane njenog muža.
Općenito mi se čini da je jako teško napraviti korak povratka u zemlju iz koje je osoba otišla ''trbuhom za kruhom'', naročito ako dugo nije mogao ovdje naći posao ili je bio nedovoljno plaćen...
Nažalost moramo biti realni, ali RH nije baš država u kojoj možemo razvijati svoje pune potencijale, o kojoj god da se struci radi.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:12   #123
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
...na zalost nije autorica napisala kako i zasto je doslo do Toga te kako je on to proveo, sigurno bi bilo zanimljivo znati.
kako nije? napisala je da suprug nije mogao dobiti posao u struci i nije imao iskustva pa se zaputio u Kanadu na jedno kraće vrijeme & dogovor je bio da se vrati pa da probaju nešto i u RH; sa stečenim znanjem i iskustvom.

njemu se život u Kanadi svidio, ima super plaćen posao i ekipu & on mijenja odluku, a da se nije konzultirao sa svojom suprugom - znači, to nije bila zajednička odluka.

zašto se onda autoricu proziva sebičnom? zašto je sebičnost njenog supruga prihvatljivija od njene? zašto se nju optužuje da joj je draži komoditet od braka, ako je njen suprug nju zajebao prvi?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:14   #124
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
poanta je u tome da je donio odluku, a da u odlučivanje NIJE uključio svoju suprugu. uopće nije bitno kako ili zašto, poanta je da NJU ništa nije pitao - a druge opcije mu jednostavno ne dolaze u obzir; pa nije autorica maloumna da njezin suprugu U NJENO IME odlučuje što nije ili jest dobro za nju ili njih oboje.

ne znam za tebe, ali ja bih se osjećala kao idiot da mi dođe dečko i kaže - odlučio sam da je za NAS najbolje da napravimo to i to & to je kraj rasprave.
Pročitala sam cijelu temu, no možda mi je negdje promaknulo, ali po meni je puno previše toga nedorečeno u cijeloj ovoj priči.
Netko je gore napisao - kako je uopće došlo do toga, kakav je bio tijek razgovora, plan.. što ako - po meni je odlazak u inozemstvo nešto što ne možemo odlučiti od danas do sutra, naročito ako smo ''udvoje'', kao oni. O tome se razgovara, dugo i detaljno i da, postavlja se pitanje - što ako, a ne slijepo vjerovati u to da će on 2 godine radit tamo, zaradit pare i vratit se natrag i svi sretni zadovoljni.
Oni su još prije tog koraka trebali razgovarati o tome što ako se njemu u Kanadi svidi, hoće li ona biti spremna doći za njim, hoće li se moći vratiti, kako će brak u tom slučaju izgledati. No ne djeluje kao da su o tome razgovarali, a ne razgovaraju ni sada. Ne može jedan brak biti dobar, ako ni on ni ona ne potežu temu o tome da negdje budu skupa, a ne ovako razdvojeni tko zna još do kada. Možda ona zbilja njemu nije više prioritet, možda on provodi svoju volju, ali onda se o tome otvoreno razgovara, a ne otvaraju se teme na forumu, gdje dobijemo polovične informacije i sad bi mi na temelju toga trebali pomoći.
Mišljenja su podijeljena, naravno da jesu... netko kaže da je sebičan, netko da nije.
Mogu razumijeti oboje, ali opet ništa nije neriješivo. Njihov međusobni odnos ne štima i to je jedina realna činjenica u svemu jer da štima, onda bi o svemu otvoreno razgovarali, a ne tapkali na mjestu već 3 godine.
Možda je to i subjektivan stav autorice, kažem meni je priča nedorečena, fali puno informacija, ispada da je on odlučio ostati i to je to, nema diskusije... pa ako je tako onda bi se autorica već puno prije trebala postaviti prema tome zrelije i odgovornije od njega i pitati što ćemo i kako ćemo s našim brakom, a ne živjeti na dvije relacije i to pobogu već 3 godine i očekivati čudo!!

Is it just me ili je tu iz aviona vidljiv nedostatak iskrene komunikacije, možda čak i strah kod oboje strane po pitanju ishoda takvog razgovora...
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:15   #125
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Njemu to nije bio prioritet. On je to morao (preseliti se u Ca) u nedostatku mogucnosti u Hr. na zalost nije autorica napisala kako i zasto je doslo do Toga te kako je on to proveo, sigurno bi bilo zanimljivo znati.

A 3 godine zivat u drugoj drzavi te moze skroz promjeniti, iz iskustva pricam.
Ja se referiram na sadašnji prioritet. Pretpostavljam da nije otišao u Kanadu iz dragosti.

Uskoro će između njih početi frcati rečenice Da me voliš...., Sebičan si, Misliš samo na sebe i početi će žestoka zamjeranja jer nitko nije voljan ustupiti. Ovo je početak kraja.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:26   #126
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Oni su još prije tog koraka trebali razgovarati o tome što ako se njemu u Kanadi svidi, hoće li ona biti spremna doći za njim, hoće li se moći vratiti, kako će brak u tom slučaju izgledati.
ja pretpostavljam da su bili sigurni u svoj originalni plan i nisu razmišljali o XY drugih ishoda što je zapravo i normalno - o problemima i crnim scenarijima komuniciraš onda kad do njih dođe & to se ovdje nije dogodilo jer je suprug donio odluku BEZ nje. ona nije sigurna što će i kako će jer nije planirala ići u Kanadu - vuče ona na svoju stranu, on na svoju & tako 3 godine.

Quote:
Ne može jedan brak biti dobar, ako ni on ni ona ne potežu temu o tome da negdje budu skupa...
pa potežu, ali očito ne dolaze do rješenja.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:31   #127
Kao osoba koja je otisla vani (s tadsanjim momkom danasim muzem ) na seminar 10 dana a ostali 16 godina, izmedu ostalog i posjetila Kanadu u nekoliko navrata, mogu dati doprinos temi iz vlastitog iskustva . Iz autoricinog izlaganja stekla sam dojam da se njoj bas nesvida sta je njezin muz ostvario svoje ambicije i zadovaoljan je u novoj sredini
.Autorica ima 30 god , vlasnica je stana kojeg najvjerovatnije nije sama zaradila i ima siguran posao u drzavnoj firmi i mogucsnosti za najmanje 6 puta godisnje iskesira 1000$ samo na let preko Atlantika .
Da, nije sve u novcu ,ima nesto i u nekretninama ,kaze stara zidovska poslovica .
To je sve dobro ali ona nezna koliko covjeka ispuni onaj osjecaj zadovoljstva koji ti pruza taj osobni uspjeh da reazliziras svoje zamisli ,da uspijes sam ,i da si cijenjen zbog svog rada .Suprug je zivio u njenom stanu i bio bez posla dakle ona je tu bila nosioc finacija ili siguro vecim djelom .Covjek je otisao da bi stekao iskustvo ,nasao posao ,zaraduje dobro ,stekao samopuzdanje ,asimilirao se u sredinu,zadovoljan je,mogucnosti za neprijed ima i vidi razliku izmedu tamo i ovdje ,te zeli da zena dode tamo jer vjeruje da bi im tamo bilo dobro.
.Sto se autorici tocno nesvida u Kanadi neznam jer mi nije odgovorila .,ali stekla sam dojam da njoj ne pase sto je muz poslovno uspjesan i zadovoljan .
Nemislim da je on prekrsio dogovor ,nego promjenio misljenje usljed novih mogucnosti i okolnosti .Po nacinu pisanja stekla sam dojam da je autorica bossy tip ,a naviknuta na kontrolu a ovdje je gubi ....
.Brak je kompromis i konstatni rad da se dode do zajednickog cilja (ako ga ima ).Radit posao manje kvalifikacije nekome ce biti problem ali autorica kaze da je skromna osoba ,zeli djecu znaci nije joj karijera primarna,ali opet kalkulira .U sta nije sigurna to samo ona zna .
.Kanada je zemlja sa puno vise mogucnosti od HR. u nekim aspektima ali nismo svi isti .Hr isto ima svojih prednosti ali to je sve nebitno ako dvoje ljudi braku imaju razlicite prioritete.
uglavnom autorici i suprugu zelim uspijeh .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!

Zadnje uređivanje spalatinaS : 11.03.2016. at 14:42.
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:42   #128
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
kako nije? napisala je da suprug nije mogao dobiti posao u struci i nije imao iskustva pa se zaputio u Kanadu na jedno kraće vrijeme & dogovor je bio da se vrati pa da probaju nešto i u RH; sa stečenim znanjem i iskustvom.

njemu se život u Kanadi svidio, ima super plaćen posao i ekipu & on mijenja odluku, a da se nije konzultirao sa svojom suprugom - znači, to nije bila zajednička odluka.

zašto se onda autoricu proziva sebičnom? zašto je sebičnost njenog supruga prihvatljivija od njene? zašto se nju optužuje da joj je draži komoditet od braka, ako je njen suprug nju zajebao prvi?
mislim na taj proces cijeli. sumnjam da su oboje skocili i rekli " ti sada ides u kanadu, pa se vratis za x godina. Da budem, super ideja, idem.". To je preseljenje cijelog zivota u drugu drzavu, nije to samo tako (u vecini slucajeva). Zanima me kako su dosli do toga, kako se on ponasao tu.

A to sto mu se sada svida tamo, Shit happens
Kada su odlucivali da ce se on vracati, nisu uzeli u obzir ZIVOT, nisu ocekivali da ce se njemu mozda u razvijenom zapadu svidati?! zajeb...
Sad je covjek kriv sto mu se svida zivjet i raditi u toj zemlji i sto se ne zeli vracati u nasu vukojebinu? Stvarno ne kuzim

I kako da se konzultira, kada mu je odjednom (kroz ove godine, kako je je prolazio kroz prilagodbu) u novoj drzavi postalo super, nego da nju zeli dovesti isto tako u tu okolinu?

Pa situacija se je temeljno promjenila u vremenu od njegovog odlaska do sada...
Kod njih se desio pomak u bitnom segmentu zivota, odjednom on ima nesto/stvara nesto, a ona i dalje stoji na istoj tocci.
Ona odbacuje ikakvu mogucnost da ude u taj rizik (njezino pravo), a on se ne zeli vratiti na sranje. Ni ja se nebi htio vracati na sranje i sve bih ucinio da se to ne desi...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:43   #129
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja se referiram na sadašnji prioritet. Pretpostavljam da nije otišao u Kanadu iz dragosti.

Uskoro će između njih početi frcati rečenice Da me voliš...., Sebičan si, Misliš samo na sebe i početi će žestoka zamjeranja jer nitko nije voljan ustupiti. Ovo je početak kraja.
Slazem se. Pitanje je vremena, nis vise...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:46   #130
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ja pretpostavljam da su bili sigurni u svoj originalni plan i nisu razmišljali o XY drugih ishoda što je zapravo i normalno - o problemima i crnim scenarijima komuniciraš onda kad do njih dođe & to se ovdje nije dogodilo jer je suprug donio odluku BEZ nje. ona nije sigurna što će i kako će jer nije planirala ići u Kanadu - vuče ona na svoju stranu, on na svoju & tako 3 godine.
pa potežu, ali očito ne dolaze do rješenja.
Ne potežu jer se stvar ne riješava i stoje na mjestu već 3 godine, autorica nije zadovoljna, ne zna vjerojatno ni sama čime.
Činjenica je da je on otišao jer je morao i jer tu u RH nije imao posla niti je imao mogućnost napredovanja i prihoda koje sada ima u Kanadi i zašto bi se toga odrekao? Radi nje? Da ona bude sretna jer se on držao dogovora i vratio? A ne razmišlja o tome kako je njemu? Možda je njemu sad poraslo samopouzdanje, sretan je jer je stekao nešto svojim trudom, za to je dobro plaćen i možda baš želi sve to dijeliti s njom, iako je ispala sebična gesta odlučiti ostati, ali to je realno... u većini slučajeva ljudima se svidi i teško im se vratiti... i tu je autorica trebala biti realna i prestati se pozivati na njihov dogovor. Kako je netko spomenuo, ovo su sada novonastale okolnosti i zadnje što autorica sada treba je ko pijan plota držati se dogovora koji su imali pred par godina dok je on zapravo u odnosu na nju bio nitko i ništa ovdje. Sad je netko i nešto. Nije ju otpilio, barem ne još, a kakva je zapravo njihova komunikacija to mi ne možemo znati.
Možda ona prigovara pa on odlazi offline jer mu se to ne da slušati, možda joj on nudi da dođe, obećaje bolju budućnost i obrazložava razloge zbog kojih je bolje ostati u Kanadi, nagovara ju da dođe, a onda se grčevito drži dogovora i traži da se vrati. Možda nema komunikacije o tome uopće... mi to ne možemo znati.

Znamo samo ovo što nam je servirano na forumu, a to što nam je servirano moramo uzeti s rezervom jer dolazi od strane jedne povrijeđene žene koja možda u svemu tome nije dovoljno objektivna.

Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Kao osoba koja je otisla vani (s tadsanjim momkom danasim muzem ) na seminar 10 dana a ostali 16 godina, izmedu ostalog i posjetila Kanadu u nekoliko navrata, mogu dati doprinos temi iz vlastitog iskustva . Iz autoricinog izlaganja stekla sam dojam da se njoj bas nesvida sta je njezin muz ostvario svoje ambicije i zadovaoljan je u novoj sredini
.Autorica ima 30 god , vlasnica je stana kojeg najvjerovatnije nije sama zaradila i ima siguran posao u drzavnoj firmi i mogucsnosti za najmanje 6 puta godisnje iskesira 1000$ samo na let preko Atlantika .
Da, nije sve u novcu ,ima nesto i u nekretninama ,kaze stara zidovska poslovica .
To je sve dobro ali ona nezna koliko covjeka ispuni onaj osjecaj zadovoljstva koji ti pruza taj osobni uspjeh da reazliziras svoje zamisli ,da uspijes sam ,i da si cijenjen zbog svog rada .Suprug je zivio u njenom stanu i bio bez posla dakle ona je tu bila nosioc finacija ili siguro vecim djelom .Covjek je otisao da bi stekao iskustvo ,nasao posao ,zaraduje dobro ,stekao samopuzdanje ,asimilirao se u sredinu,zadovoljan je,mogucnosti za neprijed ima i vidi razliku izmedu tamo i ovdje ,te zeli da zena dode tamo jer vjeruje da bi im tamo bilo dobro.
.Sto se autorici tocno nesvida u Kanadi neznam jer mi nije odgovorila .,ali stekla sam dojam da njoj ne pase sto je muz poslovno uspjesan i zadovoljan .
Nemislim da je on prekrsio dogovor ,nego promjenio misljenje usljed novih mogucnosti i okolnosti .Po nacinu pisanja stekla sam dojam da je autorica bossy tip ,a naviknuta na kontrolu a ovdje je gubi ....
.Brak je kompromis i konstatni rad da se dode do zajednickog cilja (ako ga ima ).Radit posao manje kvalifikacije nekome ce biti problem ali autorica kaze da je skromna osoba ,zeli djecu znaci nije joj karijera primarna,ali opet kalkulira .U sta nije sigurna to samo ona zna .
.Kanada je zemlja sa puno vise mogucnosti od HR. u nekim aspektima ali nismo svi isti .Hr isto ima svojih prednosti ali to je sve nebitno ako dvoje ljudi braku imaju razlicite prioritete.
uglavnom autorici i suprugu zelim uspijeh .
Sviđa mi se napisano sve je rečeno i ništa od napisanog nije nerealno i nemoguće. Obje strane trebaju sjesti i otvoreno razgovarati i realno sagledati stvari, ovako mi možemo braniti jednog/napadati drugog, no tko zna što se zapravo tu događa ispod površine. Možda je bilo dobro dok je muž bio na neki način ovisan o njoj i podređen ovdje, a sad je kao što sam napisala netko i nešto, a autorici se to ne sviđa jer gubi kontrolu, no to nije onda problem njenog muža, već autorice, a to je teško priznati.
Na braku se radi i bilo kakav dogovor koji se i postigne, treba uzeti u obzir okolnosti u kojima je postignut. Činjenica jest da su se njihove okolnosti promijenile i sukladno tome treba razmišljati o tome što i kako, a ne se striktno držati jedne stvari pod svaku cijenu.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:48   #131
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
No nitko ne traži da se toga odrekne zauvijek. Stan se može iznajmljivati, sigurno ima ovdje nekoga kome može prepustiti iznajmljivanje stana i brigu oko toga, a što se posla tiče, uvijek za početak može tražiti neplaćeni dopust.
...
Ovo i slične savjete i opcije bi joj trebao predlagati muž. I to kasni već 3 godine s time.
Da je iskreno zagrizao da ona tamo dođe, preokrenio bi zemlju da joj dokaže i pokaže kako zaista smatra da će im tamo biti bolje, samo neka mu da priliku. Predložio bi joj da uzme neplaćeno i neka dođe tamo da joj pokaže koliko lijep život mogu tamo izgraditi i obećao bi joj da će on biti otvoren za druge opcije, ako se ispostavi da je ona tamo istinski nezadovoljna. Tako nekako otprilike to rade ljudi kojima je zaista stalo do nečega.
Da je tako, osobno vjerujem da ove teme ne bi bilo uopće, a autorica bi već bila u Kanadi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:52   #132
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ovo i slične savjete i opcije bi joj trebao predlagati muž. I to kasni već 3 godine s time.
Da je iskreno zagrizao da ona tamo dođe, preokrenio bi zemlju da joj dokaže i pokaže kako zaista smatra da će im tamo biti bolje, samo neka mu da priliku. Predložio bi joj da uzme neplaćeno i neka dođe tamo da joj pokaže koliko lijep život mogu tamo izgraditi i obećao bi joj da će on biti otvoren za druge opcije, ako se ispostavi da je ona tamo istinski nezadovoljna. Tako nekako otprilike to rade ljudi kojima je zaista stalo do nečega.
Da je tako, osobno vjerujem da ove teme ne bi bilo uopće, a autorica bi već bila u Kanadi.
Zato kažem, sve je nedorečeno. Ako zbilja njoj muž nije na ovaj način servirao stvari, viziju njihove zajedničke budućnosti, onda je tu sasvim jasno da oni zajedničke budućnosti nemaju.

Ne znam tko tu trpa stvari pod tepih.. no autorica ni u jednom trenutku ne navodi da nju muž nagovara, uvjerava i skida zvijezde s neba da ju pridobije da dođe.. i zbog toga ne možemo sigurno znati kako njihova komunikacija izgleda, bilo virtualna, bilo kad su fizički zajedno tu ili tamo. Samo ispada da odlučuje ostati tamo i to je to. Što ih onda drži?!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:59   #133
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Zato kažem, sve je nedorečeno. Ako zbilja njoj muž nije na ovaj način servirao stvari, viziju njihove zajedničke budućnosti, onda je tu sasvim jasno da oni zajedničke budućnosti nemaju.

Ne znam tko tu trpa stvari pod tepih.. no autorica ni u jednom trenutku ne navodi da nju muž nagovara, uvjerava i skida zvijezde s neba da ju pridobije da dođe.. i zbog toga ne možemo sigurno znati kako njihova komunikacija izgleda, bilo virtualna, bilo kad su fizički zajedno tu ili tamo. Samo ispada da odlučuje ostati tamo i to je to. Što ih onda drži?!
Nije napisala puno, ali je napisala par značajnih činjenica.
Jedna od njih je i da je njemu ovakvo stanje odvojenosti prihvatljivo i da ga pravda time da ljudi danas tako žive.
Tri godine odvojenosti i njemu je to prihvatljivo. Ono u stilu- sigurno da bi bilo bolje da si tu i da smo zajedno, ali ok je i ovako, nije loše.

Ne znam, čovjek koji želi svoju ženu tamo bi našao sto načina da ju privuče i dokaže joj da ništa ne gubi odlaskom, naprotiv.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:11   #134
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Sad je covjek kriv sto mu se svida zivjet i raditi u toj zemlji i sto se ne zeli vracati u nasu vukojebinu? Stvarno ne kuzim
problem uopće nije u tome što se čovjeku sviđa Kanada, problem je u tome što je donio odluku BEZ svoje supruge & što mu ostale opcije apsolutno ne dolaze u obzir; imali su dogovor - ako je i došlo do promjena, o tome se trebalo raspravljati ZAJEDNIČKI. problem je i u tome što je njemu ovaj život normalan, ne osjeća da se udaljio od autorice što će reći i da mu nije nešto pretjerano stalo i ne gori od želje da bude s njom.

Quote:
Kod njih se desio pomak u bitnom segmentu zivota, odjednom on ima nesto/stvara nesto, a ona i dalje stoji na istoj tocci.
opet pretpostavljaš. prvo si pretpostavio da je autorica uhljeb pa sad da nema ništa & nije stvorila ništa. njezin suprug živi s cimerom u vrlo vjerojatno rentanom stanu - što je on to, molim te, u Kanadi stvorio?

Quote:
Ona odbacuje ikakvu mogucnost da ude u taj rizik (njezino pravo)...
nije istina. uopće ne čitaš temu. ON je taj koji odbacuje mogućnost osim Kanade - vidiš da je napisala nekoliko puta da će otići pa vidjeti kako to izgleda... znači - spremna je i na druge opcije, za razliku od supruga.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:14   #135
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
vi koji nemate nikakvog osobnog iskustva, niste nikada bili izvan RH na dulje vrijeme to jednostavno ne možete shvatiti pa se lovite za Google statistike, zato vam se Kanada i čini miljama bolja u SVIM strukama od sigurnog i dobro plaćenog posla + uređenog života u RH.
Problem je što su naši ljudi bahati. Moj stari je inžinjer, a jedno vrijeme je vani radio kao tehnički crtač, dok se nije snašao, sredio jezik, pohvatao stvari, stručne ispite.

Tako u Kanadi naš liječnik može biti paramedic, dok ne ispolaže ispite koji su tamo potrebni. Da, za liječnike je Skandinavija i EU bolje rješenje. Mada znam neke naše liječnike koji su bili u US na usavršavanjima pa su im tamo nudili da ostanu i da im sve srede. Sve ovisi od čovjeka do čovjeka i posebnih okolnosti, ali da su u Kanadi generalno veće mogućnosti, jesu.

A o uređenom životu u RH nemojte pričati, previše primjera znam gdje ljudi rintaju od jutra do mraka i tako reći ništa od života nemaju već preživljavaju, na razvijenim tržištima se to bar donekle financijski kompenzira.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:19   #136
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
Problem je što su naši ljudi bahati. Moj stari je inžinjer, a jedno vrijeme je vani radio kao tehnički crtač, dok se nije snašao, sredio jezik, pohvatao stvari, stručne ispite.
pa o tome i pričam -- zašto bi autorica napustila svoj stan i dobar posao (na primjer) inženjera da bi u Kanadi bila tehnički crtač i godinama čekala, učila i crnčila za bolji posao? pogotovo ako joj to uopće nije ni bilo u planu.

na sve TO još dodaj i očito nestabilan brak i činjenicu da tri godine ne žive zajedno.

zašto je njegova bahatost u redu, ali njena nije?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:28   #137
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa o tome i pričam -- zašto bi autorica napustila svoj stan i dobar posao (na primjer) inženjera da bi u Kanadi bila tehnički crtač i godinama čekala, učila i crnčila za bolji posao? pogotovo ako joj to uopće nije ni bilo u planu.

na sve TO još dodaj i očito nestabilan brak i činjenicu da tri godine ne žive zajedno.

zašto je njegova bahatost u redu, ali njena nije?
Eh, da, tati je plaća bila 5 puta veća nego ovdje inžinjerska . A kako sposobnima na razvijenim tržištima brzo ide napredovanje to je ono zbog čega puno mladih i školovanih odlazi van.

Nego, ovdje se čini se iskristaliziralo, da im komunikacija nije neka, a očito i da mu je žena poprilično zamjerala što nema posao i ne zarađuje. U jednom postu smo spominjali uhljebe naštekane na državnu lovu, a ona ga na to usporedila s uhljebom jer je živio s njom dok je sve financirala. Kako se čovjek toga izvukao to je spalatina-nyc lijepo elaborirala i sasvim je razumljivo da mu se ne vraća u tu situaciju.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:31   #138
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
problem uopće nije u tome što se čovjeku sviđa Kanada, problem je u tome što je donio odluku BEZ svoje supruge & što mu ostale opcije apsolutno ne dolaze u obzir; imali su dogovor - ako je i došlo do promjena, o tome se trebalo raspravljati ZAJEDNIČKI. problem je i u tome što je njemu ovaj život normalan, ne osjeća da se udaljio od autorice što će reći i da mu nije nešto pretjerano stalo i ne gori od želje da bude s njom.



opet pretpostavljaš. prvo si pretpostavio da je autorica uhljeb pa sad da nema ništa & nije stvorila ništa. njezin suprug živi s cimerom u vrlo vjerojatno rentanom stanu - što je on to, molim te, u Kanadi stvorio?



nije istina. uopće ne čitaš temu. ON je taj koji odbacuje mogućnost osim Kanade - vidiš da je napisala nekoliko puta da će otići pa vidjeti kako to izgleda... znači - spremna je i na druge opcije, za razliku od supruga.
Bas si agresivna, ne kuzim zasto te toliko pali ova tema...
Mislio sam odgovarati na upise, ali nije da to vodi ikamo, ne da mi se vise....

totalno si podemonila ovdje, rijetko vidim da netko ulaze toliko emocija u diskusiju na forumu...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:36   #139
Ljudi, puno ste toga napisali, jedva to stignem popratiti.

Ne mogu vam ići u sitne detalje, to valjda razumijete, želim ostati privatna.

Plan je bio onakav kakav sam rekla na početku. Moj muž je znao da je mala vjerovatnost ( na samom početku je znao moj stav) da se odselim van. Ja za to nikada nisam imala potrebe. Meni sa financijske strane i stanovanja ne fali ništa. Koliko god to vas tu ljutilo.
Moj muž je morao. Bilo gdje. Gdje god mu se pružila prilika za posao jer on posla imao nije. Kada nemaš izbora - ne biraš, već reagiraš. To je jasno i tu je imao punu moju podršku.

Ljudi odlaze van najčešće ove koje ja znam) da si riješe stambeno pitanje. Da si natuku kakvu lovu za crne dane. Napisano je nekoliko puta razlog zašto je on morao otići.
Za sada imamo dovoljno (ali sigurno ne za luksuze, tipa turbo dobar auto i skupocjene stvari) ali za njega nedovoljno, jer bi volio više materijalnih stvari. Možda je i društvo na neki način tu utjecalo na njega.

Onda se naravno pitam, jel bitnije da se pokazuješ društvu što si stekao ili da radiš na tome da si uz svoga partnera i da planiraš dijete.
Za njega ima dosta vremena za sve. Sve se stigne.

On niti može znati što mu se sada, i kakve prilike nude u Hr-oj, jer to nije niti probao od kada je otišao u Kanadu.
Točno je da se ne bi nigdje drugdje preselio jer se naviknuo na Kanadu i društvo koje ga okružuje.

Sada je plan promjenjen. Svaki naš dogovor na početku je promjenjen. Što ste i sami dobro ustuknuli da se ljudi kroz vrijeme i godine mjenjaju, pa i svoja stajališta. Na meni je na kraju odlučiti kako dalje.
Spremna sam pokušati kod njega, ne znam što ću odlučiti nakon toga.

Hvala na vašim odgovorima, još ću malo kasnije detaljnije pogledati svaki napisani post do sada.
legalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:52   #140
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ovo i slične savjete i opcije bi joj trebao predlagati muž. I to kasni već 3 godine s time.
Da je iskreno zagrizao da ona tamo dođe, preokrenio bi zemlju da joj dokaže i pokaže kako zaista smatra da će im tamo biti bolje, samo neka mu da priliku. Predložio bi joj da uzme neplaćeno i neka dođe tamo da joj pokaže koliko lijep život mogu tamo izgraditi i obećao bi joj da će on biti otvoren za druge opcije, ako se ispostavi da je ona tamo istinski nezadovoljna. Tako nekako otprilike to rade ljudi kojima je zaista stalo do nečega.
Da je tako, osobno vjerujem da ove teme ne bi bilo uopće, a autorica bi već bila u Kanadi.
Ili bi bilo obratno da je autorica ulozila gorenavedeni trud da se on vrati u RH.

Ne kuzim zasto se pristupa toliko pristrano i zasto se vecinski ispravnim smatra da ona ide u smjeru Kanade?

Istice se kako se on tamo nasao, prekrasno mu je, zasto da sad to zrtvuje?
I sve je to ok.
Ali sto ako je njoj s njenom strukom, na njenom radnom mistu, u bijednoj RH identicno kao njemu sad u Kanadi?

Meni zvoni da je bas tako i zato je odluka toliko teska.

Inace, ima struka s kojima si covik vani moze dupe obrisati i moguce da nam je autorica od neke takve.
Pa da vani moze raditi jedino van struke, a struku npr. voli. Kao sto je i njen muz voli (dovoljno da je bio spreman otici na drugi kontinent).
Sto onda?
Samo zato jer gledamo kroz svoju prizmu savjetovati A ili B?
Ili jos bolje: traziti krivca?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.