Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 01:52   #61
Pritisak u glavi, u usima pri koristenju čašice

Drage,
Da li je itko imao osjecaj prtiska u glavi i ušima nako stavljanja casice?
Danas sam je prviput stavila i ok sam uspjela, zasaz ju ne osjetim, ne propusta, cervix mi je visoko a casica mi se cini da je relativno nisko...uglavnom, kratko vrijeme nakon umetanja sam pocela osjecat prvo lagani pritisak u abdomenu (to mi se redovito desavalo i s tamponom, kao da me zacepi, pa krv nema kamo i to mi kao smeta), a zatim sam pocela osjecati i pritisak u glavi, usima, knedlu u grlo.mmsve neki nemir i stres i strahic neki me hvata...cak mi je zasumilo u usima...to mi se nnikad nije dogodilo s tamponom i uloskom...zasto sad ta casica koja je pregenijalna ima taj efekt? Ima li izko slicne simptome i nacin rjesavanja ?
deanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:54   #62
Ajmo krenuti od početka.
Koliko ju dugo koristiš? I koja je marka te njezina tvrdoća?
Sad sam malo guglala i nisi jedina kojoj se to desilo.
Mogući razlozi:
- čašica je previsoko pozicionirana prema cerviksu, trebala bi ju spustiti malo ako mišići to dopuštaju tj. ako ti sama automatski ne ode dublje unutra, što inače radi kako god okrenula. Dakle njezin vrh bi trebao čak malo viriti vani pa ako ti to ne smeta (ako se ne trlja okolo) i ako sama ne ode dalje, onda je to to
- čašica je premekana, trebala bi ti neka malo tvrđa (tipa Mooncup, sjećam se recenzije jedne jutuberice gdje je usporedila tvrdoću MeLuna i Mooncup i pokazala kako je potonja tvrđa od ove, jer mekoća navodno može stvoriti jači vaakum i prignječiti ju uz zidove/cerviks
- koje pregibe koristiš pri stavljanju? Ako koristiš C fold, probaj "labia fold" ili S fold, možda se samo blesavo otvara pa krv stvarno ne može nikamo otići što stvara pritisak
- postoji šansa da si se previše prestrašila, posebice ako ju tek nedavno koristiš pa te panika ponjela... ne patroniziram ali znam po sebi kad zabrijem pa me panika uhvati i onda raznorazne vrtoglavice, bol u glavi, hiperventilacija i slično. Probaj se opustiti i npr postaviti ju dok ležiš, u raznim položajima. Također, dobra je fora staviti ju pod tušem dok je tijelo opušteno i mišići se stvaraju tako jake kontrakcije zbog tople vode.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:41   #63
Sinoc sam je kupila, stavila je pod tusem i sve super. Legla na kauc i pomalo osjetim u glavi pritisak...u usima neki sum...u grlu neka stiska....a casicu ni ne osjetim...izvadila sam je pred spavanje i sad sam je opet stavila. Cini mi se da je malo bolja situacija nego sinoc ali sva sam napeta pa moram malo pustit sad da vdim jel radi problem ili ne. Uzela sam Mooncup koja nije bas najmeksa jer se intenzivno bavim plesom i imam stvarno jake misice pa je bolje tvrdja. Ali ona se ne da pozicionirat nisko...tj.stavim ju najnize sto moze bit...ona se doslovce sama smjesti...ovaj ciklus mi je pri kraju, vidjet cemo slijedeci sta ce bit... samo me zanimalo jel ima netko takav problem jer kad sam guglala se puno zena zalilo na to a kod nas nitko ni rijeci o tome...pa se cudim da sam ja stvarno jedina koja to spominje uf uf
deanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:32   #64
Nisi jedina, baš sam jutros zguglala na stranim forumima kad sam tražila odgovor na ovo tvoje. Ja osobno nisam imala nikad tih problema. A koristim ju skoro godinu dana.
Može biti da je do opće napetosti i prilagodbe tijela na čašicu. Ako je situacija malo bolja nego sinoć, onda eto. Sori što moram pitati, ali jesi ju dezinficirala prije korištenja? Alkohol ili ključajuća voda? Ja sad kao doktor pitam glupa pitanja da eliminiram sve moguće uzroke nastanka tih tvojih simptoma.
Moj savjet bi bio da treniraš sa njom kad nema mjesečnicu, pa se lagano prilagođavaj osjećaju i korištenju. Probaj svakako i druge pregibe prije stavljanja. Javi kako ide.
Čestitke na odluci i uštedi tona uložaka, tampona i naravno, novaca.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:36   #65
Quote:
deanova kaže: Pogledaj post
Drage,
Da li je itko imao osjecaj prtiska u glavi i ušima nako stavljanja casice?
Danas sam je prviput stavila i ok sam uspjela, zasaz ju ne osjetim, ne propusta, cervix mi je visoko a casica mi se cini da je relativno nisko...uglavnom, kratko vrijeme nakon umetanja sam pocela osjecat prvo lagani pritisak u abdomenu (to mi se redovito desavalo i s tamponom, kao da me zacepi, pa krv nema kamo i to mi kao smeta), a zatim sam pocela osjecati i pritisak u glavi, usima, knedlu u grlo.mmsve neki nemir i stres i strahic neki me hvata...cak mi je zasumilo u usima...to mi se nnikad nije dogodilo s tamponom i uloskom...zasto sad ta casica koja je pregenijalna ima taj efekt? Ima li izko slicne simptome i nacin rjesavanja ?
Nisam stručnjak pa mogu samo pogađati, ali zvuči mi kao da si se prestašila i da te naprosto panika uhvatila. Probaj malo po malo vježbati s njom - staviš ju na 15 minuta pa izvadiš ili tako nešto. Probaj raditi vježbe opuštanja i sl., pa vidjeti nakon nekog vremena kako ti je. Moguće da ti zaista neće odgovarati, a moguće i da ti treba više vremena da se privikneš i da se nećete "zavoljeti" odmah.

Osobno nisam nikad tako nešto doživjela. Godinama sam koristila tampone pa mi je čašica došla kao točka na i, i baš je sjela kako spada, ali nismo svi isti.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:16   #66
Hvala zene na spremnosti da mi pomognete...jednostavno nemam filing da sam negdje pogrijesila.. kupila cudo, prokuhala 6-7 minuta, oprala ruke 3 puta, usla pod tus, istusirala se i opet prala ruke i cistim rukama namjestila. Stvar usla i sjela na mjesto, filing je bio ok. Nakon pol minute dam je izvadila cisto da vidim hocu li je uopce moc izvadit i kako to ide, i sve ok...oprala i odmah vratila nazad. Sjela na kauc i onda polako su pocele tegobe. Za spavanje sam skinul, juzros ponovo stavila ali danas mi je tako nekako lose i slabo i u glavi neka muka (kao kad se vozim busom daleko)..pa sam je izvadila i sad se oporavljam...nekako mi je bas slabo danas...i kad mi prestane bit slabi, onda cu probat opet cisto da skuzim jel se to popravlja ili ne....koristila sam c fold i 7 fold, to mi je najbolje i stvarno se to lagano namjesti...cim udje ja ju pustim, ona se rasiri i vagina je samo usisa hahaha...i postavi nekako ugodno na mjesto da se ni ne osjeti...jos sam probala prstom onako sastrane da se uvjrrim da je lijepo sjela i otvorila se i stvarno me nigdje nista ne zulja ni ne stiska...ako se uspijem rijesiti ovog sranja s glavom i pritiskom i zujenjem u usima, bit cu najhepi osoba na svijetu jer je stvar genijalna...ko da nemas mengu...nis ne osjetis i dole si lijepo suh i cist i mirisljav...bas najs...
deanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:36   #67
Ne znam meni su te čašice tak čudne haha. Ali zato sam oduševljena sa Soft tamponima, nema uzice, od spužve su, toliko lagano se stavljaju, milina. A još i super plus za vođenje ljubavi za vrijeme menge s njima. Ja sam se preporodila od kad njih koristim. A super je i kaj kad naručiš kutiju pošalju besplatni uzorak plus.
marta35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 21:09   #68
deanova - ako ti se to događalo i sa tamponima, onda bih se ja posavjetovala sa ginom.
Možda si sklona baketrijama, koje se u toku menge znaju pojačati.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 21:12   #69
Gledam malo te čašice i čini mi se super stvar! Pogotovo na moru ili na putu. Ono sto me zanima je kako uopće odabrati čašicu koja bi ti odgovarala?
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:40   #70
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Gledam malo te čašice i čini mi se super stvar! Pogotovo na moru ili na putu. Ono sto me zanima je kako uopće odabrati čašicu koja bi ti odgovarala?
Kreneš od svoje menge ko takve, jel slaba il jaka? Druga je stvar tvoja građa dole, u biti tvoj dojam kakva si dole (uža, šira, jačih il slabijih mišića, da li si rodila il ne). Gdje ti je cerviks, dal ga možeš dotaknuti il ne?

Dosta firmi navodi godine i porod kao mjerilo (ak si starija i rodila onda idi na veću), al ja bih se prvenstveno vodila za mengom i općim dojmom stanja vagine.

Eo npr ja imam brutalnu mengu ali sam dosta uska dole, i u stanju sam žrtvovat sve parametre čašice osim volumena, on mi obavezno mora bit iznad 20 ml do rupica, sve ispod toga ne dolazi u obzir. Često velik volumen vuče za sobom i dugu i široku čašicu, al ne mora bit. Imam Ruby cup M (veća veličina) i fantastična mi je, iako je veća. Većina frendica je uzela manju Ruby i svima je super (al one imaju i normalne menge).

Da skratim, ako imaš jače menge onda ne gledaj ispod 20 ml do rupica.
Ako si dola uža gledaj promjere ruba do max 45 mm.
Ako ti je cerviks nisko ne idi iznad 5 cm dužine čašice (ne kotam dršku, nju se može i odrezat).
I nemoj se bojat da neće stat, prođu vaginom i veće stvari

Također, da, preporučam od srca Ruby cup!
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 12:52   #71
Cure, koju biste mi menstrualnu čašicu preporučile ako sam dosta fizički aktivna, znači teretana i trčanje?
nina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 12:55   #72
Znam da se negdje pisalo, ali kak tražilica ne radi nemrem naći.
Koje sve čašice ima za kupit u Zgu? Imam Mooncup, al mi pomalo curka i trebam dnevni uložak uz nju pa bi probala neku drugu, ne da mi se naručivat i čekat s neta.
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 09:05   #73
Quote:
nina88 kaže: Pogledaj post
Cure, koju biste mi menstrualnu čašicu preporučile ako sam dosta fizički aktivna, znači teretana i trčanje?
Za aktivne cure se preporučuju malo tvrđe čašice. Znam da Meluna ima sportsku verziju (čini mi se da oni imaju soft, classic i sport tvrdoću), al nisam probala pa ne znam reć. Al ako ništa, Meluna je mislim i najpovoljnija od ostalih čašica, pa se nećeš previše istrošit... Čitala sam da je i Lena među čvršćima, a i moja Ruby je u toj kategoriji.
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:23   #74
Smile

Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Za aktivne cure se preporučuju malo tvrđe čašice. Znam da Meluna ima sportsku verziju (čini mi se da oni imaju soft, classic i sport tvrdoću), al nisam probala pa ne znam reć. Al ako ništa, Meluna je mislim i najpovoljnija od ostalih čašica, pa se nećeš previše istrošit... Čitala sam da je i Lena među čvršćima, a i moja Ruby je u toj kategoriji.
Hvala ti na odgovoru. Najviše me brine taj dio s vježbanjem. Ali prvo ću se probati uhodati doma, nadam se da će biti ok.
nina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 08:20   #75
Quote:
nina88 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Najviše me brine taj dio s vježbanjem. Ali prvo ću se probati uhodati doma, nadam se da će biti ok.
Ako ti išta znači, ja vježbam pilates i jogu uz Ruby bez problema, a frendica koja ju koristi ide na one insanity treninge i kaže nikad problema Ali da, preporučam ciklus-dva uhodavanja.
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:34   #76
Evo, koristim Mooncup B skoro pa već pola godine. Prije čašice, menga mi je trajala dobrih 7 dana i sad se smanjila na nekih 5. Nije bila nešto strašno obilna, već neka normalna. Ono što me kopka jest količina krvi u čašici. Praznim je ujutro kad se probudim i navečer, ali mogla bi valjda proći i čitavu mengu bez da je vadim, a čašica se ne bi napunila. Nema krvi ni za prst, tek toliko da pokrije neko dno i onda uvijek kad je vadim bude ona ljepljiva zgrušana krv gore na rubu. Zadnji dan pa ni nema krvi samo nešto sluzavo
Zvučati će malo ludo, ali jel moguće da se vagina šokirala pa je zbog toga manje krvi?
Ili je krivo stavljam? Odrezala sam onaj produžetak i ostavim je na početku i onda se nekako sama namjesti tako da je ne osjećam pa mislim da je to ok, valjda
__________________
lagano...
aleahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:42   #77
Quote:
aleahi kaže: Pogledaj post
Evo, koristim Mooncup B skoro pa već pola godine. Prije čašice, menga mi je trajala dobrih 7 dana i sad se smanjila na nekih 5. Nije bila nešto strašno obilna, već neka normalna. Ono što me kopka jest količina krvi u čašici. Praznim je ujutro kad se probudim i navečer, ali mogla bi valjda proći i čitavu mengu bez da je vadim, a čašica se ne bi napunila. Nema krvi ni za prst, tek toliko da pokrije neko dno i onda uvijek kad je vadim bude ona ljepljiva zgrušana krv gore na rubu. Zadnji dan pa ni nema krvi samo nešto sluzavo
Zvučati će malo ludo, ali jel moguće da se vagina šokirala pa je zbog toga manje krvi?
Ili je krivo stavljam? Odrezala sam onaj produžetak i ostavim je na početku i onda se nekako sama namjesti tako da je ne osjećam pa mislim da je to ok, valjda
Nije ništa šokirano i ne stavljaš pogrešno ako ti ne curi do dolje. Okolo se može malo skupiti stare krvi. Imaš laganu mengu i tako je to . Ne bude to puno, samo se čini puno na ulošku jer se sve razlije.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 00:28   #78
Bok cure!

Trebala bi samo mali savjet: kupujem svoju prvu casicu i brine me moj jako niski cerviks. Ja stvarno bas puno nisam gadljiva, ali iz nekog razloga mi tekstura rodnice tjera zmarce u trbuh. Bez obzira na to uredno stavljam tampone. E sad, cerviks mi za vrijeme stvari zna biti toliko nisko i toliko osjetljiv da mi bude neugodno kad vadim tampon i on mi prelazi preko njega. Trebala bi taman dobiti pa cu onda provjeriti tocno, ali brine me da ako uzmem i kratku casicu, hoce li mi stajati na cerviksu, jel joj to polozaj?
red queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 07:21   #79
Quote:
red queen kaže: Pogledaj post
Bok cure!

Trebala bi samo mali savjet: kupujem svoju prvu casicu i brine me moj jako niski cerviks. Ja stvarno bas puno nisam gadljiva, ali iz nekog razloga mi tekstura rodnice tjera zmarce u trbuh. Bez obzira na to uredno stavljam tampone. E sad, cerviks mi za vrijeme stvari zna biti toliko nisko i toliko osjetljiv da mi bude neugodno kad vadim tampon i on mi prelazi preko njega. Trebala bi taman dobiti pa cu onda provjeriti tocno, ali brine me da ako uzmem i kratku casicu, hoce li mi stajati na cerviksu, jel joj to polozaj?
Možda (ovisi koliko je točno nizak) i da, može stajati na njemu direktno, ako ti bude ugodno onda je to to, nemaš panike.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:25   #80
Od viška informacija glava ipak boli.

Dakle, ja više nemam pojma gdje mi je cerviks. Došla sam danas do kraja interneta i čitajući i gledajući; i kažu da cerviks ima oblik donata ili krafne. A ja kad krenem prstom u rodnicu nakon možda 1 - 1,5 cm imam zadebljanje sa ove strane prema pupku i bila sam sigurna da mi je to cerviks. Ali kad uđem prstom koliko god mogu, onda osjetim jednno suženje koje stvarno izgleda kao donat i kroz njega ne mogu ili se bojim proći. Neobično mi je da tu već počinje maternica. Više nemam pojma koje od tog dvoga je cerviks?
red queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.