Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 18:24   #101
Quote:
pamet kaže: Pogledaj post
O tome, da su nam preplavili Sloveniju imaš pravo. Početkom 90 ih smo državljanstvo podjelili više od 200.000 ljudi iz bivše juge.
Problem je u tome, da nije došlo do nikakve integracije tih ljudi u društvo. Oni, a još više njihova djeca, odbacivaju sve šta miriše na slovensko i poveličavaju srpsko.
Svaki drugi koncert u ljubljani je turbofolk. Ono što me najviše čudi je to što su se počeli i mladi slovenci sve više identificirati sa ovom "kulturom".
Pa možda za nekoliko godina nečemo više biti "alpski hrvati", kako nas nazivate, nego alpski srbi.
Što se tiče granice i Jorasa. Pa molim vas. Pored toliko prekrasnog mora i obale, koju imate, da se nategujemo zbog par litara vode?
Osobno mi je bila draga ideja iz kasnih 80 ih i početka 90 ih o konfederaciji izmedju Hrvatske i Slovenije. U tadašnjoj perspektivi.
O anktetama. Prosječni čovjek, ma gdje god bio, samo se odziva na to što se mu servira. Kad naši mediji kažu " vidite šta nam opet rade hrvati", a vaši vama obrnuto, onda se stvori jedna klima u kojoj prosječni čovjek odreagira sasvim nagonski. Ako bi i naši i vaši mediji tri mjeseca pisali samo o tome, kako smo mi najbolji prijatelji, bi sljedeča anketa pokazala, da vas baš obožujemo.

Pa za kraj još nešto o ekstremistima. Pa i kod vas imate po kojeg Jelinčiča. To so ljudi, koji za svoje političke bodove manipuliraju narodom. Govore o superiornosti svog naroda, o vjekovnim nepravdama koje se dešavaju tom narodu. Ovi ljudi obično pate od manjka dužine onog djela telesa koji počinje na p i završava na s.
Pa prijatelji koje ja imam u Hrvatskoj nisu baš neki nacionalisti. Od tih koje ja poznam su baš največi nacionalisti oni koji dolaze iz Hercegovine, pa u biti i nisu hrvati več bosanski katolici.

Za kraj. Svako neka razmišlja svojom glavom. Rata neče bit. Ne znamo ni kakva je snaga hrvatske vojske ni kakva slovenačke tako, da i sve hipoteze odpadaju.

Pozdrav svima! To je zadnje šta čete čut od mene.

kao prvo, stereotip jeste da su hercegovci najveći nacionalisti i to oni koji unose nered i nemir u hrvatske odnose sa ostalima...

kao što je stereotip da su hercegovačke lopovčine opljačkale hrvatsku...

lopovčina se sakriva iza porijekla i koje kakve simbolike ali on je lopovčina i to je to.
extrem i šovinista je to što jeste i u svakoj regiji je isti procenat takvih.
uostalom pogledajmo visoku školu za poslovni manegament u remetincu pa prebrojimo hercegovce.

bosanski katolici je idiotizam koji pokazuje da ti duboko ne poznaješ situaciju na području bivše države te si u opisu nekoga primjenio nešto što se smatra uvredom. dapače ružno je što si uopće išao objasniti hrvatima tko su zapravo pravi hrvati.
to bi bilo isto da te ja nazovem alpskim srbinom ili austrijskim konjušarom...

da kažem da nikad niste bili narod i nitko vas nije htio pa ste tako nastali vi slovenci.
naravno da je to sve glupost.
zato treba promisliti a ne stereotipizirati i to onako, iz rukava...

nažalost oba mentaliteta (hrvatski i slovenski) imaju nekakve 'greške' koje prepoznajemo jedni kod drugih ali ne i kod sebe. tako da su nam uvijek oni drugi krivi.
par litara vode i par busenova zemlje ne damo jer to je svetinja...
bilo bi slično da vi nama date jedan 'vršćić' triglava jer nam treba za planinarski dom.
tako da to smatram opasnim pojednostavljivanjem.
pustimo stručnjacima hladne glave da to riješe.
hrvatski i slovenski narod su uvijek bili prijateljski i u teškim trenutcima naslonjeni jedni na druge. tako će i ostati. samo treba kulturnim i inteligentni ljudima dati da rješavaju sporove a ne budaletinama koje dižu prašinu.
a budaletina ima svugdje...
uz svu našu i vašu mušičavost mi ćemo ipak nastaviti surađivati i funkcionirati u miru

kakav rat? kakve gluposti...
ovaj topic je neslana zahebancija...
__________________
silent killer
klonirani is offline  
Old 27.06.2010., 18:32   #102
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
taj joras je njihov klaun i oni ga se odricu osim par ekstremista koji zapravo i nisu pravi slovenci vec istocni susjedi koji zive u zapadnom susjedstvu
i njihovi i nasi politicari izvlace te probleme kad zaseru nesto doma a lijepo ce sve nase probleme oko tih 2 kvadratna km sveukupno rijesiti arbitraza i mozemo nastaviti ziviti u miru
usporedba sa krajinom je bezvezna i nema ama bas nikakve slicnosti
91 sam ko dijete sudjelovao u pokusajima sprecavanja tenkova jna da iz hrvatske interveniraju u sloveniji a odmah iza toga su nam oni prvi slali pomoc u minama i pjesackom oruzju
bilo je i slovenaca dragovoljaca u nasoj vojsci tako da s tim narodom ja nemam nikakvih problema
To je bilo davno...

Slvoensku blokadu Hrvatske je podržalo 95% građana
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 27.06.2010., 19:35   #103
[QUOTE=pamet;15400842]
Pa prijatelji koje ja imam u Hrvatskoj nisu baš neki nacionalisti. Od tih koje ja poznam su baš največi nacionalisti oni koji dolaze iz Hercegovine, pa u biti i nisu hrvati več bosanski katolici.

O jebo se ti i tvoji ˝bosanski katolici˝˝......!!!!!
Hercegbosanac is offline  
Old 27.06.2010., 19:54   #104
[QUOTE=Hercegbosanac;27475607]
Quote:
pamet kaže: Pogledaj post
Pa prijatelji koje ja imam u Hrvatskoj nisu baš neki nacionalisti. Od tih koje ja poznam su baš največi nacionalisti oni koji dolaze iz Hercegovine, pa u biti i nisu hrvati več bosanski katolici.

O jebo se ti i tvoji ˝bosanski katolici˝˝......!!!!!
Ne uzrujavaj se,čovjek ima sofisticiran pristup.
pp5d6 is offline  
Old 27.06.2010., 21:23   #105
[QUOTE=pp5d6;27475946]
Quote:
Hercegbosanac kaže: Pogledaj post

Ne uzrujavaj se,čovjek ima sofisticiran pristup.
sve je bilo ok ali ova glupost mu nije trebala i ili je profinjeni provokator ili je pao pod utjecaj nekakvih glupih stereotipova
hercegovci su ponosni hrvati i cast mi je bilo boriti se uz njih
Mustang51 is offline  
Old 27.06.2010., 21:46   #106
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
hercegovci su ponosni hrvati
kako koji
JoZ@ is offline  
Old 27.06.2010., 22:28   #107
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
taj joras je njihov klaun i oni ga se odricu osim par ekstremista koji zapravo i nisu pravi slovenci vec istocni susjedi koji zive u zapadnom susjedstvu
i njihovi i nasi politicari izvlace te probleme kad zaseru nesto doma a lijepo ce sve nase probleme oko tih 2 kvadratna km sveukupno rijesiti arbitraza i mozemo nastaviti ziviti u miru
usporedba sa krajinom je bezvezna i nema ama bas nikakve slicnosti
91 sam ko dijete sudjelovao u pokusajima sprecavanja tenkova jna da iz hrvatske interveniraju u sloveniji a odmah iza toga su nam oni prvi slali pomoc u minama i pjesackom oruzju
bilo je i slovenaca dragovoljaca u nasoj vojsci tako da s tim narodom ja nemam nikakvih problema
Nedavno je izašao tkz plan slovenske vojske da vojno zauzme savudriju dok smo se mi klali sa četnicima kao nebi skužili da su si pripojili komadić obale kasnije su to kao opovrgnuli da je to bila zajebancija
jebeš ti takvu zajebanciju kolko nas jebu sa ovim pregovorima sa EU uopče se nebi iznenadio da im naši daju i pol istre
BD-zg is offline  
Old 27.06.2010., 22:31   #108
[QUOTE=Mustang51;27477768]
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post

sve je bilo ok ali ova glupost mu nije trebala i ili je profinjeni provokator ili je pao pod utjecaj nekakvih glupih stereotipova
hercegovci su ponosni hrvati i cast mi je bilo boriti se uz njih
Oni kaj su se borili uz tebe to su bili hercegovci bez veza i love??? ili im nisu dali vize za njemačku??
BD-zg is offline  
Old 27.06.2010., 23:15   #109
[QUOTE=BD-zg;27479379]
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post

Oni kaj su se borili uz tebe to su bili hercegovci bez veza i love??? ili im nisu dali vize za njemačku??
bilo ih je onda jako puno a ljudi u hrvatskoj o hercegovcima nazalost znaju uglavnom da nose bijele carape i da su stalno visili na mobitelima dok je to drugima jos bilo dosta strano.
steretipovi zbog pojedinaca koji su se slikali po zg
ja znam da je iz mog kraja koji nema veze s hercegovinom jako puno ljudi bilo u "izbjeglistvu" iako smo bili barem 25 km od najblize linije i da to sto se pripisuje hercegovcima vrijedi za dobar dio hrvatske
Mustang51 is offline  
Old 28.06.2010., 07:08   #110


Koja pregenijalna tema.

Šteta što joj je došao kraj.
Tyndall is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.