Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 13:12   #1
Thumbs down Životinje u reklamnim kampanjama

U petak sam bila na Floraartu. Osim cvijeća imala sam priliku vidjeti ili samo čuti i neke domaće životinje. Na sajmu cvijeća. Usred Zagreba.

Što se ponija tiče, hajde dobro! Služe za jahanje, pa mi je to izgledalo donekle ok, iako u nekom širem smislu, mislim da rentanje konja svakih pola sata drugoj osobi baš i nije neka sreća za njega. Osim ako se ne radi o za tako nešto posebno uvježbanim rehabilitacijskim konjima.

Odnekud s Bundeka čula sam i magarca. Ne znam je l' tu bio u službi inače jadranskog turističkog biznisa fotkanja s magarcem (ja sam onaj desno ), pa ne znam u kojoj se ulozi našao na Bundeku. Sigurno ne zbog najboljeg cvjetnog aranžmana.

No, ono zbog čega sam otvorila ovu temu je ovca. Jedna jedina. U majušnom toru. Od jutra do večeri. Od srijede do nedjelje.


Skupljaju se ljudi, najviše s djecom, ciče, vesele se... a ovca tužno bleji i pokušava pasti ono malo trave. Svako toliko krene prema ogradi i izgleda jedino ja vidim da traži izlaz iz ove po nju izrazito stresne situacije.

Ovcu su, kao duhoviti komparativni primjer za kosilicu ili što već stavili neki reklamni pametnjakovići angažirani od Husqvarne.

Prišla sam promatračima i glasno prosvjedovala protiv mučenja životinje. No, nisam sigurna da me je itko razumio. Osim ovce! Jer je jučer (subota) bila vijest na televiziji da je pobjegla i da su je jedva uhvatili na raskršću onih brzih prometnica pokraj Bundeka. Muka mi je i pomisliti, prvo, da ju je mogao pogaziti automobil, drugo, koliki stres je proživljavala bezglavo jureći prema nekom svom zamišljenom spasu od silne galame promatrača, malog prostora, nepoznatog i neodgovarajućeg okoliša. Pitam se i gdje je ovca smještena preko noći. Ovce se noću (čak i ljeti) stisnu u toru i tako se griju, dijele osjećaj zaštićenosti i spavaju. Ova sirotica je, ako ništa drugo, drhturila od straha, ako ne i od hladnoće.



Ima još primjera korištenja životinja u reklamne svrhe, ali o tome u nekom sljedećem postu.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.06.2014. at 14:16.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 21:28   #2
Prošlo je dosta vremena od datuma posta, ali smatram da vrijeme nije bitno.

Slažem se s većinom, osim možda drhtanja od hladnoće, mislim da je ovčica na slici dovoljno dobro izolirana pa joj hladnoća ne bi smjela predstavljati problem. Zašto je na flora artu Da je ovca art shvatio bih, ali ovako doista Pitam se je li se itko pobrinuo da beštijica ima dovoljno vode, hlada, i hrane, a možda bi se problem cičanja i vrištanja mogao riješti nekom pločicom s natpisom da se moli posjetitelje za tišinu kako se ne bi uznemiralavo prisutne životinje. Uvjete treba poboljšati, i uvijek sam za to. Osobno smatram da je gore onim životinjicama koje su svako Došašće (Advent) ispred katedrale.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.