Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 11:28   #621
Jučer scena ko iz filma.
Zaustavio sam vozilo na par min na invalidnom parkingu da iskrcam trudnicu. Nakon minutu dvije dolazi pauk brzinom munje, iz njega iskače suvozač kao rambo, slika uzdignutih ruku visoko vjerojatno samo jednu sliku, vraća se nazad u pauk kamion i odlaze u nepoznatom smjeru. Za svo vrijeme sam sjedio u vozilu i situaciju gledao u retrovizor. Sve se odigralo u 10-15 sekundi.
Hoću li dobiti čestitku ili je to bilo fotkanje možebitno ostalih parkinga pošto se radi o 7-8 parkirališta invalida u nizu. To su nova invalidna mjesta kod AKZ, kod taksi stajališta.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:08   #622
Možda i dobiješ.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:17   #623
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možda i dobiješ.
Si siguran?
Samo tako, bez da provjere imam li invalidnu naljepnicu ili ne?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:55   #624
prvo ćeš dobit obavijest da platiš pola kazne ili da javiš ime vozača,nakon toga vozač dobije PN pa stavi prigovor da ima naljepnicu i to priloži.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 17:14   #625
kaže da je zaustavio vozilo, a ne parkirao.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:33   #626
Pročitao sam,ali nema nikakve veze
"(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
13) na mjestu rezerviranom za parkiranje vozila osoba s invaliditetom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:13   #627
Pozdrav,
Ako me netko zna posavjetovati, nedavno mi je auto odnio pauk, u ulici u kojoj inače nema označenih parkirnih mjesta već se parkira uz rub ceste (propisno), ja sam parkirao na jedno jedino označeno za invalide. Uz to su oznake na cesti bile potpuno pokrivene otpalim lišćem, i znak koji označava mjesto za invalide je dijelom zaklonjen granama drveta pored kojeg se nalazi na otoku između ceste i nogostupa zbog čega nisam ni vidio niti pomislio da bi tu moglo biti mjesto za invalide. Pronašao sam specifikacije parkirnog mjesta za invalide u članku 38 Pravilnika o osiguranju pristupačnosti građevina osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivosti (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...6_78_1615.html i prilog https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...tni/426960.pdf). Koliko razumijem ovo mjesto uopće ne zadovoljava kriterije, niti su dimenzije adekvatne, niti je prilagođen pristup prema nogostupu, tj. nema ga, a moguće da još ponešto ne zadovoljava. Da je sve odrađeno prema propisima najvjerojatnije bih uočio da je to mjesto za parkiranje invalida i ne bih tamo parkirao. Malo sam istraživao i vidim da si ljudi sami znaju iscrtati mjesto za invalide da bi imali privatni parking pa je možda to i ovdje slučaj. Interesantno kazna od policije mi još nije stigla, a možda je upravo ovo razlog. Kako da se žalim i kako mogu saznati koji je status ovog slučaja. Još nisam ništa uplatio pauku a trebao bih prema njima uplatiti 500 kuna mada radije ne bih ništa uplaćivao dok ne utvrdim da vozilo nije trebalo biti dignuto. Eto u biti ima li smisla ovo ili ne i kako dalje postupiti?
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:24   #628
Policija ima dugi rok da ti pošalje kaznu.Ako je stavljen znak prosto sumnjam da si je neka privatna osoba napravila parking osim ako nije invalid jer bi i on plaćao kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:40   #629
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Policija ima dugi rok da ti pošalje kaznu.Ako je stavljen znak prosto sumnjam da si je neka privatna osoba napravila parking osim ako nije invalid jer bi i on plaćao kazne.
OK, ali u principu to mi je manje bitno. Parking je nedvojbeno manjih dimenzija od onih koje su po propisu i nema izlaza prema nogostupu što je isto potrebno za parking za invalide. Zapravo izgleda kao obični parking samo je obojan žuto i stavljen znak. Da li je to osnova po kojoj se mogu žaliti i kako se žaliti tj. ne platiti odvoz paukom ako je to napravljeno nepropisno, tj. s mjesta koje zapravo nije važeći parking za invalide?
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:35   #630
Pravilnik ne igra jer govori o parkiralištu u nizu.Mislm da neće proći.Inače pauk odvozi po nečijoj naredbi pa ga se mora platit a tek nakon "oslobođenja" od prekršaja tražit povrat ili od njih ili od onoga tko je naredbu izdao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:41   #631
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pravilnik ne igra jer govori o parkiralištu u nizu.Mislm da neće proći.Inače pauk odvozi po nečijoj naredbi pa ga se mora platit a tek nakon "oslobođenja" od prekršaja tražit povrat ili od njih ili od onoga tko je naredbu izdao.
Možda i mora biti u nizu? Ili ako nije u nizu može biti kako god, nema pravila? Nema mi baš to smisla.
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:09   #632
http://www.zagreb.hr/sektor-za-promet-i-kat/1249
http://www1.zagreb.hr/slglasnik/inde...257D72003DEC94

ne mora bit u nizu,može i samo po jedno mjesto

iz jedne odluke (drugi grad)
Članak 29.
(1) Za parkiranje vozila invalida osigurano je po jedno parkirališno mjesto na sljedećim lokacijama u ....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:15   #633
Da, vidim, Buzet, http://www.buzet.hr/fileadmin/sluzbe...ne_10_2014.pdf. Isto tako kaže i
(3) Parkirališno mjesto za invalide treba biti obilježeno propisanom vodoravnom i okomitom prometnom signalizacijom.
Nigdje ne piše da ta mjesta za invalide nisu u nizu običnih parkirnih mjesta što bi onda bilo po propisima ukoliko su i dimenzije i izlaz na nogostup po propisima. Možda može biti i samo jedno parkirno mjesto "u nizu" ali ne vidim zašto ne bi moralo zadovoljavati propise o dimenzijama i izlazu na nogostup.

Platio sam pauku, mada nerado, ali na kaznu i naknadno na to premještanje vozila ću se itekako žaliti i ako bude potrebno poduzimati daljnje radnje.
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:03   #634
Treba vidjet što piše za pomenutu ulici.veličina nije bitna ako postoji znak i oznake na cesti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 04:56   #635
"Napravio sam prekrsaj, postoji li neki trik da ne platim....."

To je vecina upita ovdje.
(Nitko ne pita za neki savjet, kako ne ciniti prekrsaje.)
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:54   #636
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
"Napravio sam prekrsaj, postoji li neki trik da ne platim....."

To je vecina upita ovdje.
(Nitko ne pita za neki savjet, kako ne ciniti prekrsaje.)
Hvala na ovoj nadasve korisnoj informaciji. Ironija je čak da sam prvo parkirao na drugo mjesto na kojem kako se čini ne bih imao problema ali rekoh si ajde da budem siguran preparkirat ću da bih na kraju parkirao na potpuno neodržavano i zakriveno mjesto koje je eto ispalo parkirno mjesto za invalide za koje valjda samo pauk zna da je za invalide i redovno kupi nas naivce. Prema tebi pretpostavljam da nije potrebno adekvatno označiti mjesto i onda ga i održavati kako bi ljudi znali da tu ne smiju parkirati, to nije nikakav dio problematike??? Evo pomozi ti meni kako da ne parkiram pogrešno na mjesto na invalide ako niti ne vidim uz dvoje zdravih očiju i parkiranje i izlazak iz auta bez žurbe da sam parkirao na mjesto za invalide?
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:10   #637
Pozdrav, evo zadnji upit pošto mi je stigla kazna od policije, ako platim odmah dovoljno je pola iznosa, tj 350kn + 500kn što sam platio pauku. Najradije bih se žalio jer mislim da imam osnove ali opet znam gdje živim pa želim još jednom razmisliti. Dakle ako mi netko može pomoći, kakvi su izgledi da mi se isplati žaliti obzirom da horizontalna signalizacija mjesta za invalide nije bila vidljiva (u potpunosti prekrivena lišćem), parkirno mjesto nije izgrađeno po specifikacijama (dimenzije nisu ispravne i prilaz nogostupu ne postoji), ali ipak postoji vertikalna signalizacija, tj. znak parkinga za invalide (mada bi i on mogao biti bolje postavljen).

E sad da bi mi se isplatilo u biti mi na sudu moraju poništiti kaznu da dobijem novac od pauka, jer inače nisam ništa napravio ako mi spusti kaznu i na 100kn + 200kn za troškove suda mogu bolje odmah platiti 350kn pa sam više manje na istom a puno manje zezancije. Koliko imam šanse za takav ishod?
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:22   #638
Quote:
BigMick kaže: Pogledaj post
ali ipak postoji vertikalna signalizacija, tj. znak parkinga za invalide (mada bi i on mogao biti bolje postavljen).
sve je ovime rečeno.
A sam moraš odlučit što ćeš učinit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 02:18   #639
Quote:
BigMick kaže: Pogledaj post
Hvala na ovoj nadasve korisnoj informaciji. Ironija je čak da sam prvo parkirao na drugo mjesto na kojem kako se čini ne bih imao problema ali rekoh si ajde da budem siguran preparkirat ću da bih na kraju parkirao na potpuno neodržavano i zakriveno mjesto koje je eto ispalo parkirno mjesto za invalide za koje valjda samo pauk zna da je za invalide i redovno kupi nas naivce. Prema tebi pretpostavljam da nije potrebno adekvatno označiti mjesto i onda ga i održavati kako bi ljudi znali da tu ne smiju parkirati, to nije nikakav dio problematike??? Evo pomozi ti meni kako da ne parkiram pogrešno na mjesto na invalide ako niti ne vidim uz dvoje zdravih očiju i parkiranje i izlazak iz auta bez žurbe da sam parkirao na mjesto za invalide?
Uopce nije bilo upuceno tebi konkretno.
Vecina upisa ovdje se svodi na to, "samo sam malo prekrsio".... "samo sam nesto malo"....
Svi bi tuzakali...
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:01   #640
Pozdrav! Danas sam parkirao na Kauflandovu parkingu na mjesto za invalide.Bilo je jutro i na parkingu od 8 invalidskih mjesta prazna sva.Skoknuo sam po burek i nisam se zadržao možda 5-6 min.Pauk mi je već natovario vozilo.OK kriv sam,platiću kaznu,za parkiranje, ali ne,odvezoše auto.Pitam se dali je baš nužno dizati auto, ako je parking za invalide prazan?
duskovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.