Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2016., 12:35   #141
Pozdrav, nisam nasao bolje mjesto za ovo pitanje pa eto.. zanima me ako tko zna koja je procedura kad se želi auto kupljen na opg skinuti s opg-a i prevest na privatnu osobu, bas na tu osobu cije je ime i prezime ujedno i ime i prezime opg-a
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:59   #142
Automehaničar

Molim Vas, znate li kada je dopušteno radno vrijeme automehaničaru u naselju (zanemarit ću da nema prijavljen obrt)?
Didora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:44   #143
Quote:
BetterLife kaže: Pogledaj post
Jos uvijek mi nije bas najjasnije. Ovako ja to gledam (hipotetski):

1. Ja pisem, ne potpisujem nikoga, ja ne krsim nikakav eticki kodeks sveucilista nit ista jer ne predajem taj rad kao svoj, ili kao tudi. Ja napisem tekst, na koji se netko drugi potpise. Dakle, moj klijent/ica krsi pravila Sveucilista, ali ne ja.
2. Ako registriram obrt i uredno placam sve i prijavljujem zaradz, ne krsim zakon ni po tome jer je sve uredno.

Dakle, tu je problematicna samo djelatnost koja se obavlja. Ali, nigdje ne stoji, (ili stoji, zato pitam) da je zakonski zabranjeno naplacivati pisanje radova za druge, ako se zarada uredno prijavljuje i registrira se djelatnost. U zakonu pise da je dilanje droge zabranjeno.

To je kao davanje repeticija. Koliko mi je poznato, ako se to registrira kao djelatnost, rad od kuce i slicno, placas sebi doprinose, sve je ok. Zar ne bi i ovo onda trebalo biti tako? Sa strane obrtnika, ne sa strane klijenta, on ce uvijek biti u prekrsaju.
otvoriš konzultantsku firmu, u oglasu nudiš uslugu tipkanja (već i danas postoje aplikacije da printaš govor) i to je to, svakome tko uopće klikne na takav oglas će biti jasno što ustvari nudiš.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:48   #144
Quote:
Didora kaže: Pogledaj post
Molim Vas, znate li kada je dopušteno radno vrijeme automehaničaru u naselju (zanemarit ću da nema prijavljen obrt)?
zašto zanemariti ono što u potpunosti riješava tvoj problem? ako nema ništa prijavljeno onda radi van zakona i ne možeš mu prigovarati da radi van radnog vremena kada ga on ustvari niti nema jer je u crnom 100%
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 18:46   #145
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
zašto zanemariti ono što u potpunosti riješava tvoj problem? ako nema ništa prijavljeno onda radi van zakona i ne možeš mu prigovarati da radi van radnog vremena kada ga on ustvari niti nema jer je u crnom 100%
Potpuno si u pravu
A još se radi o policajcu za kojeg ne vrijede nikakvi zakoni i pravila, može radit što hoće.
Didora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:14   #146
kad se ide otvorit obrt na e građanin tj apliakciju e obrt od ministarstav, odmah na početku navodi se da se upiše datum prijave obrta tipa danas, i datum početka rada obrta - taj dio mi nije jasan- jel to bilo koji datum koji hoću, dakle ako je početak prijave 14.12. jel može bit početak rada 15.12. i da li to znači da mogu od tog dana početi raditi, imati fiskalnu i sve normalno ili tek kad dobijem obrtnicu mogu početi raditi. I dalje da li važi da u roku osam dana moram ići osobno prijavit u poreznu i još na dva tri mjesta ili se to online automatizmom preko te apliakcije događa?
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.