Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 14:14   #221
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ustvari, ti si vjerojatno dobio i državljanstvo tamo, pa ne razumijem što te više veže za ovu zemlju? Zašto dolaziš na naše forume uopće? Ti si neka faca sada zato jer živiš u Kaliforniji? Sve to može i Hrvatska imati što i Kalifornija, uopće ti se ne divim.

BTW. što misliš da su SAD oduvijek bile bolje od Hrvatske? Misliš da je ovdje gdje ti živiš oduvijek vladalo blagostanje bez krvi i znoja? Mogli su se i Ameri iseljavati u druge zemlje kao što to radite i vi, podvita repa, ali su odlučili ostati i stvoriti nešto. Nisu pokleknuli kada su se našli u krizi. Vi ste digli ruke i predali se.
Kriva logika. Ameri su se doselili iz drugih zemalja tj. tvojom terminologijom podvili su rep i napustili Njemačku, Irsku, Italiju, Poljsku... Država (SAD) im je dijelila zemlju, nije im uvodila porez te su tako bili u stanju ostati i stvoriti nešto. Imali su perspektivu. A neki su jednostavno bježali od progona, stvaranje nečega je došlo kao bonus. Ne razumijem zašto tebi smeta da na forumu pišu i oni koji su se iselili. Priču uvijek treba čuti s više strana.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:47   #222
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
a ti jedi onda govna, kada je tebi važnija nacija već kako živiš, ja sam nažalost u Hr samo zbog godina

i još nešto prije si rekao da je bolja zabava u Njemačkoj već u Irskoj, pa ne ide se u inozmestvo gledati nogomet već raditi prije svega
Je je, tamo se samo dela, nitko nema vremena za zabavu i rekreaciju nitko nikada ne ode na kavu, nitko se ne bavi sportom i fitnesom. Prema balkanskoj logici, Švabo nema život, on samo dela i zato ga treba dizati u visine i diviti mu se ko izvanzemaljcu. Da samo vidiš njihove mlade mangupe, koji nam dolaze na more raditi nerede, shvatio bi da nije sve samo u radu i novcu. Ti ljudi imaju i život.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:10   #223
U SAD-u ima najviše švaba, čak je njemački trebao biti službeni jezik SAD-a kad su odlučivali prije par sto godina , a za dlaku su odlučili da bu engleski, ima najviše protestanata pa katolika , crnaca 22%
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:43   #224
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Je je, tamo se samo dela, nitko nema vremena za zabavu i rekreaciju nitko nikada ne ode na kavu, nitko se ne bavi sportom i fitnesom. Prema balkanskoj logici, Švabo nema život, on samo dela i zato ga treba dizati u visine i diviti mu se ko izvanzemaljcu. Da samo vidiš njihove mlade mangupe, koji nam dolaze na more raditi nerede, shvatio bi da nije sve samo u radu i novcu. Ti ljudi imaju i život.
ti mene zajebavaš, ti si pisao da je u Njemčkoj bolja zabava nego u Irskoj, što je nebitno za ovu temu, zato sam napisao da oni koji idu u inozemstvo ne idu tamo zbog zabave i nogometa, već da rade i ja nisam mislio na Njemce već na naše koji idu tamo raditi, nisi čak ni pročitao kako treba što sam zadnje napisao
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:49   #225
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Kriva logika. Ameri su se doselili iz drugih zemalja tj. tvojom terminologijom podvili su rep i napustili Njemačku, Irsku, Italiju, Poljsku... Država (SAD) im je dijelila zemlju, nije im uvodila porez te su tako bili u stanju ostati i stvoriti nešto. Imali su perspektivu. A neki su jednostavno bježali od progona, stvaranje nečega je došlo kao bonus. Ne razumijem zašto tebi smeta da na forumu pišu i oni koji su se iselili. Priču uvijek treba čuti s više strana.
Ne smeta mene što su se iselili, svatko na to ima pravo, već što stalno šire propagandu iseljavanja umjesto da se suočimo s problemom. Zašto u Hrvatskoj ne bih sve ovo imao kao što drugi imaju vani? Po čemu bi meni Irska morala biti sada obećana zemlja ili Njemačka? Jel njima standard pao s neba?

Da, doseljavali su se u SAD sa svih strana, ali si zaboravila da su onda bila i druga vremena. Bilo je političkih netrpeljivosti, razno raznih ratova i diktatura, pa su ljudi bili prisiljeni odlaziti. A tko te danas sili? Evo, imamo suverenu Hrvatsku, a iseljavamo zbog vlastite gluposti, jer nekome očito treba štititi guzicu na državnim i lokalnim razinama.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:27   #226
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ti mene zajebavaš, ti si pisao da je u Njemčkoj bolja zabava nego u Irskoj, što je nebitno za ovu temu, zato sam napisao da oni koji idu u inozemstvo ne idu tamo zbog zabave i nogometa, već da rade i ja nisam mislio na Njemce već na naše koji idu tamo raditi, nisi čak ni pročitao kako treba što sam zadnje napisao
Jel izađeš tamo negdje van nakon posla? Pogledaš televizor barem, nešto? Ili samo delaš od jutra do sutra?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:46   #227
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Jel izađeš tamo negdje van nakon posla? Pogledaš televizor barem, nešto? Ili samo delaš od jutra do sutra?
reci jel tebi nedostaje neka daska u galvi, ti uopće ne odgovarš na moje komentre , već pišeš tek toliko da ohrabriš svoju povreijeđenu taštinu, zato što sam te uhvatio prije da pišeš bez veze

Zadnje uređivanje irdeto : 15.09.2017. at 18:58.
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:51   #228
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Neće smanjenje broja općina ništa drastičnoga pridonjeti uvjetima poslovanja i jačanju ekonomije, u svakoj općini imaš pet puta više socijale od broja općinskih zaposleika koja nema dana radnog staža a cijeloga života prima socijalne naknade, generacijski već, i ne pada joj na pamet prihvatiti bilo kakvo zaposlenje. I svi mi radimo za njih - za njihova ekonomska i zdravstvena "prava".
Nogu vrit i marš na posao. Ako ništa drugo, kod Blagusa piceke čistiti - 20 kn/h - osam sati 160 kuna, dvadeset pet dana mjesečno. Niti jedan razred osnovne za to ne treba.
Ali treba raditi. Makar to, ako drugo, bolje plačeno, nisi sposoban si naći.
Naravno da će pridonijeti. Kad se s države sise skine višak državnih službenika koji apsolutno ništa ne radi država će imati manje rashode. Manji rashodi trebaju biti popraćeni smanjenjem poreznog opterećenja koje će poslijedično dozvoliti da ekonomija prodiše. Najviše tu govorim o malom i srednjem poduzetništvu koje izrazito pati u vrtlogu naših prekrasnih zakona.

Država treba minimalno intervenirati u svaki oblik poduzetništva. Socijala se treba isplaćivati samo najpotrebitijima - mentalno ugroženima i fizički nesposobnima za rad. Država je tu samo da omogući jednake uvijete tržišnog natjecanja i da suzbije sve što se kosi s prekršajnim i kaznenim zakonodavstvom.

Ljudi još nisu svjesni da se u HR provodi sustavna pljačka naroda u obliku velikih poreza i nameta, a da ne govorim još o sveprisutnoj korupciji. Stup države čini privatno poduzetništvo u bilo kojem obliku. Ugostiteljstvo čini samo mali dio toga. Ovoj državi kronično fali investicija u sektore koji su u eksploziji, najbolji primjer je IT sektor.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Irska i druge razvijene ekonomije nisu oduvijek bile zemlje blagostanja. Prouči malo povijest tih država. Irska je nekada bila toliko siromašna da su ljudi gladovali. Njemačka je živjela u takvoj hiperinflaciji da si ni kruh nisu mogli kupiti. Austrija se isto oporavljala od raspada monarhije boreći se s krizom, a Italija je bila fašistička država. U SAD-u je isto bilo svakakvih kriza, od kriminala, do ekonomske depresije i građanskih ratova. Od nekih danas razvijenih i bogatih, Hrvatska je nekada bila ekonomska velesila čak, a danas mi iseljavamo u te zemlje. Ne kažem sada da neke treba prozivati zbog njihove prošlosti, ali ako su oni uspjeli sebe napraviti bogatima, zašto to ne bismo mogli i mi? Najlakše je samo otići i očekivati da će ti netko drugi srediti životni standard. Neće, moramo sami.
Upoznat sam s poviješću Irske ekonomije i iz te cijele priče mogu samo zaključiti jednu stvar - Irski političari i irski narod ima jednu vrstu svijesti koju mi nemamo. U Republici Hrvatskoj imaš političare koji svjesno idu kontra naroda - svjesno se ide kontra platežne moći naroda tako što im se uvode novi porezi i nameti da bi se državni aparat mogao hraniti.

Nametanje novih financijskih izdataka nije ništa drugo nego izravan napad na ljudsku stabilnost. Sve te zemlje gore su se pobrinule da je poduzetnička klima u njihovim zemljama i više nego povoljna. Svugdje gdje pogledaš investicije rastu, ulaganja rastu, osim u RH. U par poteza, konkretno reforme zakona o radu i smanjenjem korporativnog poreza (nakon toga i općenito poreza za nas građane), zakonodavac može poboljšati investicijsku klimu ovog područja i dovesti tko zna koliko velikih firmi ovdje.

Ne valja biti u zabludi da je poljoprivreda nekakvo svemoćno sredstvo od koje ekonomija prosperira. Rijetko gdje ona predstavlja više od 5-6% prihoda cijelog gospodarstva. Trebamo se okrenuti ka budućnosti i ulagati u ono što je sad ''u igri'', odnosno osluškivati i pratiti svjetske trendove.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 07:34   #229
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Naravno da će pridonijeti. Kad se s države sise skine višak državnih službenika koji apsolutno ništa ne radi država će imati manje rashode. Manji rashodi trebaju biti popraćeni smanjenjem poreznog opterećenja koje će poslijedično dozvoliti da ekonomija prodiše. Najviše tu govorim o malom i srednjem poduzetništvu koje izrazito pati u vrtlogu naših prekrasnih zakona.

Država treba minimalno intervenirati u svaki oblik poduzetništva. Socijala se treba isplaćivati samo najpotrebitijima - mentalno ugroženima i fizički nesposobnima za rad. Država je tu samo da omogući jednake uvijete tržišnog natjecanja i da suzbije sve što se kosi s prekršajnim i kaznenim zakonodavstvom.

Ljudi još nisu svjesni da se u HR provodi sustavna pljačka naroda u obliku velikih poreza i nameta, a da ne govorim još o sveprisutnoj korupciji. Stup države čini privatno poduzetništvo u bilo kojem obliku. Ugostiteljstvo čini samo mali dio toga. Ovoj državi kronično fali investicija u sektore koji su u eksploziji, najbolji primjer je IT sektor.



Upoznat sam s poviješću Irske ekonomije i iz te cijele priče mogu samo zaključiti jednu stvar - Irski političari i irski narod ima jednu vrstu svijesti koju mi nemamo. U Republici Hrvatskoj imaš političare koji svjesno idu kontra naroda - svjesno se ide kontra platežne moći naroda tako što im se uvode novi porezi i nameti da bi se državni aparat mogao hraniti.

Nametanje novih financijskih izdataka nije ništa drugo nego izravan napad na ljudsku stabilnost. Sve te zemlje gore su se pobrinule da je poduzetnička klima u njihovim zemljama i više nego povoljna. Svugdje gdje pogledaš investicije rastu, ulaganja rastu, osim u RH. U par poteza, konkretno reforme zakona o radu i smanjenjem korporativnog poreza (nakon toga i općenito poreza za nas građane), zakonodavac može poboljšati investicijsku klimu ovog područja i dovesti tko zna koliko velikih firmi ovdje.

Ne valja biti u zabludi da je poljoprivreda nekakvo svemoćno sredstvo od koje ekonomija prosperira. Rijetko gdje ona predstavlja više od 5-6% prihoda cijelog gospodarstva. Trebamo se okrenuti ka budućnosti i ulagati u ono što je sad ''u igri'', odnosno osluškivati i pratiti svjetske trendove.
humana razmjena stanovnistva...
iznenadjenje slijedi kad je u pitanju zemlja slavonska...

razuman upis sa kojim se slazem...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:57   #230
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Naravno da će pridonijeti. Kad se s države sise skine višak državnih službenika koji apsolutno ništa ne radi država će imati manje rashode. Manji rashodi trebaju biti popraćeni smanjenjem poreznog opterećenja koje će poslijedično dozvoliti da ekonomija prodiše. Najviše tu govorim o malom i srednjem poduzetništvu koje izrazito pati u vrtlogu naših prekrasnih zakona.

Država treba minimalno intervenirati u svaki oblik poduzetništva. Socijala se treba isplaćivati samo najpotrebitijima - mentalno ugroženima i fizički nesposobnima za rad. Država je tu samo da omogući jednake uvijete tržišnog natjecanja i da suzbije sve što se kosi s prekršajnim i kaznenim zakonodavstvom.

Ljudi još nisu svjesni da se u HR provodi sustavna pljačka naroda u obliku velikih poreza i nameta, a da ne govorim još o sveprisutnoj korupciji. Stup države čini privatno poduzetništvo u bilo kojem obliku. Ugostiteljstvo čini samo mali dio toga. Ovoj državi kronično fali investicija u sektore koji su u eksploziji, najbolji primjer je IT sektor.

Sve je to relativno.
Gledaj ovo - moje je selo bilo prije i poslije DR u sastavu općine Čakovec (Čakovec je i prije DR i poslije centar - glavni grad županije) Prilikom novog ustrojstva nakon DR pripali smo općini Mala Subotica koja je dobila još nekoliko sela u svoj sastav, no, iskreno rečeno, to je bilo u vrijeme hdz - a na vlasti, a hdz je u to doba bio i u općini na vlasti. Iskoristili smo svoj utjecaj zbog nekih političkih prijeratnih i ratnih zasluga i izborili se za izdvajanje našeg i susjednog sela koje je oduvijek bilo vezano na naše da postanemo samostalna općina.
Razlog je bio taj što je moje selo desetljećima bilo najbogatije u Međimurju, sa daleko većim standardom nego selo koje je bilo predviđeno kao centar općine.
Usprkos tome, u doba dok smo bili u sastavu općine Čakovec, jedino šta smo dobili "besplatno" je nova osnovna škola, i to tek nešto malo prije nego su moja djeca postala đaci. U mome mjestu je postojala samo četverogodišnja, ostala četiri razreda su se pohađala u drugome selu.
Telefon je selo dobilo tek kasnih osamdesetih, kao i novi Društveni dom, osmogodišnja osnovna škola tek 1982.
I to je sve.
Desetljećima se selo zanemarivalo i naši novci su se koristili za razvoj grada i drugih mjesta.
U zadnjih dvadesetak godina odkako smo postali samostalna općina imamo dograđenu osnovnu školu, novu ambulantu primarne medicine i zubarsku ambulantu, novi dječiji vrtić, sportsku dvoranu sa vanjskim sportskim sadržajem, sanirani stari Društveni dom, proveli smo plinofikaciju i vodovodnu mrežu, a u toku su pripreme i za kanalizaciju, industrijsku zonu, uređena dva dječija igrališta, pješačku stazu, uvedenu širokopojasnu mrežu, studentske stippendije, besplatne autobusne karte za srednjošlolce, .....

Tako da se sa smanjenjem broja općina kao generatorom opterećenja i kočnicom ekonomskog razvitka države ne slažem - zapravo se slažem samo u onoj mjeri u kojoj postoje općine koje nisu u stanju samostalno voditi niti hladni pogon, a kamo li svoj razvitak.

Općina je kao i svako drugo gospodarstvo - najbolje zna šta joj treba i kako će sa svojim prihodima najsvrsishodnije raspolagati.
U mojoj je već treći mandat na vlasti stranka za koju na državnom nivou ne glasam, ali gradonačelnik se silno trudi da se općina razvija, i ima moju podršku bez zadrške. I tako dugo dok je tako, ne treba nam niti hdz niti bilo koja druga stranka u općini na vlasti. Iako sam do tamo nekih dvijetisućitih imala člansku iskaznicu hdz - a.

Dakle - redukcija općina da, ali samo onih koje ne mogu samostalno svojim prihodima opstati i razvijati se.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwjTnv_No7PWAhUJtRQKHUGDA0gQFgg0MAI &url=http%3A%2F%2Fmedjimurska-zupanija.hr%2F2016%2F06%2F27%2Fuspjesi-opcine-belica-pokazuju-koliko-su-vazne-opcine-kao-jedinice-lokalne-samouprave%2F&usg=AFQjCNGJc2Gr_ryOi9We2rS1Clw3BLol _A
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:55   #231
Prvenstveno apeliram na smanjenje broja zaposlenih u općinama, županijama i gradovima, jer ipak oni muzu najviše novaca iz proračuna.

Ja živim u Splitu, a naša gradska uprava broji 500 zaposlenih. Sasvim sam siguran da bi 200-250 ljudi savršeno dobro moglo obavljati posao isto kao i sadašnjih 500. Nije problem u samom broju općina, budi ti općina, budi što hoćeš - ali status za sobom vuče zaposlenike. Jedan prosječan radnik godišnje košta državu parsto tisuća kuna. Sad zamisli kad bi njih 20-30 tisuća prestalo živjeti od državne sise, eto ti par mlrd. kuna.

Počistiti nepotrebni kadar, smanjiti rashode na minimum, ukinuti suvišne namete i pustiti da ekonomske slobode odrade svoje.

Kome pada na pamet otvarati firmu u Hrvatskoj i poslovati kad ti država uzme gaće samo da može uhljebima isplatiti plaću, a svake godine se broj istih povećava.

Recimo da si nekakav startup i kreneš poslovati, u startu moraš državi platiti otvaranje pravne osobe, razne takse i sl. Mjesečno ti dolaze neke glupe uplatnice s kojima nemaš nikakve veze, a opet ih plaćaš. Zamisli ovo, država propisuje da sam sebi plaćaš plaču i obvezne mjesečne doprinose, a startup si - odakle ti novac???

Sve su to "sitnice" koje generalno koče naše gospodarstvo. Sadašnje uređenje nije održivo i ne vodi nikuda.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:59   #232
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
reci jel tebi nedostaje neka daska u galvi, ti uopće ne odgovarš na moje komentre , već pišeš tek toliko da ohrabriš svoju povreijeđenu taštinu, zato što sam te uhvatio prije da pišeš bez veze
Pa evo, rekao si da se u Njemačkoj samo radi, pa pitam te lijepo, jel izađeš igdje van malo nakon radnog tjedna, da li se igdje malo zabaviš, jel imaš hobi, nešto, samo da ti misli pobjegnu od dosadne rutine i svakodnevice ili samo delaš od jutra do sutra sve dok ne pukneš? Imam dojam da mi Hrvati ne znamo više što je normalan život od silnog mrcvarenja i grintanja.

Ne kažem inače da Nijemci nisu vrijedni i marljivi, ali mislim da je sam pojam rada kod njih malo precijenjen. Isto tako, stalno se spominje kako kod njih nema kafića, nitko ne ispija kavu i slično, a ne samo da imaju kavana koliko te volja, već imaju čak i striptiz barove, te kupleraje kojekakve, u koje neki vrlo rado zalaze nakon radnog vremena.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:08   #233
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Upoznat sam s poviješću Irske ekonomije i iz te cijele priče mogu samo zaključiti jednu stvar - Irski političari i irski narod ima jednu vrstu svijesti koju mi nemamo. U Republici Hrvatskoj imaš političare koji svjesno idu kontra naroda - svjesno se ide kontra platežne moći naroda tako što im se uvode novi porezi i nameti da bi se državni aparat mogao hraniti.
Kužiš onda o čemu se radi, ne? Umjesto da im kažemo dosta, mi ih puštamo da idu u ekstreme i da nas raseljavaju. Ne znam, valjda je i crkva pomalo kriva za to što su Hrvati postali Dudeki, jer stalno govore "praštaj najgorima" što mi očito i radimo, a političari od toga beru vrhnje. Druge su se zemlje pobrinule za vlastiti standard, samo mi ovdje čekamo Godota. Zar stvarno netko misli da će se Hrvatska promijeniti nabolje ako se iseli odavde? Koliko ih se iselilo samo za bivše Jugoslavije još? I ništa se od onda nije promijenilo na bolje. Dapače, profitirali su na dijaspori i pljunuli još u lice svima, koji su bili strpljivi i koji su radili. Zašto bi sada bilo drukčije? Ovo što sada rade je tihi genocid.


Quote:
Nametanje novih financijskih izdataka nije ništa drugo nego izravan napad na ljudsku stabilnost. Sve te zemlje gore su se pobrinule da je poduzetnička klima u njihovim zemljama i više nego povoljna. Svugdje gdje pogledaš investicije rastu, ulaganja rastu, osim u RH. U par poteza, konkretno reforme zakona o radu i smanjenjem korporativnog poreza (nakon toga i općenito poreza za nas građane), zakonodavac može poboljšati investicijsku klimu ovog područja i dovesti tko zna koliko velikih firmi ovdje.
Opteretili su nas porezno kao nikada u povijesti. Ne znaš gdje te sve pljačkaju i gule, jer krade se na svemu. A čemu sve to? Samo da bi zaposlili nove uhljebe. Mentalitet lopova je očito metastazirao u sve pore društva. Ne iseljavamo se više zbog rata ili okrutnog režima, već zbog kojekakvih debelih guzica, koje su nakotile svuda oko nas.


Quote:
Ne valja biti u zabludi da je poljoprivreda nekakvo svemoćno sredstvo od koje ekonomija prosperira. Rijetko gdje ona predstavlja više od 5-6% prihoda cijelog gospodarstva. Trebamo se okrenuti ka budućnosti i ulagati u ono što je sad ''u igri'', odnosno osluškivati i pratiti svjetske trendove.
U drugim regijama možda i nije toliko, ali u Slavoniji je i to najviše, zbog velikih količina poljoprivrednih površina. Slavonija jednostavno mora biti proizvodna regija, jer drugih načina da tamo stekneš bogatstvo nema. Slavonija nema more ko Dalmacija recimo pa da može živjeti od turizma kao glavne grane prihoda te iznajmljivanja i prodaje nekretnina po suludim ciframa. Njezino bogatstvo leži u poljoprivredi i proizvodnji. Ljudi koji ne žive tamo, to ne razumiju, ali to je jednostavno takva regija. Najveći potencijal Slavonija ima u razvoju prehrambene industrije tipa Podravka i Kraš. Tu bi se mogao napraviti izvrstan posao kada bi svaka općina u Slavoniji imala neku svoju prehrambenu industriju, koja bi otkupljivala voće i povrće od lokalnih poljoprivrednika. Samo je problem u tome što načelnik mora pokrenuti projekt jel, malo uložiti truda, zasukati rukave, dogovoriti se s investitorima i pokrenuo bi općinu već sutra. Niti jedna općina tamo ne mora ovisiti o nekom drugom. Ima dovoljno resursa da sama sebe uzdržava.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:46   #234
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
U drugim regijama možda i nije toliko, ali u Slavoniji je i to najviše, zbog velikih količina poljoprivrednih površina. Slavonija jednostavno mora biti proizvodna regija, jer drugih načina da tamo stekneš bogatstvo nema. Slavonija nema more ko Dalmacija recimo pa da može živjeti od turizma kao glavne grane prihoda te iznajmljivanja i prodaje nekretnina po suludim ciframa. Njezino bogatstvo leži u poljoprivredi i proizvodnji. Ljudi koji ne žive tamo, to ne razumiju, ali to je jednostavno takva regija. Najveći potencijal Slavonija ima u razvoju prehrambene industrije tipa Podravka i Kraš. Tu bi se mogao napraviti izvrstan posao kada bi svaka općina u Slavoniji imala neku svoju prehrambenu industriju, koja bi otkupljivala voće i povrće od lokalnih poljoprivrednika. Samo je problem u tome što načelnik mora pokrenuti projekt jel, malo uložiti truda, zasukati rukave, dogovoriti se s investitorima i pokrenuo bi općinu već sutra. Niti jedna općina tamo ne mora ovisiti o nekom drugom. Ima dovoljno resursa da sama sebe uzdržava.
Ljudi idu vani u nadi da će naići na bolje sutra. Često se to i dogodi, u Irskoj čak ni jezik ne moraš znati ako želiš raditi za 1800 eura mjesečno. Ali opet tu je ono "ali", nisi doma, nije lako živjeti u tuđini, jednostavno nije to to (ima iznimaka). Unatoč tome, zašto bi se netko trebao iseljavati i udaljavati od rodbine i prijatelja zbog korumpiranih političara i loše ekonomske klime koju su isključivo političari stvorili? Nepravda na djelu.

Kriv je i narod, apsolutno je kriv. Prije 10-ak dana bio je prosvjed na splitskoj Rivi protiv poreza na nekretnine i općenito su se spominjali veliki nameti. Jedva 1500 ljudi u gradu koji s okolicom broji i do 250,000 ljudi. Jedna velika sramota. Baš me zanima koliko će se u Zagrebu okupiti ljudi kad bude prosvjed.

Pustili smo se u ruke šačice političara, dopustili smo im da kroje vlastitu politiku i klimu koja isključivo njima odgovara. Podsjetimo se, država je tu da služi građaninu, a ne obrnuto kako je to slučaj od nas.

Nisam ja ni protiv davanja ni općenito protiv poreza, ali ako već plaćamo najveće namete u Europi, daj mi kvalitetno zdravstvo, daj mi kvalitetan javni prijevoz, daj mi najmodernije obrazovanje i dobre prometnice. Mi plaćamo puste novce u proračun, a što dobijemo zauzvrat? Ceste pune rupa, redove od godinu dana za jednu magnetsku rezonancu, školu bez obvezne informatike u 2017. godini kada i umirovljenici vise po kompjutorima...

Mislim, ako ćemo već tako igrat, ako će sve biti nekvalitetno, onda mi nemoj uzimati novac iz džepa. Ukini mi sve namete pa da umjesto plaće od 5000 kuna dobijem svoju pravu plaću, bruto plaću, od 7000 kuna. Nakon što dobijem tu plaču ja ću sam za sebe odučiti gdje ću i kako uplatiti zdravstveno, mirovinsko, itd. Neka se stvori što više privatnika da se bore za klijente, pa će se usluga poboljšati, a cijena vremenom smanjivati. Zašto bi država meni uzimala novce za mirovinske stupove ako ću ja za 30 godina dobiti pišljivu mirovinu od 1500-2000 kuna, a radio sam kao konj cijeli život. Što nije bolje da sam izdvajao i 500 kuna više mjesečno u neki mirovinski fond pa da dobijem poštenu penziju od 3000-3500 kuna i više.

Onaj tko ne vidi da mu se krade ispred nosa je slijep pored zdravih očiju.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:25   #235
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa evo, rekao si da se u Njemačkoj samo radi, pa pitam te lijepo, jel izađeš igdje van malo nakon radnog tjedna, da li se igdje malo zabaviš, jel imaš hobi, nešto, samo da ti misli pobjegnu od dosadne rutine i svakodnevice ili samo delaš od jutra do sutra sve dok ne pukneš? Imam dojam da mi Hrvati ne znamo više što je normalan život od silnog mrcvarenja i grintanja.

Ne kažem inače da Nijemci nisu vrijedni i marljivi, ali mislim da je sam pojam rada kod njih malo precijenjen. Isto tako, stalno se spominje kako kod njih nema kafića, nitko ne ispija kavu i slično, a ne samo da imaju kavana koliko te volja, već imaju čak i striptiz barove, te kupleraje kojekakve, u koje neki vrlo rado zalaze nakon radnog vremena.
ti upoće ne čitaš što sam napisao, da čitaš, kao prvo vidio bi da živim u Hr zbog godina i odjebi
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:02   #236
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ne smeta mene što su se iselili, svatko na to ima pravo, već što stalno šire propagandu iseljavanja umjesto da se suočimo s problemom.
Kako da se suočimo s problem, zašto, s kim i za koga? Hoćemo opet ići riskirati glave "za bolje sutra"? Koga bi ti sad instalirao na vlast da si siguran da neće postati novi HDZ? Za koga možeš jamčiti da neće sve vratiti na staro?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:40   #237
Kakav problem?
Zna se da želimo bogatu Hrvatsku ili Hrvatsku bogatih Hrvata.
Zna se da se ne možeš obogatiti , ako radnike platiš "pošteno".
Prema tome prvo nam treba jeftina radna snaga , a tu se idealno uklapaju useljenici raznih boja .
Ovi koji gunđaju i polako odlaze iz RH moraju shvatiti da su siromašni i za tako siromašnima nitko neće plakati jer nam ruše BDP po glavi i ostale statističke pokazatelje..
Ostati će samo bogati i sve će biti bolje , a nema ljepšega nego kada su u državi svi sretni i zadovoljni..

Tako je to vidim..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:13   #238
Tako je, najbolje da ostanu samo državni službenici, službenici županija, lokalne samouprave, radnici državnih firmi i svi koji rade za njih, te umirovljenici. Kao da im treba netko tko radi za 3000 kn u nečem tako odvratnom kao što je privatni sektor?
Ja tu ne vidim problem, a ne vide ni oni.
Tek onda će Hrvatska procvasti.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:59   #239
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...telefoniranje/

Dakle, gospodin smatra da je korištenje mobitela luksuz, uređaja kojeg koriste djeca od 5 godina do umirovljenika od 90 godina te kojeg ima 95% populacije. Kakvi su ovo dodatni nameti, tko uopće izmišlja ovakve debilne poreze. Njihova nesposobnost manifestira se u dodatnim nametima - glavno je od nekoga naplatiti novac i uzeti.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:46   #240
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ti upoće ne čitaš što sam napisao, da čitaš, kao prvo vidio bi da živim u Hr zbog godina i odjebi
Da pogodim, dobivaš penziju u eurima?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.