Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 18:15   #41
da punica zivi s vama, boze me sacuvaj

i da je zena sad najbolje stvorenje na svitu, bracni par triba svoj prostor i svoju intimu

ni tvoji ni njeni roditelji nemaju sta zivit s vama u stanu
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:17   #42
I jos k tome...podstanarskom.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:57   #43
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Samo pazi da to ne ispadne kao u 'Stipe u gostima'. Popričaj ozbiljno s ženom prije nego što punica dođe u goste, obavezno.
Ne mislim ja s tom pričom čekat do 4 mjeseca kad je to bio plan. To se definitivno treba riješit u sljedećih par dana, pa kako bilo da bilo. Moram naći i vremena jer radimo u suprotnim smjenama radi djeteta tako da se vidimo preko tjedna tek kad ovaj iz popodnevne dođe kući a to je sad ona oko 10 navečer

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:01   #44
drž se marine i ne puštaj punicu u stan, dobro ti ljudi govoru to ti nikad neb funkcioniralo
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:16   #45
Dalje punicu od sebe nisi se i za nju ženio. Morate pronači drugo riješenje.
I nema ona šta piti i pušiti pa kukati kako nema a vi slati pa se misliti gdje če lova završiti. Ja sam jako strog prema tome šta hoču reči da najbližem krvnom srodstvu sve saspem mrvo hladno u facu kad se dotaknu teme financije a te osobe neracionalno troše i bacaju lovu u vjetar. Moš ti trošiti al mi ne kukaj.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:17   #46
Mislim da za bračni par dugoročno nije zdravo živjet s nečijim roditeljima. Ajde da je kuća na kat pa svatko na jednom katu, ali u istom stanu... NE! Odupri se tome kako god znaš i umiješ.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:56   #47
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Druga ideja joj je bila ta da pošto je sad za 2 mjeseca djetetu rođendan da dođe kod nas i ostane 2 tjedna.
Pričaj sa ženom što prije, reci joj da morate razgovarati i nađite vremena za to prije spavanja dok beba nije budna. Nemoj da ona izloži ideju mami prije nego vi razgovarate i to riješite jer će se situacija samo zakomplicirati.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:08   #48
"i ostane 2 tjedna" Mhmmmm

Ne pustaj to u stan ako ti je zivot mio.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:15   #49
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
"i ostane 2 tjedna" Mhmmmm
That's how it starts.... The fever. The rage. The feeling of powerlessness.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:17   #50
Izgleda da ona dobiva sto god pozeli i zamisli.

Nije to dobro.

U ovom slucaju to nije dobro.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:01   #51
To se zove emocionalna ucjena.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:25   #52
Kaj stvarno postoji žena tih godina u Slavoniji koja ne zna kuhati?

OT, nikako ne punicu k sebi. Može ona još 30, 40 godina poživjeti, a bome i vas nadživjeti. Ne želiš si takav teret pola života.

Ako tvoja žena stvarno brine za nju, kako će sama, onda je dovedite bliže vama, ali ne u isti stan, pa neka se ona po potrebi brine za nju. Iako mi je malo uvrnuto da treba brinuti za osobu tih godina, pa još je radno sposobna.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:32   #53
Autore, ne primaj punicu u stan.
Žena puši i pije, ne zna kuhati ni pospremati jer je to kako ti kažeš radio njen pokojni muž.
Što možeš očekivati od žene koja ima 57 godina i takve karakteristike?
Uostalom, vidiš da je i tvoja žena svadljiva osoba. Svađala se s tvojim, svađala se sa svojima, sa tobom kad se posvađa ne razgovara par dana. To je malo teži karakter, očito na mamu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:57   #54
Mislim da prerano paničariš, pušeš i na hladno, to je tek magloviti prijedlog oko kojeg ni tvoja žena nije još na čisto.
Žena od 57 može biti i te kako potrošena, boležljiva i sva nikakva. Tko zna kakav je i ona imala život. Napiši objektivno u kakvom je stanju, dugogodišnji alkoholičar ili povremeno pije? Treba li tu, možda, i liječenje? Ima li bliske prijatelje oko sebe, neki sadržajan život, je li ikad radila? Neaktivna, sklona jamranju, ili radi nešto? Što, sjedi po kući sama cijeli dan?? Ostalo je to nejasno, a od njenog karaktera ovisi štošta. Ne bih pridavala puno na svađe, ima takvih ljudi koji si svašta skrešu, a dobri su i vole se.
Ako je ovaj prijedlog o njenom dolasku zbilja ozbiljan i ja ti savjetujem poseban stančić za nju. I po slovu zakona djeca su dužna brinuti o roditeljima, troje ih je, neka sjednu i dogovore se. Nikako nije dobro da dođe baš k vama, u krevet praktički.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:10   #55
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Mislim da prerano paničariš, pušeš i na hladno, to je tek magloviti prijedlog oko kojeg ni tvoja žena nije još na čisto.
Žena od 57 može biti i te kako potrošena, boležljiva i sva nikakva. Tko zna kakav je i ona imala život. Napiši objektivno u kakvom je stanju, dugogodišnji alkoholičar ili povremeno pije? Treba li tu, možda, i liječenje? Ima li bliske prijatelje oko sebe, neki sadržajan život, je li ikad radila? Neaktivna, sklona jamranju, ili radi nešto? Što, sjedi po kući sama cijeli dan?? Ostalo je to nejasno, a od njenog karaktera ovisi štošta. Ne bih pridavala puno na svađe, ima takvih ljudi koji si svašta skrešu, a dobri su i vole se.
Ako je ovaj prijedlog o njenom dolasku zbilja ozbiljan i ja ti savjetujem poseban stančić za nju. I po slovu zakona djeca su dužna brinuti o roditeljima, troje ih je, neka sjednu i dogovore se. Nikako nije dobro da dođe baš k vama, u krevet praktički.
Kakav poseban stančić? Pa treba to platiti i režije... odakle, kad su i oni podstanari. A stanovi u Splitu su jako jeftini.
Djeca su dužna brinuti o roditeljima samo ako žive u istoj kući ili stanu i ako ga poslije nasljeđuju.
Zašto brinuti o roditelju alkoholičaru koji nema ništa svoje. Koji k... je radio cijeli život da nije stekao stan ili kuću? Pogotovo ljudi iz generacije 50+ kad su još bila koliko toliko normalna vremena.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:13   #56
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Djeca su dužna brinuti o roditeljima samo ako žive u istoj kući ili stanu i ako ga poslije nasljeđuju.
Rekla bih da se varaš, jako.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:16   #57
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Rekla bih da se varaš, jako.
Čula sam za taj novi zakon, ali ne znam pojedinosti.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:24   #58
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kakav poseban stančić? Pa treba to platiti i režije... odakle, kad su i oni podstanari. A stanovi u Splitu su jako jeftini.
Djeca su dužna brinuti o roditeljima samo ako žive u istoj kući ili stanu i ako ga poslije nasljeđuju.
Zašto brinuti o roditelju alkoholičaru koji nema ništa svoje. Koji k... je radio cijeli život da nije stekao stan ili kuću?
Djeca su dužna uzdržavati roditelje ako nemaju dostatno sredstava za život, neovisno o nasljedstvu i bez ovakve tvoje računice. To što ti govoriš je kao da kažemo roditelji su dužni uzdržavati djecu samo ako će biti primjereni odlikaši. Nije tako, svaki je slučaj drukčiji, ali zakon je opći, uskoro će i kazne za zapuštanje starog roditelja biti veće. Izuzima se samo slučaj kad roditelji nisu o djeci ranije vodili brigu.
No ova žena očito ima neke prihode, obiteljska mirovina ako je otac imao dijagnosticiran ptsp iz rata bi morala do stajati. U Norveškoj je vjerojatno olakšica za brigu o bolesnom i starom veća od cijene stana u Splitu.
Alkoholizam je bolest, dijagnoza, a ne hir i obijest. Iskoristila je generacija stara 67 godina primjerice, ova njena rođena 1961. je najebala najgore moguće kad se sva industrija urušila.
Daj malo suosjećanja.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:15   #59
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
"i ostane 2 tjedna" Mhmmmm

Ne pustaj to u stan ako ti je zivot mio.


potpisujem
nemoj to da radis ni za zivu glavu
neces je se vise resiti, jedino kad je iznesete ili se vi odselite
insistiraj da se i brat i sestra ukljuce u resavanje ove situacije
i, nemoj da odugovlacis razgovor sa zenom
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:43   #60
Malo zajebana situacija. Punica nema previse godina, a potrefilo je nizom okolnosti da je ostala sama. A ono valjda se ima s kim druziti u Osijeku. A opet posto nema puno godina nema razloga da se ne moze brinuti o sebi. K tome jos sami razlozi za doseljenje su preglupi (pije, pusi i ne zna kuhati). Prvo vidi kako bi ti razmisljao da si ti na zeninom mjestu i da se radi o tvojoj majci. Ti najbolje znas situaciju pa neka ti to bude misao vodilja.

Uglavnom, na temelju napisanog vec vidim moguci scenarij u slucaju da udovoljis zeni. Punica bi bila 2 tjedna s vama i nakon toga bi otisla zbog stalnih svada izmedu njih dvoje. Ti bi sacuvao obraz i punica bi jos otisla.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.