Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 13:20   #161
Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
Molim osobe koje znaju iz vlastitog iskustva ili rada za odgovor na sljedeća pitanja. suprug se trenutno nalazi u pritvoru do 30 dana zbog određenih lažnih optužbi. riječ je o kaznenom djelu i trenutno se provodi istražni postupak na ŽS.
Dobro. to je istražni postupak.

Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
Kada se završi postupak i pokaže da je neosnovano bio pritvoren i da su optužbe temeljene na lažnim iskazima ima li on pravo na nekakvu odštetu za vrijeme koje je proveo u pritvoru?
Kada se završi istražni postupak odna se ide u Sudski postupak gdje se odlučuje o osnovanosti optužbe odnosno krivnji ili ne.
Ako pravomoćnom sudskom presudom bude oslobođen - ima pravo na naknadu za nesanovano lišenje slobode.


Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
ima li pravo na odštetu zbog duševne boli, nanešene ljage na njegov ugled, gubitka zarade jer nije mogao raditi?
Imaju li djeca (maloljetna) pravo na naknadu što su bila odvojena bez oca 30 dana? imam li ja pravo na naknadu što je on proveo tamo i što mi nisu dozvolili da dođem u posjetu?
sve to spada u odštetni zahtjev, ali ne znam koga misliš tužiti šti su nanesene ljage na njegov ugled.Novine, ljude po cesti?
Sud ne možeš tužiti - tako da ne znam na što točno misliš

Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
Tko će snositi troškove našeg odvjetnika?
Vi

Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
Da li osobu koja je lažno prijavila moramo sami prijaviti za kazneno djelo davanja lažnih iskaza ili će to ići po službenoj dužnosti?
.
davanje lažnog iskaza moraš dokazati. kakvog lažnog iskaza - ne razumjem?? tko što lagao
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 21:25   #162
Quote:
bleeda kaže: Pogledaj post
da razjasnimo stvari:

niti je osuđivan, niti ima dosje, nema ni prometni prekršaj.
i trenutno nije bitno to po kojoj je osnovi on tamo, nego me zanima naknada štete za vrijeme provedeno u pritvoru, i ostala pitanja.

lijepo molim ljude sa konkretnim iskustvom i znanjem da mi odgovore ovaj gore odgovor Yvees je potpuno beskoristan.
Praksa je da na ime naknade štete država isplaćuje 50 eur po danu zatvora. na žalost, znam da ste razočarani,a li to je sve što ćete dobiti.
__________________
Danke Deutschland, meine Seele brennt! Danke Deutschland, für das liebe Geschenk.
dankedojchland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 17:27   #163
Naknada nematerijalne štete

pozvao policiju koja je napravila očevid te legitimirala vlasnika psa,podnio bih privatnu tužbu,na koji način?
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 19:00   #164
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
pozvao policiju koja je napravila očevid te legitimirala vlasnika psa,podnio bih privatnu tužbu,na koji način?
obratis se odvjetniku?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 19:37   #165
Ako nisu značajne tjelesne ozljede, ne isplati se!
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 09:48   #166
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Ako nisu značajne tjelesne ozljede, ne isplati se!
znači to što su mi hlače poderane i što sam morao na antitetanus i što gubim radni dan,nikom ništa
ujeo vuk magare,nebu išlo....
imam zapisnik policije,medicinsku dokumentaciju i ime vlasnika psa,jeli to dovoljno za tužbu i dali on snosi sudske troškove ako ga se proglasi krivim?
nije mi do love nego više želim naučiti pameti vlasnika psa.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 09:52   #167
samo neka on tuzi. mozes cak tuziti vlasnika ako je njegov pas ozlijedio ili napao tvog kucnog ljubimca, zasto ne bi i sad trebao

i treba ga nauciti pameti jer ljudi su malo prekomotni sa psima, pas je zvijer koja ako se ne kontrolira moze uciniti dosta zla, nije uzalud da ih se treba voditi na povodcu i da imaju brnjicu
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 11:08   #168
nadam se da će se uskoro uvesti obavezno osiguranje za pse kao što je to slučaj vani,to bi učinilo mnogo i na tome da psa imaju samo oni koji ga uistinu žele a ne da se pse uzima iz hira pa ih se masovno ostavlja na ulici kad dođe vrijeme odlaska na more,a i postupak nadoknade štete učinio bi mnogo jednostavnijim.
jednostavno bi se trebalo odbiti cijepiti psa ako se ne plati i osiguranje,a u slučaju ne cijepljenja uvesti drakonske kazne i time prisiliti vlasnike na plaćanje.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:45   #169
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
pozvao policiju koja je napravila očevid te legitimirala vlasnika psa,podnio bih privatnu tužbu,na koji način?
Ono sto mozes uciniti je saciniti tuzbu (svojerucno) opisivajuci cinjenicno stanje sto je veoma tesko za onoga ko ne poznaje dovoljno pravo. Potom predati tuzbu sudu (250 kn sudska pristojba). Tuzba mora imati adekvatan sadrzaj i formu. Inace za privatne tuzbe najbolje se obratiti advokatu, koji ce sve to rijesiti (platiti treba: odvjetničku tarifu za sastavljanje tužbe + ročišta odvjetniku za zastupanje ako će te zastupati). Mada trebam naglasiti da privatne tuzbe rijetko prolaze pred sudom, pogotovo ako tuzitelj ne uspije dokazati da mu je nanjeta steta ili nesto drugo.
avoccato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 18:00   #170
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
pozvao policiju koja je napravila očevid te legitimirala vlasnika psa,podnio bih privatnu tužbu,na koji način?
Probaj poslati jednu od onih opomena pred tužbu. Samo, treba biti profesionalno napisana, da primatelj napuni gaće i plati. Ima primjera na internetu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:26   #171
Naknada neimovinske štete

nakon prometne za koju sam priznala krivnju, uslijedila je tužba za naknadu neimovinske štete u velikom novčanom iznosu.

najprije nije bilo ozljeda, da bi se pojavile, da bi prerasle u lakšu pa težu tjelesnu, i na kraju rezultirale 100 postotnim invaliditetom.
nisam doktor, ali postoji li takva ozljeda koja se s vremenom pogoršava?

prva tužba je bila od strane ozlijeđene osobe, zatim od svih članova njezine obitelji.

iako vrijeme prolazi(2god), nije ni zakazano prvo ročište.
molim savjet, kako postupiti?

postoji li zastara prije donošenja sudske presude ako ista nije donijeta u nekom zakonom primjerenom vremenu?
može li se netko naplatiti od studenta koji nema nikakvih primanja?
bilo kakav savjet je dobrodošao.
morpheusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:38   #172
obrati se odvjetniku koji ce ti objasniti sve. ovako nitko ti nista reci bez da ima uvid u sve detalje...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:06   #173
Da, definitvno se trebaš obratiti nekom odvjetniku za savjet što i kako.

U svakom slučaju, presuda će očito ovisiti o liječničkom vještaćenju.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:07   #174
bila sam kod više njih po splitu.

nikakav konkretan odgovor ni blizu.

možda onda preporuka za odvjetnika specijaliziranog za građanske parnice.

ovako idem po imeniku i svi su mi isti.
morpheusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:21   #175
ne mozes ocekivati konkretan odgovor na prvom sastanku bez da odvjetnik ima uvid u sve detalje slucaja.

ovako ako ides od odvjetnika do odvjetnika sa ovim sto si napisala, tesko da ce ti netko moci dati savjet...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:32   #176
upravo zato i jesam na forumu da pokupim kakve informacije i preporuke za odvjetnike na području splita specijalizirane za građanske parnice i naknade štete iz automobilskih nesreća.

počinjem od tabula rasa i gledam koje su mi opcije.

ako ima netko kakva iskustva il imena, samo dajte.
morpheusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 18:40   #177
Ne ovdje stavljati imena , preporuke za odvjetnike smiju ići samo preko PM-a
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:03   #178
Privatna tužba radi tjelesne ozljede

Ovako... prije otprilike godinu dana napala me sogorica u mojoj kuci, udarila me velikim tvrdim predmetom po glavi (da nejdem u detalje..), i dobila sam blagi potres mozga. bila je policija, ona je dobila godinu dana uvjetne i dalje nisam nista poduzimala sto se tice toga, ali sada mi je kod okulista ustanovljen glaukom (visoki ocni tlak, koji moze dovest do sljepoce) na oku kojeg je ona opalila, pa me zanima da li je ja sad nakon godinu dana mogu za to tuziti, jer sadm tek sad uvidjela posljedice tog udarca. na nalazima od hitne od prije god. dana imam samo napisano da je blagi potres mozga i propisane tablete za bolove, nisam bila na slikanju jer sam tada bila dojilja..
koliko bi me kostala takva tuzba i dali bi mogla izvuci nesto iz toga i koliko?

unaprijed hvala!
melit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:53   #179
Lightbulb zastara naknade štete

Pred nekih 5g. stari dok je vozio autobus je nekog srednjoškolca udario (izjava tog maloga), dok stari tvrdi da je odgurnuo maloga jer je mali radio probleme. Te je taj mali digao tužbu na starog i njegovu firmu a sad je došla odšteta za platiti nekih 23000kn sa sud. troškovima.
Pri suđenju mali se žalio na bolove u glavi a kasnije je pravnik starigove firme dostavio dokumente na kojima se vidi da je taj dečko imao prije toga neke ozljede glave. Svjedoci od tog maloga dali su različite priče tjekom suđenja. Odvjetnik starigove firme kaže da će se sad žaliti na to....

Sad me zanima dali postoji za takav sud zastara? I dali je moguće kako izbjeći plačanje te odštete ili ju nekako umanjiti? Tj. kaj je najbolje sada za činiti?
hvala!

Zadnje uređivanje File : 20.04.2010. at 17:55.
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 09:59   #180
Oslobađajuća presuda- naknada štete?

Protiv mene se vodio prekršajni postupak zbog obiteljskog nasilja(koje to nije bilo vidljivo je iz presude. Dežurna sutkinja na Oranicama odredila mi je zadržavanje od 15 dana koje sam odležao. Nakon nekoliko mjeseci dobio sam presudu OSLOBAĐA SE OPTUŽBE. Zanima me imam li kakvih prava na novčanu naknadu za te dane provedene u pritvoru i kome se trebam obratiti za pokretanje procesa naknade štete. Da ne govorim kako mi je nanesena veća materijalna šteta u toku tih 15 dana jer nisam bio u mogućnosti obavljati svoje redovite zadatke. Molim pomoć savjetom. Hvala!
Vizazist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.