Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 15:47   #61
dečkovi.

kupite si harpun i bit cete najveca faca u ekipi.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:49   #62
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
dečkovi.

kupite si harpun i bit cete najveca faca u ekipi.
Ili Shermana
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 02:03   #63
Sherman tank.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 08:55   #64
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
dečkovi.

kupite si harpun i bit cete najveca faca u ekipi.
je, ima moj prika u autu sa sobom stalno
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:46   #65
ma jok, uzmeš jednu batinu i u nju zabiješ čavao duljine 20 CM i to je to!!! Nišzta do toljage (možda sa malo otrova na vrhu).
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 20:25   #66
Plinski pištolj

Namjeravam kupit 9 mm plinski pištolj.Zanima me dali je to legalno u RH.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 20:33   #67
je,al ga moraš po novome prijavit na mup-u
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:18   #68
planiram ga kupit u austriji,nadam se da neće biti problema na granici.a sad me još zanima dali se plaća ta prijava na policiji i trebam polagati psihotest ili nešto slično?
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:29   #69
ja sam kod nas kupio plinski,9mm i s njim sam dobio papir u kojem piše:
Policijska uprava XXXXXX

dana:xxxx prodali smo gospodinu: mukiklc,adresa
osobna iskaznica br.xxxxxx
plinski pištolj marke:xxxx,model: xxxxxx,tvornički broj:xxxxxxx,kalibar: xxxx i potpis prodavača i žig
rekla je ženska koja mi ga je prodala da ga moram prijavit u roku sedam dana. Moram na mup odnijeti samo taj papir,tamo ispuniš zahtjev za odobrenje za držanje oružja i moraš donijet za 70kn biljega. Tamo te upišu i to je otprilike to. Ja sam budala išao na mup to prijavit i zajebavat se s tim,a nisam trebao jer u biti u trgovini nisu uzeli moje podatke ni ništa tako da se ne bi ni znalo tko je kupio pištolj. Samo bespotrebna komplikacija i bacanje novca,al šta češ


EDIT
ne trebaš ić na nikakve testove
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:43   #70
to me je zanimao jer znam čitati u novinama:"policija mu je u autu pronašla plinski pištolj pa je priveden.." i slično
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 22:36   #71
Evo Jimmy tu ti sve piše. http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/1959.htm

Članak 93.

Novčanom kaznom od 1.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:
1) ako u propisanom roku ne prijavi oružje kategorije C (članak 25. stavak 2.),
2) ako nosi oružje bez isprave o oružju (članak 26.),
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 02:54   #72
ja sam bio u policiji preprosle godine,. rekla mi je da zracno oruzje nema veze..jos mi se nasmijala --kao nikad cula za to--- a svasta

nemam racun? dokle vise s papirologijom...ajme ovo je ne podnosljivo postalo


Članak 4.

U smislu ovoga Zakona ne smatra se oružjem: dekorativno oruž­je, imitacije oružja, oružje koje je trajno onesposobljeno za uporabu tehničkim postupcima koji su određeni posebnim propisima, oružje koje je namijenjeno za alarm, signalizaciju, spašavanje, usmrćivanje životinja, podvodne puške i drugi predmeti koji snagom opruge, napete gume ili stlačenog plina izbacuju osti ili harpun koji su isključivo namijenjeni ribolovu (podvodno oružje), oružje koje se koristi u industrijske ili tehničke svrhe, streljivo za zračno oružje i oružje s tetivom i lažno streljivo.


plinski pistolj i je emiticaja koja je onesposobljena???

jel za c kategoriju traba prvo dobit dopusnicu? nek mi netko da sprancu zahtjeva.



---------------------------------
nije vise fora nista. sve se procuje
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:28   #73
Moram priznati da je ovo prvi glas ovdje!

To je neka nova izmjena zakona? jer sam davno bio kupio plinski pistolj i nije trebalo nista prijaviti, dovoljno je osobna kao uvjerenje punoljetnosti, oruzje je bilo kupljeno u lovcu.

dali to znaci da sad naknadno se trebam javiti u pu i prijavit plinsko oruzje?
zelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:39   #74
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ja sam bio u policiji preprosle godine,. rekla mi je da zracno oruzje nema veze..jos mi se nasmijala --kao nikad cula za to--- a svasta

nemam racun? dokle vise s papirologijom...ajme ovo je ne podnosljivo postalo


Članak 4.

U smislu ovoga Zakona ne smatra se oružjem: dekorativno oruž­je, imitacije oružja, oružje koje je trajno onesposobljeno za uporabu tehničkim postupcima koji su određeni posebnim propisima, oružje koje je namijenjeno za alarm, signalizaciju, spašavanje, usmrćivanje životinja, podvodne puške i drugi predmeti koji snagom opruge, napete gume ili stlačenog plina izbacuju osti ili harpun koji su isključivo namijenjeni ribolovu (podvodno oružje), oružje koje se koristi u industrijske ili tehničke svrhe, streljivo za zračno oružje i oružje s tetivom i lažno streljivo.


plinski pistolj i je emiticaja koja je onesposobljena???

jel za c kategoriju traba prvo dobit dopusnicu? nek mi netko da sprancu zahtjeva.



---------------------------------
nije vise fora nista. sve se procuje
Plinski pištolj nije isključivo nego uopće nije namijenjen ribolovu. Plinski pištolj se navodi u slijedećem članku 5 kao oružje.
Malo jeste nelogično jer je plinski pištolj bezopasniji od većine stvarčica iz člana 4 ali takav je zakon.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:36   #75
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
Plinski pištolj nije isključivo nego uopće nije namijenjen ribolovu. Plinski pištolj se navodi u slijedećem članku 5 kao oružje.
Malo jeste nelogično jer je plinski pištolj bezopasniji od većine stvarčica iz člana 4 ali takav je zakon.
ok aj pitaj ih.. ja ih nemogu nit cut nit vidit nakon jedne renesanse s njime.. tipa policajac zlopamtilo? sto bi ja tek trebao biti?

1.uglavnom ako ga vec imas od prije..kako onda.

2.i ako ga kupis novog kako onda

koliko ''pisljivih taksenih markica'' i daj sprancu ako treba zahtjev kakav... ili potvrde da si zdrav, sto vec...

i zanima me jel ga smijes nosit van kuce kao takvog****???


-------------------------------------------------------------------------
sama papirologija, a lipo li ti je bit bogat. od sad vise s siromasnima ne pricam
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:38   #76
Kupi plastični, dječji. Učinkovitost je ista, a papirologije nema.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:12   #77
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Kupi plastični, dječji. Učinkovitost je ista, a papirologije nema.
pa ovakav odgovor se mogao i ocekivati? ajde ti u zadnje klupe pusti nas u prvima da pricamo ok?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:13   #78
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
pa ovakav odgovor se mogao i ocekivati? ajde ti u zadnje klupe pusti nas u prvima da pricamo ok?
Sa zadovoljstvom.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:41   #79
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Kupi plastični, dječji. Učinkovitost je ista, a papirologije nema.
ma ne mislim ja pljačkat kladionice,samo 2-3 dućana da vratim novac koji sam uložio za njega
šalu na stranu,treba mi za ispaljivanje onih pištoljskih raketa za novu godinu.imam već od prije 6 mm revolver ali mi je preslab.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:03   #80
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ok aj pitaj ih.. ja ih nemogu nit cut nit vidit nakon jedne renesanse s njime.. tipa policajac zlopamtilo? sto bi ja tek trebao biti?

1.uglavnom ako ga vec imas od prije..kako onda.

2.i ako ga kupis novog kako onda

koliko ''pisljivih taksenih markica'' i daj sprancu ako treba zahtjev kakav... ili potvrde da si zdrav, sto vec...

i zanima me jel ga smijes nosit van kuce kao takvog****???


-------------------------------------------------------------------------
sama papirologija, a lipo li ti je bit bogat. od sad vise s siromasnima ne pricam

A nisam ti ni ja sa njima na ti ,samo sam htjeo pomoći jednim linkom,da ne upadnete u neočekivane probleme.Proučite malo cijeli zakon a ne samo prvih par članaka.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.