Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 22:22   #2021
gdje ste moderatori? molim ban za nekog tko na ovakvu temu upada s ovim glupostima....


curke moje nažalost morala sam otputovati za zagreb. malo sam razmislila i ako je gripa zbilja onda mi je bolje da otputujem danas, nego sutra kad će mi bit još gore. preživila sam put jer sam popila tabletu za glavobolju i još jednu protiv temperature, oboružala se kapima za nos i maramicama
a uostalom tih 4h sam presjedila i sve je bilo ok. jedino sam skoro izdahnula dok sam vukla kofer prema stanu... još ovakva bez snage i uz bol u mišićima od te gripe il čega već uf. sve me sad boli al sam sad legla i ne mrdam iz kreveta do preksutra.
a onda kako god mi bilo moram ustat i otić na taj praktikum inače ću morati ponovo slušat taj predmet
budući da sutra mirujem izvjestit ću vas o napretku situacije

budabudimir držim fige da već sutra psiću bude bolje, a bome i shaninom dečku

a vama svima uz to da se ne razbolite dodatno ko ja
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 13.01.2009., 10:02   #2022
Drage moje cure kako ste danas' Awia je što bolje, kako se nosiš sa tom gripom.Pij samo puno tekučine uz te tablete za temperaturu, nadam se da ti bude bar malo bolje. Zaista mi je žao jer pored ovih bolesti suvišna je ta gripa koja i zdrave iscrpi.

Shana je dragi malo bolje a kako se ti držiš'
Ja cijelu noć nisam spavala jedva se držim na nogama.
Ali dobra stvar da je moj mali pasek jutros dobro ma skoro ga potpuno presTALO.
lATA si saznla kada ideš odgovarati u školi te predmete i jel sada ideš redovno na nastavu ili ćeš samo tako polagati razredne predmete.
Držite se i pusa
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 13:37   #2023
Žao mi je što je Awiu uz osnovnu boljku zadesila još i gripa. Tu se baš ne može puno pomoći jer što god učinio gripa traje koliko traje. Toplim napitcima simptomi se donekle mogu ublažiti, ali puno su važnije visoke doze C vitamina koji će pomoći da nakon preboljele gripe organizam što prije dođe u normalu, tj. da se umanji iscrpljenost nakon bolesti. Isto vrijedi i za Shaninog dečka.

Budabudimir, odmor i san su za nas jako bitni. Nespavanje je šok za bolestan organizam i bolest se može pogoršati. Nisi navela zašto nisi spavala? Drago nam je da je tvom psiću bolje. Žao mi je što se osim za sebe i svoju obitelj moraš sekirati i za njega, ali znam koliko nam ta bića znače, barem meni. Kad mi je najteže uzmem mačka u naručje i kad vidim koliko me voli i koliko mu je moja pažnja potrebna bude mi lakše, ustvari u tom trenutku mislim samo na njega, a ne na sebe. S druge strane i on zna moju ljubav prema njemu uzvratiti jer kad se od umora shrvana bacim u krevet legne kraj mene i ne ustaje dok ja to prva ne učinim.

Sa školom još nismo ništa konkretno riješili. Sa svoje strane učinili smo što smo mogli. Pred kraj prošlog polugodišta poslali smo zamolbu nastavničkom vijeću da i sljedeće polugodište ne idem svakodnevno u školu, ali da redovito odgovaram gradivo iz svih predmeta. Po zakonu oni su dužni u roku od dva tjedna poslati odgovor. Poželjno je da odgovor bude pozitivan, jer u suprotnom kopiju te iste zamolbe uz liječničku dokumentaciju, preporuku imunologa i žalbu upućujemo Ministarstvu prosvjete. U tom bi slučaju Ministarstvo izvršilo pritisak na školu da postupi u skladu s mojim pravima i zakonskim odredbama. Iskreno se nadamo da će naša zamolba odmah biti pozitivno riješena. Time bi mi puno olakšali jer bi prije išla na odgovarala i mogla bih dalje nastaviti redovno učiti i odgovarati kao i svi ostali. Razlika je jedino u tome što ne mogu svaki dan biti prisutna na nastavi.

Draga Budabudimir, ne vjerujem da će mi dijeta pomoći jer ja ne jedem puno, a imunolog mi je počeo smanjivati terapiju još krajem osmog mjeseca. Prije bolesti sam puno više jela a bila sam mršavija. Onda bih otišla u dužu, laganu šetnju i izgubila bih 2 kg u 2 dana. Sada jedem PUNO manje, jedem zdraviju hranu, a događa mi se to da slabijom prehranom dobivam na kilaži. Činjenica je da se ne krećem dovoljno, razlog su tomu velike hladnoće i kojekakvi virusi u zraku, a neke od sprava za vježbanje u kući još nismo uspjeli nabaviti.

Nadam se da ću uskoro čuti lijepe vijesti od vas. Puno vas volim, puse...
lata is offline  
Old 13.01.2009., 13:58   #2024
evo i mene malo.. jooj kakva noć... nisam mogla zaspati od glavobolje do 4 sata!! a popila sam kafetin i panadol (za temperaturu). jutros se probudim i još uvijek gorim od temperature. al dobro, ionako sam odlučila preležati dan, ne mrdam iz tog kreveta
di je sad meni moja mama da mi kuha čaj samo nekih 300km od mene, mrzim bit bolesna a sama
budabudimir jako mi je drago da je psić bolje. e da, baš sam te ja htjela pitat zašto nisi spavala a lata me prestigla

lata poslali ste to pred kraj prošlog polugodišta, rok je 2 tjedna a još nisu ništa javili?? obožavam birokraciju u hrvatskoj
nadam se da će se to što prije riješiti, držim fige

a što se shane tiče ona je sigurno na faxu... doći će nam kasnije. eh, i ja bi trebala biti tamo...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 13.01.2009., 14:25   #2025
Lata pisala sam ti na privatne poruke, gdje ste bolesnici javite se kakvo je stanje kod vas, ste bolje?
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 14:42   #2026
nisam na faksu, danas ga nisam imala, evo vratila sam se sa EEG-a, kazu da je sve ok dragi je bolje, temperature su prestale, evo pozdravlja vas. lata nadam se da ce ti se ovo sa skolom brzo srediti... awia jel ti imalo bolje? ja sam dragom kupila aspirin plusC i bolje mu je od toga... budabudimir kako glava?
shana is offline  
Old 13.01.2009., 14:53   #2027
nisam nimalo bolje, ma tek je počela bolest, sad će se još prvo pogoršat prije nego bude bolje
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 13.01.2009., 15:01   #2028
Awia ajme da sam bliža bi ti došla i kuhala čaj i juhu i sve drugo, žao mi je da si sama a bolesna. Ma ta dosadna gripa, užas trebat će ti 10 dana da se vratiš u normalu poslije nje. Skuhaj čaj i u krpe nema druge a sutra i ti moraš na faks ajde da bude bar malo bolje da to ujutro obaviš. Drži se mala još dan dva i krenut će ka boljem bar se nada.
Shana neka je na faksu samo da i nju ne boli?Valjda je dobro javit će se pred veće sigurno.
A što se Late tiče i njene škole pa to nam je sve poznato ništa novo dva tjedna a ono prođu i dva mjeseca, birokracija pusta .....Ma da bar dobijr pozitivan odgovor što me ne bi čudilo od ovih bezčutnih ljudi da bude i odbijena , ali držimo fige da bude sve OK.
Awia nisam spavala jer me taj kuk jako boli , trganje kosti je bolno i zna trajati po par dana, a i neke druge gluposti me opteretile i eto....
Drži mi se i želim ti da se što prije oporaviš, a ostalim curama puno pozdrava, tebi velika pusa
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 15:15   #2029
Thumbs up

Quote:
awia kaže: Pogledaj post
evo i mene malo.. jooj kakva noć... nisam mogla zaspati od glavobolje do 4 sata!! a popila sam kafetin i panadol (za temperaturu). jutros se probudim i još uvijek gorim od temperature. al dobro, ionako sam odlučila preležati dan, ne mrdam iz tog kreveta
di je sad meni moja mama da mi kuha čaj samo nekih 300km od mene, mrzim bit bolesna a sama
budabudimir jako mi je drago da je psić bolje. e da, baš sam te ja htjela pitat zašto nisi spavala a lata me prestigla

lata poslali ste to pred kraj prošlog polugodišta, rok je 2 tjedna a još nisu ništa javili?? obožavam birokraciju u hrvatskoj
nadam se da će se to što prije riješiti, držim fige

a što se shane tiče ona je sigurno na faxu... doći će nam kasnije. eh, i ja bi trebala biti tamo...
Awia baš mi te žao, bolesna a uz to sama, da sam bliže vrlo rado bi bila uz tebe i kuhala čaj, juhu , skidala ti temperaturi i pomagala.Nadam se da je još danas tako teško te da će sutra biti bolje- Shana se nije javila valjda je na faksu samo da nije bolesna, a njenom dragom pretpostavljam da je bolje.
Lata i njena škola, ma ta birokracija i ti bezčutni ljudi, užas, to čovjeka dovodi do ludila, pa bolesnim treba pomoć i na sve moguće načine olakšat ali ti nadobudni profesori i ravnatelji ..........Držimo fige bar da dobije pozitivno rješenje, pa da bude bar sa tim dijelom mirna, jer i taj želudac možda boli od sve te nervoze i presinga-
Ja ti nisam spavala jer me boli taj kuk, a i neke druge gluposti me okupirale ba eto i nije prva neprespavana noć u mom životu-ništa strašno. Drži se i oporavi se što prije, druge cure pozdravljam a tebi šaljem veliku pusu za otdravljenje
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 15:16   #2030
Taj me komp zeza napišem post ne pošalje zašteka , napišem drugi i sad prođu dva malte ne istog sadršžaja, zaista oprostite ali nisam mogla prvi nikako poslat i eti desi se dva
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 15:34   #2031
hvala ti puno budabudimir na lijepim riječima. idem ja sad probati malo odspavati. sva sam nikakva i za ništa.
samo se nadam da mi neće bit ko prošle godine u ove vrijeme. tad sam isto bila sama a imala temperaturu oko 40. tad nisam mogla stajat na nogama i jedva sam ostajala pri sebi pa je moj tata sjeo u auto, dovezao se po mene tih 300km i odvezao me doma. da nije bilo njega neznam šta bi.
joj morala bi neš pojest a nemogu, uopće nemam apetita. idem se prvo malo natjerat.

svima
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 13.01.2009., 15:50   #2032
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
hvala ti puno budabudimir na lijepim riječima. idem ja sad probati malo odspavati. sva sam nikakva i za ništa.
samo se nadam da mi neće bit ko prošle godine u ove vrijeme. tad sam isto bila sama a imala temperaturu oko 40. tad nisam mogla stajat na nogama i jedva sam ostajala pri sebi pa je moj tata sjeo u auto, dovezao se po mene tih 300km i odvezao me doma. da nije bilo njega neznam šta bi.
joj morala bi neš pojest a nemogu, uopće nemam apetita. idem se prvo malo natjerat.

svima
Prisili se i nešto pojedi jer će ti biti loše što od temperature a što od lijekova, pa onda popi nešto za tem. i u krpe a kad se probudiš javi kako si.
Lata tebi sam poslala privatnu poruku i još da ti kažem ako nešto trebaš u Ministarstvu imam prijatelja koji gore radi samo javi nema beda odmah ga gore zovem. Aj pusa, moj pas zdrav pravi je opet, to je jedan veseli maltezer.
budabudimir is offline  
Old 13.01.2009., 17:42   #2033
:kiss: svima

tako mi je zao sto vam nije dobro, uff te gripe...
elly5 dobrodosla, ne brni za kilazu i ja sam se ugojila 15 kg na pocetku ali sad sam se skoro skinula sa kortikosteroida i vratio mi se izgled od ranije i tebi ce,zovi prijatelje nemoj da ih izgubis i bice ti mnogo lakse...
shana bas sam happy sto je tvom decku bolje
budabudimir jako mi je zao zbog tvog kuka znam otprilike kako ti je i mene cesto boli kuk i onda ne mogu ni da sedim ni da lezim a kamoli da stojim... nadam se da ce brzo proci!!! i jako se radujem sto je tvom psicu bolje ja zivim u stanu pa na zalost ne mogu da imam jednog...!
awia ne znam sta da ti kazem a da nije izlizano osim da ti drzim palceve da sto pre ozdravis
lata to sto ti rade u toj skoli je stvarno uzas... nadam se da ce ti stici potvrdan odovor
ja treba veceras da izadjem sa drugaricama a tako mi se ne ide zato sto mi za docek 31. nije bilo dobro... a i sutra idem kod doktora nadam se da ce mi dati da vadim krv...
pusica i da mi sto pre ozdravite!

Zadnje uređivanje teen-girl : 13.01.2009. at 18:03.
teen-girl is offline  
Old 13.01.2009., 22:19   #2034
Drage moje, oprostite što se tek sada javljam, nisam bila prikopčana na internet tako da sam tek maloprije vidjela forum.

Budabudimir, poslala sam ti privatni odgovor, prvi put sam klikala na sva ta čudna mjesta pa ne znam da li je stigao. I meni komp šteka pa mi poruka ode dvaput ili uopće ne ode. Puno ti hvala na ponuđenoj pomoći što se tiče Ministarstva, nadam se da neće trebati, ali imat ću to u vidu (zlu ne trebalo). Kako izgleda punkcija koštane srži znam po pričanju moje sestre. Njoj su prije koju godinu radili punkciju prsne kosti i to bez anestezije kako bi uštedjeli. Doktor joj je samo rekao: «pravi si heroj». A tati se nasmijao u facu i rekao imate kćerku heroja. I dan danas ju to mjesto boli kad su promjene vremena. Žao mi je što te tako boli.

Awia, stvarno je nezgodno što si sama, a tako bolesna. Imaš li možda koga od prijatelja ili susjeda tko bi ti nešto skuhao? Dobro bi ti došla pileća juhica. Ne znam kako ćeš izaći na kraj s faxom, ali znaj da te ja razumijem jer imam sličnu situaciju. Ne želim te plašiti, ali moja mama je prije par godina imala virozicu s malom temperaturom, nije osjećala da ju treba preležati i to se zakompliciralo i završilo upalom pluća koja je potrajala dva i pol tjedna uz visoku temperaturu i ostale užasne simptome. Možda je bolje da preležiš tu gripu kako se ne bi zakompliciralo, a ostalo ćeš valjda nekako stići. Na ništa nećeš zakasniti. Mi smo svi uz tebe kako god da odlučiš.

Shana, super da ti je dragom bolje i da je tvoj nalaz od EEG-a uredan, a što je uzrok tvojih glavobolja s vremenom će se pokazati. Žalosno je samo što se moraju proći sve pretrage, neke i po više puta dok se ne nađe rješenje problema. Puno pozdravi dragog koji je, imam osjećaj, ne samo uz tebe nego i uz sve nas.

Teen-girl, drago mi je što si se javila i što te ne pere gripa. Samo tako nastavi. Želim ti sreću sutra kod doktora.

Hvala vam svima na razumijevanju i podršci. Što se škole tiče, to je stara priča. Rekao mi je imunolog da je već imao takvih slučajeva, ali je to Ministarstvo uvijek na kraju riješilo u korist djeteta. Znači u svakom slučaju bit će pozitivno riješeno, a ja se ipak nadam da će to biti milom, a ne silom.

VELIKI CMOKIĆ SVIMA!
lata is offline  
Old 13.01.2009., 22:27   #2035
Ne mogu nikako ovo preležati i nemam kako opravdati izostanke. baš moram na te praktikume inače ću morati ponovo slušati 2 predmeta nagodinu. baš nikako ne smijem izostati

nemam nikog tko bi mi nešto skuhao... svi su daleko od mene...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 13.01.2009., 23:15   #2036
evo da se i ja javim malo. dragi vas sve pozdravlja i porucuje da je naravno uz sve vas a ne samo uz mene, jer dok gleda mene i moje patnje s ovim zna da je i vama tako tesko, nekim i teze i suosjeca... awia uzasno mi je zao sto to nemozes nikako odgodit, ali znam u cemu je fora, a nista probaj sutra na faksu to sto prije rijesiti i brzo u krevet! lata ovo sa skolom ce se rijesit, samo da bude sto prije a budabudimir, ja na tako necem nisamn ikad bila tako da neznam kako ti je, vjerujem da te uzasno boli i zao mi je zbog toga, sta ti tablete protiv bolova ne pomazu? pusa
shana is offline  
Old 13.01.2009., 23:38   #2037
Awia tužna sam kad to čitam ma moraš imat bar neku prijateljicu i dobru susjedu da ti nešto skuhaju i pomognu. Joj užas tako bolesna i sama, mogu mislit kako se osjećaš, strašno.
Molim Boga da ti sutra bude bolje, bar malo bolje i da to obaviš što moraš i opet lezi što više da se ne iskomplicira nešto.
Drži se mala i zovi k vragu prijatelje bilo koga samo da nisi sama.
Shana evo ti si još dobro nalaz dobar, znaći nema razloga a glavobolja tu. Ostaje piti analgetike i potrpit ali u svakom slučaju bolje da nisu našli neke promjene i probleme vezane uz mozak.
Mene kuk boli da tu sam radila punkciju i biopsiju , ali već manje ali na dodir užas, da popijem neki analgetik i dobro će biti.Bolje da nisi bila i da nikada ne budeš vjeruj baš strašno.
Teen -girl lijepo da si se javila i moram ti reči da i ja živim u stanu i da imam ovu malu slatkicu pasa i nikome ne smeta naprotiv maza je cijele zgrade.Ideš kod doktora sutra neka bude sve dobro.
Najviše brinem za našu Awia i želim da se sutra javi i kaže , evo mene bolje sam.
lijep pozdrav i budite zdrave bar što se te gripe tiče
budabudimir is offline  
Old 14.01.2009., 12:50   #2038
Cool

Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Awia tužna sam kad to čitam ma moraš imat bar neku prijateljicu i dobru susjedu da ti nešto skuhaju i pomognu. Joj užas tako bolesna i sama, mogu mislit kako se osjećaš, strašno.
Molim Boga da ti sutra bude bolje, bar malo bolje i da to obaviš što moraš i opet lezi što više da se ne iskomplicira nešto.
Drži se mala i zovi k vragu prijatelje bilo koga samo da nisi sama.
Shana evo ti si još dobro nalaz dobar, znaći nema razloga a glavobolja tu. Ostaje piti analgetike i potrpit ali u svakom slučaju bolje da nisu našli neke promjene i probleme vezane uz mozak.
Mene kuk boli da tu sam radila punkciju i biopsiju , ali već manje ali na dodir užas, da popijem neki analgetik i dobro će biti.Bolje da nisi bila i da nikada ne budeš vjeruj baš strašno.
Teen -girl lijepo da si se javila i moram ti reči da i ja živim u stanu i da imam ovu malu slatkicu pasa i nikome ne smeta naprotiv maza je cijele zgrade.Ideš kod doktora sutra neka bude sve dobro.
Najviše brinem za našu Awia i želim da se sutra javi i kaže , evo mene bolje sam.
lijep pozdrav i budite zdrave bar što se te gripe tiče
Puno zdravlja u ovoj godini i što manje gripe avše sreće.
Lillly is offline  
Old 14.01.2009., 12:51   #2039
Cool

Pno sreć i zdravlja u Novoj godini 2009.
Lillly is offline  
Old 14.01.2009., 13:04   #2040
Quote:
Lillly kaže: Pogledaj post
Pno sreć i zdravlja u Novoj godini 2009.
I tebi svako dobro želim i posebno mi je drago da si se javila. Si dobro sa zdravljem?
Awia mila moja kako si danas i da li si uspjela ići do faxa i to obaviti? Jako sam tužna zbog tebe i puno brinem i želim da nam što prije ozdraviš.
Javi se da znamo kako si.
Shana je dragi sada zdrav a ti još se dobro držiš bar se nadam?
Ja sam tak manje me kuk boli a trebam ići raditi citološki razmaz periferne krvi i eto nisam baš jutros mi se neda ništa.
budabudimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.