Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2007., 18:21   #1
Škorpion

Ovako danas sam našao škorpiona (1 cm - 1,5 cm) u stanu (prvi kat).Budući da živim u Zagrebu da li njih ima u Zagrebu?Inače bio je crne boje.Pregledao stan da ih nema još ali nisam ništa našao,gledao sam u haustoru da se možda ne radi o više njih ali ih ni tamo nisam našao.Budući da ove godine nisam bio na moru tj.nigdje nisam putovao isključio sam mogućnost da sam ga negdje pokupio.Dakle da li ih ima u Zg. (čini mi se da Zg i nema pogodnu klimu za njih) i što poduzet ako se koji pojavi?Ja sam ovog sredio.
homoerectus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 00:42   #2
Quote:
homoerectus kaže: Pogledaj post
Ovako danas sam našao škorpiona (1 cm - 1,5 cm) u stanu (prvi kat).Budući da živim u Zagrebu da li njih ima u Zagrebu?Inače bio je crne boje.Pregledao stan da ih nema još ali nisam ništa našao,gledao sam u haustoru da se možda ne radi o više njih ali ih ni tamo nisam našao.Budući da ove godine nisam bio na moru tj.nigdje nisam putovao isključio sam mogućnost da sam ga negdje pokupio.Dakle da li ih ima u Zg. (čini mi se da Zg i nema pogodnu klimu za njih) i što poduzet ako se koji pojavi?Ja sam ovog sredio.
I ja sam jednom našal škorpiona (u Jastrebarskom) isto je bio 1 cm dug , ali tog dana se tamo parkirao kamjon koji je došao iz Italije pa je vjerojatno bio na njemu to se sigurno dogodilo i kod tebe no nisi ga trebao ubiti ja sam ga stavio u staklenku i stavljao sam mu pauke unutra da se tuku , ali nažalost je poginuo kad sam unutra stavio stonogu.
Skac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 10:07   #3
pa zar kod nas ima skorpiona? mislim pravih opasnih skorpiona? ja sam jednom u istri dok sam bio na moru pronasao 'skorpiona' navecer u sobi na zidu, al sav je bio neki suh kao da nema nikakvih organa haha, malo sam ga zgazio i dovidjenja. ja mislim da to nisu opasni skorpioni, vec neka njihova bezopasna vrsta koja, dakako, spada u red štipavaca.

skorpioni se obicno vole zavuci u stvari pa uvijek pogledaj obucu prije nego sto u nj gurnes stopala pa ispod pokrivaca, cvjetara i slicno gdje god mogu biti skriveni tijekom dana i gdje je toplo. nocne su zivotinje i mesojedi (npr. razne kukce)

ps
ono nije bilo u redu od tebe SKAC da zivotinje onak stavljas u staklenku!!!!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:13   #4
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
pa zar kod nas ima skorpiona? mislim pravih opasnih skorpiona? ja sam jednom u istri dok sam bio na moru pronasao 'skorpiona' navecer u sobi na zidu, al sav je bio neki suh kao da nema nikakvih organa haha, malo sam ga zgazio i dovidjenja. ja mislim da to nisu opasni skorpioni, vec neka njihova bezopasna vrsta koja, dakako, spada u red štipavaca.

skorpioni se obicno vole zavuci u stvari pa uvijek pogledaj obucu prije nego sto u nj gurnes stopala pa ispod pokrivaca, cvjetara i slicno gdje god mogu biti skriveni tijekom dana i gdje je toplo. nocne su zivotinje i mesojedi (npr. razne kukce)

ps
ono nije bilo u redu od tebe SKAC da zivotinje onak stavljas u staklenku!!!!
Znam . ali nisam mogao odoljeti , to bilo jače od mene , a i morao sam ga nekako nahranit.
Skac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:34   #5
niti ja ga ne bih ubila... đizs!!! nekako mi je to... fuj... ja sam i tribala imati 2 škorpiona za ljubimce (doduše i 5 tarantula i zmiju), ali mater nije dala... kmeeeeeee!!! ugl. ja živim u zadru, ali sam jednom vidjela škorpiona. ali dida ga je ugnječio...
__________________
nitko nema dva života, osim super marija... on ih ima tri.

see me runied by my own creations.

sve prave su ljubavi tužne.
Smooth Criminal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:31   #6
škorpioni su inace jestivi, naravno samo zalac morate otkinut i bacit... govorim iz tudjih iskustava
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 19:50   #7
Quote:
Smooth Criminal kaže: Pogledaj post
niti ja ga ne bih ubila... đizs!!! nekako mi je to... fuj... ja sam i tribala imati 2 škorpiona za ljubimce (doduše i 5 tarantula i zmiju), ali mater nije dala... kmeeeeeee!!! ugl. ja živim u zadru, ali sam jednom vidjela škorpiona. ali dida ga je ugnječio...
Pa nisam ga ja namjerno ubil mislil sam da bu on ubil stonogu isto ko kaj je ubil pauke.
__________________
LMAO
Skac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:30   #8
pa kak to da je stonoga bila jaca? koje je njezino tajno oruzje?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:11   #9
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
pa kak to da je stonoga bila jaca? koje je njezino tajno oruzje?
to i mene zanima...
__________________
Zato!
Trakavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:57   #10
opet se našla hrpa štovatelja prirode na jednom mjestu...

obična stonoga nema oružja protiv škorpiona, vjerojatno je uginuo iz drugoh razloga. inače, životinje u prirodi nisu poznate po životu u staklenkama

uglavnom, da ima škorpiona i u Zagrebu, gdje je toplo.
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:17   #11
pa ja sam citao da otrovne stonoge postoje?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:47   #12
postoje, no nisu velike šanse da se o takvoj radi u ovoj priči.
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 06:32   #13
prema tvom linku, sve stognoge/centipede su otrovne. doduse interesantna je ona cinjenica o tzv. kucnoj stonogi - KORISNA stonoga!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 09:21   #14
Quote:
parabola kaže: Pogledaj post
uglavnom, da ima škorpiona i u Zagrebu, gdje je toplo.
nisam to uopće znala
Ja sam bila oduševljena kada sam prvi puta našla škorpiona, dolje na otoku, u kupaonicu se došetao. Bio je baš mali, valjda neka beba škorpion.
Čula sam da je od ovih domaćih, bol ako te napiknu, sličan onome ak te našilji osa.
Nisam htjela isprobavati da li je to istina s tim maleckim.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 09:34   #15
ja sam škorpa, a živim u Zagrebu
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:24   #16
18Delta, vid vamo e, to su obične stonoge kakve znamo, one sive, cilindrične, puzave, s puuuuno nožica, a u rodu su s onima gore.
obje spadaju u razred stonoga (Myriapoda), a ove cilindrične su podrazred dvojenoga (Diplopoda) i hrane se uglavnom biljnom trulećom hranom, a one plosnate i otrovne moji na moru zovu štrige (podrazred Chilopoda) i lovci su. te druge su jako brze i znaju neugodno ugristi (nisam probala) pa mi je teže povjerovati da je ta završila u staklenci.

da, ubod naših škorpiona je sličan osinom ubodu (ovo prvo nisam probala). i mali su. ne znam jesu li iste vrste na moru i u kontinentu, ali sve vole da im je toplo, a ljeti je to svugdje.
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:30   #17
je, usput sam procitao i to dok sam jos pisao onaj gore prvi post. al hvala svejedno. javi nam kad te ugrize striga da znamo kak je to!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:05   #18
Ovi naši škorpioni nisu tako opasni ali škorpioni koji žive u Sahari spadaju među najopasnije afričke životinje. Gledao sam neki dan na National geograficu, otrov im jači od kobrinog ali je u manjim količinama. Ako ubodu dijete ubod je smrtonosan. Inače dugački su preko 10 cm.
diantos is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:48   #19
ja sam citao da je nikotin jaci otrov i od kobrinog i skorpionovog! ne, ne salim se!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:09   #20
evo kako ga je stonoga ubila , on je prvi krenuo na nju , ali se omotala oko njega i tako ga polako ubila , znam tužno.
__________________
LMAO
Skac01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.