Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 08:56   #1
Jel ima kestenja već?

Spremamo se na Sljeme brat kestene al nisam baš ziher dal ih već ima.
Jel može netko potvrdit da se ne vozikam za badava gore?

Mislim, divlji su već popadali, a mislim da bi ovi trebali u isto vrijeme rast...

Tnx
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 10:10   #2
ja ti mogu reci za podrucje slavonije...
da, divlji su vec daleko u padu, medjutim pitomi su jos uvijek u svojim kupulama. sto ne cudi, jer tipicno vrijeme sazrijevanja je listopad. racunam jos mjeseca dana pa cu i ja krenut u lov na kestene.

ak ne zelis ici badava, radije sacekaj jos mjesec dana. ima nesto u tome... listopad... hm...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:01   #3
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
ja ti mogu reci za podrucje slavonije...
da, divlji su vec daleko u padu, medjutim pitomi su jos uvijek u svojim kupulama. sto ne cudi, jer tipicno vrijeme sazrijevanja je listopad. racunam jos mjeseca dana pa cu i ja krenut u lov na kestene.

ak ne zelis ici badava, radije sacekaj jos mjesec dana. ima nesto u tome... listopad... hm...
Heh nisam se mogao dočekat replyja pa smo žena i ja otišli na Medvednicu. Uglavnom ima ih ko pljeve. U 2 sata nabrali smo 10 kila ispod 5-6 stabala sve skupa. Doduše ima jako puno zelenih, valjda su zbog vjetra popadali, ali i među njima smo našli dosta zrelih, smeđih plodova. Naravno bez rukavica ništa
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:10   #4
odlicno, steta sto kod mene nije tak pogodno za rane kestene!

nego reci, sto radis s kestenjem? samo za konzumiranje ili? na koji nacin? recepti? volim ja svast znat..

kestenje je super!!!
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:24   #5
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
odlicno, steta sto kod mene nije tak pogodno za rane kestene!

nego reci, sto radis s kestenjem? samo za konzumiranje ili? na koji nacin? recepti? volim ja svast znat..

kestenje je super!!!
Pa uglavnom ih pečemo, u manjoj mjeri kuhamo al možda ćemo sad neki kolač napravit, kajaznam, nemamo baš previše iskustva sa kestenjem u kuhinji pa nemrem preporučit nešto al ak nađemo nešto dobro svakako ću replyjat recept tu
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:12   #6
super za kolac! nisam to nikad jeo, definitivno bih volio probat?
ja sam isto tako jeo samo kuhane i pecene (i sirove)... a navodno se moze napravit i pire? ono kao pire od krumpira... to bi valjalo probat! i onda malo preljeva od cokolade gore bacit mmmmm, to bi bila slastica!
e to cu ja probat cim mi dodju zreli kesteni
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:17   #7
Kesteni su predobri u kolačima, ima moja majka super recept. Naravno najviše se rade pečeni.
Kesten pire imaš u svkoj slastičarnici, sa šlagom gore, predobro je
DadoBJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:49   #8
kod mene u slasticarnama to nema ni pod razno. a sta ces, kad nismo razvijeni.. kameno doba
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:25   #9
Quote:
DadoBJ kaže: Pogledaj post
Kesten pire imaš u svkoj slastičarnici, sa šlagom gore, predobro je
je, fino je, samo te moram razočarati ako misliš da jedeš čisti kesten pire. kestena tamo ima oko 50%, ostalo je pire krumpir. nevjerojatno, ali istinito. svejedno je fino
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:40   #10
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
je, fino je, samo te moram razočarati ako misliš da jedeš čisti kesten pire. kestena tamo ima oko 50%, ostalo je pire krumpir. nevjerojatno, ali istinito. svejedno je fino
Stvarno? Ovo prvi put čujem.

Inače, obožavateljica njegovog veličanstva kestena, na sve moguće načine. Jedva čekam.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:43   #11
jel netko zna gdje bih se ja iz rijeke mogla uputit po kestenje?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:51   #12
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
je, fino je, samo te moram razočarati ako misliš da jedeš čisti kesten pire. kestena tamo ima oko 50%, ostalo je pire krumpir. nevjerojatno, ali istinito. svejedno je fino
to sam i ja čula..
čak sam jela jednu gje je kestena bilo daleko manje od tih 50% koje ti spominješ (tek poslije su mi otkrili)
ali svakako je odlično.. meni malo presuho-ali super!

meni je najbolje jesti ih pečene i ponekad samo -kuhane..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:37   #13
i kesteni i krumpiri su čisti škrob. tak da ih nije teško kombinirati i mijenjati

@extreme: pa jebemu, ak u okolici Rijeke nema kostena, onda ne znam di ima! naravno da ih nisam nikad tamo kupio jer imam kojih 250 km do tamo, ali znam da uvijek vidim gomilu stabala kestena s brze ceste od Matulja prema tunelu Učka. a ima i dosta znakova koji upozoravaju da je taj kraj vrlo kestenorodan
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:38   #14
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jel netko zna gdje bih se ja iz rijeke mogla uputit po kestenje?
nije li lovran poznat po kestenju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:42   #15
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
i kesteni i krumpiri su čisti škrob. tak da ih nije teško kombinirati i mijenjati

@extreme: pa jebemu, ak u okolici Rijeke nema kostena, onda ne znam di ima! naravno da ih nisam nikad tamo kupio jer imam kojih 250 km do tamo, ali znam da uvijek vidim gomilu stabala kestena s brze ceste od Matulja prema tunelu Učka. a ima i dosta znakova koji upozoravaju da je taj kraj vrlo kestenorodan
ja ti to ne znam...nisam nikad u životu pojela kesten koji nije kupljen na pijaci..
tako da stvarno nemam pojma...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:43   #16
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nije li lovran poznat po kestenju?
ja i lovran se znamo samo po plaži i slastičarnama...gdje da tamo tražim kestenje?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:44   #17
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja i lovran se znamo samo po plaži i slastičarnama...gdje da tamo tražim kestenje?
po šumi iznad lovrana?

jel ti nas malo zajebavaš?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:50   #18
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
po šumi iznad lovrana?

jel ti nas malo zajebavaš?
ne zajebavam te majke mi...
kao prvo.."riječanka" sam tek 6 godina..
a kao drugo..nisam nikad u životu kupila pitome kestene po šumi...
općenito-JA I ŠUMA se znamo samo kad odem u golubinjak u uređeno izletište...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:13   #19
marunada u lovranu je valjda najpoznatija kestenijada u cijeloj RH. glavna festa, sa Gustafima naravno je 12.10. na parkingu u Lovranu, a ondak se seli prema selima na gore prema Ucki.
u to doba, svi restorani, slasticarne i kavane u i oko Lovrana zive za marunadu tak da mozete jest sve od juhe, gl.jela i slstica - od maruna.
zrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:35   #20
Čim bude mraza, bit´će i kestena
__________________
''Al postane krotka kad drmne je votka"
nestašna_crnka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.