Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 01:45   #61
nisam gledala film, tek je u puli prikazan, ali sam čitala zbirku i mislim da će ljudima biti šok (scena sa svinjom..hm) al čula sam kritike, jako su dobre.

a što se matanića tiče, koji lik! apsolutno me fascinira netko tko može imati smile na licu, ono, 95% vremena!

a karakaš je baš vanserijski tip u svakom pogledu, jednom smo kratko popričali, zanimljiv je.
lotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 02:29   #62
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Jeli netko pogledao Kino Lika, jel se isplati pogledat? Inače nisam ljubitelj Matanićevih filmova, ali Karakaš je dobra garancija pa ono..

ali matanić nije loš

Meni je obrnuto. Filmovi su mu iznad prosjeka za hrvatski film, a on mi je sav neki smotan.

Fine Mrtve Djevojke mi je bio dobar, Volim Te malo manje, onako, prosjek.
Kino Lika nisam gledala, kao niti 100 minuta slave. Valjaju li čemu?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 08:12   #63
Znam da je bio tek u Puli, ali mislim mozda je netko vidio, baš bi htjela pogledati, a jel se zna kad dolazi u kina?

A što se tiče Matanića, je baš je neki smotan, ali meni je to baš tako sarmantno
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 08:41   #64
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Znam da je bio tek u Puli, ali mislim mozda je netko vidio, baš bi htjela pogledati, a jel se zna kad dolazi u kina?
Ja sam pogledala Kino Lika u Puli. Nije loš. Malo predepresivan, u nekim stvarima prebanalan, ali gluma je dobra. Mataniću stalno fali jedna mrvica da postane odličan redatelj, ali njegove filmove ipak najradije pogledam u kinu od svih drugih hrvatskih redatelja.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 08:48   #65
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ja sam pogledala Kino Lika u Puli. Nije loš. Malo predepresivan, u nekim stvarima prebanalan, ali gluma je dobra. Mataniću stalno fali jedna mrvica da postane odličan redatelj, ali njegove filmove ipak najradije pogledam u kinu od svih drugih hrvatskih redatelja.
Ne znam, mislim da bi trebao biti manje patetičan, mislim da bi bio puno dojmljiviji, ovako nakon filma ostaje neki gorak okus, barem meni

Mlad je, ima vremena, zato me baš i zanima kakav je ovaj put
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:40   #66
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da bi trebao biti manje patetičan, mislim da bi bio puno dojmljiviji, ovako nakon filma ostaje neki gorak okus, barem meni

Mlad je, ima vremena, zato me baš i zanima kakav je ovaj put
Da, to se može nazvati i patetikom. Nedostaje mu suptilnosti u detaljima. U finim mrtvim djevojkama su one časne koje dolaze na abortus bile malo preočit i prejeftin element radnje.
Kino Lika ima sličnih trenutaka, ali mi je ipak najbolji film koji sam ove godine pogledala u Areni.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:29   #67
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Da, to se može nazvati i patetikom. Nedostaje mu suptilnosti u detaljima. U finim mrtvim djevojkama su one časne koje dolaze na abortus bile malo preočit i prejeftin element radnje.
Kino Lika ima sličnih trenutaka, ali mi je ipak najbolji film koji sam ove godine pogledala u Areni.
vidim da kritike baš i nisu neke, al eto kad bude u kinima pogledat ću, samo se nadam da nije pretjerano depresivan
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:52   #68
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
U finim mrtvim djevojkama su one časne koje dolaze na abortus bile malo preočit i prejeftin element radnje. Kino Lika ima sličnih trenutaka
On se od tog fakat nikad nemre odljepit. Taman si pomisliš kak je tip pametan i kak si promišlja filmove i onda tak nekaj zasere da ti se smuči život i pomisliš si "daj si odrasti sa tim jebenim sranjima koja trpaju prst u oko". tak je u "Volim te" (koji mi je ubjedljivo njegov najgori film) onaj sladoled kaj pada na auto (i uopće cijela ta spika koja uopće nije na neki suptilan način prikazana već upravo tak kak kažeš "preočito i prejeftino"), tak je i u "Kino Lici" cijela priča o Europi koja je takav jebeni pamflet da sve kaj je dobro u tom filmu ne uspije doć do izražaja.

Al' ovaj topik nije o filmovima već o njemu, kaj ne. A on bi se dao potrošit. Sam da nema te idiotske cure koja postoji, a nikad nije tu. Al nekak je sav zbediran u posljednje vrijeme, možda prekinu
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:31   #69
I meni je on dobar.
Nek jebe u 16, iovak tak nekak i zrači, onak nemoralan...
Kao Ben Stiller u nekom filmu, onom sa Aniston kad ju mlati po guzi, a ona WTF?

Dobar je za se potošit uz bocu vina
Ipak nekako više od svega, napeto mi je nemam pojma spika, fore...
Ono... OK gaj.
Al ova curka neće dugo trajat, šteta bi bilo da prekine staru slavu baziranu na nemoralu


Nego, tko je od tud najinformiraniji?
melilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:08   #70
narcisoidni napuhanko
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:28   #71
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
narcisoidni napuhanko

Ma niiiiiiiije
Više je to smisao za humor...
Mislim da je onak "frik" i svjestan tog svog da je drukčiji, pa se sukladno time osjeća zanimljivijim od tih ajmo reć šablona akademizma (što se tiče posla) i povodljivih klonova punih predrasuda (što se tiče ulice).
Buntovnik je...
Netko je i rekao da je kao mali dečec- e pa to



No, pređimo na zanimljivosti
Šta on ono radi... sve u 16?
melilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:04   #72
Quote:
melilla kaže: Pogledaj post
Ma niiiiiiiije

šablona akademizma (što se tiče posla) i povodljivih klonova punih predrasuda (što se tiče ulice).
Buntovnik je...
Netko je i rekao da je kao mali dečec- e pa to


No, pređimo na zanimljivosti
Šta on ono radi... sve u 16?

Hmmm... nije on frik i nije "drugačiji" na neki frikovski način. Fakat je da pati od "šablona akademizma" i to je ono kaj je u njegovim filmovima ful loše. Nemre se prepustit emociji. I "100 minuta Slave" i "Kino Lika" bi bilo puno bolji filmovi kad bi se osjetila neka emocija, al ti u Lici osjećaš samo dvije emocije: majka maloga prema njemu i majka lika kojeg glumi Mikić prema njemu. I to je to. Zakaj je to tak, ja nemam pojma. Možda je ljubav majke jedina koju je Matanić ikad osjetio On je užsano pametan i sad bi mogao pojašnjavat kak je to film o usamljenosti, kak je to film o nepostojanju emocija, blablabla. Al, to ne valja. I u "Volim te" je ljubav majke jedino kaj je spas, hmm... Tu bi psiholozi imali kaj za reć.



Ne znam kaj si ti mislila pod "Ono" al ja kužim kak je jedino kaj on radi sve u 16 je cuganje

.
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:11   #73
U Matanićevom filmu imamo odvodni prostitucijski seks, lezbijski, i silovateljsko-heteroseksualni. Ljubavi nigdje. A zašto? Zato jer Matanić ne govori o ljudima. On ne voli ljude, nikoga , on ih ne razumije niti želi razumjeti, niti im daje makar i zrnce suosjećanja.

Likovi u Finim mrtvim djevojkama? predstavljaju marionete ili ekrane za projekcije osobnih Matanićevih zlobnih i zloćudnih izrugivanja, pretjerivanja i krivotvorenja konstrukcija hrvatske svakodnevice. Hrvatski trash. Matanićev polucij nastranosti, neukusno sakupljanje bizarnosti uguranih u zgradu pored željezničke pruge (vlakovi, tračnice, željezničari... kakva ikonografska i simbolička otrcanost) vodi skokovito film iz psihointimizma u crnohumornu grotesknu komediju, iz drame površine društvene osjetljivosti u osiromašeni i nezgrapni thriller. Ništa čudno za redatelja bez ikakvih uvjerenja i opredjeljenja.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:25   #74
Quote:
Smilla kaže: Pogledaj post
Hmmm... nije on frik i nije "drugačiji" na neki frikovski način. Fakat je da pati od "šablona akademizma" i to je ono kaj je u njegovim filmovima ful loše. Nemre se prepustit emociji. I "100 minuta Slave" i "Kino Lika" bi bilo puno bolji filmovi kad bi se osjetila neka emocija, al ti u Lici osjećaš samo dvije emocije: majka maloga prema njemu i majka lika kojeg glumi Mikić prema njemu. I to je to. Zakaj je to tak, ja nemam pojma. Možda je ljubav majke jedina koju je Matanić ikad osjetio On je užsano pametan i sad bi mogao pojašnjavat kak je to film o usamljenosti, kak je to film o nepostojanju emocija, blablabla. Al, to ne valja. I u "Volim te" je ljubav majke jedino kaj je spas, hmm... Tu bi psiholozi imali kaj za reć.



Ne znam kaj si ti mislila pod "Ono" al ja kužim kak je jedino kaj on radi sve u 16 je cuganje

.


Meni je drugačiji, i odskače mi od svih današnjih "mladih" redatelja... (mislim na način da ima potencijala)
Ne uzima u svoje filmove zvučna imena, i neke wanabe glumce iz nekih sit coma i bendova, radi s ljudima koji njemu pašu, bez obzira što zna da da uzme nekog koga publika preferira (ajmo reć da) bi "više zaradio". Ne izgleda mi kao tip koji... radi to radi novaca i slave, već iz svog gušta. To cijenim... ne volim iskomercijaliziranost, ako je film umjetnost, nek to i ostane.
Isti kiki kao danas sa nogometom- proklamiranje nacionalizma i neprestano vračanje na našu bolnu točku povijesti, te provjerene recepte gore navedenih kvazi glumaca. No-no! Ako radiš nešto (a umjetnik si) učini to kako ti želiš i osijetiš, a ne... onda radi neš drugo- PR, marketing nešto, oni anketari koji zovu... (ne podcjenjujem ta posla, da me se ne bi krivo shvatilo, već... trebaš imat taj štih da navučeš i uvjeriš ljude u nešto što je tebi "egzistencijalno")

Isto tako slažem se u potpunosti s tobom oko njegovih nedostataka...
i očito je što zna sam najbolje i prikazati. No ne možeš pri režiranju, ili bilo kojem drugom poslu ostat objektivan... prenosiš svoju ideju, stavove koji su o'š ne'š personalizirani. Srećom ima vremena, mlad je još... napatit će se još u životu i nauživat da bi prešao taj stepen predvidljive tematike i emocija.
Vidiš... mene je Olga najviše pogodila i dobro je učinjena, no nekako.. moglo se još jednu mrvicu izvući. Po meni je na dobrom putu...
Kad pređe to pubertetsko buntovništvo, i shvati da svatko ima pravo na svoje, mislim on to shvača, pametan je čovjek... al kad PRIHVATI okolinu- nisu svi u skladu sa današnjim vremenom ili onim koji tek slijedi, tek će onda shvatit svoje istinske kvalitete i krenut u pravom smjeru. Jer tako samo ide glavom kroz zid da uvijek iznova iskaže kako je on drukčiji od ovih "šablonskih". Ne trebaš to iskazivat okolini, to okolina osjeti kao forsirano, već iznutra- kad shvati i prihvati to kao njegov plus, a ne minus okoline...



Cuger je veliš, a hebe ne a? Uf...
Zar je mama baš u Konzumu morala radit
melilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:34   #75
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
U Matanićevom filmu imamo odvodni prostitucijski seks, lezbijski, i silovateljsko-heteroseksualni. Ljubavi nigdje. A zašto? Zato jer Matanić ne govori o ljudima. On ne voli ljude, nikoga , on ih ne razumije niti želi razumjeti, niti im daje makar i zrnce suosjećanja.

Likovi u Finim mrtvim djevojkama? predstavljaju marionete ili ekrane za projekcije osobnih Matanićevih zlobnih i zloćudnih izrugivanja, pretjerivanja i krivotvorenja konstrukcija hrvatske svakodnevice. Hrvatski trash. Matanićev polucij nastranosti, neukusno sakupljanje bizarnosti uguranih u zgradu pored željezničke pruge (vlakovi, tračnice, željezničari... kakva ikonografska i simbolička otrcanost) vodi skokovito film iz psihointimizma u crnohumornu grotesknu komediju, iz drame površine društvene osjetljivosti u osiromašeni i nezgrapni thriller. Ništa čudno za redatelja bez ikakvih uvjerenja i opredjeljenja.

Pa nije baš samo to lezbo-silovateljski...
Koji si još nejgov film pogledao?
On ne želi ili (u biti) ne zna govorit o ljubavi, jer ju možda nikad nije doživio... ili mu je, kako ti veliš sekundarna.
Ja jednostavno mislim da je on još mali dečec, koji želi šokirati i nešto pametovati okolini koja živi ajmo reć zadrto.
Iako često govori da on želi iskazati svakodnevnicu, opet nju uzima od nekih marginalnih tipova ljudi, gotovo prototipa, kako bi otvorio oči onima koji to ne žele vidjeti.
Kako god, ja nakon njegovog filma razmišljam o viđenom, ne sad da analiziram u detalje, al nagne me da razmislim o svom ne znanju i neupučenosti nekih segmenata društva, meni to paše- upoznajem sebe i "učim" ili želim naučit nešto novo.
Izgleda mi da bi s njim bilo zanimljivo razgovarat, samo da ne spominje ime majke prečesto...
melilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:16   #76
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
U Matanićevom filmu imamo odvodni prostitucijski seks, lezbijski, i silovateljsko-heteroseksualni. Ljubavi nigdje. A zašto? Zato jer Matanić ne govori o ljudima. On ne voli ljude, nikoga , on ih ne razumije niti želi razumjeti, niti im daje makar i zrnce suosjećanja.

Ne mislim da je tak. Brijem da njega ljudi zanimaju, da on kuži odnose na razini apstrakcije, socijalne konstrukcije, i to bi htio prikazat, nekaj mu i uspije, al odnos muško-žensko mu, iz nekog razloga, ne ide. Jbg, al tak je.
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:49   #77
Quote:
melilla kaže: Pogledaj post
Al ova curka neće dugo trajat
Ta "curka" ima dijete.
DeepSleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:43   #78
Quote:
Smilla kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je tak. Brijem da njega ljudi zanimaju, da on kuži odnose na razini apstrakcije, socijalne konstrukcije, i to bi htio prikazat, nekaj mu i uspije, al odnos muško-žensko mu, iz nekog razloga, ne ide. Jbg, al tak je.
I ne ide mu prikaz hrvatske svakodnevice. Tendeciozan je i banalan, a simbolika mu je prejeftina.
Nije ti se dakle svidio Kino Lika?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:35   #79
Quote:
Smilla kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je tak. Brijem da njega ljudi zanimaju, da on kuži odnose na razini apstrakcije, socijalne konstrukcije, i to bi htio prikazat, nekaj mu i uspije, al odnos muško-žensko mu, iz nekog razloga, ne ide. Jbg, al tak je.

Odnos muško-žensko da nekako šteka..
Meni smeta ta konstanta da šokira javnost...
Jest, kontroverzija ima i svojih čari... no isto tako, ma ne znam se nit izrazit.
Imam osjećaj kao da nešto forsira. Al prenijet će on to kako treba pomalico... ima on još toga za proć u žvitou, samo kako netko kaže da se malo okani butelje, pive je l'?
melilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 12:44   #80
Dado ima curu Sad mozete zatvorit topic


Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.