Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2008., 10:49   #41
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s tobom,danas na početku 21.stolječa,u vrijeme mas-media i brzog protoka informacija,novih tehnologija,te globalizacije svijeta i društva,reklama postaje opčeprihvačen način komunikacije.Vojska pomoču reklame(spota,filma,...)dolazi do novih pripadnika i unapređuje svoj rejting,kao što uz pomoč novih tehnologija dolazi do novih oružja i usavršavanja istih.Znači snimaš ih za sebe,a ne za druge.
Onda sam te krivo shvatio, mislio sam da mislis na one parade sa cijelim drzavnim arsenalom kao u doba CCCP-a na sred Crvenog trga, prvo gomila pjesadije, pa tenkovi, pa SCUD-ovi, za njima SA-6 i sl... Treba nam jaka propaganda i kvalitetna filmska industrija, da vidis kako su se u USA prijavljivali u mornaricu nakon Top Gun-a...
Josey_Wales is offline  
Old 12.06.2008., 11:33   #42
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
aj pricekaj da mi 1234567 odgovori
il nek bar napise da nezna
Neznam.
1234567 is offline  
Old 12.06.2008., 11:40   #43
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Neznam.
eto
a glavno da tvrdis da su slovenci bolji

RH je ta zemlja pod 1 i pod 2
prvi put na nepoznatom terenu
protiv (neznam kolko postrojbi iz razlicitih zemalja koje su vec sudjelovale na tim takmicenjima)

sad tema moze pod lock kaj se mene tice
ak mod tak hoce
JoZ@ is offline  
Old 12.06.2008., 13:55   #44
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post

RH je ta zemlja pod 1 i pod 2
prvi put na nepoznatom terenu
protiv (neznam kolko postrojbi iz razlicitih zemalja koje su vec sudjelovale na tim takmicenjima)
svaka čast
bana002 is offline  
Old 12.06.2008., 15:25   #45
Aj bar bi balije mogli skrsiti,jer oni nemaju pojma o vodjenju rata i nemaju nikakvu opremu.
1234567 is offline  
Received Infraction
Old 12.06.2008., 16:24   #46
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
RH je ta zemlja pod 1 i pod 2
prvi put na nepoznatom terenu
protiv (neznam kolko postrojbi iz razlicitih zemalja koje su vec sudjelovale na tim takmicenjima)
Točnije.....

Quote:
Deveto natjecanje izvidničkih postrojbi Saint Martin

Natjecanje se održalo od 13. do 17. rujna u mađarskom mjestu Eger, stotinjak kilometara sjeveroistočno od Budimpešte. Nadmetale su se izvidničke postrojbe, njih 15 iz sedam zemalja (Hrvatska, Mađarska, Rumunjska, Slovenija, Ukrajina, Poljska, Češka). Domaćine Mađare zastupalo je devet timova, a ostale zemlje po jedan. Naši predstavnici dolazili su iz 353. vojno-obavještajne satnije.
Natjecanje se sastojalo od tri dijela: prvi je bio precizno gađanje puškostrojnicom na 100 metara (naš osmeročlani tim bio je ukupno treći). Drugi dio bilo je patroliranje. Riječ je o hodnji od 30 km zračne linije (koja je u praksi dvostruko duža). Prvi dio hodnje bila je klasična, orijentacijska hodnja, a u drugom dijelu su postojale radne točke na kojima su se obavljale zadaće poput bacanja noževa, rappelinga, guranja vozila sa zamjenom kotača, prelaženja prirodnih prepreka pomoću užeta, veslanja, nošenja nosila s teretom... U tom dijelu Hrvati su bili treći. Posljednji dio natjecanja bila je štafetna kros--utrka na 900 m u kojoj je štafeta bila puška. Naši su bili drugi.
A u konačnici? Naravno, prvi, ispred jednog mađarskog tima. Inače, ovo je prvi put da je na St Martinu pobijedila momčad koja ne dolazi iz zemlje domaćina, dakle, nije u potpunosti spremna na sve što će je čekati na natjecanju. Našima to očito nije smetalo!
Quote:
Deveto međunarodno natjecanje specijalnih postrojbi Antropoid
Na ovogodišnjem Antropoidu (od 6. do 9. rujna u Žilini, Slovačka) sudjelovali su specijalci iz osam zemalja. Osim naših natjecatelja iz Bojne za specijalna djelovanja, bili su tu Slovaci, Poljaci, Gruzijci, Latvijci, Česi, Britanci i Estonci. I ovdje je domaćin (Slovačka) imala privilegiju da prijavi više timova, a postojao je i tim sastavljen od članova iz različitih država (EUROMIX).
Natjecanje je obuhvaćalo dnevne i noćne faze, a popis disciplina doista je impresivan: noćni padobranski skokovi, sve vrste orijentacije, kretanje po azimutu, noćni rafting na brzim vodama, svladavanje vodenih prepreka, testovi izdržljivosti (guranje, nošenje), tehnike alpinizma, spašavanje i izvlačenje unesrećenog na rijekama dubokog gaza, forsiranje rijeke pod opterećenjem, topohodnje od otprilike 37 km, te instinktivna precizna ciljanja samokresom ili automatskom puškom.
I ovdje su se Hrvati u konačnici pokazali najboljima, te osvojili ukupno prvo mjesto, za koje su nagrađeni staklenim peharom i priznanjem 5. pukovnije specijalnih snaga Republike Slovačke.
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...12004/spec.asp

Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
sad tema moze pod lock kaj se mene tice
ak mod tak hoce



Međutim,ja sam negdje čuo informaciju da su naši specijalci bili na nekakvom natjecanju u Švicarskoj,gdje su izmeđuostalih učestvovali i SAS-ovci

Ali ponavljam,uspjesi na međunarodnim natjecanjima nisu mjerilo osposobljenosti cijelih OS
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 12.06.2008., 17:22   #47
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

Međutim,ja sam negdje čuo informaciju da su naši specijalci bili na nekakvom natjecanju u Švicarskoj,gdje su izmeđuostalih učestvovali i SAS-ovci
ima tog dosta kaj ne izlazi u javnost
kad sam ja bil u belgiji i tam je bili SAS
pa kaj
niko nis nije o tome napisal

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Ali ponavljam,uspjesi na međunarodnim natjecanjima nisu mjerilo osposobljenosti cijelih OS
a ko je reko da jesu

ja sam se samo osvrnul na njegovo
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Pa od njihove vojske,ne mozemo se mi nositi s njihovom tehnologijom.

A kad bi mi njih napali nebi uspjeli dovci do ljubljane,cuo sam da imaju jako dobre diverzante,i jako dobre snajperiste,a *ebes ga da kod nas nije bilo rata,mi bi bili bolji od njih.
di on tu spominje cjele OS


trolas bez veze
seruckas i podjebavas
JoZ@ is offline  
Old 12.06.2008., 23:17   #48
Bez uvrede autoru, ali mislim da je tema skroz promašena. Ne možete vi uspoređivati vojsku dviju zemalja kod kojih postoje tolike razlike u veličini, broju stanovnika, konfiguraciji teritorija, okruženja...

Usput, smatram da Slovenska vojska poprilično pristojno izgleda, ali ne bih se upustio u usporedbe s HV-om.
von Tegetthoff is offline  
Old 15.06.2008., 19:04   #49
Jel ovo ozbiljno ili vam je dosadno pa ono, neka zajebancija? Kakva Slovenija, ljepo napravimo nadvožnjak do Austrije i most do Italije i rješen problem.
StormShadow is offline  
Old 15.06.2008., 22:58   #50
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
Jel ovo ozbiljno ili vam je dosadno pa ono, neka zajebancija? Kakva Slovenija, ljepo napravimo nadvožnjak do Austrije i most do Italije i rješen problem.
Eto,to ja stalno govorim(al me niko ne sluša ),za početak uvesti trajektnu liniju Savudrija -Trst
Ri-con is offline  
Old 17.06.2008., 15:07   #51
Quote:
von Tegetthoff kaže: Pogledaj post
Bez uvrede autoru, ali mislim da je tema skroz promašena. Ne možete vi uspoređivati vojsku dviju zemalja kod kojih postoje tolike razlike u veličini, broju stanovnika, konfiguraciji teritorija, okruženja...

Usput, smatram da Slovenska vojska poprilično pristojno izgleda, ali ne bih se upustio u usporedbe s HV-om.
Dakle, po toj logici, ne mogue se uspoređivati niti vojske Grčke i Turske... ili da ostanemo na balkanu Hrvatske i Srbije??
Rijecanin is offline  
Old 20.06.2008., 07:20   #52
Po meni bi trebalo malo zavirit u povijest pojedinog naroda. Hrvati od pamtivjeka ratuju, i u svakom malo većem europskom ratu su sudjelovali (u 95% kao vrsni borci ili neka elitna postrojba), Pa čak i u američkom građanskom ratu su bile jedna, ili dvije hrvatske regimente (na strani sjevera). Ja se stvarno nemogu sjetit nekog rata gdje su slovenci imali neku značajniju ulogu. Neće to nama pomoć u ratnom iskustvu, ali puno govori o mentalitetima naroda.

Slovenci su više poduzetan i štedljiv narod, koji kad dođe do rata uglavnom apstinira, te u ratnim okolnostima nastavlja svoju uobičajenu radinost

Jedno je vježbat gađat glinene golubove na kranjskoj gori, a drugo je gađat tenkove osama dok te malo dekoncetnriraju ratni zvuci (fijuci projektila i metaka, vapaji ranjenih i umitučih suboraca, eksplozije, itd...)
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 20.06.2008., 08:33   #53
Hm, sjetite se Rusko-Japanskog rata; Ruski car i oficiri su pričali rasističke šale kako su "japanci čudni mali ljudi koji piju čaj i žive u papirnatim kućama" i što se dogodilo na kraju?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 20.06.2008., 13:42   #54
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Aj bar bi balije mogli skrsiti,jer oni nemaju pojma o vodjenju rata i nemaju nikakvu opremu.
Da li to nekoga boli istina?
1234567 is offline  
Old 20.06.2008., 15:15   #55
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Da li to nekoga boli istina?
U principu, imaš pravo. Htio sam te banati ali sam krivo kliknuo tako da si samo dobio kartončić. Ako ne znaš zašto karton, probaj još jednom napisati "balija" i vidi što će se dogoditi.

EOD.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 05.07.2008., 13:29   #56
ERvo napokon sam nasao reklamu za hrvatsku vojsku: http://www.youtube.com/watch?v=UcGrKBlQa5c
1234567 is offline  
Old 05.07.2008., 20:08   #57
Naši susjedi Slovenci za pol vale kupuju novi 50-metarski brod klase "SVETLYAK",a mi za pol Jadrana 2 30godina stara broda podjednake
dužine,ali bez naoružanja -pametnom dosta
Ri-con is offline  
Old 06.07.2008., 16:33   #58
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Naši susjedi Slovenci za pol vale kupuju novi 50-metarski brod klase "SVETLYAK",a mi za pol Jadrana 2 30godina stara broda podjednake
dužine,ali bez naoružanja -pametnom dosta
Prvo nije novi nego 20 godina star, prebijanje Klirinškog duga... i drugo, slovenska kupovina tog broda je nebeska glupost koja bi u hrvatskim okvirima odgovarala kupovini nosača klase Nimitz...
Rijecanin is offline  
Old 06.07.2008., 16:54   #59
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Prvo nije novi nego 20 godina star, prebijanje Klirinškog duga... i drugo, slovenska kupovina tog broda je nebeska glupost koja bi u hrvatskim okvirima odgovarala kupovini nosača klase Nimitz...
Projekt je 20g. star -brod je nov(po slovenskim novinarima),a što se tiče
gluposti približno su iste -niti njima treba taj brod niti nama ova 2 Nama
su novi brodovi neophodni,ali ne takvi i ne na taj način.
Ri-con is offline  
Old 06.07.2008., 18:28   #60
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Prvo nije novi nego 20 godina star, prebijanje Klirinškog duga... i drugo, slovenska kupovina tog broda je nebeska glupost koja bi u hrvatskim okvirima odgovarala kupovini nosača klase Nimitz...
Točno tako,ulažu u brod čija je borbena vrijednost jednaka nuli,a takva mu je i uporabna vrijednost.

Kao da mi kupimo hoverkrafte....koji će nam kurac
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.