Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 12:21   #1
Lunarni (mjesečni) horoskop i karta lunarnog povratka

Pojavio se interes za ovom temom pa hajmo i nju otvoriti.


Lunarni horoskop





Horoskop lunarnog povratka temelji se na povratku Mjeseca u svoj natalni položaj što se odvija u prosjeku svakih 27,32 dana tako da ih godišnje u prosjeku imamo 13. Mjesec je povezan s našim emocionalnim tijelom i zato ovaj horoskop prvenstveno pokazuje ono što se zbiva na planu osjećaja. Također budući da Mjesec daje subjektivnu sliku...on prikazuje onu unutrašnju uvjetovanu predstavu o sebi (doživljaj sebe) a na osnovi koje drugi ljudi reagiraju na nas...tako da je ova karta zapravo najbolja u prikazu koliko je nama samima ugodno s sobom - a onda shodno tomu i koliko je okolini ugodno s nama. Zato je važno napomenuti da - svaki lunarni povratak treba biti interpretiran u okviru naše natalne karte, stalno prisutnog "unutarnjeg stanja" ("mogućnosti" natalnog Mjeseca). Primjerice osoba s natalnim Mjesecom u zemljanom znaku živi kudikamo stabilniji emocionalni plan tj. ima realniju sliku sebe nego primjerice ona s Mjesecom u vodenom znaku. Kada toj osobi Mjesec u lunarnoj karti pokazuje puno previranja ona će ih "proživjeti" realnije nego što bi to bilo u slučaju da joj je natalno Mjesec u vodenom elementu.


Nadalje, moram napomenuti nešto jako važno a to je da ova karta "vrijedi" samo 28 dana i da nema preveć smisla tumačiti nju samu za sebe. Ona se može tumačiti kao dopuna natalnoj karti, tranzitima i Solarnom povratku a najviše tako da se koristi za točnije "mjerenje vremena" trendova prikazanih kroz tranzite i u Solarnom povratku. Drugim riječima on se isto kao i Solarni povratak ne gleda nikako sama za sebe, a ne treba ju uzimati kao pokazatelja događaja već trenda na emocionalnom planu u dotičnom mjesecu.

U tom smislu ova karta ako se koristi na gore opisani način može poslužiti kao neka vrsta određivača raspoloženja i generalne atmosfere na osjećajnom planu za taj mjesec na razini svakodnevice. Ona opisuje emocionalni učinak planeta ili planetarnih energija.




Evo nekih bazičnih odrednica lunarne karte:

a) Naravno u karti Lunarnog povratka jako je važna pozicija samog Mjeseca. Ona opisuje područje svakodnevice i može ukazivati na sferu života u koju ćemo unijeti najviše osjećaja tog mjeseca.

b) Kada se promatra karta Lunarnog povratka onda je najprije potrebno promotriti uglove jer oni na neki način jesu okvir cijeloj karti isto kao što su uglovi okvir naše natalne karte. U tom smislu MC označava ciljeve i stremljena na emocionalnom planu, dok ASC pokazuje na koji način se nastoje izraziti i očitovati osjećaji.

c) Polja koja u sebi sadrže natalni ASC i MC su ključna polja tog mjeseca.

d) Da bi se neka planeta u lunarnoj karti smatrala aktivnom ona mora imati aspekt s natalnom planetom.

e) Važno je promotriti planete u uglovima i pri tome ne uzimati preveliki orbis (obično do 3º)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 13:30   #2
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pojavio se interes za ovom temom pa hajmo i nju otvoriti.
...


Polja koja u sebi sadrže natalni ASC i MC su ključna polja tog mjeseca.

Znači gledamo u koja polja lunarnog horoskopa pada natalni ASC i MC... ali i vrhovi ostalih polja iz natalnog, zar ne...?

A što kad se ti vrhovi gotovo poklope... tj. meni natalni ASC pada u 1.polje lunarnog, MC u 10. polje... i tako redom...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 13:46   #3
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Znači gledamo u koja polja lunarnog horoskopa pada natalni ASC i MC... ali i vrhovi ostalih polja iz natalnog, zar ne...?
Da, samo što su ovi uglovi najvažnijji. Odnosno, nećeš previše toga saznati iz položaja drugih vrhova.

Analizi Lunarne karte općenito potrebno je pristupiti cjelovito, a ne parcijalno (promatrajući izdvojene aspekte i položaje). Pri tomu je uvijek potrebno promatrati nju kroz prizu natalne karte.
Quote:
A što kad se ti vrhovi gotovo poklope... tj. meni natalni ASC pada u 1.polje lunarnog, MC u 10. polje... i tako redom...
Kada se vrhovi poklapaju ta Lunarna karta ima "veću emocionalnu snagu" posebno kada se poklapaju unutra egzaktnosti. Takva karta označava mjesec kada će se sadržaji natalne karte najsnažnije manifestirati emocionalno. Ali to opet ne označava neke događaje već se može promatrati ajmo tako reći - na planu suptilnijih emocionalnih uspona i padova.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 11:50   #4
Fish da li su bitni i vladari uglova,u koje kuće ulaze i koje aspekte prave?
Npr. vladar lunarnog MC je Sa u lun. 8.kući,i pravi konjukciju na Ju u 4.natalnoj
__________________
Everything you've ever wanted is on the other side of fear
BlueEyes31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 12:42   #5
Ja na netu pronalazim malo toga o tumačenju lunarnog horoskopa...

Pronašla sam ovo:

Treba obratiti pažnju koja kuća natalnog horoskopa izlazi na Ascendent Lunarnog povratka, jer ukazuje šta osobi dolazi, koje aktivnosti i dešavanja su aktuleni. Ako na primer, Asc Lunarnog povratka pada u 4. natalnu kuću tokom tog meseca osoba će biti usmerena na intiman život, privatnost, porodicu i roditelje, itd.

Važna je kuća Lunarnog povratka koja sadrži Mesec, jer je to glavno polje aktivnosti za sledeći mesec. Prepostavimo da je Mesec u Lunarnom povratku u 2. kući, a da je znak Raka na vrhu 4. kuće – ovo je slika finansijskih aktivnosti i porodičnog budžeta.

Tumači se horoskop Lunarnog povartak kao sam za sebe, dakle planete na uglovima, u egzaktnim aspektima, vladari kuća i ukoliko se planete nađu na uglovima horoskopa u pitanju je Lunarni povratak koji je bitniji od ostalih, jer planete položene na uglu dobijaju na snazi. Ukoliko u Lunarnom horoskopu postoji neki egzaktan sapekt to je znak da se neki važan događaj u simbolici tih planeta događa u toku tih mesec dana.

Posmatraju se aspekti Lunarnih planeta i ona mora da ima aspekt sa natalnom planetom ili vrhom natalne kuće da bi bila aktivna (orbis 3 stepena).


http://www.astro-house.com/malaSkola.php?ID=107
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:07   #6
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

e) Važno je promotriti planete u uglovima i pri tome ne uzimati preveliki orbis (obično do 3º)
Planete u uglovima samog lunara, ili natalne planete koja padaju na uglove lunara, ili lunarne planete koje padaju na uglove natala, ili sve navedeno?

U ovom mom lunaru, s početkom od 1.11., izgleda da Mjesec tek sporedno opisuje situaciju, dok ostali faktori puno jasnije.
Imala sam jednu bitnu situaciju s turizmom...Lunarni asc je u Strijelcu i pada u moje 3. polje (to je moja uloga tu, strani jezici) i pada na natalni Uran...a vl. asc Jupiter je u 9. kući.

Kuća u koju pada natalni asc je opet 9. kuća...
A Mjesec se nalazi u 7. kući. I točno je da mi se ovog mjeseca značajno povećala interakcija s ljudima, ali opet ne doživljavam to kao najbitnije u ovom periodu.

Inače je taj lunar "preslika" solara za ovu godinu. Isti uglovi i naglašenost 9. kuće.
A do događaja je došlo Jupiterovom konjunkcijom na vl. 9. polja.
Po tom poklapanju više metoda sam zapravo znala da će to biti nešto važno.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:44   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Evo nekih bazičnih odrednica lunarne karte:

a) Naravno u karti Lunarnog povratka jako je važna pozicija samog Mjeseca. Ona opisuje područje svakodnevice i može ukazivati na sferu života u koju ćemo unijeti najviše osjećaja tog mjeseca.

c) Polja koja u sebi sadrže natalni ASC i MC su ključna polja tog mjeseca.

Meni je Mjesec u 10.lunarnoj kući, ali mi je karijera trenutno potpuno nevažna...
S druge strane, natalni ASC mi je u 7. polju, a natalni MC u 5. polju - što me asocira na javnost, društvo, ljubav, zabavu, djecu... a ja sam naprotiv baš nekako depresivna i sklona povlačenju...
Naime, ako ja to dobro vidim u svom lunarnom ....
http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=UE5tm0z.gif

A opet, čitam da se tumači gdje npr. u natalu pada lunarni ASC, MC... itd... Lunarni ASC mi pada u 6.natalnu, lunarni MC u 2. natalnu - što mi ima više smisla, jer sam prilično zaokupljena zdravljem i novcem...



Pa mi više ništa nije jasno...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 15:06   #8
Probajte lunar da gledate u odnosu na solar.
Lunar je u stvari smanjena slika solara, koji opet proizilazi iz potencijala natala
Sam solar ne donosi ništa što natal ne podržava, a lunar bi prncizirao mesec u kome bi se nešto iz solara moglo aktivirati. Nije svaki lunar taj koji donosi neki dogadjaj već samo kada se poklopi sa solarom
Treba gledati u koju kuću ne samo natala već solara pada lunarni ASC.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 16:44   #9
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

A opet, čitam da se tumači gdje npr. u natalu pada lunarni ASC, MC... itd... Lunarni ASC mi pada u 6.natalnu, lunarni MC u 2. natalnu - što mi ima više smisla, jer sam prilično zaokupljena zdravljem i novcem...
Tako i meni ispada logičnije. Gledala sam prethodne lunare, nekih važnijih mjeseci, i gdje pada lunarni asc u natalu, to je to. Ali obratno najčešće ne.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

d) Da bi se neka planeta u lunarnoj karti smatrala aktivnom ona mora imati aspekt s natalnom planetom.
Ako sam ovo dobro shvatila, u mom slučaju je Ju bio aktivan planet. On na 16 Djevice je išao u konjunkciju na vl. 9. kuće na 18 Djevice.
I bilo je toliko Jupitera, Strijelca i 9. kuće, da se ne može promašiti.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:37   #10
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Meni je Mjesec u 10.lunarnoj kući, ali mi je karijera trenutno potpuno nevažna...
Nije 10. polje samo polje karijere, ono je prije svega polje naše ambicije da budemo "netko i nešto".

Mjesec u 10.-tom polju je u polju izgona i on se u tom polju ne osjeća prihvaćeno. Ambicija često podrazumijeva negiranje, zatomljavanje ili zanemarivanje osjećaja.
Quote:
S druge strane, natalni ASC mi je u 7. polju, a natalni MC u 5. polju - što me asocira na javnost, društvo, ljubav, zabavu, djecu... a ja sam naprotiv baš nekako depresivna i sklona povlačenju...
Naime, ako ja to dobro vidim u svom lunarnom ....
http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=UE5tm0z.gif

A opet, čitam da se tumači gdje npr. u natalu pada lunarni ASC, MC... itd... Lunarni ASC mi pada u 6.natalnu, lunarni MC u 2. natalnu - što mi ima više smisla, jer sam prilično zaokupljena zdravljem i novcem...



Pa mi više ništa nije jasno...
Da, trebaš gledati u koju natalnu kuću upadaju ASC i MC iz karte lunarnog povratka jer je lunarana karta "podređena natalnoj.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:40   #11
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Planete u uglovima samog lunara, ili natalne planete koja padaju na uglove lunara, ili lunarne planete koje padaju na uglove natala, ili sve navedeno?
Planete iz lunarne karte - u odnosu na uglove natalne karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 09:46   #12
Hehe...
Ja sam od jučer Lunarna Riba... ...s Neptunom u 1. polju.

Lunarni ASC mi se smjestio u 6. natalnu (zdravlje), tak' da eto, ovaj mi lunar potvrđuje da me ovaj mjesec čeka hrpa prijeoperacijskih pretraga.

Vrh 2. natalne (moja lova) ulazi u 7. lunarnu (odnosi s drugima).

Na njemu, lunarni Mjesec s lunarnim Jupiterom, konjunkcijom sjedi na natalnom Mjesecu pa mi se sve nekak' čini, da se bu ovaj trend s povećanjem prihoda mogao nastaviti i naredni mjesec.

Imajući u vidu, da mi se 5. lunarna kuća (moja srećica i kreativnost), raširila skoro prek' čitavog Raka, moglo bi se desit', da se full dobro "isprezentiram" potencijalnim izvorima prihoda...

...tim više, jer ju je vrh 11. natalne u Raku (lova kroz posao i moja urođena sposobnost šarmiranja...) upiknul skoro pa "u sridu"

Lunarni MC mi je upal u Strijelca i to na natalni IC pa si sad kontam kaj bi mogla značiti lunarna konjunkcija Saturna i Venere na njemu...
Valjda mi bu do večeri nekaj sinulo...

Tu tezu s priljevom love, nekako mi potvrđuje i lunarni Uran na vrhu lunarne 2. u Ovnu koji se smjestio u 8. natalno u egzaktnom kvadratu s lunarnim Marsom u 11. u Jarcu, koji tim lunarnim 2. i natalnim 8. poljem vlada, što meni govori o mogućem "vrtoglavom" imovinskom preokretu. Nadam se u moju korist.

Eto, pokušala sam si to amaterski nekak' iterpretirat'.
Ak' sam kaj fulala, l'epo prosim, brišite mi post da netko drugi ne izvuče krive zaključke

Zadnje uređivanje Bolesna : 29.10.2016. at 10:24.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:29   #13
Kad gledam aspekte između lunarnih i natalnih planeta... gledam li samo konjukcije (jer za to sam jedino našla tumačenje) ili i druge aspekte?
I gledaju li se i konjukcije lunarnih planeta s vrhom natalne kuće?


Npr. u sljedećem lunaru imam egzaktnu konjukciju lunarnog Jupitera sa natalnim Marsom (vladarom 2.kuće) i vrhom 8. natalne kuće... - dolazi neki novac??
Vrh 5.lunarne kuće mi je na natalnom Jupiteru, a vrh 2. lunarne mi pada u 5.natalnu - treba li da igram igre na sreću?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 21:02   #14
Lunarno razdoblje 27.10-22.11. ,lunarni ASC u 8. natalnom polju - bila sam na sprovodu.Lunarno 7. polje u mojem 1. polju -počela sam izlaziti s drustvom, čak sam bila do kasno navečer vani i nisam isla u svoje ritualno vrijeme spavati. Lunarno 7. polje zauzima 2. natalno i 3. natalno gdje je Mjesec - suradnja s ljudima iz bliže okoline, mlađim ljudima. Lunarni MC u 5. natalnom polju -imala sam kod kuće kreativnu radionicu s malom susjedom. .Ovaj lunar sto upravo prolazi bio je malo bolji od prijasnjih.Sljedeći, od sutra, najbliže je mom solaru za 2016. tako da imam neka mala očekivanja od novog lunara.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:05   #15
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Lunarno razdoblje 27.10-22.11. ,lunarni ASC u 8. natalnom polju - bila sam na sprovodu.Lunarno 7. polje u mojem 1. polju -počela sam izlaziti s drustvom, čak sam bila do kasno navečer vani i nisam isla u svoje ritualno vrijeme spavati. Lunarno 7. polje zauzima 2. natalno i 3. natalno gdje je Mjesec - suradnja s ljudima iz bliže okoline, mlađim ljudima. Lunarni MC u 5. natalnom polju -imala sam kod kuće kreativnu radionicu s malom susjedom. .Ovaj lunar sto upravo prolazi bio je malo bolji od prijasnjih.Sljedeći, od sutra, najbliže je mom solaru za 2016. tako da imam neka mala očekivanja od novog lunara.
Sad sam zbog ovog tvojeg posta išla odma' gledat' lunare kad' mi je 'ko umro...
Zanimljivo...
Niti u jednom slučaju mi lunarni ASC nije padao u 8. polje.
Ono što mi je bilo upečatljivo, je lunarni Jupiter nad natalnom 12. u slučaju tatinih roditelja, konkretno, u didinom slučaju, lunarna je bila dosta slična natalnoj, s Jupiterom u obje 12., Mjesecom u lunarnoj 1., a u raku vrh 11., dok mi je u bakinom slučaju, lunarni ASC bio u 2., Jupiter u lunarnoj 11. nad natalnom 12, lunarni Mjesec u lunarnoj 12., a u znak Raka upiknut lunarni MC nad natalnom 11.

U slučaju pak, maminih roditelja, dida ja umro kad mi je lunarni ASC bio u natalnoj 3. u Strijelcu, Lunarni MC u 1. natalnoj gdje je i Mjesec, a u Raka je pao vrh 8. lunarne nad 10. natalnom.
A kad je umrla baka, lunarni ASC mi je bio na vrhu 9. natalne, lunarni MC na vrhu 5. natalne, Mjesec u lunarnoj 6., a u Raku 3. lunarna nad 10. natalnom...

Bila sam na još nekoliko pogreba u životu, znanci neki bili u pitanju, ali se ne mogu sjetiti točnog datuma, no onak' okvirno, niti u tim slučajevima nije bio ASC u 8.
I sad si kontam, kak' da si ja to tumačim...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:51   #16
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Sad sam zbog ovog tvojeg posta išla odma' gledat' lunare kad' mi je 'ko umro...
Zanimljivo...
Niti u jednom slučaju mi lunarni ASC nije padao u 8. polje.
Ono što mi je bilo upečatljivo, je lunarni Jupiter nad natalnom 12. u slučaju tatinih roditelja, konkretno, u didinom slučaju, lunarna je bila dosta slična natalnoj, s Jupiterom u obje 12., Mjesecom u lunarnoj 1., a u raku vrh 11., dok mi je u bakinom slučaju, lunarni ASC bio u 2., Jupiter u lunarnoj 11. nad natalnom 12, lunarni Mjesec u lunarnoj 12., a u znak Raka upiknut lunarni MC nad natalnom 11.

U slučaju pak, maminih roditelja, dida ja umro kad mi je lunarni ASC bio u natalnoj 3. u Strijelcu, Lunarni MC u 1. natalnoj gdje je i Mjesec, a u Raka je pao vrh 8. lunarne nad 10. natalnom.
A kad je umrla baka, lunarni ASC mi je bio na vrhu 9. natalne, lunarni MC na vrhu 5. natalne, Mjesec u lunarnoj 6., a u Raku 3. lunarna nad 10. natalnom...

Bila sam na još nekoliko pogreba u životu, znanci neki bili u pitanju, ali se ne mogu sjetiti točnog datuma, no onak' okvirno, niti u tim slučajevima nije bio ASC u 8.
I sad si kontam, kak' da si ja to tumačim...
Koliko sam ja sad uspjela razlučiti tvoje primjere,toliko ću ti pomoći.Ovdje je već fishica rekla da je lunar podređen natalu, tako da polja završetaka označavaju razne stadije umiranja.To je 4., 8, 12. polje. Ne znam koje je lunarno polje sadržavalo JU na tvoje 12. polje.To polje je isto polje završetaka, pretpostavljam da je više taj lunar simbolizirao duhovnu smrt,a ne sprovod.
Bake i djedove možemo naći u 3. polju.6. polje je u ovom slučaju bolest,a deseto autoritet, odnosno majka.U 12. je očeva rodbina.U 6. mamina.Iz tvojih prrimjera sam samo skužila da ti je u tim lunarima bila obiježena smrt bliskih osoba,a ne odlazak na sprovod.Ja sam išla (moje fizičko tijelo lunarni ASC) na sprovod (8. polje),ali kolegičinoj mami.Znači iz poštovanja,a ne osobne tragedije, kao što se vidi iz tvojih primjera.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 08:57   #17
Bolesna
Lunar se veže uz solar,tako da se vidi u kojem mjesecu bi se dogodio događaj koji ti je naglašen u solaru.Ovako je predaleko gledati.Zato nije svaki lunar u "svakom mjesecu" pun stvarnih, opipljivih događaja, nego može biti u određeno lunaru samo opisana naša emocionalna stanja, što nas je mučilo,što smo željeli, čemu smo se nadali.... Uglavnom, bit ćeš razočarana ako gledaš lunar samog za sebe.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 13:38   #18
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Bolesna
Lunar se veže uz solar,tako da se vidi u kojem mjesecu bi se dogodio događaj koji ti je naglašen u solaru.Ovako je predaleko gledati.Zato nije svaki lunar u "svakom mjesecu" pun stvarnih, opipljivih događaja, nego može biti u određeno lunaru samo opisana naša emocionalna stanja, što nas je mučilo,što smo željeli, čemu smo se nadali.... Uglavnom, bit ćeš razočarana ako gledaš lunar samog za sebe.
Ma vezala ga ja uz solar... Zato se i grizem, jer u solaru 2016/2017 (uz koji su vezane te dvije lunarne) imam ovakvo stanje:

lunarni ASC na vrhu natalne 4. Tu je blizu (2 stupnja do ASC-a) lunarni Saturn iz lunarne 12.

lunarni MC na natalnom Mjesecu

lunarna 4. u kojoj je Uran, na vrhu natalne 8.

Lunarni DC s konjunkcijom Venere i Sunca na vrhu natalnog MC-a

i k'o šlag za kraj,
lunarna 8. s Mjesecom na vrhu, na vrhu 11. natalne...

A trešnja na šlag je i lunarni Jupiter u lunarnoj 9. u konjunkciji na natalni Uran i Pluton u 12.

Pa kak' da se ne brinem onda....?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:44   #19
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Ma vezala ga ja uz solar... Zato se i grizem, jer u solaru 2016/2017 (uz koji su vezane te dvije lunarne) imam ovakvo stanje:

lunarni ASC na vrhu natalne 4. Tu je blizu (2 stupnja do ASC-a) lunarni Saturn iz lunarne 12.

lunarni MC na natalnom Mjesecu

lunarna 4. u kojoj je Uran, na vrhu natalne 8.

Lunarni DC s konjunkcijom Venere i Sunca na vrhu natalnog MC-a

i k'o šlag za kraj,
lunarna 8. s Mjesecom na vrhu, na vrhu 11. natalne...

A trešnja na šlag je i lunarni Jupiter u lunarnoj 9. u konjunkciji na natalni Uran i Pluton u 12.

Pa kak' da se ne brinem onda....?
Ovo sve su ti , kao što si i napisala,lunarni aspekti na natal.Od solara ni "s". Pogledaj si solar, prelistaj si lunare,pa koji lunar odgovara slici solara ,e, to ti je značajan mjesec kad bi moglo nešto iz solara se dogoditi,a da u natalu imaš te aspekte.Uh.
Lunarni ASC u 4. polju ti donose mogućnost (ili ćeš o njoj razmišljati) preseljenja, rješavanja nekretnina.
Lunarno 4. na 8. natalno polje, završeci nekih ciklusa, oko imovine.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:45   #20
Ja za te male periode koristim tercijarne progresije, i to ne promaši.
Na neki način lunar i pokazuje istu stvar, na drugačiji način, ali meni je ovo vrlo precizno.
Primijetila sam da mi se Mjesec u lunaru skoro nikad ne odnosi na događaj, nego neku unutarnju potrebu (ali se događaj vidi po tome gdje pada asc u natalnoj karti) dok ovdje u dan mogu ubosti neki događaj.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.