Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 10:11   #41
Quote:
Smogs kaže: Pogledaj post
Mene ovo ljeto jednom ta muha ugrizla, i imala sam isti problem kao i ti.
To je u principu manja muha, s velikim krilima u odnosu na tijelo. Najčešće ih ima u kupaonici. Kad te ugrize, ugriženo mjesto malo peče i jako svrbi, ali se sam ugriz ne vidi. Ali kad se češeš po tome, nastane krastica kao da si se ubo malo debljom iglom, i nije tipična krasta nego kao neki crvenkasto-svjetlosmeđi film na koži. U mom kraju se ta muha zove "ščamuga". Lol, znam... Nisam joj ja ime dala. Uglavnom, eventualno i kratkotrajno pomaže bivacin, a najbolji lijek je da se ne češeš. Stavi flaster il nešto... Nema pomoći
to su kanalizacijske muhe. uglavnom se zadržavaju u blizini kanalizacije, jaja odlažu u odvode i sifone tako da nije čudo da ih najviše ima u kupaonici. i ne bi trebale gristi ljude.
ovako izgledaju:


a ovako izgleda svrab i obično se svrab pojavljuje na pregibima, znači ispod pazuha, kod prepona, iza koljena, između prstiju.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 02:44   #42
ja se sve mislim kako ću ubit ove insekte u sobi... dok čitan ovo sve manje mislin da je riječ o komarcu jer svaki put ako i uhvatim nešto da leti u sobi onda vidim da je drukčiji.. nekad budu i one "muhe" koje katkad budu u kupaoni, jednom kad me ugrizlo poludila sam... nadam se da će nestat kad dođu sad hladniji dani
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:08   #43
Quote:
Smogs kaže: Pogledaj post
Mene ovo ljeto jednom ta muha ugrizla, i imala sam isti problem kao i ti.
To je u principu manja muha, s velikim krilima u odnosu na tijelo. Najčešće ih ima u kupaonici. Kad te ugrize, ugriženo mjesto malo peče i jako svrbi, ali se sam ugriz ne vidi. Ali kad se češeš po tome, nastane krastica kao da si se ubo malo debljom iglom, i nije tipična krasta nego kao neki crvenkasto-svjetlosmeđi film na koži. U mom kraju se ta muha zove "ščamuga". Lol, znam... Nisam joj ja ime dala. Uglavnom, eventualno i kratkotrajno pomaže bivacin, a najbolji lijek je da se ne češeš. Stavi flaster il nešto... Nema pomoći
To nije ta muha iz kupaone ali je slična njoj i zove se papatač inače prenosi papatači groznicu ženkama treba krv isto kao i komarcima da bi mogle proizvoditi jaja.

ovo je mušica iz kupaone:


a ovo je papatač:

Quote:
Papatači-groznica je virusom uzrokovana, kratkotrajna bolest karakterizirana jako izraženim općim simptomima infekcije, vrlo dobre prognoze.
Sezonskom javljanju bolesti pogoduje aktivnost prenosioca komarca Phlebotomus pappataci koji se pojavljuje ljeti kada se javlja i bolest. Papatači-groznica se u Hrvatskoj javlja u priobalnim krajevima od Istre do Dalmacije. Pogođene osobe su uglavnom djeca i novopridošli u endemske krajeve. Nakon preboljene bolesti ostaje doživotni imunitet, ali kako postoje različiti tipovi virusa tako je moguće i preboljeti bolest više puta.
Visoka temperatura kratkog tijeka, jaki osjećaj bolesti, bolovi u cijelom tijelu, te trakasto injicirana spojnica su glavne karakteristike Papatači-groznice.

Od ostalih simptoma mogu se javiti povraćanje, opstipacija, proljev te vrtoglavice. Bolest obično protekne bez komplikacija, ali oporavak može biti dugotrajan. Kod svake osobe s gore navedenim simptomima koja se nalazi na području gdje ima prenosioca te nalazom papula koje svrbe, što govori za ubod Phlebotomusa, mora se posumnjati i na Papatači-groznicu.

U profilaksi Papatači-groznice najvažniju ulogu imaju uništavanje prijenosnika i korištenje repelenata za insekte. Važno je napomenuti da Phlebotomus ima radijus kretanja od približno 150 metara, tako da je u mnogim slučajevima nepotrebno zaprašivanje velikih područja insekticidima.
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:04   #44
Imaš možda ptica u blizini?pogotovo Golubova?
Jer postoji jedna vrsta krpelja koji se zove ARGAS REFLEXUS , skoro pa nevidljiva , ulazi kroz prozore i pukotine , danju miruju a aktivni su samo noću , hrane se krvlju i pogotovo vole boraviti u krevetu , jer tjekom noči kada spavaš miruješ i oni se mirno hrane.privlači ih toplina tijela i naravno krv bez koje ne mogu preživjeti.
U velikim gradovima i kučama gdje se uzgajaju golubovi ovaj krpelj lako uđe u kuču i teško ga se je riješiti.
Znam da u Italiji imaju velike probleme s tim nametnikom...
Probaj malo surfati netom pa češ više saznati..iako na hrvatskim stranicama ja nisam našla ništa korisnog ,,,,ako znaš engleski ili taljanski ... možeš naći puno objašnjenja.
I probaj to spomenuti tvome doktoru.
Sretno!
Girasole 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:29   #45
kakav to mora biti fotić da tak dobro uslika tog majušnog komarca?? O.o
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 13:39   #46
meni se čini da mi te male mušice izlaze iz sifona. nemam pojma kako ih se riješiti?
__________________
klarica princezica
klara555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 08:05   #47
Quote:
klara555 kaže: Pogledaj post
meni se čini da mi te male mušice izlaze iz sifona. nemam pojma kako ih se riješiti?
i ja isto
jeli netko dosad pronašao rješenje
supereta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:35   #48
Ljudi a jel se radi možda o više malo većih crvenih plikova po koži...da nisu možda grinje? Uglavnom, moja frendica je imala tu bolest, a onda i moja mama...radi se o tome da neovisno o čistoći sobe te grinje se nasele u poplune, odjeću i takve stvari i onda kod nekih izbiju ti plikovi...znači, i kad obučeš čistu majicu, i čiste preslvlake, ako su se sušile vani na terasi to je dovoljno, one borave u tekstilu, stoga ništa ne treba špricati nekim otrovima....besmisleno je, jer zapravo one se ne vide,...naprosto treba otići kod dermatologa - liječi se kortikosterodidima mazanjem svaki dan, prođe za oko 2 mjeseca, ali navodno kad se jednom "preboli" više se ne može dobiti
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 14:50   #49
Meni prijateljica ima ugrize od pasjih buha po nogama. Pune su joj noge.. Vratila mi je odjecu koju sam joj posudila i izazvala mi je neku alergijsku reakciju i u pupku mi je neka infekcija dali je moguce da je od toga ?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 18:12   #50
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Meni prijateljica ima ugrize od pasjih buha po nogama. Pune su joj noge.. Vratila mi je odjecu koju sam joj posudila i izazvala mi je neku alergijsku reakciju i u pupku mi je neka infekcija dali je moguce da je od toga ?
Moguce je, peri sve i naspricaj tepih/pod doma sa biokillom. Imao slicnu situaciju, sam kaj je meni izvor buha(pas, jel) bio doma.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 00:24   #51
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Meni prijateljica ima ugrize od pasjih buha po nogama. Pune su joj noge.. Vratila mi je odjecu koju sam joj posudila i izazvala mi je neku alergijsku reakciju i u pupku mi je neka infekcija dali je moguce da je od toga ?
pas treba imati svoju pasju kućicu izvan ljudske. Ako se buhe i pojave one se zadržavaju tamo i lako ih se riještiti.
Danas po stanovima ima toliko pasa koji laju s balkona da je moguće buha, krpelja,dlake.... na sve strane
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 07:31   #52
Kod mene se te muhe zuvu ČAMICE!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 09:53   #53
Aha, hvala na odgovorima. Jesam cijelu sam odjeću oprala.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 21:34   #54
Quote:
supereta kaže: Pogledaj post
i ja isto
jeli netko dosad pronašao rješenje
probaj onu pjenu za čišćenje pećnice, natrpaš unutra i staviš čep preko noći. Valjda će gamad pocrkat
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:50   #55
Wink

Quote:
supereta kaže: Pogledaj post
i ja isto
jeli netko dosad pronašao rješenje
Uzmi običan alkoholni ocat za 12kn 3litre u konzumu i soda bikarbonu.... isipaj u kantu pola kile bikarbone i stavi na to oko pola litre do litre octa i promjesaj da dobijes smjesu.... isipaj sve u odvod od kade i zali opet sa octom.... ostavi tako pola sata i sve isperi sa prokuhanom vodom.... ponovi isto nakon 2-3 dana i to bi bilo to....
Btw... nemoj se uplašiti reakcije iz odvoda
jewinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:51   #56
i... jel to radi ?
Mislim, ako direktno ubaciš ocat i sodu bikarbonu...u kantu ili u odvod ??
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.