Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 23:38   #61
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
I još nešto, nije više dopušteno isplaćivati plaće u gotovini. Plaće moraju ići na tekuće račune.
Hvala lipa za brze odgovore!

Čini mi se da od 06.mjeseca 2012. nisu dozvoljene nikakve isplate zaposlenicima bez prethodne uplate poreza i doprinosa a kako i vi navodite isplate na ruke su zabranjene. Poslodavac je u blokadi i krši oba navedena propisa i da bi utišao radnike isplate vrši na ruke.Problem je u tome što poslodvac tvrdi da takve nezakonite uplate radnicima može unijeti u IP obrasce radnika ,dok mi mislimo da ne može.

Što se tiče ovršnih platnih lista ,što nam vrijede kad je račun poslodavca prazan.
grilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:12   #62
Mislim da ta svoja potraživanja morate prijavit ako se radi o stečaju ili predstečajnoj nagodbi, ali nisam sad sigurna kako to ide.
Mislim da negdje ovdje ima tema o tome. Pogledaj malo i tamo pitaj, možda ti netko bude znao točnije reći.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:29   #63
Hvala puno,Darsey.
grilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:59   #64
Zna li netko kome se treba prijaviti ako tvrtka nije izdala IP obrazac?
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:40   #65
Pozdrav,

kome se obratit kad bivša firma ne izda obrazac, odnosno ne na vrijeme. Imam natezanja s bivšim poslodavcem a neda mi se to.

tnx
Pupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:10   #66
Pozdrav svima.
Pratim temu pa bih se prikljucio istoj uz nekoliko pitanja.
Sto napraviti ukoliko se iznosi mjesecnih neto primanja prikazanih na IP obrascu (dobivenog od poslodavca) razlikuju od iznosa neto isplata prikazanih na platnim listama (uplaceni iznosi na tekuci racun)?
Dakle, za primjer:
Platna lista- neto isplata 7250 kn
IP obrazac- neto isplata 6840 kn

Ovo je samo primjer, a kroz cijelu godinu, tj. za svih 12 plaća, prema IP obrascu mjesecne neto isplate su manje od neto isplata prema platnim listama (tj. stvarno uplacenim novcima na tekuci)
Božo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:28   #67
Quote:
Božo* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Pratim temu pa bih se prikljucio istoj uz nekoliko pitanja.
Sto napraviti ukoliko se iznosi mjesecnih neto primanja prikazanih na IP obrascu (dobivenog od poslodavca) razlikuju od iznosa neto isplata prikazanih na platnim listama (uplaceni iznosi na tekuci racun)?
Dakle, za primjer:
Platna lista- neto isplata 7250 kn
IP obrazac- neto isplata 6840 kn

Ovo je samo primjer, a kroz cijelu godinu, tj. za svih 12 plaća, prema IP obrascu mjesecne neto isplate su manje od neto isplata prema platnim listama (tj. stvarno uplacenim novcima na tekuci)
Provjeri naknadu za prijevoz na posao i s posla. Ona ti sjeda na tekući , a ne ide na IP jer nije plaća već neoporeziva naknada.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.