Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2009., 20:10   #21
pticica ispala iz gnijezda

ok pticica je valjda pala iz gnijezda, mislila sam da cu ju ja moc zbrinut, nazvala sam veterinarsku i rekli su mi da ju ostavim na visokom mjestu di ce mama i tata doc po nju jer da joj ja mogu samo odmoc. i napravila sam tako, i promatrala. i vidjela da joj je neka ptica prisla, mislim da joj je to mama i mislila sam weee rijesena stvar. sad sam u sobi i osluskujem, i cujem cvrkut moje bebe pticice:| izasla sam u vrt, i vidim da stoji i.. [img=http://img9.imageshack.us/img9/5020/dsc02190i.jpg]
nije skrooz mala,ne leti jos

zapravo zanima me sta se desi sa takvim pticicama, ja joj ne mogu pomoc, ne znam dal ju mama hrani, kako se uopce mame ptice ponasaju u takvim situacijama, oce umrijet od gladi...what oko kuce je dosta vrta, nema macaka blizu, a gnijezdo je na krovu

pticica mi je prirasla srcu,napravila sam cijelu strku oko nje, pa me eto zanima
__________________
one day i'm going to grow wings
Chu Mei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 02:31   #22
Ako je to vrapčić, a izgleda da je, onda ima dobre šanse.
Vrapci su snalažljivi i već sam vidjela da roditelji prihvate mlado i nakon što ga je čovjek dirao. Valjda nisu na to toliko osjetljivi kao druge ptice.
Iako, mislim da si ga slobodno mogla othraniti dok ne nauči letjeti, budući da je svestran u prehrani. Nemali sam broj i sama othranila i eno ih skakuću (jesam li rekla da su vrapci snalažljiviji od ostalih ptičica?).
Normalno, uzimamo ih "na sisu" tek kad smo sigurni da im je to jedina šansa.
Svjetlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 13:14   #23
Quote:
Svjetlana kaže: Pogledaj post
Ako je to vrapčić, a izgleda da je, onda ima dobre šanse.
Vrapci su snalažljivi i već sam vidjela da roditelji prihvate mlado i nakon što ga je čovjek dirao. Valjda nisu na to toliko osjetljivi kao druge ptice.
Iako, mislim da si ga slobodno mogla othraniti dok ne nauči letjeti, budući da je svestran u prehrani. Nemali sam broj i sama othranila i eno ih skakuću (jesam li rekla da su vrapci snalažljiviji od ostalih ptičica?).
Normalno, uzimamo ih "na sisu" tek kad smo sigurni da im je to jedina šansa.
pa htjela sma, al ne znam, sta bi mu uopce trebala dat jest? gliste? cini mi se da je bio tolko prestrasen da bi odbijao sve, i kolko uopce mogu prezivjet bez hrane? ic cu pogledat oko kuce dal je jos tamo,vec mu cvrkut prepoznajem kolko sam ga se naslusala
__________________
one day i'm going to grow wings
Chu Mei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 15:26   #24
Moras prvo sazvakati i malo probaviti gliste. Onda to povratis i nahranis vrapca.
Sad znas za ubuduce.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 16:24   #25
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Moras prvo sazvakati i malo probaviti gliste. Onda to povratis i nahranis vrapca.
Sad znas za ubuduce.
will do!
__________________
one day i'm going to grow wings
Chu Mei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 21:33   #26
Mama i tata mogu doći po nju, al je ne mogu prebaciti natrag u gnijezdo. Budući da je već dosta velika ptičica, roditelji će se potruditi da je hrane ako je nađu. Obično roditelji procijene da li im se isplati dalje "ulagati" u ispalog ptića. Kako su u ovu utrošili već dosta vremena i energije na nju, najvjerovatnije će se potruditi da je othrane do kraja.

Već si rekla da je bila neka ptica kod nje, što znači da su je pronašli. Sad samo promatraj da li je i hrane.

U slučaju da je NE hrane (al budi sigurna u to), možeš ju ti probati othraniti do kraja (mislim da neće još dugo trajati prije nego počne letjeti). Ja sam obično koristio razne kukce za to. I ne, ne moraš ih prije prožvakati Ne trebaš ni davati vode, tekućinu će dobiti iz kukaca.

Javi kak se dalje razvija situacija
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 21:48   #27
Ma mora prozvakati!
I onda da joj onako iz grla jede i to sve...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 21:48   #28


http://24ur.com/ekskluziv/zanimivost...ino-zuzek.html
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:29   #29
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Ma mora prozvakati!
I onda da joj onako iz grla jede i to sve...


gledala sam oko kuce, ne vidim ju vise tu je jedna ogromna zarasla livada, mozda je tamo otisla, zivim u uvjerenju da je, i da se snasla, i da su se mama i tata pobrinuli za nju znam da je tako
__________________
one day i'm going to grow wings
Chu Mei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 19:48   #30
To nije prozvakano!

Quote:
Chu Mei kaže: Pogledaj post


gledala sam oko kuce, ne vidim ju vise tu je jedna ogromna zarasla livada, mozda je tamo otisla, zivim u uvjerenju da je, i da se snasla, i da su se mama i tata pobrinuli za nju znam da je tako
Naravno da je!

Ovo maca samo nosi pilence, ne jede ga...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:45   #31
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
:ka va: Naravno da je!

Ovo maca samo nosi pilence, ne jede ga...
nisam bas vidjela nesto macaka u blizini prijavit cu ti post snasla se ptica, cula sam ju danas kako veselo pjevusi
__________________
one day i'm going to grow wings
Chu Mei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 02:04   #32
u određenoj dobi, mlade ptičice MORAJU naučiti letjeti, to je ovo vrijeme poćetkom ljeta. Tada ptičice polete iz gnjezda u svom prvom pokušaju, no kako još nemaju razvijena krila i perje baš i ne mogu daleko, ali ono što je bitno one se više nikad ne vraćaju u gnjezdo. roditelji ih još oko tjedan dana hrane na tlu i pokušavaju podučiti letenju kad uglavnom neke ptičice i uspiju ali neke nažalost i ne. To je period u životu ptica kada su najranjivije i postaju lagan pljen grabežljivaca. zato kad nađete mladu ptičicu nemojte ja vraćati u gnjezdo, ona više ne spada tamo, možete je ostaviti na otvorenom prostoru gdje nema mačaka po mogućnosti, roditelji će je pronaći i othraniti dok sama ne poleti. Jasno da je vjerovatno nećete nači na istom mjestu jer malena pokušava letjeti, i to se sve događa kad je sigurna da je niko ne gleda i vidi. Roditelji će je hraniti samo onda kad nema nikog blizu, zato ako želite vidjeti što se događa, pritajite se, sakrijte i promatrajte ali tako da vas ptica ne vidi. Vidjet ćete predivne scene roditeljske brige za male ptičice.
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 02:29   #33
Quote:
Chu Mei kaže: Pogledaj post
Uuuuuuuummmmmmmmmmmmm...

Quote:
trajekt kaže: Pogledaj post
u određenoj dobi, mlade ptičice MORAJU naučiti letjeti, to je ovo vrijeme poćetkom ljeta.
A sto je pocetak ljeta...
Inace, nisam bas vidio da puno ptica trckara po cesti al' dobro.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:49   #34
Meni je macka jutros u 5 donijela ptica malog, i malo ga je grizla, udarala sapom, i brz sam ga odnio na jednu livadu i jadnik je "cvrkcuci" htio poletjeti ali nije mogao, sad neznam je li to jos mlado ili ne, izgledao slicno kao vrabac..
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:39   #35
i ja nasao male kosovce, taman prije nego ih je macak rastrgao. ***da im materina, sta da radim sada?
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:38   #36
Pomoć! Mlada grlica ispala iz gnijezda

Pozdrav, molila bih ako bi netko mogao dati kakav savjet. Pronašli smo mladu grlicu pod drvetom, ne zna letjeti, a kako postoji opasnost da ju ne zgrabi mačka, smo ju stavili u kutiju. Zanima me s čime da ju hranimo i što sve trebamo napraviti. Hvala!
DarjaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 22:05   #37
Quote:
DarjaG kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molila bih ako bi netko mogao dati kakav savjet. Pronašli smo mladu grlicu pod drvetom, ne zna letjeti, a kako postoji opasnost da ju ne zgrabi mačka, smo ju stavili u kutiju. Zanima me s čime da ju hranimo i što sve trebamo napraviti. Hvala!
sa druge teme kopiram
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Možeš kontaktirati i Manuela - 091 57 81 841

http://o-laboratorij.webs.com/

Meni i drugima s teme Pomoć pticama je uvijek puno pomogao informacijama.
a i ovo
Javi se ovoj udruzi što prije i pitaj što i kako sa sovicom:

AWAP - udruga za zaštitu divljih životinja
[email protected]
+385 1 339 2795
Jablanska 17A, 10 293 Kraj Gornji, Zaprešić
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 22:57   #38
udruga iz zaprešića ne samo da će pomoći savjetima nego će i doći po pticu u najkraćem roku. došli su u krapinu kad je moj stari našao pticu tipa jasterb u vrtu. nažalost, ta ptica nije preživjela. držim fige maloj grlici. a probaj ju hraniti ko mama. ulovi nekog kukca i stavi joj u kljun. meni to zvuči logično. probaj uguglati kako hraniti mladu grlicu. za slučaj da sam dala glup savjet.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 23:17   #39
Hvala vam puno
DarjaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:47   #40
kako je grlica? jesi ne4kog zvala?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.