Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2012., 14:21   #1
Na otvaranje ovog topica potaknuo me je PM koji sam dobio prije par minuta...
gdje me jedan mladi kolega pita za savjet ima li smisla odstudirati FSB zrakoplovni
smjer, nakon što je već završio FER ali ne može dobiti pravi posao....

Moj odgovor je nažalost morao biti negativan... u nastavku pišem ZAŠTO

Quote:
Puno pozdrava!

Čitao sam tvoje upise na temi o SAR helikopterima. Vidio sam kako si na FSB-u. Zavrsio sam FER, ali sam dugo bez pravog posla, zelja mi je upisati FSB. Zanimale bi me neka tvoja osnovna iskustva na FSB-u pogotovo na zrakoplovstvu. Voli bih znati kako je sa stipendijama, studentskim razmjenam, kakva je situacija sa poslom, kako je studirati, ima li uopce smisla...

Kada budes imao vremena, bio bih ti zahvalan ako mozes napisati par osnovnih informacija. Puno bi mi pomogao da rijesim svoju dilemu.

Puno hvala
U RH nema šanse za razvoj bilo kakvog zrakoplovstva....
mislim preko svega, civilno i vojno.

Prepreka za to je:
V kolona koja sustavno uništava sve osim zaštićenog državnog gubitaša
ili ti ga Croatia Arilines. Unatoč tome, osim ako se ukaže još jednom "gospa",
CTN neumitno propada u roku manjem od 2 godine, kada nestaju subvencije
"na vreće" od strane RH a uvodi se EU regulativa.

Tu su par naših primjera iz prve ruke kako prolaze poduzetničke inicjative u RH

1.
http://helifor.eu/heliblog/?p=426

2.
http://helifor.eu/heliblog/?p=333

3.
http://helifor.eu/nebo/viewtopic.php...09e0dcd0ae689c

A prije toga je bila priča sa ZTZ, ZTC (Zmaj) koji se isto tako sustavno uništava, sve do
dana današnjeg....

http://www.nacional.hr/clanak/46283/...-vojnom-zavodu

http://www.nacional.hr/clanak/48519/...-ztz-u-opomena

Obratite pažnju tko je potpisnik drugog članka (i stvarni autor prvog)

Taj isti danas ratuje svim oblicima specijalnog rata sa portala defender
prema MORHu a sa odlično plaćenog radnog mjesta PR CCAA protiv ostataka
zrakoplovstva u RH.....

Generacije zrakoplovnih tehničara iz nekada najboljih srednjih zrakoplovnih škola
u ovom dijelu Europe završavaju kao monteri centralnog grijanja.

Kolege sa zrakoplovnog smjera na FSB su sretni ako dobiju posao napr.
u HŽ ili Končaru....

Imamo višak profesionalnih pilota CPL A, ali oni nemaju dozvolu koja važi izvan RH,
stoga za njih ne važi razlog koji važi kao argument za ulazak RH u EU a to je pravo
na rad i slobodno naseljavanje. Oni to ne mogu njihova dozvola ne važi....

Postoji samo jedan razlog za to => CCAA.hr

I zato sutra hrvati nemaju mogućnost održavati i pilotirati svoje nadzvučno
zrakoplovstvo. Stoga se moram složiti sa mišljenjem da će sa MIG 21 završiti
nadzvučna priča u RH.

Hajde me razuvjerite, molim Vas

Zadnje uređivanje Hollow Point : 30.06.2012. at 16:34.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:06   #2
Kad bi se predali bez ispaljenog metka složio bi se.
Predaje 9aplus nema jedna bitka je dobivena nastavljamo rat narednih 7 godina.

p.s PC-9 Zemunik tehničari, što neide drugima u EU momci-ljudi odrade za 5.
Predaja što je to?
Agencija tko su oni?
Gdje je bila agencija prije 5 godina? Nisu postojali.
ZTC zaposlite mlade ljude tamo tipa MiGac, da vidite reda za pola godine.
Predaja, kukanje, naricanje ostavimo za bakice.
Stavimo u glavicu mi želimog, mi možemo, mi se nedamo.
castelo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:23   #3
Migac će ti sam napisati....

Suglasan sam da je Zadar svijetla točka u vojnom (neborbenom) dijelu

Školovanje slabo i ništa, jer nema nikakve motivacije za ulazak u HRZ
jer su piloti HRZa tretirani kao građani II reda, od one iste CCAA - žalosno

Na civilnom slabo, Intercockpit je potjeran a Aerostandard jedva spaja kraj s krajem...
Sam aerodrom je loše prometno povezan sa svojim okruženjem.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:24   #4
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Na otvaranje ovog topica potaknuo me je PM koji sam dobio prije par minuta...
gdje me jedan mladi kolega pita za savjet ima li smisla odstudirati FSB zrakoplovni
smjer, nakon što je već završio FER ali ne može dobiti pravi posao....

Moj odgovor je nažalost morao biti negativan... u nastavku pišem ZAŠTO
Momak ako si u vremenskom i financijskom stanju to odraditi.

Napravi to, tvoje znanje i tvoje vještine s uvijek i samo tvoje.
Nema puno ljudi u RH takvog profila elektroteinika pa još i strojarstvo. Još ako si marljiv a vidi se da jesi za tebe nema straha.
Ako propadne CTN, bude posla za takav profil u LH.
Ako se ugasi HRZ, bit će posla na protupožarnim zrakoplovima.
Tko zna možda jednom pokreneš sam npr. proizvodnju bespilotnih helikoptera za nadzor granice.

Upiši tvoje znanje je dobrobit tebi i sutra tvojoj supruzi i djeci.
Pozdrav.
castelo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:30   #5
Quote:
castelo72 kaže: Pogledaj post

Napravi to, tvoje znanje i tvoje vještine s uvijek i samo tvoje.
Nema puno ljudi u RH takvog profila elektroteinika pa još i strojarstvo. Još ako si marljiv a vidi se da jesi za tebe nema straha.
Ako propadne CTN, bude posla za takav profil u LH.
Ako se ugasi HRZ, bit će posla na protupožarnim zrakoplovima.
Tko zna možda jednom pokreneš sam npr. proizvodnju bespilotnih helikoptera za nadzor granice.

Upiši tvoje znanje je dobrobit tebi i sutra tvojoj supruzi i djeci.
Pozdrav.
potpisujem
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:25   #6
Da i onda odi u EU zaradi za život.....

PS
svaka čast dečki pozitivci ste nema prigovora
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:44   #7
Nemoj mjenjati ono što ja pišem.
Rekao sam ako propadne CTN ili HRZ kao što neki molu Boga. To ne znaći da u RH nebude zrakoplovstva.
Bilo ga je i prije, budega i kasnije.
Ponavljam 9aplus neka momak upiše jer RH nema puno takvih ljudi.
Spominješ EU pa EU je tu a gdje smo mi je tvoj slogan.
castelo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:57   #8
Nisam nista promjenio, ne znam na sto mislis....

Jest EU nema alternative jer smo sami nesposobni da ista suviso od sebe napravimo.
Nje CCAA ni blizu EU tj EASAi nazalost.
Taj slogan znaci da se nismo na vrijeme i prikladno pripremili da bi zauzeli svoje
mjesto pod EU suncem.

Ajde vidi sto jedan ekonomista misli: (Lokin)
http://slobodnadalmacija.hr/Spektar/...3/Default.aspx
Naslov je bombastican, ali sadrzaj je zanimljiv....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 02:15   #9
Quote:
9aplus kaže:
U RH nema šanse za razvoj bilo kakvog zrakoplovstva....
Razvoj?!?!?! Koji f-ing razvoj?!?! Pa skoro da nema šanse za opstanak a ti raspravljaš o razvoju! Koji f-ing optimist!

Quote:
9aplus kaže:
V kolona koja sustavno uništava sve osim zaštićenog državnog gubitaša ili ti ga (cenzurisano iz pravni razlozi).
Varaš se. I tamo je na djelu radosna destrukcija samo je glavna fronta na financijskom planu dok se MT sredstva drže koliko-toliko u redu. Papiri su besprijekorni.

Quote:
9aplus kaže:
Imamo višak profesionalnih pilota CPL A, ali oni nemaju dozvolu koja važi izvan RH
Kako ne, evo ih pun kufer radi u Iranu na supericama.

Quote:
9aplus kaže:
stoga za njih ne važi razlog koji važi kao argument za ulazak RH u EU a to je pravo na rad i slobodno naseljavanje. Oni to ne mogu njihova dozvola ne važi....
Ulaskom u EU morati ćemo ući i u EASA-u. Ukoliko naša agencija do tad nebude sredila samu sebe, morati ćemo ju rasformirati i prepustiti nekoj drugoj zemlji da za nas odrađuje poslove iz domene zrakoplovstva (bili bi jedinstveni u Europi ali npr. Oman to radi za Bahrein). Nebi bila velika katastrofa da se rasformira zapovjedni kadar a inspektori prijeđu pod S5 CAA. Barem s njima nikad nisam imao problema.

Quote:
castelo72 kaže:
Kad bi se predali bez ispaljenog metka složio bi se.
U nas se gro municije troši pucanjem u zrak po svadbama, nije ni oko avijacije drugačije.

Quote:
castelo72 kaže:
Predaje 9aplus nema jedna bitka je dobivena nastavljamo rat narednih 7 godina.
Zar u borbi protiv unutarnjeg neprijatelja nije dovoljna petoljetka već idemo odmah na sedmoljetku? J... se zakrilcima i poklopcima kabina za busanje u domovinska prsa uz arlaukanje "Imamo zrakoplovstvo!" Oni otpadaju ako nisu dobro održavani.

Quote:
castelo72 kaže:
Nema puno ljudi u RH takvog profila elektroteinika pa još i strojarstvo. Još ako si marljiv a vidi se da jesi za tebe nema straha.
Bio je tako jedan, ne baš te branše ali marljiv, stručan, sposoban te je na kraju pao na ispitu za višeg časnika. Nije mogao kolegama zabiti nož u leđa. Stvarno nije bio materijal za časnika kakvog se danas u ova permantno-tranzicijska vremnena traži.

Quote:
castelo72 kaže:
PC-9 Zemunik tehničari, što neide drugima u EU momci-ljudi odrade za 5.
Naravno, to što oni odrade mi nesmijemo znat jer vojna tajna, nedilje ti!

Quote:
castelo72 kaže:
Ako propadne CTN, bude posla za takav profil u LH.
Nema f-ing šanse! Nijemci svoje inženjere održavanja školuju po realnim programima, ne treba im Hrvat s diplomom faksa koji nema veze s praksom!

Quote:
9aplus kaže:
Suglasan sam da je Zadar svijetla točka u vojnom (neborbenom) dijelu
Zadar je većim djelom neformalna socijalna ustanova a svijetla točka je samo zato što je sve ostalo totalna katastrofa. Naravno da će dežurna IPD bojna sad graknuti da kenjam po stručnjacima. Pa ti stručnjaci vam u Zadru rade sa 150% vlastitih kapaciteta da bi se uz svakog koji hoće i zna raditi prošvercala dvojica-trojica koji čekaju penziju i beru šparoge po krugu baze.

Quote:
9aplus kaže:
jer su piloti HRZa tretirani kao građani II reda, od one iste CCAA - žalosno
Dagga yebbesh, nepriznavanje naleta nije drugi nego trideset i drugi red i nije to CCAA iz prsta isisala. Jao onome tko je povjerovao da smo osnivanjem agencije se rješili jurešarićizma ili da je Jure iz podruma to radio na svoju ruku. To su naložili oni od kojih nikad oficira a kamoli gentleman-a.

Quote:
9aplus kaže:
Sam aerodrom je loše prometno povezan sa svojim okruženjem.
Krpina Tours vozi redovno.

Quote:
castelo72 kaže:
Ponavljam 9aplus neka momak upiše jer RH nema puno takvih ljudi.
Neistina. RH ima daleko više diplomiranih inženjera strojarstva, smjer aeronautika nego što je potrebno. Gotovo nijedan ne radi u struci.

Quote:
castelo72 kaže:
Rekao sam ako propadne CTN ili HRZ kao što neki molu Boga.
A jel? Sad oni koji idu protiv domoljubne propagande kako smo najbolji, njaljepši, najpametniji te nam niko nije ravan u retoričkom obratu mole boga da propadnemo? Propasti ćemo jer je situacija loša a koji QRC nam treba da se pravimo da je sve super, nemam pojma. Vanjski nas je neprijatelj već odavna prokljuvio i naši jadni manevri u nj izazivaju samo podsmjeh. Enivej, obje narečene institucije bi mogle propasti zbog nedostatka financija a busanja u prsa hrvatska se ne mogu pretvoriti u konvertibilnu valutu (ne prolaze na tržištu) pa da se kupe bar rezervni djelovi i gorivo te da nastavimo životariti.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 07:42   #10
Sova77 puno si nervozan, kaj neznaš da to nije dobro za kapetana koji prevozi 70 putnika iza svojih leđa.
Naspavaj se, uredan doručak, manje gaziranog i slatkiša budeš mirniji.

Momak ponavljam ti kao svom dijetetu što bi do savijete ako si u stanju nakon FER-a upiši i taj studij.
To kaj ti ovdje neki kažu pitaj ih zakaj oni ak vole zrakoplovstvo nisu završili ugostiteljstvo pa delali kao konobari- stjuardi u zrakoplovu?, a ne kapetani ili predstavnici vlastitih tvrtki.
castelo72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 09:14   #11
@Castelo , tko kaze da se ne bavimo turizmom..... jedino to smijes raditi u ovoj "htjeli smo Lijepoj nasoj".
Zrakoplovstvo samo izvan RH... ovdje nemere....

Prilog za raspravu u ovom avionu sjedi delagacija prijateljskog Iraqa, koja je dosla ugovoriti remont njihovih Migusa u ZG.
Zasluzan djelatnik za to da se isto nikako ne dogodi sjedi tada u HRZu a danas u CCAA. Cudno?! Ne... to je bit!

@Sova britko pero, slazem se velikim dijelom veleucene rasprave. Bas mi je drago da barem Iran priznaje r'vatistanske dozvole.
To je valjda argument plus, za onu poznatu gensku teoriju o porijeklu r'vatistanaca.

Nekidan je jedan pilot napisao da cemo rode prevoziti busom do S5 da bi im se tamo priznao nalet te izdala dozvola za let...
niti ne sanja da to nije sala.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 19:14   #12
Dok je entuzijasta i zaljubljenika bit će i barem nekakvog oblika zrakoplovstva u hr pa makar se sve svelo na jednu c152 u 9a registru. ionako se malo tko time bavi jer je dobra poslovna prilika. nikakavi petokolonaši, ccaa, ctn, podoficiri iz rajlovca nisu i neće zatrt entuzijazam ma koliko trenirali prazno nebo i "spaljene" (ovih dana doslovno) stajanke. kak veli castelo nema predaje, nadamo se u bolje sutra, a do tad su i iranske superice super..
A pitanje ima li smisla na fsb - ima ako je to iz ljubavi, da ne kažem hobija. tko traži dobar, pristojno plaćen posao u struci nek zaobiđe i traži neš u kupi-prodaj/zdrpi-zbriši sektoru
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 00:24   #13
Quote:
9aplus kaže:
Bas mi je drago da barem Iran priznaje r'vatistanske dozvole.
To je valjda argument plus, za onu poznatu gensku teoriju o porijeklu r'vatistanaca.
Hehehe.... hajde da pojasnim malo ove naše stručne zaj**ancije da nas nebi netko krivo shvatio, posebno oni koji misle da je superica super.

Iran se našao u situaciji u kojoj je Hrvatska bila prije 5-7 godina; naručena je hrpa Boeinga MD80, aviona koji su nekad bili poznati kao McDonnell Douglas DC-9 Super 80, odakle im nadimak "superica". Glavni problem je što piloti, a posebno kapetani, ne rastu na drveću nego im trebaju godine i godine za školovanje a avioni su isporučivani u roku par dana od narudžbe. Irance uopće ne zanimaju hrvatske ili burkinafasoićanske dozvole, njima je bilo bitno da dobije bilo kakve pilote samo da znaju letjeti MD80 i da su raspoloživi jučer. Budući da je Dubrovnik Airline nedavno propao, naši piloti (među kojima ima i ex-HRZovaca) su zadovoljavali oba uvjeta. DA se desilo nešto slično kad se firma širirila pa su uzimali pilote i iz Makedonije i Curacao-a jer nitko naš na burzi nije zadovoljavao uvjete za kapetana MD80.

Quote:
castelo72 kaže:
Sova77 puno si nervozan, kaj neznaš da to nije dobro za kapetana koji prevozi 70 putnika iza svojih leđa.
Naspavaj se, uredan doručak, manje gaziranog i slatkiša budeš mirniji.

Momak ponavljam ti kao svom dijetetu što bi do savijete ako si u stanju nakon FER-a upiši i taj studij.
To kaj ti ovdje neki kažu pitaj ih zakaj oni ak vole zrakoplovstvo nisu završili ugostiteljstvo pa delali kao konobari- stjuardi u zrakoplovu?, a ne kapetani ili predstavnici vlastitih tvrtki.
Gospodine Castelo72, molim vas da nam odgovorite kakva je to argumentacija.

Na moju tvrdnju da se ne isplati upisivati faks jer imamo i previše onih koji su ga završili a nemogu dobiti posao u struci, uopće niste odgovorili ali ste:

1. savjetovali mi da konzumiram manje slatkiša i gaziranog
2. obratili se osobi koja je pitala forumaša 9aplus za savjet familijarno ("momak") i s visoka ("ponavljam ti kao svom djetetu")
3. sugerirali da ovdje neke treba pitati zašto nisu završili ugostiteljstvo kad vole zrakoplovstvo.

Što ste mislili postići ovakvim raspravljanjem? Pomozite nam da vas razumijemo, molim vas.

Quote:
_SS_ kaže:
Dok je entuzijasta i zaljubljenika bit će i barem nekakvog oblika zrakoplovstva u hr pa makar se sve svelo na jednu c152 u 9a registru
I što ćemo raditi s tom c152? Air policing? Pa to je školski avion, za što ćemo ga držati, za kakva školovanja?!?

Entuzijasti koji nisu htjeli ni čuti stručnjake koji su im sugerirali da možda i nisu najpametniji na svijetu su nas doveli i ovdje. Politički entuzijasti, ekonomski entuzijasti, zrakoplovni entuzijasti... sve velike zamisli bez ikakvih ideja kako stvarnost funkcionira, bez prepoznavanja prepreka na putu i bez shvćanja koliko je znanja i rada potrebno da se te prepreke savladaju, bez želje i motivacije da se nešto odradi kako treba.

Quote:
_SS_ kaže:
podoficiri iz rajlovca
E pa podoficiri iz Rajlovca i oficiri iz VVA su koliko-toliko spriječavali volontere iz Norvala i okolice da HRZ pretvore u apsolutni cirkus. U tehničkim službama Jugoslavenske Narodne Armije se dobro znalo gdje prestaje domena politkomesara i da se u zakone aerodinamike, mehanike i tehnologije materijala nemože mješati ni Kompartija ni Sveta Mater Crkva.

Quote:
_SS_ kaže:
nadamo se u bolje sutra
Nadamo se... a što radimo da to bolje sutra dođe? Borimo se za bolju lažnu sadašnjost?

Quote:
_SS_ kaže:
A pitanje ima li smisla na fsb - ima ako je to iz ljubavi, da ne kažem hobija.
A što onda kad se završi faks i dobije se stručno zvanje za kojeg nema posla u Hrvatskoj jer se u toj struci ništa ne radi? Studij iz hobija mi je jedna od stravičnijih sintagmi u ovoj raspravi.

Quote:
_SS_ kaže:
tko traži dobar, pristojno plaćen posao u struci nek zaobiđe
Ja ovo nemogu shvatiti drugačije nego kao uvredu bilo kojoj struci, još je gore što pričamo o zrakoplovstvu, gdje se nestručnost i neodgovornost plačaju životima.

Mene su učili da je struka ono od čega se pristojno živi ako se radi kako spada. Biće da sam još pod utjecajem bivšeg sistema.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 22:04   #14
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Hehehe.... hajde da pojasnim malo ove naše stručne zaj**ancije da nas nebi netko krivo shvatio, posebno oni koji misle da je superica super.
Super je samo utoliko što ti ljudi rade posao koji vole i za koji su se školovali. Daleko od toga da je to idealno rješenje. Ali eto, neki su odrabrali letjeti na iranskim md-ima u nedostatku boljeg posla, umjesto prekvalifikacije za konobare ili trgovce. Ispričavam se zbog pomutnje izazvane ispadom optimizma po kojem je netko možda shvatio da je fenomenalno što braća iranci daju našim pilotima da lete. Mogli bi i dva para hlaća godišnje udjelit tim pilotima da ne lete podrapanih uniformi ili kupuju iz svog (ionako tankog) džepa. toliko o super superici

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
I što ćemo raditi s tom c152? Air policing? Pa to je školski avion, za što ćemo ga držati, za kakva školovanja?!?
A što sad radimo? vozit turiste u razgledavanje dok preostali piloti u rvatistanu ne odu u penziju ili dok ne propada i ovo malo privatnika s po dva, tri aviončića
Nije mi toliko teško zamislit da se 9a registar svede na jednu c152, ali to ne znači da treba dići ruke od bilo čega vezanog za zrakoplovstvo. A ni zračno pendrečenje nije bajno, ostale djelatnosti nekog ozbiljnog rz neću ni spominjati

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Entuzijasti koji nisu htjeli ni čuti stručnjake koji su im sugerirali da možda i nisu najpametniji na svijetu su nas doveli i ovdje. Politički entuzijasti, ekonomski entuzijasti, zrakoplovni entuzijasti... sve velike zamisli bez ikakvih ideja kako stvarnost funkcionira, bez prepoznavanja prepreka na putu i bez shvćanja koliko je znanja i rada potrebno da se te prepreke savladaju, bez želje i motivacije da se nešto odradi kako treba.
Očito ne mislimo na istu vrstu entuzijasta..

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
E pa podoficiri iz Rajlovca i oficiri iz VVA su koliko-toliko spriječavali volontere iz Norvala i okolice da HRZ pretvore u apsolutni cirkus. U tehničkim službama Jugoslavenske Narodne Armije se dobro znalo gdje prestaje domena politkomesara i da se u zakone aerodinamike, mehanike i tehnologije materijala nemože mješati ni Kompartija ni Sveta Mater Crkva.
Ne sumnjam u njihovu sposobnost razlikovanja partijskih i zakona aerodinamike. Mitski podoficir iz rajlovca je naveden samo jer ih se često spominje kao uzročnike st(r)anja avijacije u rvata na ovom forumu. To se ionako odnosi na određeni mentalitet, ne na nečiju dočasničku karijeru.

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nadamo se... a što radimo da to bolje sutra dođe? Borimo se za bolju lažnu sadašnjost?
A što može netko od nas napraviti, imaš kakav prijedlog?

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
A što onda kad se završi faks i dobije se stručno zvanje za kojeg nema posla u Hrvatskoj jer se u toj struci ništa ne radi? Studij iz hobija mi je jedna od stravičnijih sintagmi u ovoj raspravi.

Ja ovo nemogu shvatiti drugačije nego kao uvredu bilo kojoj struci, još je gore što pričamo o zrakoplovstvu, gdje se nestručnost i neodgovornost plačaju životima.

Mene su učili da je struka ono od čega se pristojno živi ako se radi kako spada. Biće da sam još pod utjecajem bivšeg sistema.
Sam si sebi odgovorio. Taj studij može netko izabrati samo iz hobija, koliko god to ružno zvučalo.
Nije uvreda, pogotovo ne ljudima koji pokušavaju pošteno raditi, nego činjenica. nestručnost i neodgovornost gledamo svaki dan, u svim aspektima života u lijepoj našoj.
I meni su govorili da se nešto može postić poštenim radom, ali još se moram uvjerit na primjeru
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:21   #15
Sorry, nije mi se upalio centar za ironiju.

Kakva država, takvo zrakoplovstvo. Nisam siguran da se može bilo što učiniti osim čekati da sve totalno propadne, tek tada ćemo shvatiti koliko je stanje bilo loše i kakvo i koliko nam zrakoplovstvo treba i krenuti ispočetka. A možda ni tada.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 08:27   #16
Vizavi dozvola o kojima Sova i ja divanimo....

Možda je vrijeme za paljenje tog centra za ironiju ali i crvenog svjetla za ekipu u CCAA koja već
odavno djeluje biblijski, po principu:
"Oprosti nam Gospode mi zaista ne znamo što činimo...."

Razmjeri te pošasti jesu biblijski, za stručno-zrakoplovnu populaciju u RH.

Jedan od glavnih argumenata ZA pridruživanje EU je pravo na RAD i sloboda naseljavanja.

Ljudi iz zrakoplovstva nemaju pravo na to, fala svim tepsijama iz CCAA

Ako sumjate evo pismene potvrde za to iz jedne uzorne EU demokracije:
http://www.caa.co.uk/docs/33/srg_lts...e%202012v2.pdf

Zadnje uređivanje 9aplus : 06.07.2012. at 09:10.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.