Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Da li homoseksualcima treba dozvoliti usvajanje i odgoj djece?
Da 7 58.33%
Ne 5 41.67%
Glasovatelji: 12. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 22:01   #1
Djeca koju odgajaju homoseksualci će imati puno više problema od djece u heteroseksualnim obiteljima

Znanstveno istraživanje profesora sociologije na Sveučilištu u Teksasu Marka Regnerusa, koju je nedavno objavio poznati znanstveni časopis ''Social Science Research'', govori da da su djeca koju odgajaju istospolni parovi (homoseksualni) manje zdrava, sklonija samoubojstvu i prevari u kasnijem bračnom životu( u odnosu na djecu koju odgajaju heteroseksualni parovi, otac i majka).
Podrobnije se možete informirati na ovim linkovima:
http://vaticaninsider.lastampa.it/en...rticolo/21293/
http://papers.ssrn.com/sol3/papers.c...act_id=2079991
http://www.sciencedirect.com/science...49089X12000610

S obzirom na rezultate ovog znanstvenog istraživanja čini se da ima sasvim dovoljno znanstveno utemeljenih argumenata zašto homoseksualcima ne bi smjelo biti dopušteno da odgajaju djecu.
Što mislite o rezultatima ovog istraživanja?
Daniel91 is offline  
Old 15.01.2013., 22:10   #2
ja mislim da i djeca koju odgajaju bake imaju iste probleme, a o tome se ne govori,niti se na to gleda kao na problem.
zatim, djeca premladih i starih roditelja,.....
kad nije idealna sredina, onda nije ni bitno je li ga odgajaju homosexualci ili ustanova, bake,....
haos u glavi is offline  
Old 15.01.2013., 22:22   #3
A jel imaju istrazivanja cemu su sklona opcenito posvojena djeca u odnosu na djecu koja nisu posvojena? Ne utjece li mozda na to cinjenica da su prve dane, mjesece, godine zivota proveli kao nezeljena djeca, u disfunkcionalnim obiteljima, u djecjem domu bez ljubavi roditelja?

Koliko su djeca s bioloskim roditeljima koji su banani skloni samoubojstvu i prevari?
KOliko su djeca rastavljenih roditelja skloni samoubojstvu?
Koliko su djeca samohranih majki sklona istomu?

Gdje su usporedbe posvojene djece odgojenih od homoseksualnih roditelja u konzervativnim i liberalnim sredinama?

Zadnje uređivanje Malena Mu : 15.01.2013. at 22:28. Reason: nadopuna
Malena Mu is offline  
Old 15.01.2013., 22:46   #4
Quote:
Daniel91 kaže: Pogledaj post

S obzirom na rezultate ovog znanstvenog istraživanja čini se da ima sasvim dovoljno znanstveno utemeljenih argumenata zašto homoseksualcima ne bi smjelo biti dopušteno da odgajaju djecu.
Što mislite o rezultatima ovog istraživanja?

nema sasvim dovoljno utemeljenih argumenata na temelju ovog clanka jer znanoscu se ne naziva jedan rad iz sociologije.

Ima hrpa istrazivanja vezanih uz homoseksualne roditelje. Izvoli pa guglaj.
Malena Mu is offline  
Old 15.01.2013., 23:15   #5
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
nema sasvim dovoljno utemeljenih argumenata na temelju ovog clanka jer znanoscu se ne naziva jedan rad iz sociologije.

Ima hrpa istrazivanja vezanih uz homoseksualne roditelje. Izvoli pa guglaj.
Moja tema se ne temelji na članku već na obavljenom znanstvenom istraživanju( koje članak spominje) u kojem je vrlo detaljno analizirano i ispitano kako žive djeca u heteroseksualnim a kako u homoseksualnim zajednicama.
Ono što ovo istraživanje razlikuje od drugih tzv. anketa je da je rađeno po svim pravilima znanstvene struke i znanstveno je utemeljeno (vjerojatno i prvo takvo do sada).
Daniel91 is offline  
Old 15.01.2013., 23:41   #6
Quote:
haos u glavi kaže: Pogledaj post
ja mislim da i djeca koju odgajaju bake imaju iste probleme, a o tome se ne govori,niti se na to gleda kao na problem.
zatim, djeca premladih i starih roditelja,.....
kad nije idealna sredina, onda nije ni bitno je li ga odgajaju homosexualci ili ustanova, bake,....
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
A jel imaju istrazivanja cemu su sklona opcenito posvojena djeca u odnosu na djecu koja nisu posvojena? Ne utjece li mozda na to cinjenica da su prve dane, mjesece, godine zivota proveli kao nezeljena djeca, u disfunkcionalnim obiteljima, u djecjem domu bez ljubavi roditelja?

Koliko su djeca s bioloskim roditeljima koji su banani skloni samoubojstvu i prevari?
KOliko su djeca rastavljenih roditelja skloni samoubojstvu?
Koliko su djeca samohranih majki sklona istomu?

Gdje su usporedbe posvojene djece odgojenih od homoseksualnih roditelja u konzervativnim i liberalnim sredinama?
Zašto pišete ako ne mislite reći ništa pametno? Postavljen je problem i autor želi razgovarati - pazite sada - o njemu, ne o bakama i djedovima. Umjesto postavljenoga uvodite nove teme koje nemaju veze ni sa čime! Ne znam latinski naziv (znam da je to ovdje popularno) za ovaj vid pogreške u raspravama, ali je i više nego očit.

Dalje, nemam ništa protiv homoseksuaca, nemam ništa protiv toga da stupaju u brakove, ali sam protiv toga da posvajaju djecu. Nisu tu samo oni u pitanju, mislim da bi se pri posvajanju jako trebalo voditi računa o profilu para koji djete posvaja. Spariti konja i magarca se može, ali takvi ne daju (u jednoj od kombinacijâ) plodne potomke što govori da tu nešto nije dobro. Ako nije dobro, ne treba niti poticati. Isto je i u ovom slučaju.

Ima previše heteroseksualnih parova da bi djecu posvajali homoseksualci. Nemam ništa protiv takve seksualne orijentacije niti protiv brakova, ali nisu ljudi glupi pa već tisućama godina žive u heterospolnim zajednicama. Da je priroda mislila da je to dobro, ne bi se djeca rađala kod onih "drugih", a onda tim "drugima" treba djecu i ostaviti. Homoseksualci neka se vole koliko hoće.

Nekako već vidim protuargument - Pa i u hetero- zajednicama djeca ispadaju svakava!

Zadnje uređivanje Profesor Bruka : 15.01.2013. at 23:48.
Profesor Bruka is offline  
Old 15.01.2013., 23:52   #7
bitno je samo da su djeca sretna i zdrava,a ne nase misljenje
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Old 16.01.2013., 00:44   #8
Quote:
Daniel91 kaže: Pogledaj post
Što mislite o rezultatima ovog istraživanja?
Zanima me koji će članci uslijediti, koji je kontekst priče jer ne bih htio iznositi hipotezu na temelju podataka iz samo jednog članka.
Samo ti održavaj ovu temu.
PashkoPata'q is offline  
Old 16.01.2013., 00:51   #9
Imamo već temu o temi bliskoj ovoj. Ne treba nam još jedna.
cosanostra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.