Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 23:02   #41
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
bi, prezivio bi, jer je izvrstan lovac, takodjer moze loviti i ptice, moze jesti strvine, zeceve, jaja.. ima hrane, samo se tebi cini da nema..
i ne treba svaki dan jesti, nego moze par dana bez hrane pa jedan dan pojede sto ulovi i kako vec nadje, sto mislis da vukovi svaki dan jedu 3-4kg mesa..?
oni ne jedu po 2 tjedna pa onda u jedan dan pojedu 10kg
haski nije vuk mada se u filmovima često prikazuje. To su uglavnom filmovi za djecu tako da je ciljana reklama našla plodno tlo.
Haski ne bi u divljini preživio jer nema lovne sposobnosti. Haski nije lovački pas i ako bi npr u divljini postojao čopor pasa, haski ne bi imao status više od onoga kojem od lovine ostanu kosti... a nit slučajno da se razmnožava
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 23:17   #42
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
Haski ne bi u divljini preživio jer nema lovne sposobnosti. Haski nije lovački pas i
I ja tako mislim.
Haskii je preveliki pas kome treba dosta hrane hrane, a šanse da haski ulovi npr. srnu ili zeca su vrlo, vrlo male.
Ja npr. imam velikog lovačkog psa s kojim sam gotovo svakodnevno u prirodi i koji non stop po polju slijedi tragove, ganja fazane i zečeve, ali u svojih 6 godina je uspio samo jednom uloviti malenog zečića, te na prepad uloviti dva priglupa fazana.
Jedina šansa haskiju u prirodi su da se pod hitno nauči strpljivi čekati kraj kakve mišje ili štakorove rupe - eventuano bi tu i tamo ušičario kakav "lovački" zalogaj.
(ili bi mogao masakrirati neku mačku - one su znatno sporije od zečeva.)

Mali psi imaju daleko veće šanse jer će u gradu prevrtati kante i kopati po smeću pa tu i tamo mogu naći kakvu koricu kruha i preživljavati na tako malim zalogajima.

A što se tiče mačaka - one zatijevaju još manje hrane i vrlo su sposobni lovci i oportunisti. Sjećam se jedne moje koja je znala čučati na betonu ispred kakve mravlje staze i jezikom kupiti svakog mrava koji bi ispred nje prošao. Kakav mravojed - ova je bila bolja
Usput - odrasla je u kokošinjcu i zajedno s kokošima jela stari razmočeni kruh iz njihove zdjele.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 10:39   #43
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
haski nije vuk mada se u filmovima često prikazuje. To su uglavnom filmovi za djecu tako da je ciljana reklama našla plodno tlo.
Haski ne bi u divljini preživio jer nema lovne sposobnosti. Haski nije lovački pas i ako bi npr u divljini postojao čopor pasa, haski ne bi imao status više od onoga kojem od lovine ostanu kosti... a nit slučajno da se razmnožava
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
I ja tako mislim.
Haskii je preveliki pas kome treba dosta hrane hrane, a šanse da haski ulovi npr. srnu ili zeca su vrlo, vrlo male.
Ja npr. imam velikog lovačkog psa s kojim sam gotovo svakodnevno u prirodi i koji non stop po polju slijedi tragove, ganja fazane i zečeve, ali u svojih 6 godina je uspio samo jednom uloviti malenog zečića, te na prepad uloviti dva priglupa fazana.
Jedina šansa haskiju u prirodi su da se pod hitno nauči strpljivi čekati kraj kakve mišje ili štakorove rupe - eventuano bi tu i tamo ušičario kakav "lovački" zalogaj.
(ili bi mogao masakrirati neku mačku - one su znatno sporije od zečeva.)

Mali psi imaju daleko veće šanse jer će u gradu prevrtati kante i kopati po smeću pa tu i tamo mogu naći kakvu koricu kruha i preživljavati na tako malim zalogajima.

A što se tiče mačaka - one zatijevaju još manje hrane i vrlo su sposobni lovci i oportunisti. Sjećam se jedne moje koja je znala čučati na betonu ispred kakve mravlje staze i jezikom kupiti svakog mrava koji bi ispred nje prošao. Kakav mravojed - ova je bila bolja
Usput - odrasla je u kokošinjcu i zajedno s kokošima jela stari razmočeni kruh iz njihove zdjele.
potpuno pogrešno. haski nije lovački pas nego pas sa skoro pa najvećim plijenskim nagonom među psima.. lovački nagon i plijenski nagon nisu ista stvar..
lovački psi ne služe da love divljač, nego da je gone, aportiraju već ubijenu ili pokazuju (pointeri)
dok je plijenski nagon, nagon da se zarije svoje očnjake

haski nije preveliki pas, nego srednji pas prosječne težine 25kg, što mu daje izvrsnu agilnost..
ja imam haskija pa znam o čemu pričam, ima iza sebe više ulova što domaćih što divljih životinja, između ostalog i zeca.. a jako je mladi pas
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:47   #44
to se kod haskija zove plijenski instikt... ha, ha. Nisam vjerovao čega sve ima na internetu ali vi ste stvarno u bedu.
Prije bih rekao da je kod haskija posebno izražen anti-lovni instikt jer se ta pasmina ne može dresirati za lov.
Bolje ti svom ljubimcu stavi brnjicu i debeli kožni povodac da negdje još ne nastrada a ne ga puštat u prirodi da trči za divljači iz uzgoja
Da plijenski instikt...stvarno, ne bi taj preživio ni sam ni u čoporu.
---------------

This instinct cannot be "trained" out of a Siberian Husky. The breed is what it is. The prey drive is a big part of what makes it a terrible idea to ever have a Siberian Husky off leash in an unfenced area - you never know when an off leash Siberian will spot a rabbit or squirrel and run across the street, regardless of traffic.
Many places also have leash laws requiring dogs to be kept on their property, and on leash or under the owner's control when not on their own property. A Siberian that escapes and hurts or kill's a neighbor's cat or farm animal could be labeled dangerous or potentially dangerous, quarantined by the local animal control authorities, and may need to wear a muzzle when in public after the incident. This process is usually very costly to the owner as well.
So do the right thing and keep your Siberian in a secure fence or on a leash, always make sure your dog is wearing a collar with a tag, and if you can't keep your dog, please look for a reputable Siberian Husky rescue group to help you find a new home for your dog!

---------------------
Za čopor su najbolji mješanci jer su prilagodljivi a ako je čopor velik i već divlji ima ih za sve prilike, od brzih i laganih koji puno laju do teških koji mogu ubijati i trgati

Zadnje uređivanje parcov : 04.03.2014. at 09:53.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:12   #45
opet ne razlikuješ plijenski nagon od lovnog nagona.. lovački psi ne love divljač dok psi sa plijenskim nagonom sami love divljač..
lovački pse se uče da gone, istjeruju, donose ili pokazuju na divljač.. to nema veze sa plijenskim nagonom, niti to znači da ako je neki pas dobar lovački pas da zna sam uloviti divljač..

moj pas ne trči za divljači iz uzgoja nego za zečevima i fazanima na privatnom posjedu
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 14:04   #46
moj ćaća je bio lugar i lovac.
Imao je njem. ptičara koji je ulovio srnu. Inače uopće nije bio dresiran nego je samo sudjelovao u lovu sa drugim psima i po tomu je učio . Ovo za srnu ne znam odakle mu , ali je očito u pitanju brzina i nagon.

Haski nema brzinu a jedina prednost mu je prilagodba na niske temperature šta kod nas uopće nije potrebno.... osim za psa čuvara - što on definitivno nije

Zadnje uređivanje parcov : 25.06.2014. at 14:23.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 09:56   #47
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
definitivno mačke. Jedna od mojih mačaka je hvatala muhe u zraku, em što za zabavu , ali i za "grickalice"... druga mačka se najela krumpirove ljuske, koja je trebala ić kokošama, treća je lovila piliće kod susjede a doma su joj pilići kljucali rep.... o miševima i štakorima da ne pričam... ako treba cijeli dan čekat kraj rupe. Jedino mi nije jasno zašto im krtice nisu bile hrana ali su uredno ulovljene. Ovo da su grlice omiljeni plijen je jasno a imaju lovnih taktika za svaku priliku.... npr jedan mačor je nedavno skužio da su grlice došle ispod drveta nešto kljucati i kako su mu odletjele, popeo se na drvo i čekao na grani... dalje nisam pratio ali sam poslije vidio perje
Ha ha komedija.

Moje mačke su bile mahom drugačije.
Ne bi te pojele miša ili pticu. Čak ne bi niti većinu mačje hrane, samo ono što vole. Ako im se ne sviđaju ti keksići, radije će gladovati. Samo hoće tu i tu konverzvu, i ništa drugo.

Jedna je bila dobar lovac, donijela bi plijen ispred ulaznih vrata, ali ga ne bi jela.
Sjećam se jednom, njen sin... neki miš nam je došao na balkon (kako živim u kući) i mačak je vidio miša, i kad ga je vidio, popeo se što je više mogao na ormar, i tu zalegao, i samo bi ponekad bacio oko prema dolje, dok smo se mi borili s mišem. Muha mu je mogla letjeti oko glave, taj bi se samo pomakao i ne bi reagirao uopće. Još smo mi njega morali braniti od muha, jer bi zanovijetao, onako mijaukao gunđajući.

Većina mojih mačaka je bila takva.


Jedan je bio lud za voćem; kad bi vidio dinju, skočio bi i uzeo si najveći komad, i kad bi ga pojeo, skočio bi na prvu osobu do sebe koja jede, i počeo grickati i taj komad. Ako mu ne bi dao, samo bi jaukao i curile bi mu sline dok bi hipnotizirano gledao u dinju.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 09:16   #48
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
imao sam prilike, tijekom dobrih mjesec dana, pratit čopor napuštenih pasa. Prvo je bilo samo nekoliko a na koncu ih se skupilo 15, svih veličina i pasmina, uglavnom mješanci.
Na nekima je doslovno visio komad lanca, jer su se otrgli, a neki su bili sa ogrlicama i privjescima, što bi valjda značilo da su pušteni namjerno.
Čopor se izležavao na rubu naselja a po noći su tumarali između zgrada tražeći hranu oko kontejnera isl.
Primjetio sam da imaju neki raspored u kretanju tako da sam išao jednu noć provjerit da li su "podivljali" , budući su već dugo skupa i bez nadzora svojih gospodara. Uzeo sam jednu dobru batinu i usred naselja im se ispriječio na putu. Čopor je stao i krenuo u polukrug oko mene. Odmah sam skužio koji je vođa čopora jer se taj nije micao. Krenuo sam batinom na njega a ove đukele okolo su krenule na mene. Naravno da sam uzmaknuo jer ih je bilo podosta a i nije mi bila namjera neki masakr.

Zaključak je bio da je psima , bilo da su kućni ljubimci u stanu ili žive na svom komadu zemljeu dvorištu , dovoljno mjesec dana da se organiziraju u čopor koji je spreman napasti čovjeka radi hrane, naravno - ako ih je dovoljan broj.
Da, poslije čopor više nisam vidio, valjda su se preselili u drugi kvart il su ih pohvatali za treninge borbenih pasa.
Oprosti a ti si njih napao sa batinom a kažeš da su ti psi spremni napast čovjeka zbog hrane? Pa od ćega je bila ta batina od slanine? Ja nikad nemam problema s tim čoporima pasa na ulici jer im uvjek pristupam lijepo kao što bi mojoj Lori, napušteni psi se sjećaju svojih ljudi i pate i žude da se vrate, ako se s njima lijepo ophodi svakako će se ponašat ne agresivno. Ić na pse batinom iz čćista mira to mi stvarrno nije jasno
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 10:33   #49
gle, ako te 15 pasa okruži - šta bi trebao učinit ?
Taj put sam uzeo batinu ali ću sljedeći put nabavit samurajski mač.
Ako misliš da čopor pasa, ili samo jedan pas, treba radit propusnice ljudima - fuck off

------
svako malo ne mogu uć u dućan jer je tamo privezan, na samom ulazu, neki ćuko. Jučer velim jednoj frajli -dajte vežite to smeće tamo preko puta da se može iz dućana a da mi ne skače po vrećicama !
Gleda u mene ko tele u šarena vrata

Zadnje uređivanje parcov : 06.07.2014. at 10:47.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 11:55   #50
Dobar je strah kome ga je Bog dao
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:32   #51
Prije si rekao da si im se smišljeno isprječio na putu a sad da su te okružili Ili si neozbiljan ili se sprdaš a to u biti dođe na isto.
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 07:40   #52
Quote:
Kinofil kaže: Pogledaj post
Prije si rekao da si im se smišljeno isprječio na putu a sad da su te okružili Ili si neozbiljan ili se sprdaš a to u biti dođe na isto.
gle, ima jedan put i ja sam stao tamo pred tim čoporom. Oni su me u pola minute okružili i šta sam ja trebao ?
Jebateled ..imaš li ti malu maturu ili šta si nepismen ?

Batinu sam uzeo jer sam čopor promatrao danima a kružili su i oko škole, dakle jako nezgodno za malu djecu.koja bi ujutro išla na nastavu.
Kako nitko ništa nije poduzimao, dohvatio sam se batine i riješio stvar. Vjerojatno je scenu vidio onaj krkan, koji je dežurni policjot, a i žena mu je neakva faca, sa balkona pa je okrenuo malo telefon... Inače sam u nabavi samurajske sablje, za drugi put
----------
Evo i jučer sam mogao slikat scenu di se psić zalajao ko blesav a njih tri gledaju u mene kao telad u šarena vrata ...jer sam prešao na cestu da im ne opsujem sve po spisku.
A šta sam trebao... pitat ih za dozvolu da prođem ??

Zadnje uređivanje parcov : 07.07.2014. at 07:46.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 16:33   #53
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
moj ćaća je bio lugar i lovac.
Imao je njem. ptičara koji je ulovio srnu. Inače uopće nije bio dresiran nego je samo sudjelovao u lovu sa drugim psima i po tomu je učio . Ovo za srnu ne znam odakle mu , ali je očito u pitanju brzina i nagon.

Haski nema brzinu a jedina prednost mu je prilagodba na niske temperature šta kod nas uopće nije potrebno.... osim za psa čuvara - što on definitivno nije
ptičari nemaju nagon za lovom, nego za pokazivanjem eventualne lovine i mozda aportom ako ga se dobro nauci.. on nema nagon za loviti srnu kako si spomenuo..

vidim da o psima blagog pojma nemas, haski je rodjen i gradjen za trcanje, a prilagdobu ima na sve vremenske uvjete, ne samo na hladnocu..
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:25   #54
Za kućne ljubimce je moguće da im proradi ponovno instikt za preživljavanje, kako kojem psu, ovisi o pasmini, pa i kod mačaka je slično. Evo npr. znam da je tema kućni ljubimci, ali ja sam na tv-u gledao dokumentarac o domaćim životinjama i uglavnom kao svinjama najbrže proradi taj instikt. Domaćim svinjama čak ponovno i naraste krzno kao veprovima za neka 2 tjedna i vrlo brzo nauče na život u divljini.
Walter17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:28   #55
posvojil sam jednu kornjaču iz divljine, metnul joj nevidljivi trejser,, ali se nikak nismo umeli dogovoriti oko perimetra di se bu kretala... asad, sigurno je negdje sirota pogubljena od veličine akvatorija.. ha, ali gladna ne bu
https://www.youtube.com/watch?v=NwNVtMwsoiQ
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:06   #56
Quote:
djuro buha kaže: Pogledaj post
posvojil sam jednu kornjaču iz divljine, metnul joj nevidljivi trejser,, ali se nikak nismo umeli dogovoriti oko perimetra di se bu kretala... asad, sigurno je negdje sirota pogubljena od veličine akvatorija.. ha, ali gladna ne bu
https://www.youtube.com/watch?v=NwNVtMwsoiQ
Kakvu? Može slika?
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 04:53   #57
Quote:
mmp069 kaže: Pogledaj post
Ja kao kucnog ljubimca imam podivljag staffa, sad je socijaliziran i funcionira kao kucni ljubimac ali i dalje djeluje po prirodnim pravilima, nema da ce on proc pokraj komada kruha a da ga ne usisa a svaka zivotinja koju sretne mu je ili hrana ili konkurencija... Sve u svemu fenomenalna psiha, barem meni
evo ti je pjevačica Kovač spasila iz divljine tri komada koji su po cesti trčali za autima ko blesavi, moš ih udomit, express-turbo ekšn
http://www.vecernji.hr/estrada/pjeva...-im-dom-953247
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.