Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2021., 18:10   #1
Gdje jos traziti posao s obzirom na struku?

Pozdrav, prije vise od pola godine sam zavrsila faks i stekla zvanje pedagoga i profesora talijanskog jezika. Nakon niza slanja otvorenih molbi po skolama, vrticima i skolama stranih jezima trazim gdje jos mogu poslati zamolbu? Gdje jos mogu raditi kao pedagog osim u skolama?
Isla sam na razgovore, ne moram ni spominjati da nisam imala nikakve veze i da je vec netko unaprijed odabran bio. Trazila sam i posao van struke, no nitko me ne zeli primiti jer sam prekvalificirana za te poslove. Molim vas savjete sto da radim kako bih sto prije pronasla neki posao.

Takodjer dajem online poduku ili reepticije iz talijanskog jezika te ako ste zainteresirani posaljite priv.poruku
AmyPond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2021., 18:18   #2
To vam je tako istu sudbinu sam i ja doživjela prije nego su mi se roditelji razboljeli pa onda nisam niti tražila posao. Ali prije toga same odbijenice. Bila sam sretna sa bilo kakvim poslom. Da bi mi mama rekla pa naći ćeš več nešto. Radila sam samo po zamjeni u struci. Poslije jedan jednostavan posao, ali isto sam bila sretna jer mi je bilo blizu i dobra je plaća bila. Za ove bolje poslove znalo se sve unaprijed. Jednom sam i odbila posao vezan za daljnju rodbinu. Meni se i dan danas činilo da sam bila u pravu. Činilo mi se da nije nešto u redu. Ovisi i koliko imate godina. Do 45 godina oni smatraju da je čovjek u snazi. I ja tražim posao. Sada sam malo pauzu napravila, ali bila sam već za jedan posao. Pa kada vide životopis čude se jer ja se zapravo javljam za trogodišnju srednju školu. Ali nekako rado bi radila taj posao prodavača, radije nego call centar, iako imam i gimnaziju i stručni studij.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 04:00   #3
Quote:
AmyPond kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prije vise od pola godine sam zavrsila faks i stekla zvanje pedagoga i profesora talijanskog jezika. Nakon niza slanja otvorenih molbi po skolama, vrticima i skolama stranih jezima trazim gdje jos mogu poslati zamolbu? Gdje jos mogu raditi kao pedagog osim u skolama?
Isla sam na razgovore, ne moram ni spominjati da nisam imala nikakve veze i da je vec netko unaprijed odabran bio. Trazila sam i posao van struke, no nitko me ne zeli primiti jer sam prekvalificirana za te poslove. Molim vas savjete sto da radim kako bih sto prije pronasla neki posao.

Takodjer dajem online poduku ili reepticije iz talijanskog jezika te ako ste zainteresirani posaljite priv.poruku
Kao prevoditelj talijanskog jezika,sudski tumac,freelancing,djecji domovi za nezabrinutu djecu,sos djecje selo,turisticki pratitelj/vodic,i itd.Govorim za orof.talijanskog jezika,freelancing-rad od kuce,vidjeti sto se nudi za strane tvrtke.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 15:09   #4
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Kao prevoditelj talijanskog jezika,sudski tumac,freelancing,djecji domovi za nezabrinutu djecu,sos djecje selo,turisticki pratitelj/vodic,i itd.Govorim za orof.talijanskog jezika,freelancing-rad od kuce,vidjeti sto se nudi za strane tvrtke.
Kao prevoditelj i sudski tumac bas moram imati licencu za to ili zavrsen prevoditeljski smjer
Freelancing probala tj registrirala na fiver i slicno i nisam dobila nikakve ponude
AmyPond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 16:43   #5
Isto vjerovatno bi rekao freelancing i rad od doma da sam 10 godina mlađi. Pripremam se da radim u struci ali izvan države ili kontinenta. Jer moja struka je dosta nezahvalna i mukotrpna, a opet jako tražena i plaćena prema konkurenciji, što se i ne cijeni previše na ovim prostorima. Hobi mi je kolekcionarstvo već desetljećima pa se nadam i da neću raditi ostatak života ako utopim nešto.

če mi to nebu prešlo s ancug am baš sam se porinul v Zabregu, onda bum otišel k hiži v Krapinu tam mam i klet, napijal bum se sa susedima i sadil bum paradajze, am bu me si gledili na Ljubav je v selu kak iskam svu rajvijolu.
execv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 08:11   #6
Quote:
AmyPond kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prije vise od pola godine sam zavrsila faks i stekla zvanje pedagoga i profesora talijanskog jezika. Nakon niza slanja otvorenih molbi po skolama, vrticima i skolama stranih jezima trazim gdje jos mogu poslati zamolbu? Gdje jos mogu raditi kao pedagog osim u skolama?
Isla sam na razgovore, ne moram ni spominjati da nisam imala nikakve veze i da je vec netko unaprijed odabran bio. Trazila sam i posao van struke, no nitko me ne zeli primiti jer sam prekvalificirana za te poslove. Molim vas savjete sto da radim kako bih sto prije pronasla neki posao.

Takodjer dajem online poduku ili reepticije iz talijanskog jezika te ako ste zainteresirani posaljite priv.poruku
Isti dan kad sam dobila diplomu u ruke, otvorila sam oglase i tražila posao van struke (prof.). Našla sezonski posao na brodu, prijavila se, prošla intervju, položila matrikulu i sve što je trebalo da bi se ukrcala na brod i otišla plovit.
https://www.youtube.com/watch?v=ZrnNky2RcJ8

Nakon 2 mjeseca plovidbe dobila sam poziv iz jedne škole. I onda sam paralelno radila na brodu i u školi. To je bilo veoma ludo razdoblje. Nakon 6 mjeseci otišla sam s broda i ostavila samo posao u školi.

To je bilo dok sam bila mlada i zelena.
Danas gledam kako nigdje ne raditi, već ići u mirovinu
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.