Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2015., 12:30   #1
Iznajmljivanje u Zg u turisticke svrhe?

Pozdrav, zanima me isplati li se u Zg i na kojoj lokaciji kupiti stan/apartman za iznajmljivanje iskljucivo u turisticke svrhe, s obzirom da se Zg sve vise spominje u kontekstu pozeljne turisticke destinacije.
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:37   #2
Ne.

Zadnjih desetak godina je to bio unosan business ali, unatoc tome sto potrebe jos nisu zadoboljenje i sto projekcije pokazuju da ce trebati jos smjestajnih kapaciteta, ogroman broj stanova za dnevni najam je dosao na trziste u zadnjih godinu-dvije i sada pocinje klanje cijenama i borba za klijente.

Uz to, otvoreno je dosta hostela koji dampiraju cijene jedni drugima i sve skupa postaje neisplativo, osim ako vec nemas prazan, vrhunski uredjen stan u centru s kojim ne znas sto napraviti.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:07   #3
hvala na odgovoru
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:55   #4
Poprilicno iskren i tocan odgovor od Partfis-a.

Ima smisla upravo tako ako imas stan koji se ne moze prodati, bar ne po cijeni koju zelis, a spreman si malo riskirati i imas slobodnog vremena pa se zaigrati sa time.

Jer pazi, ti moras najcesce docekati gosta, sve mu pripremiti, kad ti odlazi, sve pocistiti i oprati i tako ne znam koliko puta mjesecno.

Racunaj da ti ostanu po par dana, pa par dana si prazan i tako stalno.

A ti moras stalno biti dostupan na mail, facebook, web sajtu ili vec gdje se mislis reklamirati i traziti potencijalne goste.

Mislim, mozes za sve placati i druge ali onda si sigurno na gubitku, to da imas hrpu stanova jos nekako ali to bi opet samo multipliciralo probleme a zarada bi opet bila premala ili je ne bi ni bilo.

Rezije isto moras racunati u dodatni trosak jer kad iznajmis stan na mjesecnoj bazi, te rezije ti placaju podstanari a ovdje placas sam.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 23:31   #5
poznato mi je sve to jer na moru imam apartman koji iznajmljujem...a za Zg pitam jer sam mislio da bi to mogla biti dobra prica posto posto se u zadnje vrijeme dosta pisalo kako postaje nova hit destinacija, a kako je na kontinentu vjerojatno ni godisnja doba ne bi igrala neku ulogu u dinamici iznajmljivanja..nesto slicno sam cuo za Budimpestu...agenciju bi svakako morao angazirati kao i na moru jer ne zivim tamo
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 00:32   #6
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
poznato mi je sve to jer na moru imam apartman koji iznajmljujem...a za Zg pitam jer sam mislio da bi to mogla biti dobra prica posto posto se u zadnje vrijeme dosta pisalo kako postaje nova hit destinacija, a kako je na kontinentu vjerojatno ni godisnja doba ne bi igrala neku ulogu u dinamici iznajmljivanja..nesto slicno sam cuo za Budimpestu...agenciju bi svakako morao angazirati kao i na moru jer ne zivim tamo
Kad ti naši novinari počnu pisati da je nešto novo, znači da već i vrapci na grani znaju za to i vrlo često je već iskorišteno.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:48   #7
Prvo te babe iz zgrade pođu zahebavat kaj je ovo hotel, mi smo tu kupili stanove za stanovanje a ne da nam vi dovodite sex parove na jebačinu i perverznjake cijelu noć odjekuju kreveti i vrištanje prilikom svršavanja, pa onda zovu muriju dižu peticije protiv tebe zagorčavaju ti život, vrijeđaju ti goste, a možeš zaraditi cca 3000kn/mj a ako iznajmiš podstanarima 1800kn, sad se svi s time bave pa mislim da dugoročno ćeš biti prazan veći dio mjeseca
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:17   #8
Kolega prosle godine u ovo doba imao 19 rezervacija. Ove godine 5.
I sada visi na internetu 24/7 pokusavajuci uloviti goste.
A podigao kredit za renovaciju/adaptaciju stana...

Ne kazem da nema ljudi koji dobro rade ali treba dobro prouciti trziste i napraviti preciznu kalkulaciju. Sve drugo je kocka na osnovu rekla-kazala super biznisu.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:53   #9
Pozdrav,
imam slično pitanje.
Dali bi se isplatilo vikendicu na rijeci Dobri kategorizirati i ponuditi u najam? Barem preko ljeta za kupanje i razne fešte.
kad razgovaram s ljudima svima je to dobra ideja ali nažalost nitko nije pitao da bi i iznajmio.
Strong HD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:02   #10
Quote:
Strong HD kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam slično pitanje.
Dali bi se isplatilo vikendicu na rijeci Dobri kategorizirati i ponuditi u najam? Barem preko ljeta za kupanje i razne fešte.
kad razgovaram s ljudima svima je to dobra ideja ali nažalost nitko nije pitao da bi i iznajmio.
Kod vikendica je osnovni problem to sto ljudi nude u najam rupetine, pune privatnih stvari, bez rijesenog grijanja, kupaonicom u kojoj ti se gadi bilo sta primiti i starom kuhinjom sa izlupanim loncima. To je improvizacija koju ce eventualno jednom netko platiti i nikada vise.

Mozes na prste jedne ruke izbrojati zaista lijepe kucice sa novim namjestajem, novom kupaonicom, grijanjem, novom kuhinjom. Mislim da tako nesto ima prodju jer na trzistu toga jednotavno nema a znam ljude (a i ja sam jedan od njih) koji bi to platili, tako da mogu pobjeci preko vikenda iz gradske vreve i odmoriti se, eto u tvom primjeru, pokraj rijeke Dobre.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:41   #11
Kad platiš režije ostane ti 1800kn zarade , isto kao da si ga dao podstanarima jer oni plaćaju sami režije, eh svi bi lake pare, otvori radije birtiju ili neki dućanček s nekom robom kajkos nema u zg prouci strana trzista kaj je novo
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:32   #12
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kad platiš režije ostane ti 1800kn zarade , isto kao da si ga dao podstanarima jer oni plaćaju sami režije, eh svi bi lake pare, otvori radije birtiju ili neki dućanček s nekom robom kajkos nema u zg prouci strana trzista kaj je novo
Kako si dosao do 1800 kn zarade?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:21   #13
Quote:
Strong HD kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam slično pitanje.
Dali bi se isplatilo vikendicu na rijeci Dobri kategorizirati i ponuditi u najam? Barem preko ljeta za kupanje i razne fešte.
kad razgovaram s ljudima svima je to dobra ideja ali nažalost nitko nije pitao da bi i iznajmio.
Opet ti je ista prica kao i sa ovim.

Moras to raditi dan i noc da bi uspio.

Moras puno raditi na marketingu i promociji, osmisliti nekakav sadrzaj za te goste, organizirati docekivanje gostiju i odlazak, pospremanje za njima i tako dalje.

Konkurencija je stvarno velika to ti kazem iz prve ruke jer smo mi znali odlaziti tako na vikende i ima toga i na Mreznici i Dobri i po Lici i po Zagorju, Prigorju ma gdje god hoces.

Nama ustvari smjestaj nije ni bio bitan(ali naravno da nismo htjeli bas bilo gdje, neka granica mora postojati) nego sadrzaj za nas odrasle ali i za djecu.

Hrana, neke prirodne znamenitosti, domace zivotinje, sportovi i tako, sto bi se reklo aktivan odmor, to ti se trazi, a ti vidi da li se tu pronalazis.

Od toga da ti u Zagrebu nekom das kljuc i taj ti ga vrati na povratku znas i sam da nema nista.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:05   #14
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Kolega prosle godine u ovo doba imao 19 rezervacija. Ove godine 5.
I sada visi na internetu 24/7 pokusavajuci uloviti goste.
A podigao kredit za renovaciju/adaptaciju stana...

Ne kazem da nema ljudi koji dobro rade ali treba dobro prouciti trziste i napraviti preciznu kalkulaciju. Sve drugo je kocka na osnovu rekla-kazala super biznisu.
Kod nas uvijek treba ukalkulirati 'ajmo svi' parametar. Tj. ako ljudi načuju da nekome nešto ide pa ulaze u gomilama sve dok ne unište posao svi svima.

Tipičan način razmišljanja kod nas i treba ga obavezno ukalkulirati u procjenu. Tj unaprijed procijeniti koliko je lako ući u posao, koliko jeftino i koliko ljudi relativno lako može to naučiti. Kod nas svi rade sve, a ustvari nitko ništa kako treba
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:15   #15
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
ali treba dobro prouciti trziste i napraviti preciznu kalkulaciju.
dok se napravi kalkulacija i krene u biznis situacija na tržištu se okrene za 180 stupnjeva

bar u ovom biznisu i u ovom gradu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 01:01   #16
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Kako si dosao do 1800 kn zarade?
Zato što mi se frend bavi s tim ,iznajmljuje stan već godinu dana i ostane mu kad plati režije 1800kn
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 09:04   #17
Ima prijavljen obrt ili doo?
Toliko mu ostane nakon sto podmiri sve troskove poslovanja (poreze, prireze, doprinose, sebi valjda isplati i neku bar minimalnu placu, trosak knjigovodstva, oglasavanje, amortizaciju ulaganja,itd. )?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 09:10   #18
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ima prijavljen obrt ili doo?
Toliko mu ostane nakon sto podmiri sve troskove poslovanja (poreze, prireze, doprinose, sebi valjda isplati i neku bar minimalnu placu, trosak knjigovodstva, oglasavanje, amortizaciju ulaganja,itd. )?
Zašto bi morao imati obrt ili doo kada to možeš raditi kao fizička osoba?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 11:01   #19
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ima prijavljen obrt ili doo?
Toliko mu ostane nakon sto podmiri sve troskove poslovanja (poreze, prireze, doprinose, sebi valjda isplati i neku bar minimalnu placu, trosak knjigovodstva, oglasavanje, amortizaciju ulaganja,itd. )?
I to sve na jednom stanu?

Pa trebao bi imati nekoliko stanova, po mogućnosti čak u istom objektu.
Zriny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 11:54   #20
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ima prijavljen obrt ili doo?
Toliko mu ostane nakon sto podmiri sve troskove poslovanja (poreze, prireze, doprinose, sebi valjda isplati i neku bar minimalnu placu, trosak knjigovodstva, oglasavanje, amortizaciju ulaganja,itd. )?
nemoj sad baš pretjerivati, ne treba sve to..to je paušal, plaća se po krevetu i radiš to kao fizička osoba, oglašavanje i amortizacija je drugo - zato se ne isplati na jednom stanu
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.