Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 15:05   #41
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
A sto bi rekli za 80 m2 u ful centru (izmedju HNK, Glavnog i Trga), dosta dobra zgrada. Kuhinja + 3 velike sobe. Isao bi na jako dobru uredjenost. 700 € mjesecno (nakon svih troskova - ukljucujuci i cistacicu) bi moglo proci?
a štaš se zajebavat, zaokruži na 1000 pa si miran
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 15:55   #42
Cijela zabuna oko turbodobrog zaradjivanja preko airbnb je krenulo od jedne osobe misleci da je u Zg lako postici punu popunjenost kroz cijelu godinu. Na zalost, nije tako, iako susjeda mojih roditelja ima dobro sredjen apartman u super/fenomenalnoj lokaciji u ZG vec 20-ak godina (medju prvima) i dobro je popunjena, ali ne preko 70% kroz godinu. Ona je zadovoljna, jer nocenje po osobi je 50 eura, dvije osobe vec 60 eura itd. (apartman je za 4). Nju lokacija izvuce.
S druge strane, jedan decko renta vise soba izvan strogog centra grada, ali je odmah kod jednog poznatog kluba za izlaske pa uvijek lako popuni kroz cijelu godinu, ali pretezno su to gosti na 1 noc. Mjesecni prihod na dvokrevetnu sobu (a ima ih vise) mu je oko 1000 eura, ali ima i rashode.


Znam dosta iznajmljivaca po cijeloj HR i po Italiji i Bpesti i po Medjugorju i Mostaru i definitivno bas ovi u Medjugorju imaju najduzu popunjenost kroz godinu. (frend mi ima hotel od 20-ak soba i pun je 95% godisnje, ali je medju prvima njegov stari izgradio tamo hotel).
(Medjugorje ima okoo milijun turista godisnje, ali od ljeta 2015 je upola pao broj talijanskih turista, zbog Papine izjave)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 16:28   #43
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cijela zabuna oko turbodobrog zaradjivanja preko airbnb je krenulo od jedne osobe misleci da je u Zg lako postici punu popunjenost kroz cijelu godinu. Na zalost, nije tako, iako susjeda mojih roditelja ima dobro sredjen apartman u super/fenomenalnoj lokaciji u ZG vec 20-ak godina (medju prvima) i dobro je popunjena, ali ne preko 70% kroz godinu. Ona je zadovoljna, jer nocenje po osobi je 50 eura, dvije osobe vec 60 eura itd. (apartman je za 4). Nju lokacija izvuce.
S druge strane, jedan decko renta vise soba izvan strogog centra grada, ali je odmah kod jednog poznatog kluba za izlaske pa uvijek lako popuni kroz cijelu godinu, ali pretezno su to gosti na 1 noc. Mjesecni prihod na dvokrevetnu sobu (a ima ih vise) mu je oko 1000 eura, ali ima i rashode.
Šiptari su u pravu. Kada ih pitaš kako uspjeti biti dobar slastičar oni samo kažu: Ljokacija, Ljokacija i samo Ljokacija

Ja sam prije 10 godina rentao stan u Zadru na 500 m od centra pa sam imao turista preko ljeta niti 40 dana. I to za 40 eura stan za 5 osoba (75m2).
Doduše, onda nije bilo ni Booking.com , niti Airbnb. Ja sam radio sa :
Quote:
Znam dosta iznajmljivaca po cijeloj HR i po Italiji i Bpesti i po Medjugorju i Mostaru i definitivno bas ovi u Medjugorju imaju najduzu popunjenost kroz godinu. (frend mi ima hotel od 20-ak soba i pun je 95% godisnje, ali je medju prvima njegov stari izgradio tamo hotel).
(Medjugorje ima okoo milijun turista godisnje, ali od ljeta 2015 je upola pao broj talijanskih turista, zbog Papine izjave)
Mi smo u selu imali ovakvu ideju: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...0&postcount=13



Tema: Duhovni business

Momci i cure iz mojeg sela su mislili napraviti "umjetno međugorje". Na našem otoku ima crkvica na brdu. Trebali smo inscenirati ukazanja B.D, Marije. Trebalo je samo obući neku plavušu u svilenu haljinu do poda, malo fluoroscentnu. I neka se prikaže u grmlju pored crkve nekom od turista koji ljeti masovno dolaze na crkvicu-vidikovac. I eto ti Međugorja. Cijene nektetnina bi se preko noći utrostručile, a apartmani bi bili puni 300 dana na godinu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 16:33   #44
uhvatili ste se na troll izjavu forumašice koja je u raspravi oko uvođenja poreza na nekretnine s visoka izjavila kako se na stanu u Zagrebu preko airbnb-a može ovisno o kvadraturi zaraditi premijerska plaća,ali treba delati. Čak niti lokaciju nije spomenula.
U kontekstu raspave, jasno je o kakvom kolosalnom proseru se radi jer onaj koga muči porez na nekretnine sigurno nema viška luksuzno opremljenih 100 kvadrata u najužem centru Zagreba, već se uglavnom radi o naslijeđenim nekretninama po vukojebinama koje je vrlo teško staviti u ikakvu funkciju i odrediti im tržišnu cijenu.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 18:41   #45
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
A sto bi rekli za 80 m2 u ful centru (izmedju HNK, Glavnog i Trga), dosta dobra zgrada. Kuhinja + 3 velike sobe. Isao bi na jako dobru uredjenost. 700 € mjesecno (nakon svih troskova - ukljucujuci i cistacicu) bi moglo proci?
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
uhvatili ste se na troll izjavu forumašice koja je u raspravi oko uvođenja poreza na nekretnine s visoka izjavila kako se na stanu u Zagrebu preko airbnb-a može ovisno o kvadraturi zaraditi premijerska plaća,ali treba delati. Čak niti lokaciju nije spomenula.
U kontekstu raspave, jasno je o kakvom kolosalnom proseru se radi jer onaj koga muči porez na nekretnine sigurno nema viška luksuzno opremljenih 100 kvadrata u najužem centru Zagreba, već se uglavnom radi o naslijeđenim nekretninama po vukojebinama koje je vrlo teško staviti u ikakvu funkciju i odrediti im tržišnu cijenu.
Mislim da je svima jasno da je originalna izjava trolanje, ali ja se pitam sto sa stanom na dobroj lokaciji - da li se moze skupiti prosjecna placa, a ne premijerska...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:13   #46
Ja bih rekla da ti to ovisi o tome što računaš kao troškove + imaš li ti taj stan viška ili bi ga morao kupiti na kredit (pa imaš i trošak kamate). Ako računaš da ti ostane 700€ nakon režija i čistačice koja ti je tvoja susjeda na crno,a stan si naslijedio od bake onda je vjerojatno moguće. Ako u troškove ulazi i neka adaptacija koju si radio samo zbog toga, pa kamata na kredit, pa činjenica da teško da možeš to ozbiljno raditi s nekakvom čistačicom na crno (jer će ti jedno jutro kad budeš imao smjenu javit da je bole leđa i ne može doć i tu ti je kraj tvoje iznajmljivačke karijere jer će ti doć netko tko neće baš napisat najoduševljeniju recenziju kad nađe u stanu hrpu smeća) nego ti treba ili osoba iz obitelji koja u tome isto ima svoj financijski interes malo ozbiljniji od 20kn po satu ili agencija, pa onda ne daj bože da platiš neki porez i slične naknadice, onda je stvarno malo vjerojatno da ćeš imati mjesečni profit od 700e, jebiga.

Ne mogu ti reći za Zagreb, ali ja sam radila takvu računicu za jedan veliki (i turistički daleko atraktivniji) europski glavni grad i došla do zaključka da nema šanse da se to zaista isplati. Previše je posla u tome, moraš ili imati to kao barem dodatni posao ili unajmiti agenciju. Baš zato što je netko već rekao, dosta ti je jedan kiks i jedna loša recenzija da te konkurencija, a konkurencije itekako ima, pomete. Ne možeš si priuštiti da ovisiš o dobroj volji nekog tko nema nikakvu posebnu odgovornost za tvoj biznis.

Isti taj stan ako si ga naslijedio možeš bez ikakvih ulaganja sigurno iznajmit za 400ak eura, s ulaganjem i više, ne vidim kako bi ti se isplatilo petljati s takvim nekim opsežnim poslovnim projektom za najviše koju stoticu više.
A ako taj stan nemaš nego bi ga tek kupovao mnijem da su šanse da ti taj plan pođe po zlu veće od šansi da se obogatiš na tome
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:23   #47
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Mislim da je svima jasno da je originalna izjava trolanje, ali ja se pitam sto sa stanom na dobroj lokaciji - da li se moze skupiti prosjecna placa, a ne premijerska...
ako je na stvarno dobroj lokaciji i solidno namješten, mislim da bi moglo do nekih 5000kn. Ovisi i što podrazumijevaš pod "prosječna plaća"? Ako se misliš time baviti u fušu pretpostavljam da misliš na neto prosječnu plaću. Ako misliš ostaviti posao i živjeti od airbnb-a, onda moraš računati bruto ,a to je već malo teže s jednim stanom (osim ako nije penthouse na Dolcu).
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 23:41   #48
zanima me ako netko ima iskustva sa Airbnb: prije 2 godine napravio onako ovlaš jedan oglas za nesto sto iznajmljujem na moru preko agencije ( koja mi i puni i odrzava apartman jer ne zivim tamo) i nisam bas puno ni mario za airbnb iako su se javljali cesto potencijalni gosti...problem je bio sto airbnb zahtjeva direktan kontakt iznajmljivaca i gosta preko njih odnosno bukiranje i ne mozes recimo dati bilo kakav kontakt od agencije odnosno trece osobe..jednostavno mi nije dalo da upisem podatke bilo od maila, adrese, telefona od agencije..ne kuzim kako to radi..cak mislim da ni moj mail nisu dali da unesem nego iskjlucivo preko njhove stranice bukiranje i kontakt..ja sam goste samo htio preusmjeriti na agenciju zbog kontakt jezika posto znam samo engleski i zbog lakseg rasporeda bukinga...da li netko zna kako to sada funkcionira? znaci ja bih sada napravio novi oglas na airbnb i zanima me kako to u praksi izgleda? moram li ja zaista osobno kontaktirati gosta ili ih mogu preusmjeriti nekako na moju agenciju, ali da ipak ja znam tko se javio i bio zainteresiran? moze li i agencija napraviti oglas za moj apartman na airbnb kao za svoj a da ja imam uvid u to nekako?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 09:07   #49
Brdo iznajmljivaca ti svakodnevno pise na oodforumu Turizam, pa podforum Hrvatska i turizam. Tamo je veliki broj tema vezano uz iznajmljivanje. Vecina forumasa iznajmljivaca ti je i na airbnb, pa pitaj tamo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 01:07   #50
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
zanima me ako netko ima iskustva sa Airbnb: prije 2 godine napravio onako ovlaš jedan oglas za nesto sto iznajmljujem na moru preko agencije ( koja mi i puni i odrzava apartman jer ne zivim tamo) i nisam bas puno ni mario za airbnb iako su se javljali cesto potencijalni gosti...problem je bio sto airbnb zahtjeva direktan kontakt iznajmljivaca i gosta preko njih odnosno bukiranje i ne mozes recimo dati bilo kakav kontakt od agencije odnosno trece osobe..jednostavno mi nije dalo da upisem podatke bilo od maila, adrese, telefona od agencije..ne kuzim kako to radi..cak mislim da ni moj mail nisu dali da unesem nego iskjlucivo preko njhove stranice bukiranje i kontakt..ja sam goste samo htio preusmjeriti na agenciju zbog kontakt jezika posto znam samo engleski i zbog lakseg rasporeda bukinga...da li netko zna kako to sada funkcionira? znaci ja bih sada napravio novi oglas na airbnb i zanima me kako to u praksi izgleda? moram li ja zaista osobno kontaktirati gosta ili ih mogu preusmjeriti nekako na moju agenciju, ali da ipak ja znam tko se javio i bio zainteresiran? moze li i agencija napraviti oglas za moj apartman na airbnb kao za svoj a da ja imam uvid u to nekako?
Odgovorit ću ti protupitanjem,zašto ne kupuješ meso u Bauhausa?Zato što se to tamo ne kupuje,isto tako i Air,pa malo istraži prije nego se prijavljuješ,bit Aira je u prijateljskoj komunikaciji tebe i gosta,a ako to ne želiš onda se tamo ni ne prijavljuješ.Klasična naša priča di svi tu i mali Mujo nema veze dali on to može/ili mu odgovara ili ne
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 09:35   #51
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Odgovorit ću ti protupitanjem,zašto ne kupuješ meso u Bauhausa?Zato što se to tamo ne kupuje,isto tako i Air,pa malo istraži prije nego se prijavljuješ,bit Aira je u prijateljskoj komunikaciji tebe i gosta,a ako to ne želiš onda se tamo ni ne prijavljuješ.Klasična naša priča di svi tu i mali Mujo nema veze dali on to može/ili mu odgovara ili ne
splico, samo sam pitao...kazem, jezik mi je donekle barijera jer znam samo engleski i nemam bas uvid u bukiranje agencije jer mi šalju samo potvrđene rezervacije pa onda ne mogu gostu nesto obecati ako nije slobodno...ne znam zasto ne bi i agencija imala "prijateljsku" komunikaciju jer i oni imaju proviziju od bukinga (znaci privatna agencija koju vode brat i sestra, nisu samo zaposlenici neke agencije za placu)...pitao sam jel ima netko slicnog iskustva jer ne zivimo svi u istom mjestu gdje iznajmljujemo ( ja sam udaljen 600 km i bavim se drugim poslom inace)
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 14:37   #52
za prvi put :DD

valjda nisam fulala mjesto za ovo pitanje, al kad pricate o rentanju prek airbnba, jel meni moze netko rec sta sve treba prijaviti kad se renta stan tako? koje sve papire moram imat da ne najebem od inspekcije....
bugalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 11:56   #53
Meni je zaista suludo da je vama vrh "biznisa" zarađivati do 10000kn mjesečno rentanjem stana....
Gdje je tu staž? Štednja za mirovinu? Štednja za kompletnu adaptaciju nakon xx godina? Osiguranje od nekog sranja koje se može desiti prolaskom xx nepoznatih ljudi kroz stan i tako godinama? Gdje je tu uopće neka profesionalna karijera? Zar se vama život sveo na mijenjanje plahti sljedećih 30 godina ?!? Što mislite rentati stan i sa 70 godina i svakodnevno odgovarati na pozive i brinuti se za x problema ? Gdje je tu uopće neki dugoročni plan? Što? Rentati još 3 stana? Što je sa vrlo izglednim i mogućim porezom na nekretnine?
Što je sa mogućim sranjima u vidu potresa, požara i x ostalih sranja koje vas mogu lišiti tog vašeg biznisa?
Umjesto da ulažete pare u svoje znanje i profesiju vi ulažete u to da postanete sasvim jedan običan iznajmljivač i mijenjač plahti.
Pa da tu energiju, lovu i vrijeme ulažete u neku konkretnu profesiju, vrlo brzo bi prestigli te razine zarade o kojima pričate. Da se bilo što, od profesionalnog coctail majstora, majstora zavarivača do inženjera ili doktora zarađivali biste više nego iznajmljivanjem stanova po Zagrebu i ovisi manje o promjenama tržišta jer vam znanje ne može uzeti nitko a apartman svaka nova vlast nekim suludim propisom. Sa apartmanom ne možete otići van zbog bolje zarade ili nekog sranja koje se ovdje može desiti. Sa konkretnim profesionalnim znanjem možete raditi bilo gdje u svijetu bez nekih problema (pravnici, ekonomisti i prodavači magle tj trgovci naravno isključeni ).
Ono, zar je vam vrh biznisa služiti nekome ili da drugi služe vama? Jer kao iznajmljivači služit ćete druge, morat ćete se osmijehivati i kad ne želite, morat ćete progutat i govna da ne bi pokupili lošu kritiku koja je u ovo doba interneta itekako ubojita po vaš posao. Jer nema više iznajmljivanja kao za vrijeme juge, dovuci na prevaru-uvali šrot uslugu-naplati sistem. Danas vas par kritika na netu pokopa samo tako a da bi dobili dobre ocjene itekako morate lizati pod pred sve zahtijevnijim gostima.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 13:24   #54
Sve je to ok. Ali šta ako te strefi bolest, onda apartmani će ti donositi dobit, a tvoje znanje će postati skoro beskorisno jer nećeš moći raditi više niti će te itko angažirati stara i bolesna u današnjem sistemu kad dolaze mladi, stari postaju suvišni i rješava ih se ko krpe.

To sam se samo referirao na ono tvoje, a što ako dođe potres, a što ako ovo i ono..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 13:48   #55
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Sve je to ok. Ali šta ako te strefi bolest, onda apartmani će ti donositi dobit, a tvoje znanje će postati skoro beskorisno jer nećeš moći raditi više niti će te itko angažirati stara i bolesna u današnjem sistemu kad dolaze mladi, stari postaju suvišni i rješava ih se ko krpe.

To sam se samo referirao na ono tvoje, a što ako dođe potres, a što ako ovo i ono..
Ti ćeš bolestan dočekivati goste, brinuti se oko bookinga, love, troškova i svega ostalog?
Ne znam baš za takve iznajmljivače...
A što se tiče mog posla (inženjerskog), u mom poslu (segmentu) rade i 70 godišnjaci kako žele i dok žele i to uz penziju jer je konkretno znanje i iskustvo u današnjem svijetu u kojem vlada površnost i glupost sve traženija roba. Za 20-30 godina znanje će vrijediti još više. I neka samo i dalje svi seruckaju o bespotrebnosti fakulteta, beskorisnom učenju, glupavim školama, uzaludnosti cjeloživotnog učenja i kako je lako uzeti stvar u svoje ruke i postati "poduzetnik" bez ikakve škole. Jer tako voda ide na moj mlin a ja sam sve potrebniji i potrebniji bez obzira na godine, meni će biti bolje.

Sjeti se toga kad te sljedeći put npr. neki majstor odere za pločice/parket/kuhinju u tvom apartmanu a ti ne možeš naći drugog poštenog majstora jer ih nema ili su otišli u Njemačku. Već sada poštenog majstora moraš čekati mjesecima ako ne želiš fušera poslije kojeg ćeš morati ponovo angažirati nekog da popravlja. A samo takvi majstori za keramiku, kuhinje, drvo, kamen već sad zarađuju više od 90% iznajmljivača ako su imalo predani poslu i paze što rade i biraju gdje će i kome raditi za razliku od iznajmljivača koji mora primiti i zadnje govno da bi ostao popunjen.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:42   #56
a žena je samo pitala što joj je sve potrebno od papira za rentanje
pearljam is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:55   #57
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
a žena je samo pitala što joj je sve potrebno od papira za rentanje
Pokretač teme je pitao o tome da li netko hoće unajmiti njegov stan za 9000kn mjesečno za biznis rentanja. Po njemu se na tome zarađuje 20000kn mjesečno a on to "velikodušno" prepušta za 9000 za socijalni stan od 60m2 na Trešnjevci.
Sorry, ali od takvog razmišljanja o biznisu mene boli glava i osjećam se jako glupo u ovoj zemlji gdje 90% stanovništva misli da je to tako jednostavno i da lova pada s drveća za svaki socijalni drlog.
Zemlja u kojoj roditelji uče djecu da je to budućnost, da je to prava zarada je za mene žalosno...
I uopće pokretanje rasprave oko toga je žalosno jer pokazuje svu jad i bijedu ovdašnjih "poduzetnika" koji bi da ima kapa lova dok oni sat vremena dnevno promijene plahte i obave 2 telefonska razgovora a ostatak vremena češu jajca i broje lovu.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:13   #58
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pokretač teme je pitao o tome da li netko hoće unajmiti njegov stan za 9000kn mjesečno za biznis rentanja. Po njemu se na tome zarađuje 20000kn mjesečno a on to "velikodušno" prepušta za 9000 za socijalni stan od 60m2 na Trešnjevci.
Sorry, ali od takvog razmišljanja o biznisu mene boli glava i osjećam se jako glupo u ovoj zemlji gdje 90% stanovništva misli da je to tako jednostavno i da lova pada s drveća za svaki socijalni drlog.
Zemlja u kojoj roditelji uče djecu da je to budućnost, da je to prava zarada je za mene žalosno...
I uopće pokretanje rasprave oko toga je žalosno jer pokazuje svu jad i bijedu ovdašnjih "poduzetnika" koji bi da ima kapa lova dok oni sat vremena dnevno promijene plahte i obave 2 telefonska razgovora a ostatak vremena češu jajca i broje lovu.
Pa to rade sve zemlje zapadnog svijeta. Probaj na onom gadnom britanskom otoku + Irska doći do svoje nekretnine, Kanadi, Australiji, Njemačkoj, svugdje na Zapadu. Svugdje i zadnja šupa košta kao sv. Petra kajgana neke apsurdne cifre. Dakle osuđen si da kao radnik budeš podstanar skoro cijeli život. Netko od toga ubire masnu lovu i boli ga kurac.
Jasna mi je tvoja kritika na Hrvate koji tome teže ali bogami svi narodi svijeta teže lagodnijem životu, pošto poto. Zašto bi se netko zajebavao sa teškim fakultetom, kasnije usranim korporativnim životom, gubio zdravlje i izgled kraj čistog kapitala? Nije da ne zavidim vlasnicima nekretnina na turističkim lokacijama.

Em imaš siguran i masan prihod, em živiš u prelijepom dijelu države, em nema stresa i još prčiš svako toliko neku drugu turistkinju, sam kuhaš i jedeš zdravu i sezonsku hranu, imaš vremena za more, sunčanje i sportske aktivnosti. Još ako imaš neki poslić s vremena na vrijeme tek toliko da ide neka plaća, ne mora biti velika, jebeš Ameriku.

Ili biti inženjer od 8-17h svaki dan, prcanje u mozak, stres, ured, rad s debilima, jedenje junk fooda svaki dan što rezultira da se s vremenom pretvoriš u odvratnu kantu sala s kardiovasularnim i ne znam kakvim drugim boleštinama.

Hm, pitam se koji život bih prije odabrao...
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:54   #59
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post

Sjeti se toga kad te sljedeći put npr. neki majstor odere za pločice/parket/kuhinju u tvom apartmanu a ti ne možeš naći drugog poštenog majstora jer ih nema ili su otišli u Njemačku. Već sada poštenog majstora moraš čekati mjesecima ako ne želiš fušera poslije kojeg ćeš morati ponovo angažirati nekog da popravlja. A samo takvi majstori za keramiku, kuhinje, drvo, kamen već sad zarađuju više od 90% iznajmljivača ako su imalo predani poslu i paze što rade i biraju gdje će i kome raditi za razliku od iznajmljivača koji mora primiti i zadnje govno da bi ostao popunjen.
Sve struke koje ne zahtijevaju fakultetsku diplomu. I svi zarađuju kao većina inženjera u ovoj državi
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:05   #60
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Sve struke koje ne zahtijevaju fakultetsku diplomu. I svi zarađuju kao većina inženjera u ovoj državi
Jest samo se neki lome kralježnicu, a neki navlače kožicu za isti novac. Sve je relativno. Nije sve u čistoj zaradi. Nešto ima i u nekim drugim stvarima.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.