Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 19:51   #181
Kriza kasnih dvadesetih

Cajna: Da, izlasci, koji su se nazalost puno, puno prorijedili

Calea: Steta sto ne postoji, hahaha. Htio bih raditi nesto gdje se kriju mnoge solo zene od 25-35 godina

Yuna: Bojim se da si u pravu, ljudi na aktivnost dolaze radi aktivnosti, sjecam se tecajeva stranog jezika, instruktor jos nije ni rekao do kraja da smo gotovi za danas, a vecina njih vec zurnim korakom zamakne za ugao, stavljajuci mobitel na uho

Xiang: Napokon netko tkoi kuzi sto zelim reci. Nazalost, zivim u manjem mjestu gdje postoje samo udruge koje nisu u mom spektru interesa: Razne udruge pijanaca (ljubitelji kotlica, kulena, svinjogojaca) zanimljiva mi je jedino udruga ljubitelja knjizevnosti, ali prosjek godina je 70, vecinom umirovljeni prosvjetari.
Ako lagano pocinjem osjecati da narodnjaci klubovi nisu nesto u cemu se pronalazim, onda definitivno sa stopostotnom sigurnoscu mogu reci da se u udruzi ljubitelja graha u kotlicu nikako ne pronalazim.


Sent from my iPad using Tapatalk
prale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:55   #182
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne mislim da si čudak, mislim da si sasvim normalan tip.

ali iako mislim da na forumu možeš sresti super žene i da ne bi škodilo da se više uključiš ovdje u teme koje te zanimaju, mislim da nisam kompetentna za davanje takvih savjeta jer sam iz neke druge priče. mislim da je posvećeno traženje te neke, posebne, ponekad i kontraproduktivno.
A kako se to na forumu "sreću" žene?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:59   #183
A šta ne valja s kotlićem? Lijepo se najedeš i družiš s ljudima

Nikad ne znaš gdje ćeš nekoga upoznati. Realno da, može ti žena tvog života pozvoniti na vrata jer ti donosi poštu ili nudi Zepter, ali tako nešto nije toliko često. Zato ti ljudi predlažu da se nečim baviš.

Stvarno nije lako ostati tako bez društva i biti sam. Ali ostajanjem u kući nećeš upoznati nikoga novog. E sad, ništa te od prijedloga ne zanima ili toga nema u tvom kraju ili ne želiš on-line i eto tako dolaziš opet do toga da čekaš da umjesto starog poštara dođe zgodna mlada poštarica. Koju ćeš propustiti jer si na poslu u vrijeme kad ona donosi poštu
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:02   #184
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne mislim da si čudak, mislim da si sasvim normalan tip.



ali iako mislim da na forumu možeš sresti super žene i da ne bi škodilo da se više uključiš ovdje u teme koje te zanimaju, mislim da nisam kompetentna za davanje takvih savjeta jer sam iz neke druge priče. mislim da je posvećeno traženje te neke, posebne, ponekad i kontraproduktivno.

a s druge strane, ne mogu ti ni napisati da se opustiš, uživaš i sve će doći na svoje kad to jednostavno ne znam. nema garancije.

ali svakako mislim da bi se trebao pobrinuti da slobodno vrijeme koje imaš provedeš nekako kako te veseli i ispunjava više od kave (volim i ja sto sati piti kavu u kafiću) jer se ne treba u ovim godinama zakopati u rutinu. tim više što imaš sve preduvjete da to ne radiš.



posebno se nemoj bojati pozivanja na piće jer zbilja nemaš razloga, ako je istina sve ovo što pišeš. i jako je puno nijansi između dvije krajnosti koje si naveo



ne znam jel me kužiš, zbilja sam preumorna i mislim da mi mozak ne radi trenutno.


Da, da, kuzim potpuno, pogodila si bas u srz problema s ovim "nemoj se bojati pozivanja na pice".
Mislim da je kod mene veliki problem, ne toliko strah od odbijanja, nego ponos koji mrzi odbijanje, pa jako tesko prelazim iz faze flerta u sljedecu fazu. Mislim da sam bas zbog toga vec dugo solo, sto mi fali malo inicijative i besramnosti, uvijek zelim biti cool tip, a ne sonjo kojeg je ta i ta odbila.


Sent from my iPad using Tapatalk
prale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:06   #185
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Jel mozes onda ti ovdje nama ispricati gdje si i na koji nacin upoznala svoje dosadasnje partnere, mozda dobijemo ideju. Dakle ovdje je konkretno pitanje kako ljudi koji su solo u kasnim 20-ima ili pak ranim-kasnim 30-ima, mogu upoznati nekoga za vezu? Pa ajmo konkretno da vidimo kako je tko upoznao svoje druge polovice. Necemo apstraktno o nekakvim putovanjima, planinarenjima i tecajevima plesa, sto su naravno neke od opcija, ali ajmo konkretno vidjeti na koji ste nacin do sada to cinili.
zbilja ne kužim zašto bih ti pisala kako sam upoznala nekoga s 18 ili 23 kad je to irelevantno. i sorry, ali neke od ljudi sam upoznala preko ljudi koje sam upoznala na nekim aktivnostima

pa s obzirom da je neka osnovna premisa da ljudi u ovim godinama manje izlaze jer nemaju baš s kim, stvarno ne znam što ti vrijedi ako sam ja ljeta gospodnjeg 2013. sjedila na terasi i upoznala nekoga.
to čak ni meni ne vrijedi jer više ne visim po izlascima ni približno toliko koliko sam prije.

da kažem da sam ih sve upoznala na iskrici, to ne znači da će svi tamo nekoga upoznati.

ne znam što je apstraktno u činjenici da su se u mom bližem krugu jedni upoznali u školi (vjenčali se), jedni na festivalu (žive skupa), jedni na putovanju (vjenčali se), jedni u teretani, jedni vani (žive skupa), i tako dalje. što je konkretno apstraktno u tome da se život odvija izvan relacije kuća-posao i da na tim relacijama možeš upoznati ljude?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:07   #186
Quote:
prale kaže: Pogledaj post
Da, da, kuzim potpuno, pogodila si bas u srz problema s ovim "nemoj se bojati pozivanja na pice".
Mislim da je kod mene veliki problem, ne toliko strah od odbijanja, nego ponos koji mrzi odbijanje, pa jako tesko prelazim iz faze flerta u sljedecu fazu. Mislim da sam bas zbog toga vec dugo solo, sto mi fali malo inicijative i besramnosti, uvijek zelim biti cool tip, a ne sonjo kojeg je ta i ta odbila.


Sent from my iPad using Tapatalk
E vidiš, ovo je sad već puno drugačiji razlog od ovih do sad

Pa nisi u osnovnoj školi da ti se netko smije jer cura neće furat s tobom. Pa šta ako neka odbije? Pa ne bi ni ti htio svaku curu na svijetu. Ideš dalje. Neka će te odbiti, ali neka će i pristati. Ništa tu nema loše. Niti trebaš to tako osobno primati. Niti je šonjo svaki dečko koji je bio odbijen, niti je frajer svaki koji nije.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:08   #187
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A šta ne valja s kotlićem? Lijepo se najedeš i družiš s ljudima

Nikad ne znaš gdje ćeš nekoga upoznati. Realno da, može ti žena tvog života pozvoniti na vrata jer ti donosi poštu ili nudi Zepter, ali tako nešto nije toliko često. Zato ti ljudi predlažu da se nečim baviš.

Stvarno nije lako ostati tako bez društva i biti sam. Ali ostajanjem u kući nećeš upoznati nikoga novog. E sad, ništa te od prijedloga ne zanima ili toga nema u tvom kraju ili ne želiš on-line i eto tako dolaziš opet do toga da čekaš da umjesto starog poštara dođe zgodna mlada poštarica. Koju ćeš propustiti jer si na poslu u vrijeme kad ona donosi poštu


Da, problem je vrlo slozen, do prije par mjeseci sam bio uspjesna, mlada osoba, vrlo zadovoljna svojim zivotom, sve je bilo poslozeno bas onako kako sam htio i nije mi padalo na pamet nista mijenjati. Zadovoljan sam i sada, osim tih par sitnica, ali opet nedovoljno da sam sebe natjeram na neke drasticne i korjenite promjene.

Jbg, dajem otkaz i prelazim u socijalne slucajeve da budem spreman za sexy postaricu


Sent from my iPad using Tapatalk
prale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:08   #188
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A kako se to na forumu "sreću" žene?
stvarno me to pitaš na temi na kojoj trenutno tipkaju 3, 4 žene?

Quote:
prale kaže: Pogledaj post
Da, da, kuzim potpuno, pogodila si bas u srz problema s ovim "nemoj se bojati pozivanja na pice".
Mislim da je kod mene veliki problem, ne toliko strah od odbijanja, nego ponos koji mrzi odbijanje, pa jako tesko prelazim iz faze flerta u sljedecu fazu. Mislim da sam bas zbog toga vec dugo solo, sto mi fali malo inicijative i besramnosti, uvijek zelim biti cool tip, a ne sonjo kojeg je ta i ta odbila.


Sent from my iPad using Tapatalk
pa možda zato jer u glavi prevrtiš film predaleko. take it easy, piće je samo piće, nema potrebe da odmah odeš na najcrnji scenarij. prijateljski s malo besramnosti
i nisi šonjo ako te netko odbije.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:12   #189
Quote:
prale kaže: Pogledaj post
Da, problem je vrlo slozen, do prije par mjeseci sam bio uspjesna, mlada osoba, vrlo zadovoljna svojim zivotom, sve je bilo poslozeno bas onako kako sam htio i nije mi padalo na pamet nista mijenjati. Zadovoljan sam i sada, osim tih par sitnica, ali opet nedovoljno da sam sebe natjeram na neke drasticne i korjenite promjene.

Jbg, dajem otkaz i prelazim u socijalne slucajeve da budem spreman za sexy postaricu


Sent from my iPad using Tapatalk
Nisi dovoljno nezadovoljan. Kad nisi dovoljno nezadovoljan onda kukaš i očekuješ da će rješenje past s neba. Vjerojatnost je da neće. I da ćeš bit još nezadovoljniji. Što nije loše, jer kad ti konačno dosadi kukanje, pokrenut ćeš se nekamo.

Disklejmer: ne želim nositi na duši tvoje neimanje posla, pa samo da napomenem da znam samo jednu poštaricu koja je, mislim, pred penzijom
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:21   #190
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
stvarno me to pitaš na temi na kojoj trenutno tipkaju 3, 4 žene?
Da, stvarno te to pitam.

Sta bi ja sad trebao nekoj od vas 3, 4 poslat privatnu poruku u kojoj cu napisat - cuj evo ne znam gdje bi nekoga upoznao pa sam tebi uletio, s obzirom da pisemo na istoj temi? Btw, jel imas nekog? Aha imas, ok, sori onda.

Mislim, daj mi reci, daj mi instrukcije kako se to na forumu upoznavaju zene o kojima ne znam apsolutno nista, cak niti kako izgledaju, a to je u real-life jedino sto znam o njima, a ovdje niti to.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:26   #191
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
zbilja ne kužim zašto bih ti pisala kako sam upoznala nekoga s 18 ili 23 kad je to irelevantno. i sorry, ali neke od ljudi sam upoznala preko ljudi koje sam upoznala na nekim aktivnostima ?
Pa relevatno je jer mi mozda da neku ideju. Ovako nemam nista, a ako napises na koje si sve nacine nekoga upoznala onda mi mozda sine da bi i ja to isto mogao napraviti.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:29   #192
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mislim, daj mi reci, daj mi instrukcije kako se to na forumu upoznavaju zene o kojima ne znam apsolutno nista, cak niti kako izgledaju, a to je u real-life jedino sto znam o njima, a ovdje niti to.
Ovo zvuči kao kvalitetna nova tema

Sve ti je rekla. Ništa ti ne znači čuti i 200 priča o upoznavanjima kad to nisu tvoje priče. Čak i tvoje se razlikuju jedna od druge. Ljudi se upoznaju na najobičnije i najneobičnije načine.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:29   #193
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Da, stvarno te to pitam.

Sta bi ja sad trebao nekoj od vas 3, 4 poslat privatnu poruku u kojoj cu napisat - cuj evo ne znam gdje bi nekoga upoznao pa sam tebi uletio, s obzirom da pisemo na istoj temi? Btw, jel imas nekog? Aha imas, ok, sori onda.

Mislim, daj mi reci, daj mi instrukcije kako se to na forumu upoznavaju zene o kojima ne znam apsolutno nista, cak niti kako izgledaju, a to je u real-life jedino sto znam o njima, a ovdje niti to.
to kako si ti shvatio moj post je plastičan primjer tog ciljanog 'traženja' nekoga o kojem stalno pišem. ne ide to tako, ne nalaze se ljudi kao da ideš u lidl kupiti pidžamu na tjednoj akciji.

na forumu si od 2008., valjda sudjeluješ u nekim temama, možda ti se svidi kako netko rezonira, kako piše, kako razmišlja, pa joj se javiš u inbox i prokomentiraš nešto. tko zna, možda te nekuda odvede, a možda i ne. isto kao i u rl.

imaju i ta pusta druženja forumaša, ne znam jesu čemu, odeš pa vidiš.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa relevatno je jer mi mozda da neku ideju. Ovako nemam nista, a ako napises na koje si sve nacine nekoga upoznala onda mi mozda sine da bi i ja to isto mogao napraviti.
pa mislim da su doslovno svi live i internet načini navedeni na ovoj temi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:14   #194
Quote:
prale kaže: Pogledaj post
Xiang: Napokon netko tkoi kuzi sto zelim reci. Nazalost, zivim u manjem mjestu gdje postoje samo udruge koje nisu u mom spektru interesa: Razne udruge pijanaca (ljubitelji kotlica, kulena, svinjogojaca) zanimljiva mi je jedino udruga ljubitelja knjizevnosti, ali prosjek godina je 70, vecinom umirovljeni prosvjetari.
Ako lagano pocinjem osjecati da narodnjaci klubovi nisu nesto u cemu se pronalazim, onda definitivno sa stopostotnom sigurnoscu mogu reci da se u udruzi ljubitelja graha u kotlicu nikako ne pronalazim.


Sent from my iPad using Tapatalk
Podsjecas me na prijatelja koji mi je rekao "Lako tebi uciti XXX jezik kad zivis u YYY". To sto on isto ima tecaj tog jezika u svom boravistu, i to sto si za slobodno vrijeme moze kupiti iste knjige ko i ja, to nema veze.

Jedna od udruga u kojima sam aktivna se uglavnom bavi degustacijama bureka, rakije i kave Ostala ekipa koja organizira je mladja od mene, no na dogadjaje dolaze i moji vrsnjaci i stariji od mene.
Ovi mladji jesu jedan drugaciji svijet od mene, i vremenom u kojem su odrasli, i gdje su odrasli, i svakodnevnom rutinom. No, nije to ni nuzno lose.
A na samim dogadjajima sam upoznala svoje vrsnjake, i to iz struke, i to slicnih pogleda na zivot s kojima sam se odmah klikla i pali dogovori.

Meni se cini da ti samog sebe ogranicavas fokusirajuci se na razloge zasto nesto ne. To je isto ok. Nek ti bude motivacija da osnujes udrugu koja tebe zanima za ljude koji su tebi zanimljivi
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:15   #195
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sta bi ja sad trebao nekoj od vas 3, 4 poslat privatnu poruku u kojoj cu napisat - cuj evo ne znam gdje bi nekoga upoznao pa sam tebi uletio
Ulijećeš li s takvom rečenicom uživo? Sumnjam.

Forum je velika livada - nema nijednog razloga zbog kojega bi se morao obratiti baš nekome ovdje. Ali, u osnovi je to to - napišeš privatnu poruku u kojoj ne pišeš jebobite nego valjda uspostavljaš komunikaciju, kao što ju valjda uspostavljaš uživo.

Pritom, doduše, trebaš biti svjestan da na velikoj forumskoj livadi obitavaju svakojaki ljudi, odnosno da forum zna biti i prilično surovo mjesto liječenja osobnih frustracija, konfabuliranja i svačega još, kao i da postoji backstage umreženost što u konačnici dovodi do situacije u kojoj ne samo ono što napišeš, nego i ono što ne bi napisao ni na teškim drogama, može biti upotrijebljeno protiv tebe.

Ali, jednako tako na forumu ima i divnih ljudi.
Quote:
Mislim, daj mi reci, daj mi instrukcije kako se to na forumu upoznavaju zene o kojima ne znam apsolutno nista
Ako ni nakon čitanja nekoga na forumu ne znaš o tome nekome apsolutno ništa, onda forum definitivno nije način uspostavljanja komunikacije prikladan za tebe.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:18   #196
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Podsjecas me na prijatelja koji mi je rekao "Lako tebi uciti XXX jezik kad zivis u YYY". To sto on isto ima tecaj tog jezika u svom boravistu, i to sto si za slobodno vrijeme moze kupiti iste knjige ko i ja, to nema veze.

Jedna od udruga u kojima sam aktivna se uglavnom bavi degustacijama bureka i rakije Ostala ekipa koja organizira je mladja od mene, no na dogadjaje dolaze i moji vrsnjaci i stariji od mene.
Ovi mladji jesu jedan drugaciji svijet od mene, i vremenom u kojem su odrasli, i gdje su odrasli, i svakodnevnom rutinom. No, nije to ni nuzno lose.
A na samim dogadjajima sam upoznala svoje vrsnjake, i to iz struke, i to slicnih pogleda na zivot s kojima sam se odmah klikla i pali dogovori.

Meni se cini da ti samog sebe ogranicavas fokusirajuci se na razloge zasto nesto ne. To je isto ok. Nek ti bude motivacija da osnujes udrugu koja tebe zanima za ljude koji su tebi zanimljivi
Ima udruga za degustaciju bureka i rakije?! Ako imate još i ćevape, oćem i ja
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:27   #197
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ima udruga za degustaciju bureka i rakije?! Ako imate još i ćevape, oćem i ja
Naravno da imamo

Formalno promicemo kulturu i pruzamo prilike za networkanje
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:30   #198
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Naravno da imamo

Formalno promicemo kulturu i pruzamo prilike za networkanje
Jel ovo na finjak rečeno da se družite i jedete i pijete?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:32   #199
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jel ovo na finjak rečeno da se družite i jedete i pijete?
To je iz ustava udruge, moliculijepo
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:34   #200
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
To je iz ustava udruge, moliculijepo
Sad sam malo zadivljena i oči su mi veće neg u djeteta koje na plaži gleda u tuđi sladoled
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.