Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 20:12   #1
Thumbs up Tobogan, ljuljačka, klackalica - sve za park

Evo stiže proljeće pa smo razmišljali nešto od tih sprava staviti malenom u dvorište
Zanimaju me vaša iskustva i preporuke
Kupiti metalnu, plastičnu, drvenu konstrukciju?
Treba li potrošiti puno novaca ili su i jeftinije varijante ok?
Što bi bilo najbolje za početak, on će taman na proljeće godinu dana navršiti pa smo mislili ljuljačku....
I ako imate kakvu preporuku gdje kupiti (za Kvarner, ali i drugdje za druge roditelje) ?

Ako imate koju slikicu, voljela bih da stavite...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:49   #2
Hmmm....i nama to treba....imamo prostrano dvorište,šteta bi bilo ne iskoristiti ga,a sa druge strane uvijek odlazimo u šetnje,i obližnje parkove i pitam se koliko će to zbilja koristiti kad smo svakodnevno negdje...dali je sigurnost u jeftinijoj varijanti upitna???
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:11   #3
Moja je ovisnik o toboganima (dok je bila manja, zvala ih je togaban).

Popne se ona na ljulju, ali brzo joj dosadi, možda zato što je ima u dvorištu. Ali pored tobogana ne može proći, a da se ne zajuri na njega. Meni se oni plastični čine kao OK rješenje, metalni i metalno/drveni mi uvijek nekako djeluju kao da se može lakše povrijediti. Ali ja sam paničar, mene bolje ne slušati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:57   #4
Već sam na Gdje kupiti napisala dosta toga, uglavnom nama se to super isplatilo. Ljuljačka je sa 3 tipa ljulji, željezna, mi smo ju ukopali i zabetonirali tak da je zbilja stabilna. Namjeravamo kupiti i mali tobogan, plastični.
To je doduše kod njene bake i čim dođemo tamo ona jurca na ljulju, e sad da je to doma nemogu reći da li bi joj bilo toliko zanimljivo.
I da, ima i mali pješčanik, onaj u obliku školjke i s tim se isto dosta igra.
Uglavnom, ja sam za jer volim da je vani i bilo šta šta je može odvuć od crtića meni super.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:58   #6
bubek daj mi reci jesu to stvari iz ikee,nevidim nije mi se skroz otvorila slikica pa neznam...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:48   #7
Quote:
franči kaže: Pogledaj post
bubek daj mi reci jesu to stvari iz ikee,nevidim nije mi se skroz otvorila slikica pa neznam...
piše na linkovima (prije otvaranja) baby centar i toys
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 12:34   #8
Mi već imamo par godina u našem dvorištu dvije ljuljačke, nismo kupovali nego je to mm napravio vlastoručno od drveta, tj. kupio je 5 debelih greda, čvrste lance i dvije debele daske i napravio ljuljačke na kojima se mogu i odrasli ljuljati a da se ništa ne desi.
Cijelo susjedstvo se na njima ljulja, tako da to mogu preporučiti.
Sad kod kupovnih bitno je samo da se to dobro učvrsti tj. betonira u zemlju, jer imaju moji kumovi i isto tako je stabilno i drži već par godina.
Mislim da za koju god se varijantu odlučili, ako imate prostora, je to dobra investicija, sve što služi za vanjske aktivnosti je u biti dobro.
__________________
Run, run
Ice, ice is coming
coldasice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:30   #9
Mi imamo običnu, klasičnu drvenu ljuljačku (onu s ogradicom koja se diže) koja se objesi na granu ili nešto slično, kupili na placu za 50 KN, izvrsna je, mali uživa u njoj (9 mjeseci ima). Za sad mu je to i više nego dovoljno.
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:38   #10
Moja kuma ima plastično-tobogan, ljuljačka i penjalica. Na dnu ima kocke koje se pune vodom (slično kao kod suncobrana). Platila je nešto manje od 400kn (mislim da je iz neckermanna).

Meni djeluje super. Stabilno je, šareno i može se u sekundi razmontirati i spremiti.
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:45   #11
Nama je ljuljačka bila promašena investicija, kuili smo ljuljačku s konstrukcijom, platili 350 kuna a sara u njoj ljulja bebu.
Kod mojih staraca neizlazi s ljuljačke al doma neće. Ista stvar i s biciklom, imamo i vrt i stavimo ju u jedan kutak da se igra u zemlji, al ne neće nego di ona odredi a to je uglavnom negdje di nesmi. u salatu il slično.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 11:53   #12
mi smo u velikom traženju gdje i kaj kupiti za dečke..imamo veliko dvorište pa kao što je netko gore napisao šteta je neiskoristiti ga(nemamo vrt,nisam ja za takve stvari,već samo travnjak),pa gledamo i još neznamo šta je bolje plastično il metalno il oli ti drveno???pojma nemam ,samo znamo da ćemo kupiti sve to u jednom komadu,i zabetonirati a ostatak travnjaka će biti za nogać...ipak je naša ulica puna malih i dragih muških susjeda,pa nek se igraju a curke će??? da curke će navijati...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:28   #13
mi imamo plastičnu ljuljačku na debelom konopcu iz tl-a, a MM je od nekih gredi koje smo imali doma složio konstrukciju za nju. super je. s godinu dana ju nije ljubila baš, kasnije sve više.
u principu njima i ne treba milijun sparava - moja, doduše, ima društvo skoro uvijek, ali i sama se više zabavlja vozeći guralicu, kopajući zemlju, trpat koješta u kanticu i slično. glavno da imaju neke igračke koje su za dvorište.

ipak, nabavili bismo još eventualno tobogan pa tražim ideje gdje ima nešto povoljno, ne bih ga baš platila 800 ili 1000 kuna.

što se tiče dileme dvorište il park - dobar je park, obožava ga i idemo svako malo, al dvorište je blagoslov za svaki dan. ipak si kod sebe doma, možeš se otić popišat, uzet nešto za pojest, popit sebi il djetetu, ne moraš se vraćat doma nakon igre....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:18   #14
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što se tiče dileme dvorište il park - dobar je park, obožava ga i idemo svako malo, al dvorište je blagoslov za svaki dan. ipak si kod sebe doma, možeš se otić popišat, uzet nešto za pojest, popit sebi il djetetu, ne moraš se vraćat doma nakon igre....
i ak imam pol sata vremena za proluftat se onda u dvorište stignem, a u park baš i ne.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:41   #15
mi smo još prošlo proljeće kupili tobogan: http://www.childtoysstore.com/images...er%20Slide.jpg
super je, može se namontirati i crijevo s vodom

i kućicu: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=179399

prezadovoljni... kvalitetna plastika
još imamo do i ljuljačku i mališa uživa sto na sat da ne pričam kada dođu prijatelji, to bude ciktanje i vikanje do besvjesti

tobogan u metrou, a kućicu u baby centru u ljubljani..
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:14   #16
Imamo ljuljačke i pješčanik. Čim se stvori neki višak dolazi tobogan i kućica. Sve je maximalno iskorišteno.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:42   #17
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
mi smo još prošlo proljeće kupili

i kućicu: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=179399

prezadovoljni... kvalitetna plastika
još imamo do i ljuljačku i mališa uživa sto na sat da ne pričam kada dođu prijatelji, to bude ciktanje i vikanje do besvjesti

tobogan u metrou, a kućicu u baby centru u ljubljani..
Lubenica
se može ova kućica skroz zatvoriti, mislim prozori i vrata?
Pitam jer bi držala zatvoreno kad se ne koristi zbog mačaka, da se ne uvlače unutra.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:45   #18
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Lubenica
se može ova kućica skroz zatvoriti, mislim prozori i vrata?
Pitam jer bi držala zatvoreno kad se ne koristi zbog mačaka, da se ne uvlače unutra.
ima i kuhinjicu unutra

prozori da, ulazna vrata da, ali je gornji dio otvoren, onaj iznad ogradice i vrata.. nisam primijetila da mačke ulaze unutra... a i da uđu, lako se opere... samo sa šmrkom ispremo..

sada po zimi smo ju rastavili, tj svu tu mašineriju iz vrta rastavili i spremili.. ove dane vadimo i vraćamo.. bit će tulum..

kućica nas je došla oko 900 kn, bila neka akcija i još su nam vratili ddv
tobogan isto tako, u biti manje, oko 800 kuna
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:34   #19
Tobogana za nekih 300-400 kn je bilo u Merkuru ...malo nižih sa 4-5 stepenica...
mi isto gledamo tobogan malcu za roćkas..kako nemamo park u blizini a on obožava tobogane...ljuljačku imamo i nekad je često na njoj, nekad imaperioda kad tjednima ne sjedne na nju..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:03   #20
ajd napišite kol'ko vas je to koštalo, ako nije problem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.