Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 21:58   #121
ne moraš ga skinuti lizi.
ostaviš ga na desnoj zauvijek, ili ga poslije preseliš na lijevu ruku, ali onda obavzeno prvo ide vjenčani i onda zaručnički (tak ću ja nosit)
ja sad zaručnički nosim na lijevoj, ali na dan vjenčanja ću ga premjestiti privremeno na desnu i onda kasnije premjestit

desna onda može ostati prazna za još koji lijepi prsten... recimo za 5 godišnjicu braka... ili deset... ili ono svake godine doda samo po jedan dijamant - znaš one američke fore
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 22:20   #122
ja zaručnički nosim na lijevoj, na dan vjenčanja ću ga nakratko premjestiti na desnu, ali sutradan on ide gore na vjenčani... a kako je moj vjenčani samo brilijantići jedan do drugoga u krug, lijepo će doći na vjenčani i izgledat će kao jedan prsten
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:41   #123
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Ja svoj zaručnički nosim na desnoj. Na lijevu će doći vjenčani....
Tako je i kod mene, no sve si razmišljam da ga premjestim na lijevu ruku jer sam izraziti dešnjak i sve što radim, radim s prstenom. Bojim se da će se izgrebati brzo.
marinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:30   #124
čula obe verzije, ali držat ću ga na desnoj, veru na livoj
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:49   #125
oba nosin na livoj
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:57   #126
Ja sam čula da zaručnićki prsten ide na lijevu ruku a vjenčani prsten na desnu ruku, ma nemam pojma...
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:30   #127
ja ga nosim na desnoj... ne znam, nekako mi je logično... ako se vjenčani nosi na lijevoj, onda valjda bi trebao zaručnički bit na desnoj :hmm:
srnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:49   #128
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post

desna onda može ostati prazna za još koji lijepi prsten... recimo za 5 godišnjicu braka... ili deset...
mudrice!!!
negooo...jel neće to izgledat bedasto na slikama kak ja već imam prsten? uopće se ne sjećam niti jedne slike s vjenčanja gdje mladenka ima i zaručnićki i vjenčani.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 10:52   #129
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
mudrice!!!
negooo...jel neće to izgledat bedasto na slikama kak ja već imam prsten? uopće se ne sjećam niti jedne slike s vjenčanja gdje mladenka ima i zaručnićki i vjenčani.
pa ja sam tako imala....zaručnički sam maknula na desnu ruku...i nosila ga na vjenčanju...i ništa nije bilo čudno, niti je itko to komentirao...a iskreno...htjela sam da i taj prsten bude na njemu...kad sam ga dobila obećala sam da ću mu biti žena...taj dan se obećanje potvrdilo i ispunilo
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:24   #130
baš sam htjela reći da sam na nečijim slikciama vidjela tako, ali vidim da me mala već preduhitrila...

i pametno mala zbori: kad sam ga dobila obećala sam da ću mu biti žena

I like this very very mučos
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:43   #131
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
Desna ruka se pruza prilikom davanja zavjeta. Prsten se nakon toga stavlja na lijevu ruku. Pitala svecenika
Slazem se stobom. Vjencani prsten se nosi na lijevoj ruci.
U davna doba se vjerovalo da vena koja tece kroz prstenjak (naravno lijevi) vodi ravno u srce, u sam izvor ljubavi i strasti
mmp0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 21:04   #132
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
pa ja sam tako imala....zaručnički sam maknula na desnu ruku...i nosila ga na vjenčanju...i ništa nije bilo čudno, niti je itko to komentirao...a iskreno...htjela sam da i taj prsten bude na njemu...kad sam ga dobila obećala sam da ću mu biti žena...taj dan se obećanje potvrdilo i ispunilo
pa to je super ako je tako jer...i ja bi voljela imat zaručnićki a ne da ga moram skinut.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:09   #133
Kao i mnogi i ja sam čula različite verzije..
Koliko ja znam, pravoslavci nose vjenčani prsten na desnoj, a katolici na lijevoj..
A zaručnički?
Hmm..
Čula sam da se nosi na desnoj, a čula sam i da je na lijevoj na srednjem prstu i da pored njega na prstenjak (il kako se zove taj prst) dođe vjenčani prsten, onda neki kažu da oba prstena idu jedan do drugog..

Sve u svemu, meni nije bitno, jer ionako je to simbol koji nešto znači meni i mojem dragom. I nije mi bitno dal će netko skužiti da smo se zaručili ili nismo. Oni koji to trebaju znati, znaju. Toliko o tome. Općenito ne volim ta nepisana pravila, šta gdje "mora" ili ne mora ići. Ako ja hoću nosit ću ga na lančiću oko vrata, uopće nije bitno. Glavno da ga imam
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 12:15   #134
Evo friških informacija... prekjučer sam bila na vjenčanju i pozorno sam pratila (u crkvi) na koji prst stavljaju vjenčani prsten.
I ja do sada nisam bila sigurna... Čitala sam da se spominje "pružite si desnu ruku" itd., ali tako se daje samo zavjet. Malo kasnije dođe red na ono "ovim te prstenom..." i tada stavljaju prsten na lijevu ruku.
Eto, tako da pretpostavljam da zaručnički ide na desnu
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:13   #135
Ovako, ja sam o tome pricala s rodjakom koji je svecenik i koji me vjencao. Rekao je da svako selo ima svoje obicaje i da, kad u crkvi budem svom muzu stvaljala prsten, sama odaberem na koju ruku jer ljudi znaju biti nervozni pa ne znaju sto je lijevo, sto desno pa da ne dodje uslijed vjencanja da se prstenje skida i premjesta. Veli da si kasnije onda stavim na drugu ruku ako mi ne pase.
Axina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 08:52   #136
Thumbs up

Quote:
Axina kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam o tome pricala s rodjakom koji je svecenik i koji me vjencao. Rekao je da svako selo ima svoje obicaje i da, kad u crkvi budem svom muzu stvaljala prsten, sama odaberem na koju ruku jer ljudi znaju biti nervozni pa ne znaju sto je lijevo, sto desno pa da ne dodje uslijed vjencanja da se prstenje skida i premjesta. Veli da si kasnije onda stavim na drugu ruku ako mi ne pase.
To mi se ćini od svega najnormalnije
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 11:50   #137
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da zaručnićki prsten ide na lijevu ruku a vjenčani prsten na desnu ruku, ma nemam pojma...
u pravoslavnim zemljama da, ovdi žene i ja npr.često nose zaručnički ispod vere -na lijevoj ruci......pari ka grumen zlata
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:58   #138
ja svoj zaručnički nosim na lijevoj ruci, a na dan vjenčanja ću ga prebaciti na desnu, a vjenčani prsten ću nositi na ljevoj
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:07   #139
Me too!
__________________
Ja samo kažem, nek nije gore..
lola hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:11   #140
pa vjenčani prsten se stavlja na lijevu ruku, a zaručnički ja isto nosim na lijevoj...tako mi više odgovara, i nisam se nikad zamarala s tim gdje ću ga nositi
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.