Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 23:04   #201
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
"Prije tjedan dana sam radila vestibulogram koji pokazuje spontani nistagmus te sam jučer radila nekakvu kompjutersku pretragu za centar za ravnotežu."

Molim te ako ti nije problem da mi malo pojasniš o kakvoj se točno kompjuterskoj pretrazi radi,nisam još još čula za takvu vrstu pretrage,kod nas se radi vestibulogram(grozno).
Hvala.
To ti stave naočale sa kamerom na glavu i posjednu te na stolac.Prvo sam pratila nekakve trčeće točkice, zatim su me vrtili na tom stolcu pa su mi lijevali vodu u uho. Prvo hladnu, zatim toplu.Tu mi se jako vrtilo ali kažu da je to normalno.Nije bolno ali malo nelagodno. Cijela pretraga traje nekin sat vremena. Svo to vrijeme oni te prate na monitoru da li dobro surađuješ.
pčela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:28   #202
Hvala Pčela,po ovome izgleda da se ne može izbjeći sipanje vode u uho,tj.vestibulogram.Ja bih to nazvala više nego neugodno iskustvo.
Ponadala sam se da je to neka nova,naprednija metoda kojom se može izbjeći to sipanje vode ili upuhivanje vrućeg zraka u uho.
Naime,tako sam i načula da u Zagrebu rade nekom novom metodom na rotirajućoj stolici,novija metoda koja je zamijenila vestibulometriju.
Još te molim odgovor u kojoj si bolnici to radila.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:44   #203
Na rotirajućoj stolici rade, ali u isto vrijeme se radi i s vodom. Jer se time ispituju različite stvari. Prvo u mrako gledanje točkica na zidu, pa iza toga rotiranje i onda voda. Jedino je razlika gdje se radi, jer neke klinike koriste uređaje koji zagriju vodu, dok u bolnicama sipaju direktno iz slavine. A ako se voda bar malo zagrije, manje je neugodno.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:45   #204
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Hvala Pčela,po ovome izgleda da se ne može izbjeći sipanje vode u uho,tj.vestibulogram.Ja bih to nazvala više nego neugodno iskustvo.
Ponadala sam se da je to neka nova,naprednija metoda kojom se može izbjeći to sipanje vode ili upuhivanje vrućeg zraka u uho.
Naime,tako sam i načula da u Zagrebu rade nekom novom metodom na rotirajućoj stolici,novija metoda koja je zamijenila vestibulometriju.
Još te molim odgovor u kojoj si bolnici to radila.
Audiološki centar Šalata
pčela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:58   #205
sad ste mene zbunili. meni su radili vestibulogram i blo je posve bezbolno i nimalo neugodno. istina da kroz neku cjevćicu upuhuju topli zrak, ali manje je topao u jak od npr fena. skroz je bezveze. neugodnije je u tom postupku što sjediš (ili ležiš, sad se više ni ne sjećam ) tih 5-10min bez pomicanja
ja radila to na merkuru
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:11   #206
Molim savjet - dajem savjet

Ja trenutno imam jake dosta jake vrtoglavice i to u 95% slučajeva u ležećem položaju. Prije par mjeseci razbio sam glavu i bio je živi užas od glavobolja, noćnih mora, poremećaja svih vrsta, . . . sada je bolje. U međuvremenu sam radio razne pretrage, a kako su svi nalazi uglavnom uredni, na kraju sam išao raditi RTG vratne kralježnce. Dijagnoza: suženje I.v. prostora C5-C6 kao početni degenerativni proces, Unkartroza, Def. spondilartroza. Pitanje za iskusne - može li se od toga vrtiti u glavi? Koja su iskustva s Betasercom?

A sada moje iskustvo s nekim drugim vrtoglavicama kojih sam se uglavnom riješio - meni je sve počelo na početku studija, puno stresa, neprilagođen novim uvjetima života, neizvjesnost, . . . brzo su se pojavile glavobolje i vrtoglavice. Godinu dana sam išao po doktorima, nalazi uredni, a nitko da mi kaže da malo stanem na loptu. Kasnije je eskaliralo do tih razmjera da sam dobio razne fobije: od otvorenog prostora, od hodanja cestom, od pranja kose po danu, od odlaska na mjesto gdje hitna pomoć ne može doći na vrijeme, . . . . jednom riječju - totalni invalid u najboljim godinama života. Na kraju sam završio na hitnoj u nesvjesnom stanju i tek tada me, nakon godinu dana muke, šalju psihijatru. Ljudi moji, kako tijelo može stradati od stresa, nije za vjerovati. Imao sam vrtoglavice tako jake da sam ležao na krevetu potrbuške, s raširenim rukama i nogama kako ne bih pao s kreveta jer se soba vrtila u krug! Po cesti sam hodao kao pijanac, noge gumene pa drvene. I tako mjesecima, godinama. Nakon nekog vremena krenuo sam kod prof. Grudena na autogeni trening. Dosta je pomoglo. Kasnije sam primjenjivao razne metode relaksacije, autosugestije, razne analize i slične stvari. Ono što je najvažnije je osvijestiti situaciju. Biti svjestan da problemi dolaze od psihe. Nakon dosta godina uglavnom sam ušao u normalu. Ono što želim reći svima kojima se vrti nakon napetosti na poslu ili u životu, nakon prekomjernog rada - ne paničarite, vrti vam se od živaca!! Tijelo šalje signal da se uspori. Naravno, treba isključiti i mogući organski uzrok, ali vrtoglavica je, po mojem iskustvu (ali i po iskustvu mnogih drugih koji su prošli slične stvari) jedan od najizraženijih simptoma stresa. Treba pročitati tu i tamo koju knjigu o psihoanalizi, popiti koju turu psihostabilizatora (ili vina, ali nikako u kombinaciji )i početi razmišljati na drugi način. I svakao usporiti u poslu !! Kada vi otegnete papke ili odete na bolovanje, naći će se zamjena. Iz iskustva vidim da većina poslodavaca tolerira upravo onoliko rada ili nerada koliko si sami odredimo.
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 09:15   #207
Može se vrtiti od vratne kralježnice, ali meni se uglavnom vrti pri stojećem ili sjedećem položaju, rijetko kod ležanja.

Ja pijem Betaserc oko mjesec dana. Možda mi je malo bolje, ali ne značajno. Ali on se navodno mora piti i do 3 mjeseca da bi dao neke rezultate. Samo, on je prilično skup pa ako ga planiraš piti odi u Sloveniju. Ja ga tamo kupujem, duplo je jeftiniji.

Što se tiče stresa i vrtoglavica, u potpunosti se slažem. Treba malo stati na loptu jel stres može napraviti čudo. I ja sam bila (i još sam ponekad) u sličnoj situaciji kao i ti.

Pozdrav
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:15   #208
Drago mi je da je Mican potvrdio moju teoriju i iskustva! Sve je od stresa,iako čak i ne mora biti stres, već nezadovoljstvo vlastitim životom,sobom,situacijom u kojoj živimo!
Stoga da zaključim: oni kod kojih se ne radi o fizičkom uzroku ( npr upala uha, kralježnica-ako se vrti samo pri određenim pokretima) neka odbace sve betaserce i lijekove već se posvete sebi, dogovore sa sobom, mijenjaju stil života i rade na sebi! U trenucima malodušja-čaša vina i vremenom i postupno će nestabilnost nestajati!
Dominik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 14:40   #209
Quote:
Dominik1 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je Mican potvrdio moju teoriju i iskustva! Sve je od stresa,iako čak i ne mora biti stres, već nezadovoljstvo vlastitim životom,sobom,situacijom u kojoj živimo!
Stoga da zaključim: oni kod kojih se ne radi o fizičkom uzroku ( npr upala uha, kralježnica-ako se vrti samo pri određenim pokretima) neka odbace sve betaserce i lijekove već se posvete sebi, dogovore sa sobom, mijenjaju stil života i rade na sebi! U trenucima malodušja-čaša vina i vremenom i postupno će nestabilnost nestajati!
Potpisujem. Naime, kako sam ja prošla neurologa, otorince, kardiokoga i sve u redu onda unazad tjedan dana vrtoglavice nestale kao rukom odsječene.Sada se javio drugi problem, veli mi susjeda da je njezin rođak imao slične simptome kao ja i utvrdili mu leukemiju. Tu počinje moj pakao jer sam veliki paničar i odmah guglam i tražim simptome za leukemiju.Nakon par dana idem ponovno neurologu gdje me ona tješi da nije riječ o nikakvoj leukemiji jer sam radila brdo pretraga nego da sam pod velikim pritiskom i šalje me psihiću.Psihić kaže da sam imala panične napade .Dobila sam xanax 0,25 po potrebi koji do sada nisam koristila.Primjetila sam sada da stalno sama sebe preispitujem zašto me stalno bole noge, zašto mi je tlak 140/90 kada sam niskotlakaš, zašto imama danas povišenu temperaturu 37c. Hoću reći da imam osjećaj da sam došla u začarani krug gdje ja stalno sebe preispitujem a od toga mi dolaze ti simptomi. Tako da vjerujem da to može biti sve od stresa još kad imate troje male dječice koja traže svoje a vi mislite stalno na neke boleštine koje uopće nemate onda je teško tako funkcionirati.
pčela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:48   #210
Naravno, nemaš nikakvu leukemiju, nego je problem u tvojoj glavici porazgovaraj malo sa sobom, zbroji se, pokušaj se zavoljeti, kao i ono što imaš,a ne opterećuj se što nemaš! Ako ništa drugo imaš 3 divne dječice koji ti daju čvrsto uporište u životu i nema razloga za nikave vrtoglavice i nestabilnosti!
Dominik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:35   #211
glavni uzrok vrtoglavije, mucnine, zujanja u usima je polozaj glave - glava je prema naprijed, ramena su prema naprijed, glava je nagnuta na jednu stranu

pri takvom polozaju tijelo gubi balas od naprijed - nazad ili lijevo - desno

vrtoglavica se javlja jer unutarnje uho koje je osnovni balansni mehanizam tijela salje poruku mozgu da nesto nije uredu, a oko koje je sekundarni balansni mehanizam salje poruku mozgu da je sve uredu. ta zbunjenost razvija navedene simptome.

rijesenje je u promjeni polozaja glave tj. korekcija tjelesno drzanja, a tijelo je nacesce zaglavilo u tom polozaj zbog manjka aktivnosti, vezano uz posao ili nesto slicno...
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:06   #212
to nije točno jer bi se onda pojavljivala svima koji rade ili su duže vrijeme s tim položajem! A takvih je masu, prema tome ništa od toga, ostajem pri svojoj teoriji!
Dominik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 16:02   #213
vrtoglavica

Neznam kak se osijecate,al meni isto zafrkava,umor i vrtoglavica i to vec mj dana...a prtrage obavio krv,ekg,slikao pluca vadio krv iz rucnog zgloba da vide dali ima kisika i sve je uredu jos moram jedino hormone stitnjace i uzv srca...
tomek24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:37   #214
Quote:
Dado5555 kaže: Pogledaj post
Daklem, sila me natjera.....
Zadnjih 3 tjedna mući me vrtoglavica. Stalan osjećaj neravnoteže sa jednim napadom jake vrtoglavice uz mučninu i povračanje. Ponekad zujanje u ušima.
Odležao sam 8 dana u bolnici, svi nalazi OK. No, sumnja je nekako pala na kralježnicu...
Sad ide ono što me zbunjuje. Jednostavnim raspitivanjem kod uskog kruga prijatelja naišao sam na 8 slućajeva vrtoglavice. Sve je povezano istim tajmingom i istim simptomima, neki su imali jače napadaje a neki samo smetnje i što je još čudnije sve u istom kvartu (Zagreb, Gajnice i Stenjevec).

Ako ima još netko tko se ovako čudno osječa u zadnjih par tjedana, pls javite se sa vašim iskustvima i opažanjima...

Pozdrav
Probaj vidjeti šta ti se sa tlakom događa, jer tlak ima veze sa vrtoglavicom!
merlin32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:42   #215
Vrtoglavica može imati veze sa variranjem tlaka, problema sa vratnom kralježnicom, a moguće je i centar za ravnotežu....
merlin32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:40   #216
vrtoglavica



Moj problem: imam jaku vrtoglavicu kada legnem u krevet! Tako me uhvati da imam osjećaj da se vrti cijela soba oko mene! I to traje neko vrijeme i nestane!
Jednu noć sam se probudila i kad sam otvorila oči sve se vrtjelo oko mene! Uspjela sam se dić iz kreveta al jednostavno je ta vrtoglavica bila toliko jaka da sam pala na pod!

Dal netko možda imo sličan problem!?? Stvarno me to muči jer se bojim da me ne uhvati negdje pa da se ne srušim negdje! :
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 01:47   #217
Quote:
malena princeza kaže: Pogledaj post


Moj problem: imam jaku vrtoglavicu kada legnem u krevet! Tako me uhvati da imam osjećaj da se vrti cijela soba oko mene! I to traje neko vrijeme i nestane!
Jednu noć sam se probudila i kad sam otvorila oči sve se vrtjelo oko mene! Uspjela sam se dić iz kreveta al jednostavno je ta vrtoglavica bila toliko jaka da sam pala na pod!

Dal netko možda imo sličan problem!?? Stvarno me to muči jer se bojim da me ne uhvati negdje pa da se ne srušim negdje! :
hm, ako se to pojavljuje već duže vrijeme, bojim se da ćeš morati krenuti redom na set pregleda, zlu ne trebalo...može biti fizički problem, a može biti i psihički o čemu sam pisao gore! Procijeni sama, pa poduzmi što misliš da je kod tebe uzrok!
Dominik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:18   #218
Quote:
Dominik1 kaže: Pogledaj post
hm, ako se to pojavljuje već duže vrijeme, bojim se da ćeš morati krenuti redom na set pregleda, zlu ne trebalo...može biti fizički problem, a može biti i psihički o čemu sam pisao gore! Procijeni sama, pa poduzmi što misliš da je kod tebe uzrok!

Hm...može i bit od stresa (tj. psihički) jer u zadnje vrijeme sam dosta pod stresom!!
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 21:03   #219
vrtoglavica te oko koje "bjezi"

Pozdrav,

da li je netko imao ovakav problem. Od jucer vrtoglavica te lijevo oko nemoze gledati udesno. Da li je to simptom laganog mozdanog udara ili je moguce da se radi o necem drugom. Doktori prepostavljaju na lagani mozdani udar.
Da li je netko imao slican slucaj a da nije bio mozdani udar?
Za svaku infomaciju sam zahvalan.

Romi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:32   #220
Vrtoglavica

Oprostite što otvaram novu temu jer vidim da su za v. već otvorene, ali mi je važno da netko odgovori!!

Ovako, već godinu i pol imam problema s vrtoglavicom u smislu pritiska u glavi, okretanja predmeta - ubiti kao da se miču malo kad gledam, kao da "dišu" ako me razumijete.

Prošla sam dosta pretraga i doktori su mi rekli da je to od vratne kralježnice-lordoza.

Išla sam na fizikalne terapije i vježbe - nije pomoglo. Radila doma vježbe isto ništa.
Bila na masaži da mi se razbiju miogeleze, toga imam puno, ali nikakvog olakšanja nema.
Krvna slika uredu, slikala glavu MR - sve ok. Jučer sam išla kod ORL, poslao me na pretrage za centar za ravnotežu.

Ljudi više ne znam šta da radim osim da sjednem i plačem. Ne vjerujem da mi se može vrtjeti 24h dnevno, ali konstantno!!
Jedino mi je čudno kad legnem onda mi se ne vrti nikako, u bilo koji položaj da legnem ne vrti mi se. Isto tako i kad vozim auto, ili se vozim kao suvozač - onda mi se ne vrti i predmeti normalno izgledaju! Ali redimo da tako sjedim na stolici vrti mi se.

Nekad imam i zanošenje, ljuljanje, glava mi je nekako napeta, kao neki pritisak da imam u glavi. Hvala Bogu ne povraćam i nije mi muka.

Još nešto mi nije jasno, ako je vratna kralježnica zeznuta kako mi se onda zna dogoditi recimo po par dana da nestane ta vrtoglavica, kao da je nikad nije ni bilo. Više stvarno ne znam kome da se obratim, dal da pijem neke homeopatske pripravke - čula sam za neku Sikavicu, pa ako netko nešto zna o tome nek napiše...

Čula sam i za neki Nado centar, da uspiješno liječe vrtoglavicu, ne znam, hvatam se za slamku kao utopljenik... jer ovako se živjeti ne može!!

Molim vas pomozite!!


Imam 26 godina, želim normalno živjeti!!

E da još nešto, čim nešto lupi jače, recimo tanjur o tanjur ili žlica ili nešto slično, meni počne bubnjati u ušima, ali samo dok je taj zvuk prisutan.

Nosim naočale, dioptrija -1,70... dali su možda oči u pitanju?
Iva_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.