Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 08:35   #681
Da, meni ga je dermatologica napisala, s tim da im ga ne moraš ostavljati, samo dati na uvid (tak je bar u ovoj ljekarni u kojoj ja kupujem, no u nekima baš zadrže recept), tak da si možeš od nekoga kopirati i izbjeći pregled kod dermatologice.

Opća praksa ti ga ne može prepisati.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:31   #682
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Btw Azar'i sorry mislila sam da si mi ti poslala onu pp u vezi Ducray-a, mala zabuna a mislim i da je na te ampule mislila Sminkerica kad mi ih je opisivala

ma nema problema
(a ducray sam koristila proslo ljeto, pomoglo nije nimalo)

moje stanje se pogorsava, oko 200 dlaka pri pranju veceras mi je ispalo. ako ne bude bolje u roku od mjesec dana, odlucila sam kosu duzine do lakta osisat na 3 cm ili se obrijat ili stagod, vise nemogu gledat saku kose u ruci svaki tjedan

max, bas ti zavidim i nadam se da ti vise nikad nece ispast ni dlaka vise od normale!
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 16:02   #683
Azar'i hvala na dobrim zeljama i stvarno mi je jako zao sto ti se to ponovo pocelo desavati, a i u onim groznim trenucima sam pocela razmisljati kao ti o sisanju. Meni je trenutno tako kako je i nadam se da se nece pogorsati, a opet si mislim da mi je ustrajalost na koristenju nekih proizvoda iznutra bilo bar od male pomoci. Ne zelim nikome soliti pamet, jer ni sama ne znam tocno zasto mi se stanje vratilo na normalu, ali ako koga zanima napisat cu sto sam sve koristila pa tko zna, mozda pomogne. Ja moram priznati da kad meni zagusti da cu uzimati sve i svasta i ako ne vidim pomaka u 10-20 dana ne odustajem jer znam da nista nece odnemoc. Mozda netko ne vjeruje u trave i cajeve i moram priznati iako sam mlada ja sve vise vjerujem u to jer za svaku bolest u prirodi postoji lijek a sad da li je on otkriven i kada ce biti to je druga stvar. Ja sam se zadnjih mj. dana "ubijala" od tih zdravih proizvoda i mozda je stvarno urodilo plodom.
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:50   #684
i ja vjerujem u korisnost trava i zapravo svega sta postoji u prirodi, mama mi je uvaljivala miljun takvih proizvoda koji djeluju iznutra i izvanka, nista nije pomoglo, naravno, vise od dvije godine sam mahnito isprobavala sve i svasta i vjerovala da je samo pitanje vremena kada ce nesto poceti djelovati ili kada cu naci nesto sto mi odgovara, nije da sam sad potpuni pesimist ali jednostavno sam umorna od pamcenja sto sve moram popiti, staviti na glavu ili napraviti u koju uru i koliko puta dnevno a i od iscekivanja kada ce nesto pokazati rezultat. vjeruj mi da mi je pravi psihicki odmor ne razmisljati svaki dan jesam li progutala vitamine, cink, popila mjesavinu trava, ujutro namazala tjeme jednim losionom a navecer drugim... a stanje je ionako potpuno isto kad ne radim nista i kad radim svih tih bezbroj rituala svakodnevno.... nista, morat cu preci na budizam, postic stanje potpune unutarnje nirvane i smirenja jer ocito je meni uzrok psihicke prirode... a ionako su budisti svi celavi pa cu se lijepo obrijat i vise sigurno necu imat problema sa kosom

ali svejedno, volila bi cuti sta si sve koristila, pogotovo od prirodnih preparata....
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:00   #685
Ah cure, znam kako vam je! Znam da ovdje upadam kao padobranac ali imam istih problema s kosom, tj tjemenom koje je svaki dan sve ćelavije
Koristila sam razne preparate, šampne, tinkture, vitamine... pa ništa

Samo sam vas htjela pitati je li netko čuo da štitnjača ima kakve veze s opadanjem kose? Žena u apoteci mi je uletjela s pitanjem je li mi sve u redu s štitnjačom i neka idem vadit krv za tu svrhu, ali evo pošto još nisam doma (na godišnjem sam) još nisam išla vadit krv. Baš me pitala da li mi se navečer uzlupa srce, a ja sam iznenađenja pitanjem odgovorila negativno, ali sada kad promislim i kad idem leć bome mi srce počne lupati!
Eto, možda tu nađem odgovor...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:01   #686
im veze sa stitnjacom. neznam tocno kakve al znam da ima jer je mene dermatologica poslala odma da provjerim hormone stitnjace, al su mi u redu, a meni i dalje pada, a ja imam policisticne jajnike pa si mislim mozda od toga. idem sutra k privatnom ginekologu i za koji dan ponovo kod dermatologa pa mozda nes rjesim.javim. uglavnom kosa moze opadati od bilo cega.stresa,ili bilo kakvo zariste u tijelu, cir na zeludcu i sl.
alverde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:11   #687
Upoznala sam curu koja mi je ispričala kak joj je dugo padala kosa, probala je sve i svašta, pomoglo je kratkotrajno. Hormoni su joj bili unutar granice, općenito je zdravstveno bila ok, a onda je jednom slučajno išla na ultrazvuk štitnjače i otkrili su joj tumor. Operirala ga je i kosa joj se je drastično oporavila.

Isto tak, mislim da je na Zdravlju netko pisao kak su mnogi napravili sve pretrage i sve je bilo ok, a onda su otkrili cistu u zubu koja je bila uzrok padanja kose.

Ja svoj uzrok još nisam našla.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:46   #688
strasno kako se raspon moguceg uzroka opadanja krece u rasponu neceg manje vise bezazlenog pa do ozbiljnog kao sto je tumor stitnjace kojeg si spomenila. osjecam se ko u nekom ruskom ruletu, sto ce li mene dopast, koji ce od njih moj uzrok bit jednom kad ga nadju....

rock star, da li jos aktivno obavljas pretrage?
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:29   #689
Ne, odustala sam. Dobila sam tablete za štitnjaču, kao, riješit će mi sve, no dok sam im pila, bila sam praktički neupotrebljiva - samo bih spavala, odmarala, bila živčana, napadala dragog bez razloga... Baš sam loše bila. Čim sam ih prestala piti, vratila sam se na staro, s tim da se čak malo bolje osjećam. Kosu mi u ok stanju održava minoxidil, ne znam kaj bih bez njega!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:14   #690
Azar'i vidim da si i ti koristila dosta cajeva i pripravaka i pretpostavljam da si vec izgubila nadu u bilo sto slicno ali evo sto sam ja koristila tj.koristim i dalje vec 1,5 mj. Ja nekako vise vjerujem u ciste cajeve nego mjesavine jer ucinak je brzi i djelotvorniji pa dnevno popijem pola litre caja od Stolisnika (Hajducka trava) jer on dubinski cisti krv i djeluje smirujuce ali i povecava apetit a ja se mogu kontrolirati pa mi ne smeta. Zatim popijem pola litre caja od Preslice koja je medju ostalim dobra za jacanje noktiju i kose (protiv opadanja), a i caj se moze koristiti za ispiranje kose nakon pranja (ja to samo 2x napravila, nije mi se dalo). Svaki dan popijem Nutrival plus (vitamini za kosu i nokte), C vitamin 500 mg i Plibex (skupina B vitamina) najmanje 2 tablete. a kad popijem kutiju Nutrivala onda kupim obicne multivitamine ili Merz koje obavetno kombiniram sa Biotinom. (Biotin su mi preporucila 2 vrhunska trihologa). Uglavnom pokusavam se drzati sveg toga i nije mi tesko sto god je za moje dobro. Za sada je stanje dobro ali opet sam u nekom stresnom razdoblju i skuzila sam da se meni zbog toga ubrza puls iako mi je stitnjaca ok pa mi se nakon nekog vremena smiri. Uglavnom se nadam da nece po starom zbog trenutnih problema
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:47   #691
Just max koja mješavina svega... kako ti se samo da! Meni se zamantalo samo od čitanja
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Upoznala sam curu koja mi je ispričala kak joj je dugo padala kosa, probala je sve i svašta, pomoglo je kratkotrajno. Hormoni su joj bili unutar granice, općenito je zdravstveno bila ok, a onda je jednom slučajno išla na ultrazvuk štitnjače i otkrili su joj tumor. Operirala ga je i kosa joj se je drastično oporavila.

Isto tak, mislim da je na Zdravlju netko pisao kak su mnogi napravili sve pretrage i sve je bilo ok, a onda su otkrili cistu u zubu koja je bila uzrok padanja kose.
Što se štitnjače tiče čim uzmognem idem na te pretrage, nadam se da mi neće naći ništa ovako drastično, rađe bih bila ćelava nego ovako bolesna

A što se zubiju tiče, ja imam još dvije mliječne gornje trice, imam i trajne trice ali nikada nisu ugledale svjetlo dana, zakržljale su, nisu mogle probiti kad im je bilo vrijeme. Zubarica mi je predložila operaciju ako mi smeta, ali meni to uopće ne smeta pa sad
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:55   #692
Ma cini se komplicirano ali nije cajeve napravim ujutro i navecer, a vitamine popijem poslije rucka. Meni je stvarno bilo gustilo to sa kosom i onda mi nista nije tesko napraviti, mene cudi kad netko ne napravi nista jer ja se hvatam i za najmanje slamke, na zalost iskustvo me naucilo. A ove mjesavine sto sam spomenula mislila sam na mjesavine raznih biljaka za caj. Btw koliko tebi kosa ispada? Nemoj odmah pomisljati na najgore jer se to moze desiti i od stresa kako su mnoge cure napisale. A u biti sve je individualno, jer sam ja prije par god bolovala od raka i ni dlaka mi nije ispala vise nego je normalno sve do kemoterapije gdje sam izgledala ko ovaj smajlic
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:24   #693
Iskreno rečeno nisam nikad brojala, ali svaki put kad rukom potegnem kosu ispadne najmanje 5 dlaka

Sad ću ići na kontrolu štitnjače, a poslije ću vidjeti
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 02:14   #694
Samponi protiv opadanja kose

Citao sam za subrinin sampon protiv opadanja i za rast kose..
da li je itko to kada koristio i da li koristi?
da li je moguce ocekivati rast kose koji je usporen?
hammer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 10:38   #695
Ja već mjesecima koristim Subrinin Recept protiv opadanja kose i mogu ti reči da su rezultati odlični. I kosa mi puno, puno brže raste, jača je i gušća.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 14:46   #696
Skeptična sam prema šamponima, možda zato kaj meni nijedan nije pomogao. Ipak, od svih probanih, najbolji mi je bio crveni Vichy, no problem ispadanja ipak je riješio minoxidil.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 18:51   #697
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Ja već mjesecima koristim Subrinin Recept protiv opadanja kose i mogu ti reči da su rezultati odlični. I kosa mi puno, puno brže raste, jača je i gušća.
a jel pomaze u rastu kose koja je jako rijetka i gotov prestala na uglovima?
hammer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:17   #698
Moja je bila dosta rijetka, pogotovo na uglovima, i meni je pomoglo.Nažalost, nijedan proizvod ne djeluje jednako na baš svakoga. Ali cijena nije visoka, tako da ništa ne gubiš ako probaš. I ako koristiš redovito neko vrijeme, naravno. Ja sam rezultate primjetila nakon jedno tri, četiri tjedna.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:12   #699
cure, nemojte si kupovati jeftine samponcice iz dm-a, oni nece rijesiti problem ispadanja kose.treba se raspitat u ljekarnama za specijalizirane proizvode (vichy, phyto, rougj )kostaju vise, ali sigurno djeluju bolje od ovih subrina, fitoval i slicnih jeftinjava.proizvode za njegu kose treba isprobavat dok se ne nadje onaj koji najvise odgovara vasem tipu kose.naravno, ako vam je kosa prioritet i nije vam problem izdvojiti odredjenu sumu novaca za nju.ja sam isprobala sve osim rougja,i samo mi je vichy u kombinaciji s ampulama smanjio ispadanje kose(zaustaviti ispadanje je nemoguce jer je to fizioloski proces)
sto se sintetskih proizvoda za kosu tice, dakle raznih tabletica, vitamincica,nemojte to gutati, radije se zdravije hranite.Simple as that
__________________
I can go down to your level of fun, but can you climb up to mine?
lairaduroi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 05:45   #700
Pozz!

Također, evo, imam problema sa ispadanjem kose. Problem je što ja svoju kosu nikako ne mogu uhvatiti corpus delicti. Nema ni dlakice na jastuku kad se probudim, i možda par dlaka nakon tuširanja. Nikada mi kosa nije jako i očigledno ispadala.

Ali svejedno, meni kose fali Lijepo se vidi kako se prorijedila i stanjila na udarnim mjestima. Nabavio sam si Subrina šampon, još Subrina Recept losion uz taj šampon i bočicu o'rising losiona, uz nadu da mi se kosa samo blesira i da ovo nije tipično ćelavljenje ili što već (iako nemam optimističnu mušku genetsku podlogu, oblik, boja i gustoća kosa mi je do prije par godina bila identična onoj od moje majke... znači li to nešto?)

Imam i pitanje jedno, koliko često se nanosi o'rising losion? Kod prvog losiona piše lijepo 2puta/tjedno. Kod o'risinga piše samo 2-4 kapi ravnomjerno po glavi (kako mogu 2 kapi ravnomjerno rasporediti po glavi?), ali ne znam je li to moram raditi svakih 17minuta, jednom dnevno ili godišnje.

Mogu li uopće koristiti ta dva losiona u isto vrijeme?? S obzirom na to da se subrinin koristi jedva 2put tjedno, a o'rising (mislim) svaki dan, pomislih da neće biti konflikta jer su drugačiji tipovi losiona.
dabud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.