Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 03:06   #81
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ja sam nedavno bila kod moje zubarke ("socijalne"). Stavljala mi je plombu na 5-icu i naplatila mi to 260 kn.
Istina, radilo se o bijeloj plombi, ali koliko sam ja shvatila, trebala bi se plaćati samo razlika u cijeni, ili ne?
Uglavnom, kako me jedna plomba (pa makar i bijela) može koštati 260 kn kod "socijalnog" zubara?
Kolika je uopće puna cijena bijele plombe? (na računu piše "dvoplošna" ili tako nekako).
bijele plombe na straznjim zubima se po pravilima stomatoloske komore moraju placati po punoj cijeni....minimalna propisana cijena za takve plombe je 250 kn...
"socijalni zubari" nisu ono sto su nekad bili....
ljudi ne shvacaju da vise nista nije besplatno, a ako i je besplatno...sranje je...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 05:51   #82
Zubar koji izdaje račune?!?!? Wow to još nisam nikad čula a kamoli vidjela!!!
Takva cijena jedne plombe? Znači da se u popodnevnim satima ne krpa proračun sa Talijanima hahaha!
tihana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:31   #83
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
lijecnik koji ima ordinaciju preko HZZO-a ne moze naplacivat svoje usluge kao privatnik...
i ne moze imati i jedno i drugo...tj.ne smije raditi tako da dobije glavarinu,a u isto vrijeme raditi kao privatnik!!!
netočno
svaka ordinacija koja ima ugovor s HZZO-om ima pravo raditi i naplaćivati kao i bilo koja druga privatna ordinacija.

Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
koliko sam ja upucena u situaciju naseg stomatoloskog svijeta...svi pacijenti koji dolaze u ordinaciju jednog stomatologa koji ima ugovor sa HZZO-om moraju kod njega biti i prijavljeni ako im se nesto u toj ordinaciji radi...
inace nemaju sta tamo raditi i nemaju sta placati kao privatni pacijenti...

nema izmedju...nema socijalnog i privatnog pacijenta...ili radis sa ugovorom ili ne,vrlo jednostavno!
Opet netočno.
Pacijent se ima pravo liječiti potpuno privatno u ugovornoj ord i ne mora biti prijavljen u njoj.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A gdje se može pročitati koje su usluge besplatno i koji je cjenik za ovo što nije besplatno? I to ne samo za zubara već i ginekologa?

Jer svako od njih vodi svoju politiku. Ja bi htjela nešto crno na bijelo pa kad ja dođem sa isprintanim papirom neka me onda probaju zajebati (osobito moj predivan ginekolog).
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...4_43_1091.html

zahvati koji se naplaćuju, naplaćuju se po cjeniku koji svaka ordinacija određuje zasebno. cije ne smiju biti niže od minimalnih cijena propisanih od stomatološke komore i cjenik mora biti jasno istaknut.



Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
endodoncija je u ordinacijama preko HZZO-a besplatna...
Netočno (again)
Endodoncija je besplatna u sklopu košarice zdravstvenih usluga ( bez koferdama, endometra, lateralne kondenzacije, obrade kanala koji su teško prohodni ili zavinuti, a o strojnoj i toplom punjenju da ne govorimo...to je science fiction za HZZO)
Svaka iole ozbiljna i suvremena endodoncija naplaćuje se i u ugovornim ord. Po cjeniku komore.

Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
aha...
malo nefer pozicija prema ostalim kolegama,ali neka...
Nefer?????
Duplo ulaganje, 2 prostora, 2 tima, 2 mirovinska, 2 zdravstvena, 2 komisije, 2 otvaranja, 2 knjigovodstva....nefer????
Nemoj me nasmijavati, molim te
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:04   #84
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
bijele plombe na straznjim zubima se po pravilima stomatoloske komore moraju placati po punoj cijeni....minimalna propisana cijena za takve plombe je 250 kn...
"socijalni zubari" nisu ono sto su nekad bili....
ljudi ne shvacaju da vise nista nije besplatno, a ako i je besplatno...sranje je...
Hvala na odgovoru.
Nije mi bilo jasno, jer sam čitala da bijele plombe na prednjim zubima socijalno pokriva, a na ostalima da se plaća samo razlika u cijeni.
Uostalom, meni je osobno svejedno na zubima na kojima se ne vidi, ali ja kad se nasmijem vidi mi se poveći broj zubiju, tako da bi se na 5-ici svakako vidjelo.
Moja mama ima na 5-ici amalgamsku plombu i itekako se vidi i baš ružno izgleda, pogotovo što je s "unutarnje" strane zuba, pa zapravo čitavi zub djeluje tamno.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 00:55   #85
jedna stvar mi nije jasna

idem kod zubara koj je u sivoj zoni kak vi neki tvrdite ili po hrvatski radi u fusu privatno.ja sam kod njega na socijalno.e sad na zadnja dva zuba koje sam radio mi je stavio bijele plombe koje nisam platio nista.na moje pitanje kak to reko mi je sa vise ne radi sa onim starim.pitanje koja je razlika u cijeni matrijala za isti zub izmedju bijelih i sivih plombi
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 01:48   #86
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
kaj niko
zna se sta je fico a sta mercedes...tako postoje i klase u bijelim ispunima
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:44   #87
bio sam kod zubara, imam osiguranje (i dopunsko), te mi je naplatio rendgen zuba 90 kn, pa me zanima dal je to moglo biti urađeno besplatno kak? hvala unaprijed
Sabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 02:04   #88
Quote:
Sabo kaže: Pogledaj post
bio sam kod zubara, imam osiguranje (i dopunsko), te mi je naplatio rendgen zuba 90 kn, pa me zanima dal je to moglo biti urađeno besplatno kak? hvala unaprijed
Da,moglo je, da ti je dao uputnicu za slikanje zuba u Perkovčevoj
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:53   #89
Evo čitam malo vaše postove jer me i samu zanima ovo što je besplatno, a što ne....i naravno, većina zubara je NEfer.../neka se nitko ne uvrijedi, ja pričam o svojim iskustvima./

Ja bih samo dodala da ja nejdem često kod zubara, jednom u par godina, jer hvala Bogu nemam probleme sa zubima..baš ako mi treba koju plombu stavit i to platim, jer hoću bijelu...i to je ok...ali, on redovito prima novac svake godine od HZZOa za mene, bila ja kod njega ili ne....tako da me izrazito vrijeđa dok ja pitam za čišćenje kamenca i on meni kaže da se to naplaćuje, a ja vidim da je to besplatno...

A i nejdu svi upisani pacijenti svake godine kod zubara....tako da on redovito ubire "glavarinu" za onog koji nije došao /sigurno ne ode na HZZO i ne kaže, hvala ne treba, nije bio ove godine kod mene/, a i oni koji imaju ozbiljnije probleme, plaćaju te zube..../moj tata je radio kompletne gornje porculanske i platio 9000 kn/ tako da ja ne vidim kako zubar ikako može biti u minusu.....samo ako nema pacijente...ali, onda ništa ni ne radi....

A i vidim kako ovdje kod mene zubari žive na "visokoj" nozi..paaaa..ko je onda tu lud...
SmAjLiĆ sMajL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 22:36   #90
Quote:
SmAjLiĆ sMajL kaže: Pogledaj post
Evo čitam malo vaše postove jer me i samu zanima ovo što je besplatno, a što ne....i naravno, većina zubara je NEfer.../neka se nitko ne uvrijedi, ja pričam o svojim iskustvima./

Ja bih samo dodala da ja nejdem često kod zubara, jednom u par godina, jer hvala Bogu nemam probleme sa zubima..baš ako mi treba koju plombu stavit i to platim, jer hoću bijelu...i to je ok...ali, on redovito prima novac svake godine od HZZOa za mene, bila ja kod njega ili ne....tako da me izrazito vrijeđa dok ja pitam za čišćenje kamenca i on meni kaže da se to naplaćuje, a ja vidim da je to besplatno...

A i nejdu svi upisani pacijenti svake godine kod zubara....tako da on redovito ubire "glavarinu" za onog koji nije došao /sigurno ne ode na HZZO i ne kaže, hvala ne treba, nije bio ove godine kod mene/, a i oni koji imaju ozbiljnije probleme, plaćaju te zube..../moj tata je radio kompletne gornje porculanske i platio 9000 kn/ tako da ja ne vidim kako zubar ikako može biti u minusu.....samo ako nema pacijente...ali, onda ništa ni ne radi....

A i vidim kako ovdje kod mene zubari žive na "visokoj" nozi..paaaa..ko je onda tu lud...

zato bi i trebalo uvest reda u stomatologiju...
a ne da postoji 5 vrsta...ili smo svi pod ugovorom ili smo svi privatni...
po cemu neki zasluzuju imati ugovor i njihovi pacijenti imaju pravo na neke socijalne beneficije,a neki nemaju...
zasto moj pacijent koji zeli iskljucivo da mu ja radim ne moze kod mene dobiti antibiotik na recept ili vaditi umnjak na uputnicu...
zasto je moj pecat manje vrijedan od kolege sa ugovorom...nismo nista razlicito ucili na faksu...

nema tu nikakvog reda i nece ga ni biti...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:49   #91
..

Kad se poprave svi zubi, kako ih onda izblijediti, gdje, koliko para ?? Imo iko iskustva s tim ?
saxaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 14:04   #92
Quote:
saxaa1 kaže: Pogledaj post
Kad se poprave svi zubi, kako ih onda izblijediti, gdje, koliko para ?? Imo iko iskustva s tim ?
Evo, ja sam baš bila jučer kod zubara..popravljala sam zub koji mi je pukao prije neke 2 godine i onda mi ga je on "prikrpao" bijelom plombom...e, ali očito nije sve dobro zatvorio, pa je počelo crnit ispod plombe...tako da mi je sad tu staru plombu vadio i stavljao novu...platila sam 150 kn...

I pitam ja njega za čiščenje kamenca iliti poliranje /koje je po pravilu besplatno, ne?/ i veli on meni: "ma ti dobro pereš zube, ti nemaš kamenca" wtf? do sad nisam nikad čistila kamenac i ne vjerujem da nemam baš ništa...a i zašto mi ne bi to napravio? nije da idem svaki mjesec ga to tražit...ali to bi trebao radit BESPLATNO, pa bolje onda reći da nema kamenca...

I pitam ja onda za izbjeljivanje....cijena 1800 kn...reko, možda jednog dana....ali si mislim, ne kod tebe....

Tako da baš i mene zanima koliko drugi cijene izbjeljivanje zubi?????
SmAjLiĆ sMajL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:17   #93
Ma ništa nije besplatnooooooooooooooooooooo, a pogotovo kad se o zdravlju radi ....
Scarlet O is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 00:28   #94
Da li je aparatic za zube, onaj sa sarafima, pokriven ikako dopunskim osiguranjem i preporucujete li koga u Osijeku po pitanju istog? Hvala!
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:09   #95
Pozz.. vidim da se ovdje spominjalo plaćanje bijele plombe.. prije 3-4mj sam popravila 2 zuba.. i nisam platila bijelu plombu.. kako sad to
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:26   #96
ja bijle ispunu/plombu kod svojeg plčama 120kn dok mi drugi kažu da ne plačaju ništa..rekao mi zubar da je to bolji materijal ili da može staviti besplatni stari,onu broncu ili kaj več.. sad ti budi pametan
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:33   #97
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Pozz.. vidim da se ovdje spominjalo plaćanje bijele plombe.. prije 3-4mj sam popravila 2 zuba.. i nisam platila bijelu plombu.. kako sad to
i ja nisam platila bijelu plombu za prednji zub, rekla je da se ne placa za prednje zube...
misscandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:51   #98
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
ja bijle ispunu/plombu kod svojeg plčama 120kn dok mi drugi kažu da ne plačaju ništa..rekao mi zubar da je to bolji materijal ili da može staviti besplatni stari,onu broncu ili kaj več.. sad ti budi pametan
u međuvremenu sam sebi odgovorio na pitanje,i nadodajem kako sam zadovoljan svoiim zubarom..
idem kod privatnika koji ima ugovor sa HZZO-m..eto i danas bio,moram krunu stavljati.. cijena sitnica,180 ojra..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:55   #99
Kod zubara, čim za šteku ode 100 kuna ko ništa!
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:46   #100
ako bih radila parcijalnu protezu na gornjoj vilici koliko bi me koštala s tim da sma osigurana zdravstveno i to bih radila kod svog stomatologa ne kod privatnika.A koja je razlika u cijenama za tu vrstu usluge?imam 35 godina
Jeroboama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.