Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 06:23   #41
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Jednostavno je,ukoliko slijediš pravila struke i kompletnu opremu /tehnologiju proizvođača tog pokrova,u finišu će m2 koštati duplo u odnosu na crijep. Neki štede kroz zamjenske opšave,izolaciju.... pa izađe jeftinije no nije u garanciji.
Sve jasno. Hvala.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 06:47   #42
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Dobro, oprosti na izrazu. Nemam pojma što je vrhunsko, al recimo da mi se učinio dobar. Ovaj prefa pokrov isto izgleda super, ali nisam do sada čuo za to. Cijena naravno sitnica (halo Bing, kako brat)?
Mi smo prezadovoljni. Nigdje se ne buši niti ne zabija kao ovi drugi pokrovi pa i Gerard. Jedino ga treba znati postaviti kao i sve drugo
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:27   #43
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Mi smo prezadovoljni. Nigdje se ne buši niti ne zabija kao ovi drugi pokrovi pa i Gerard. Jedino ga treba znati postaviti kao i sve drugo
Pa jel imaš kakav podatak, usporedbu u odnosu na crijep? Mislim na cijenu.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:52   #44
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Pa jel imaš kakav podatak, usporedbu u odnosu na crijep? Mislim na cijenu.
šaljem ti na pm cijenu, ali najbolje ti je otići direkt u firmu ako si blizu Sesveta, ili ih eventualno pitati gdje ima tebi najbliže kuća pokrivena sa prefom...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:08   #45
Ima i drugih opcija. Npr. Lares. Talijanski proizvođač, jeftiniji od Prefe a ima po meni bolja rješenja od njih. http://www.tettolares.com/ Ima jedno poduzeće u Rijeci koje ih zastupa i vidio sam krov koji su radili i potpuno je drukčiji, preporučam svakako.
damirdestroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:34   #46
Smile

Pošto se spominju cijene limenih pokrova ajd da nebudem lijen evo i ja ću izbaciti svoje :
Trapezni lim: dobava i postava na poletvanu plohu 80 kn/m2
Lim u obliku crijepa (Sebastijanov) 90 kn/m2
Prateča limarija 70 kn/m
Sve cijene na području Zagreba i to neto ... ako treba račun onda + PDV
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 15:15   #47
meni su na vikendici pokrivali dečki iz ove firme građevinska limarija putak gradnja , stvarno super odrađeno, dogovoriš s njima sve sto ti treba, možeš u skladištu izabrati primjer kako da ti pokrov izgleda, imaju svoje strojeve i rade sve sami.

Preporuka!
__________________
believe in future
gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 16:18   #48
Quote:
gone kaže: Pogledaj post
meni su na vikendici pokrivali dečki iz ove firme građevinska limarija putak gradnja , stvarno super odrađeno, dogovoriš s njima sve sto ti treba, možeš u skladištu izabrati primjer kako da ti pokrov izgleda, imaju svoje strojeve i rade sve sami.

Preporuka!
Istina ... kolege ... znam ih iz viđenja, vidio sam njihov posao i mogu potvrdit da je kvalitetno odrađen ... u njihove cijene jedino nisam upućen ...
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 20:45   #49
Quote:
bax44 kaže: Pogledaj post
Pošto se spominju cijene limenih pokrova ajd da nebudem lijen evo i ja ću izbaciti svoje :
Trapezni lim: dobava i postava na poletvanu plohu 80 kn/m2
Lim u obliku crijepa (Sebastijanov) 90 kn/m2
Prateča limarija 70 kn/m
Sve cijene na području Zagreba i to neto ... ako treba račun onda + PDV
Zanima me kolika je (okvirna) cijena letvanja (s novim letvama) jer postojeće letve su za crijep?.
little_kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 07:15   #50
Također ako može i razlika u cijeni između krovišta sa limenim crijepom i standardnim crijepom tipa tondach, jer i mene čeka novo krovište (stari crijep cca 200m2 ) i koliki je vijek trajanja tog lima?
mcupwr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:05   #51
Quote:
little_kitten kaže: Pogledaj post
Zanima me kolika je (okvirna) cijena letvanja (s novim letvama) jer postojeće letve su za crijep?.
Ma letvanje - posao možeš računati + 5kn po m2 makar za trapezne limove treba samo prvu letvu promijeniti (jer stoji na kant ili je dupla najčešće) znači može ostati postojeća letva , jedino se šarafi svaki 3 red.

Inače "štancani crijep" je cca 10 kn skuplji od trapeznog lima (Sebastijan proizvodnja) dok lindab i slični koštaju čak do 100 kn/m2 u skladištu ili više ako imaju posipani pijesak po sebi i sl ...
bax44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:18   #52
Lipovljani; proizvodnja....
http://www.barancek.hr/hr/akcije.html
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 21:20   #53
...ljudi bok!
na kući imam guta ploče, stavljene su kak ti privremeno a na kraju je prošlo već 6g možda i više
sad sam u fazi prikupljanja informacija o ovim limenim krovovima
pa me interesira koji su naj bolji (interesiraju me oni valoviti slični crijepu)
jel imate kakve spoznaje o onim finskim ruuki ili tak nekako
krovište mi je malo aus vinklin, pa neznam kak bi se i ti limovi prilagodili
i još nešto, jel ima netko kakve upute o postavljanju ,da se malo prouče
nisam baš naj bolje sa novcima ,pa bi se ja i kumovi malo informirali a možda i sami okušali u postavljanju
Hvala
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:49   #54
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Lipovljani; proizvodnja....
http://www.barancek.hr/hr/akcije.html
kad je vec reklama,moja preporuka ne kupovati od njih lim,nakon godinu dana toliko izblijedi da je to strasno
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 22:05   #55
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
...ljudi bok!
na kući imam guta ploče, stavljene su kak ti privremeno a na kraju je prošlo već 6g možda i više
sad sam u fazi prikupljanja informacija o ovim limenim krovovima
pa me interesira koji su naj bolji (interesiraju me oni valoviti slični crijepu)
jel imate kakve spoznaje o onim finskim ruuki ili tak nekako
krovište mi je malo aus vinklin, pa neznam kak bi se i ti limovi prilagodili
i još nešto, jel ima netko kakve upute o postavljanju ,da se malo prouče
nisam baš naj bolje sa novcima ,pa bi se ja i kumovi malo informirali a možda i sami okušali u postavljanju
Hvala
Pozdrav,

ja imam ugrađen Rukki Adamante cca godinu dana i stvarno nema zamjerke nikakve.Vizualno odskače od ostalih(tako su rekli susjedi).Sam majstor koji ga je ugrađivao isto ga je ishvalio da se jako lijepo slaže itd.........
Ako se odlučiš nečeš sigurno pogriješiti...........
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:37   #56
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
...ljudi bok!
na kući imam guta ploče, stavljene su kak ti privremeno a na kraju je prošlo već 6g možda i više
sad sam u fazi prikupljanja informacija o ovim limenim krovovima
pa me interesira koji su naj bolji (interesiraju me oni valoviti slični crijepu)
jel imate kakve spoznaje o onim finskim ruuki ili tak nekako
krovište mi je malo aus vinklin, pa neznam kak bi se i ti limovi prilagodili
i još nešto, jel ima netko kakve upute o postavljanju ,da se malo prouče
nisam baš naj bolje sa novcima ,pa bi se ja i kumovi malo informirali a možda i sami okušali u postavljanju
Hvala
Ne znam koliko imaš iskustva sa krovom i krovnom limarijom.
Za postavljanje pokrova, prema vrsti pokrova treba se pripremiti odgovarajući roštilj na koji se postavljaju ploče. Podloga ili roštilj, mora biti ravna i pod pravim kutom, jer se svaka neravnina kasnije jako pozna. Ako se ne vodi o svemu računa, kod montaže se vrlo brzo pojave sva odstupanja koja se teško ispravljaju.
Prije montaže pokrova treba postaviti krovnu limariju, žlijeb, podložni lim – obavezno, veterlajsne.
Pokriva se od ravne strane (rekao si da krov nije sav u vinkl ), a neravna strana se pokriva zadnja i reže se prema trenutnom stanju. Limarija za taj dio se uzima tek kad je sve postavljeno.
Puno posla i puno materijala ,i svako odstupanje još više košta. Nikako za početnike i amatere. Ali svatko ima pravo raditi kako želi.
Bez dobre pripreme i uputa od proizvođača ne treba se ni primati posla. Možda ima kakav link sa uputama, prema vrsti pokrova, pa malo pogledaj na netu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 06:25   #57
TNX na savjetu!
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:41   #58
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
kad je vec reklama,moja preporuka ne kupovati od njih lim,nakon godinu dana toliko izblijedi da je to strasno
to nije istina. Jednom se desilo, al to je bilo do lima koji se uvozi izvana, na što je baranček koji daje garanciju o svome trošku dao novi lim. provjereno
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:44   #59
Quote:
bax44 kaže: Pogledaj post
Ma letvanje - posao možeš računati + 5kn po m2 makar za trapezne limove treba samo prvu letvu promijeniti (jer stoji na kant ili je dupla najčešće) znači može ostati postojeća letva , jedino se šarafi svaki 3 red.

Inače "štancani crijep" je cca 10 kn skuplji od trapeznog lima (Sebastijan proizvodnja) dok lindab i slični koštaju čak do 100 kn/m2 u skladištu ili više ako imaju posipani pijesak po sebi i sl ...

nemoj davati neprovjerene informacije jer češ nekome nanjeti štetu...

nije to crijep da prva ide viša...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:57   #60
Naravno da je istina . Postojanost i kvaliteta boje na limu je garantirana jedino kod "Lindaba" što se vidi već pri cijeni istog.Da Baranček,Sebastijan,Jedinstvo-Krapina i ostali ne uzimaju lim na azijskom(kineskom) tržištu nego na europskom,(jer kod svih se dešava taj nestanak boje) sigurno ne bi m2 tog pokrova koštao 50 kn. Ovako je točno kao ono: koliko para,toliko muzike. Ja sam se zbog njihove zahebancije namijenjao tih limova i nimalo me ne veseli to što trgovac da novi lim a za ponovljeni rad se moraš natezati oko refundacije.Kada se radi o limu iz Linza ili Češke ,ili iz skandinavije,tad je to sasvim druga priča.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.