Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2015., 15:23   #81
Quote:
nikoli24 kaže: Pogledaj post
Racunali da bi izaslo oko 13 tisuca kuna, grede, letva i crijep (oko 6,50 kn komad), neznam dali je to dobra procjena.

Znaci skidanje starog i stavljanje novog krova, 150 m2, kuca je u Vinkovcima, zanima me ako moze netko tko ima iskustva odgovoriti ili dati ponudu, ruke i materijal.

p.s. strop je napravljen sa trskom, ostatak kuce nije tako los ali naprijed je u jako losem stanju, pa ako me mozete savjetovati i u vezi toga. hvala
Loša ti je procjena. Najjeftinije ćeš proći s limom, ako ga sam postavljaš, ali 13000 kn ti je u svakom slučaju premala procjena. A cijene za drvenu građu proguglaj za područje gdje živiš, obično imaju pilane istaknute cijene na netu. S tim da drvo trebaš zaštiti crvotoxom, drvocidom ili nečim sličnim, vanjske dijelove obavezno obojit najmanje u tri sloja... imaš tu puno stavki.

Krovište trebaš i podaskat, stavit foliju na dasku, pa tek onda letve i kontraletve. Ako stavljaš crijep, jeftinije je stavit limenu vjetarlajsnu nego kupovat završne crijepove, puno su skuplji od običnog, čak do 8 puta, pa ti to sve utječe na cijenu.

Lani sam radio krovište na garaži, 72 m2 krova, crijep bramac, bez završnih crijepova, oko 5000 kn, s tim da smo ga sami postavljali, a drvenu građu smo imali.
__________________
Nisam zgodan, al sam nezgodan.
Žoharzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:34   #82
Cijena mjenjanja krova?

Pozdrav imam 50god staru kuću, krov je zadnji put mjenjan 8otih. Novi oluci luci su postavljeni prije 8 godina.
Površina je 50m2 znači površina krova grubo 80m2? (50*1,5-koef nagiba 40 stupnjeva zar ne?)
Grede su većinom sve ok, znači možda koju gredu zamjenit, sve podaskat, stavit foliju (ter papir?),letve ,kontraletve i nexe kontinental crijep.
Kolko bi koštao samo materijal (crijep 50-70kn/M2, daske,folija,letve???) i kolo majstori te koliko im dana treba da se to napravi?

p.s. dal se stavlja ter papir il je on zastario?
Kolko sam ja čuo on se stavlja samo privremeno na deku dok se radi krov i da nije dobar hidroizolator tj da će manju količinu kiše zadržat-al to mu i je svrha, neće mi baš 10 crijepova opast i oluja naić da prokisne?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 15:43   #83
Pozdrav, moze li mi netko reci kolika je cijena postavljanja profiliranog lima na krov po m2?
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:07   #84
Imamo azbestne ploče na nekadašnjoj garaži. Danas je to šupa, ali ploče su otišle k vragu i curi kroz njih, pa to treba mijenjati. Skinuli bi ploče i umjesto njih stavili lim u obliku crijepa. Ne mislimo niš posebno izolirati, glavno da ne curi. Koliko bi to moglo koštati po m2? Ukupno je 40 kvadrata.
anita is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 10:03   #85
lim 50-80 kn po kvadratu plus postava, žlijebovi, veterlajsne i sl.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 11:08   #86
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Imamo azbestne ploče na nekadašnjoj garaži.
Probaj dobit popust na lim zbog eko uklanjanja salonita. Ima više firmi koje to rade, na kraju ti je popust cca 15-20kn/m2

jedna je termag.

Zadnje uređivanje Majstor : 17.04.2015. at 12:54. Reason: Skraćivanje quotanja
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 12:09   #87
105 kn/m2 crijep ploća sa montažom
75kn/m opšavni limovi i žljebovi - lim u boji
65 kn/m opšavni limovi i žljebovi - pocinčani lim
Demontaža pokrova + ugradnja nove letve - 30 kn/m2 sa letvom u cijeni

Eventualna izmjena dijelova konstrukcije dogovorno prema stanju i opsegu zahvata.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 12:56   #88
Ove cijene su sasvim prihvatljive.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:02   #89
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
lim 50-80 kn po kvadratu plus postava, žlijebovi, veterlajsne i sl.
Je, znam i ja pošto je lim, ali ne znam niš drugo.
anita is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:05   #90
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Probaj dobit popust na lim zbog eko uklanjanja salonita. Ima više firmi koje to rade, na kraju ti je popust cca 15-20kn/m2

jedna je termag.
Gledala sam Termag, i ako sam dobro skužila, ide popust na Gerard, za ostalo ne znam. I ako se dobro sjećam, mora biti više od xxx kvadrata.
Gerard dobro izgleda, ali to je cca 160 kn po kvadratu

Budem još jednom otišla na njihovu stranicu.
anita is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 18:49   #91
Trenutno sam u potrazi za limenim crijepom, crne boje u obliku crijepa.

pa sam naišao na ovaj oglas: http://www.njuskalo.hr/gradevinski-m...-oglas-9349126

što je doista vrlo povoljno.

pa me zanima kakav je taj lim iz oglasa ? i na što treba pripaziti pri kupovoni ?


hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 21:15   #92
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u potrazi za limenim crijepom, crne boje u obliku crijepa.
pa me zanima kakav je taj lim iz oglasa ? i na što treba pripaziti pri kupovoni ?

hvala
Želim te ovaj puta odmah upozoriti!! ne dolazi na SSM i ne reklamiraj razne stvari. Ako to želiš raditi obrati se na pravo mjesto. Pratim tvoje pisanje i sve se svodi na reklamu!! Upozoren si posljednji puta, ako ponoviš svoju praksu slijede sankcije. Namjerno to radim ovako javno da ostane zabilježeno, jer to si već radio ranije. Pozdrav!!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 22:27   #93
anita
Registrirani korisnik

Join Date: Jul 2007.
Posts: 1,015

Quote:
Originally Posted by baustelac99 View Post
Probaj dobit popust na lim zbog eko uklanjanja salonita. Ima više firmi koje to rade, na kraju ti je popust cca 15-20kn/m2

jedna je termag.
Gledala sam Termag, i ako sam dobro skužila, ide popust na Gerard, za ostalo ne znam. I ako se dobro sjećam, mora biti više od xxx kvadrata.
Gerard dobro izgleda, ali to je cca 160 kn po kvadratu
Što se tiče Gerard crijepa imam pozitivna iskustva s time da je postavljanje letava veličine 40/40 mm, te se ne preporučaju bilo kakovi zidarski radovi zbog onečišćenja i ne preporučam hodanje bilo kojih majstora osim limara pokrivača zbog zabrane komentiranja cijena meni kažem ti da su pale za 100 kuna od prije ( uprosječene cijene sa limarskim radovima )
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:53   #94
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Želim te ovaj puta odmah upozoriti!! ne dolazi na SSM i ne reklamiraj razne stvari. Ako to želiš raditi obrati se na pravo mjesto. Pratim tvoje pisanje i sve se svodi na reklamu!! Upozoren si posljednji puta, ako ponoviš svoju praksu slijede sankcije. Namjerno to radim ovako javno da ostane zabilježeno, jer to si već radio ranije. Pozdrav!!
oprostite ako mi možete reći koga ja to reklamiram ? (navedite moje postove gdje ja nekoga reklamiram) zadnjih par mjeseci uopće nisam pisao u ovoj temi osim za kosilice i nisam nikoga reklamirao.
kako da pitam npr... za ovaj konkretni slučaj ako ne navodem oglas koji me interesira ? kako da dobijem konretan odgovor, ako ne navedem konretne podatke.

ako smatrate da je to reklamiranje, onda izbrišite oglas, ali ostavite podatke o limu koji se prodaje iz oglasa. i nema problema

nadam se da se ne ljutite

hvala

Zadnje uređivanje BundyBoy : 07.05.2015. at 10:10.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:54   #95
2. Moderatorska upozorenja napisana u boji forumaši ne smiju citirati niti na njih smiju odgovarati na temi. To je kažnjivo!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:04   #96
znači kod kupovine limenog crijepa odnosno limenih ploča
poželjno je da trgovac posjeduje pravovaljan certifikat i atest ? osim toga što još ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:52   #97
nije mi poznata potreba certificiranja ploča od lima, i ne znam na što bi se odnosilo certificiranje mislim, zaboravi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:52   #98
Snjgobrani ...
Koliko ih treba na krov kosine cca 28 stupnjeva i kojim rasporedom na krovu ?
crijep je glineni raspona letvi 34 pokriva širinu 20 cm
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:13   #99
Svaki četvrti crijep u svaki treći red počevši od drugog odozdola.Moja preporuka da ih šibaš sve do odzračnih crijepova znaći do predzadnjeg reda,to je prosječno 6-7 linija sa desetak komada u liniji.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:27   #100
citiram dobrog starog Peulića "na površinama krovova blagog nagiba ispod 25 stupnjeva snijeg se ne zadržava nego nestaje s krovova otapanjem" raspored jednostrukih snjegobrana je na svaki rog po jedan
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.