Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 18:57   #201
Ne znam mislite li ić malo posvuda po otoku (pa ja praktično bit negdje po sredini otoka) ili se stacionirati na jednom mjestu i lješkariti? U svakom slučaju probajte dobit preporuku za smještaj od nekoga ko je u tom pojedinom smještaju bio. Ja sam svojedobno bio u nekoj sobi na Saplunari, koja je definitivno bila jedan od najgorih smještaja ikad, pa pazite da vas ne dopadne kakav sličan "objekat"!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:52   #202
Hvala puno....

Znam samo da zelim soba ako ima mogucnost polupansiona, ili apartman za dvije osobe (trideset godina nam je), vazno je da ima balkon sa pogledom na more i da bude blizu plaze (prvi red). Pozelno je da ima klimu i internet. Evo ako ima neko sta da preporuci moze u PM. Period je 30.07.-08.08. Hvala unapred
healthfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:31   #203
Pozdrav dragi forumaši.
Bio sam na Mljetu prije nekih 15 godina (vojska HRM ) i na mene je ostavio duboki dojam. Godinama želim ponovo posjetiti ovaj otok, ali spletom okolnosti nije bilo mogučnosti. Konacno se poklopilo da sa dragom posjetim ovaj naš preljepi otok, pa molim dobre duše koje imaju nekakve inf. o smještaju ( nemam nikakvih prohtjeva osim da je uredno i mirno) da nešto preporuce.

Pozdrav svima...!
quegato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 01:10   #204
Opet ja... Ovaj Mljet me je stvarno izmucio trazeci smjestaj... Dakle nisam nasla slobodne sobe u Panasionu sta mi preporucio TEkut, i sada smo oducili da se smestimo na Veliko Jezero u Babine Kuce... Moze li neki savjet, jeli to pametno, koliko sam procitala jezero je soleno, ali manje nego more... pa dvoumim se oko toga... I ako neki zna dobar smjestaj tamo neka pise... Ima li neka konoba tamo gde se mozemo prehraniti za nedelju dana.... Hvala svima unapred
healthfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 10:13   #205
Quote:
healthfood kaže: Pogledaj post
Opet ja... Ovaj Mljet me je stvarno izmucio trazeci smjestaj... Dakle nisam nasla slobodne sobe u Panasionu sta mi preporucio TEkut, i sada smo oducili da se smestimo na Veliko Jezero u Babine Kuce... Moze li neki savjet, jeli to pametno, koliko sam procitala jezero je soleno, ali manje nego more... pa dvoumim se oko toga... I ako neki zna dobar smjestaj tamo neka pise... Ima li neka konoba tamo gde se mozemo prehraniti za nedelju dana.... Hvala svima unapred
Ma super ce vam biti na jezeru..ljudi se najvise kupaju u jezeru kad dodju na Mljet..bar ja, jer je voda toplija nego morska (a ja voliiiiim toplu vodu)..da, manje je slano nego more, naravno..
za konobu ti ne znam reci, zaboravila imena ali ima ih, u pomeni, na velikom jezeru, i cini mi se u polacama
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 10:55   #206
meni se ne sviđa kupati u jezeru na mljetu jer su stijene grozne, oštre. zadnji put sam bila prije 2 tjedna i raskrvarila sam stopalo. ako ćete se već kupati tamo kupite one papuče što turisti nose(ima ih kupiti na štanovima).
Mljet ima divnih posta za kupanje.

a od konoba preporučam Stremasi na Saplunari. Sve im je vrhunski, od sira, preko hobe,a tek crni rizot...
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 11:15   #207
ima mjesta na jezeru di je lijep ulaz u more..npr. jako je lijepo kod onog mostica iznad kanala koji spaja veliko i malo jezero..tamo je jako lijep ulaz u more. pogotovo kad te struja nosi po kanalu iz velikog u malo jezero,uh, koji gust..kakvi aquagani i te fore 8koje volim) ovo mi je bas
.ima na jos nekoliko mjesta lijep ulaz u jezero...ja ne volim stijene ali tamo na jezeru su mi bile ok di sam se kupala..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 11:38   #208
Quote:
healthfood kaže: Pogledaj post
Opet ja... Ovaj Mljet me je stvarno izmucio trazeci smjestaj... Dakle nisam nasla slobodne sobe u Panasionu sta mi preporucio TEkut, i sada smo oducili da se smestimo na Veliko Jezero u Babine Kuce... Moze li neki savjet, jeli to pametno, koliko sam procitala jezero je soleno, ali manje nego more... pa dvoumim se oko toga... I ako neki zna dobar smjestaj tamo neka pise... Ima li neka konoba tamo gde se mozemo prehraniti za nedelju dana.... Hvala svima unapred
Osobno uvijek za odmor na Mljetu odaberem Sobru, 50 kuca, tri konobe, jedna trgovina...na zalost ne mogu naci broj od zene kod koje smo nocili, ako nadjem javim se na temu. Sad sam malo bacio oko po netu i ono, za mali apartman je cijena ugrubo 50 Eura po noci (za dvoje ljudi), sto je isto koliko smo i mi placali. Pored toga bi preporucio Prozursku luku, malo mjesto, fina klopa... Ma Mljet je raj, pogotovo ako poneses bicikl, za 3 dana tamo se odmorim kao da sam bio mjesec dana
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:24   #209
Evo mene sa ishodom od trazenje smjestaja na Mljetu... Prvo hvala svima na vasim komentarima sta mi pomogli da donesem odluku Preko 10 godina unazad ljetujem u Hrvatskoj (inace sam iz Makedonije) ali nikad na Mljetu... Kako sam razumjela, kupanje je najbolje na jezerima, pa sam tamo potrazila smjestaj i nasla pansion jezero, gde se moze dogovoriti i vecera Mislim da ce biti ok, ali budem javila kad se vratim
healthfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:12   #210
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
pogotovo kad te struja nosi po kanalu iz velikog u malo jezero,uh, koji gust
He, meni je jedna od najljepših uspomena s Mljeta preplivati taj kanal kontra struje. I onda pustit struju da me povuče. I onda opet sve ispočetka...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:29   #211
Dragi i ja napokon odlučismo gdje ćemo za godišnji odmor. Planiramo otići na Mljet sljedeći tjedan pa ako netko zna za kakav povoljan privatan smještaj u naseljima unutar nacionalnog parka, neka mi pošalje na PM. Odgovarao bi nam apartman do 45 eura. Hvala unaprijed!
Cufica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.07.2011., 11:09   #212
Bila sam na Mljetu prije par godina. Stvarno mogu reći, bez pretjerivanja da je to za mene raj zemaljski
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 17:46   #213
Ljudi, jel zna neko tačno koji kampovi postoje na Mljetu i gdje se nalaze? Čuo sam za Mungos, ne sviđa mi se, znam za taj Lovor i ima li još koji? I jel bio neko u tom Lovoru i kako je?
Hvala!
amirSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:11   #214
Ima tko kakav prijedlog gdje se privezati s brodom da se može doći do jezera??? A da se može i prespavati, po mogućnosti da ima struju???
Hmm zapravo da li Mljet ima marinu???
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:36   #215
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Ima tko kakav prijedlog gdje se privezati s brodom da se može doći do jezera??? A da se može i prespavati, po mogućnosti da ima struju???
Hmm zapravo da li Mljet ima marinu???
Postoje vezovi u Pomeni (vrlo blizu jezera), sidrište u Polačama i bove za vez u Saplunari.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 08:36   #216
Baš se veselim vidjeti Mljet, nadam se da ćemo uspjeti zorganizirati
Putniče hvala
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 15:22   #217
Pozdrav. Ljetovati ću na Pelješcu, ali planiram jedan dan obići i Mljet.
Zanima me isplati li se ići sa automobilom na trajekt ili bez pa se snalaziti na otoku?
Kakav je dolje prijevoz i može li se normalno stići do NP-a i nazad do Sobre?
Osim NP-a, što bi preporučili, a da se stigne obići zajedno sa NP-om u jedan dan?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:25   #218
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ljetovati ću na Pelješcu, ali planiram jedan dan obići i Mljet.
Zanima me isplati li se ići sa automobilom na trajekt ili bez pa se snalaziti na otoku?
Kakav je dolje prijevoz i može li se normalno stići do NP-a i nazad do Sobre?
Osim NP-a, što bi preporučili, a da se stigne obići zajedno sa NP-om u jedan dan?
Nadam se da ne kasnim s odgovorom. Ja sam se prije tjedan dana vratila s ljetovanja na Mljetu. Najbolje ti je doci s autom jer prijevoza nema osim ako ne zelis iznajmiti auto. Za pogledati NP ti je najbolje doci do Pomene. Pri tom ces proci kroz Polace gdje je prekrasna uvala i ostaci rimske palace pa mozes zastati i razgledati ako te zanima. Od Pomene do NP imas 400 m. A do Malog mosta odakle idu brodici za otok Sv. Marije jos 700 m. E sad u parku mozes ostati cijeli dan, iznajmiti bicikl, kupati se, otici do otocica itd. Ili samo kratko razgledati, a onda se odvesti na drugi kraj otoka u Saplunaru gdje je pjescana plaza. Jedno 400 m od plaze je i konoba Stermasi, jedna od boljih, ako ne i najbolja na otoku. U Pomeni je dobar restoran Pomena.

Inace za one koji dolaze s autom i namjeravaju sami pripremati hranu savjet da ponesu sto vise hrane s kopna jer su cijene na otoku paprene. Prestrasno. Pomena je, kao i sva druga mjesta na otoku mala, ali ima dosta jednodnevnih turista koji dodju s brodovima pa se nema osjecaj divljine.
U svakom slucaju Mljet je zaista otok koji treba posjetiti
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 19:32   #219
i ja se spremam krajem tjedna na mljet
nasla sam super-prekrasan smjestaj u mjestu goveđari. citala sam sve na ovu temu ali nitko ne spominje da je tamo bio ima li netko kakvu informaciju o sadrzajima u mjestu, trgovine i tako to
__________________
“Be the change you want to see in the world” Mahatma Gandhi
Titania770 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 21:23   #220
Quote:
Titania770 kaže: Pogledaj post
i ja se spremam krajem tjedna na mljet
nasla sam super-prekrasan smjestaj u mjestu goveđari. citala sam sve na ovu temu ali nitko ne spominje da je tamo bio ima li netko kakvu informaciju o sadrzajima u mjestu, trgovine i tako to
Govedjari su u brdu, nisu uz more
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.