Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2003., 17:15   #41
u ch ti dodje oko 100 franaka-znaci otprilike 500 kuna
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:21   #42
E dobro da ste se vas dve posvadjale sad sam se sjetila da sam vec dugo htjela potraziti jedan recept za cugu na netu.
Skroz sam zaboravila na to.
Eto, iz svakog zla neko dobro
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 23:56   #43
Evo kak to i izgleda:
http://www.allrecipes.com/cb/kh/app/fondue/default.asp

kod mene toga skoro u svakom ducanu, ne mora biti cak ni bolji
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 09:43   #44
Quote:
chiquita kaže:
i ja bi voljela znati kaj taj sport košta?
koliko je cijena tom loncu?
U billi ti dođe dvista i neš kuna, blizu tristo + neš bodova sa billa kartice
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 11:46   #45
Quote:
Issa kaže:
Evo kak to i izgleda:
http://www.allrecipes.com/cb/kh/app/fondue/default.asp

kod mene toga skoro u svakom ducanu, ne mora biti cak ni bolji
hej Issa ja imam isti taj s fotke ( onaj "srebrne" boje, prva fotka) a drugi je plavi - taj plavi sam dobila od mame na poklon prije par godina, ali uz njega su isli i tanjuri ( posebno podjeljeni za razne umake ) kao i male zdjelice na onom stalku na okretanje - za umake.

Drazi mi je ovaj drugi - ima sve sto treba. A i zdjelice se na okviru vrte u krug, nema nepotrebnog dodavanja.

slicno ovome

U Hrvatskoj su vidim jeftiniji, ali najjeftinji su na ebay-u oko 10 €
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 20:32   #46
evo i ja sam postala vlasnica lijepog seta...buduci da do sad nisam pravila zanimam me od cega sve pravite umake koji bi išli uz meso...sjecam se, a bilo je to davno...kod jedne obiteljske prijateljice smo przili male hranovkice i meso u ulju...i znam daje bilo krompira iz rerne uz to..al se umaka vise ne sjecam pa zamoljavam pucanstvo koje zna da javi...
hvala!!!
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:51   #47
Quote:
tarmiqua kaže:
evo i ja sam postala vlasnica lijepog seta...buduci da do sad nisam pravila zanimam me od cega sve pravite umake koji bi išli uz meso...sjecam se, a bilo je to davno...kod jedne obiteljske prijateljice smo przili male hranovkice i meso u ulju...i znam daje bilo krompira iz rerne uz to..al se umaka vise ne sjecam pa zamoljavam pucanstvo koje zna da javi...
hvala!!!
mi smo kuhali meso i povrce u juhi ali mislim da ti isti umaci mogu i za przenje

imali smo Dijon senf pomijesan za vasabi (to je japanski umak sa hrenom), imali smo soya umak i dragi je smuckao neki umak sa chilijem, balsamic octom i bijekim lukom
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:21   #48
Pa niste baš bucke od zraka.

Sonst, ja imam Atmospheru za to, nikakav plamen.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:51   #49
Quote:
maristella69 kaže:
Pa niste baš bucke od zraka.

Sonst, ja imam Atmospheru za to, nikakav plamen.
a ja fino kazem da sam svo salo sama nagrickala i uzivala u zvakom zalogaju
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 15:02   #50
Di ima u ZG kupiti fondue sir?

MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 15:26   #51
Fondue sir??

Ako mislis na sir za swiss fondue onda mozes ubaciti i obicnu gaudu, ementaler, gorgonzolu i sl. Sto vec volis. One neke "cudne" kojih kod nas inace nema, mozda mozes pronaci u nekom specijaliziranom ducanu, ali ne znam ako tako nesto postoji kod nas.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 08:10   #52
Fondue

Ne postoji fondue sir, već ih u fondue ide više vrsta: npr. ementaler, gruyere, gauda i sl. koji se onda zajedno s nešto začina i alkohola (vino + neki kirš) sljube u 'umokac' za kruh.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 09:43   #53
Ma znam ja sta ide u fondue, samo se meni ne da to mijesat sam. Kupovao sam ja vani (Svica, Austrija, Njemacka - e, di smo mi od Europe!) vec gotove smjese (u cigli) sireva, vina i zacina i koje samo ubacis u posudu i rastopis. Za to ja pitam.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 09:51   #54
Chini mi se da ljudi postaju neinventivni sa svim tim gotovim pripravcima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 09:58   #55
Quote:
magic kaže:
Chini mi se da ljudi postaju neinventivni sa svim tim gotovim pripravcima
Pa mozda si kupim kravu, pomuzem, ukiselim na cetiri razlicita nacina, oberem grozdje, napravim vino i eto, cas posla fini fondue! Uzitak za cijelu porodicu u tren oka
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 10:56   #56
Jao strasno :-)

Sjetilo me to na Norvesku... idemo mi kupiti sastojke za lazanje sa frendom norvezaninom... i pitam ja nadobudno "a neces uzeti mrkvicu, kapulu i sl.?". A on me u cudu pogleda, ode do police i uzme - kutiju. Uglavnom, uzmes meso, ubacis prah iz kutije, promuckas, slozis to na tijesto iz one iste kutije i ubacis u pecnicu.

A u smjesi valjda umjetni ekstrakt svega - besamel, sir, pomidori, itd itd.

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 10:58   #57
Nemam nish protiv da se u kuhinji nadje i koji gotov pripravak, ono za emergency sluchaj...ali inache nisam pristalica.

Sama priprema hrane pruzha uzhitak
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 11:26   #58
meni je gotovi fondue isto super, ali mi je jos veci gust napraviti sama...a nije tesko..bil je vec topik, netko je napisal super recept sa 4 vrste sira..
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 11:47   #59
Ajde, dobri ljudi, pomozite, pogledajte prvi post na ovom topicu, pa ko zna nek odgovori.
Pijem instant kavu, zasladim ju instant sladilom, ponekad u nju dodam instant mlijeko, kuham instant juhe pa u skladu s time necu imati nista protiv da mi neko odgovori:
Gdje u Zagrebu ima za kupiti gotove smjese fondue sira?
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 12:43   #60
Ajde, dobri ljudi, pomozite, pogledajte prvi post na ovom topicu, pa ko zna nek odgovori.
Pijem instant kavu, zasladim ju instant sladilom, ponekad u nju dodam instant mlijeko, kuham instant juhe pa u skladu s time necu imati nista protiv da mi neko odgovori:
Gdje u Zagrebu ima za kupiti gotove smjese fondue sira?
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.