Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 16:46   #2561
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
.....nju nikad neću zaboraviti...kratka kosa,smeđa,žgoljava,brkata
uvijek su te brkate neke zlice

ovo tvoje zvuči super, baš mi je drago čuti tako pozitivne dojmove.
a gdje si ti onda bila smještena ako se preuređuje? ili se jedan stari dio ne preuređuje pa ste bile tamo?
priznajem, izgubljena sam... šta je to odjel babinjača? tamo te smjeste nakon poroda? a gdje si onda prije poroda..samo u predrađaoni?
molim nekog tko ima živaca da mi malo pojasni te termine
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:48   #2562
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
uvijek su te brkate neke zlice

ovo tvoje zvuči super, baš mi je drago čuti tako pozitivne dojmove.
a gdje si ti onda bila smještena ako se preuređuje? ili se jedan stari dio ne preuređuje pa ste bile tamo?
priznajem, izgubljena sam... šta je to odjel babinjača? tamo te smjeste nakon poroda? a gdje si onda prije poroda..samo u predrađaoni?
molim nekog tko ima živaca da mi malo pojasni te termine
Carice su smjestene na "starom" dijelu, prvo na intenzivnoj, a onda na odjelu gdje leze samo zene poslije carskog - to je sve na istom katu kao i radjaona, dakle na 1.
Odjel babinjaca je odjel na kojem leze zene nakon vaginalnog poroda. Sad, dok traje preuredjenje, se zene smjestaju ovisno o tezni bebice (cini mi se da su i dalje mame s manjim bebicama dolje na cef-u, ali ne znam kad ces roditi pa ni gdje ces tocno biti smjestena).

Ako ne lezis ranije u bolnici nego odmah dolazis na porod, ides u predradjaonu koja je dio radjaone samo ako se porod jos ne ocekuje, a zele te imati spojenu na ctg ili kad npr. jos cekaju trudove ili ako jos nisi otvorena, a porod je poceo, itd. Predradjaona je na 01.katu, u sklopu radjaone. Neke zene (kao ja) dodju dovoljno otvorene pa se odmah obavlja higijena i ides u box, dakle preskaces predradjaonu. Predradjaona ima 4 kreveta i nalazi se odmah pokraj ambulante u kojoj ti rade pregled i ctg prije poroda. I nakon nje ides u jedan od boxova. Box je sobica odvojena zidovima u kojoj radjas

Ako pak lezis ranije u bolnici, ne znam tocno gdje te smjeste sad kad se preuredjuje..negdje gdje ima mjesta vjerovatno.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 07:10   #2563
J sam vev nekoliko dana u peyrovoj na pt1 i mogu samo rwv rijeco hbale!!!
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 09:42   #2564
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
uvijek su te brkate neke zlice

ovo tvoje zvuči super, baš mi je drago čuti tako pozitivne dojmove.
a gdje si ti onda bila smještena ako se preuređuje? ili se jedan stari dio ne preuređuje pa ste bile tamo?
priznajem, izgubljena sam... šta je to odjel babinjača? tamo te smjeste nakon poroda? a gdje si onda prije poroda..samo u predrađaoni?
molim nekog tko ima živaca da mi malo pojasni te termine
pošto je to bilo prije 2 godine puno se od tad promijenilo-koliko sam čula i vidjela na tv-u!!!odjel babinjača se još u to vrijeme nije bio preuredio,a žene koje su rodile na carski su bile smještene na novom odjelu intenzivne-uostalom mybabyborn ti je sve suuuuper objasnila!!!!sretno!!!

p.s.toplo preporučam u Petrovoj tečaj za trudnice-moj mm i ja smo si nakon toga super posložili stvari u glavi-u biti-kroz njihova izlaganja odgovore ti na pitanja koja si sam postavljaš-tipa,nama je bilo najveće-i,što kad dođemo doma s našim paketićem,uđemo u kuću i što dalje???i super da smo to prošli iako sam ja na kraju išla na dogovoreni carski i mm nije mogao biti uz mene na porodu!!!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 06:41   #2565
Quote:
vlana kaže: Pogledaj post
Ni mene nije doktor slao na te pretrage nit su me u petrovoj pitali za te pretrage. Ja sam čula da se obnavlja sve u 16 ali da nisu još gotovi. Navodno da misle odjel babinjača pustiti u pogon oko Uskrsa, al to je info od jedne mame koja je nedavno došla iz rodilišta!! inače možda se i sretnemo u rađaoni.. meni je termin 18.6
Mozda te i ja sretnem ja sam vec u bolnici idem na inducirni 16.3
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 07:40   #2566
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Mozda te i ja sretnem ja sam vec u bolnici idem na inducirni 16.3
moli Boga da me ne sretneš tamo, već u nekoj drugoj prilici i drugom mjestu da sretno obaviš to i da brzo ideš doma. meni je termin tek u 6.mj
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:33   #2567
danas sam bila na uzv u petrovoj, naručena u 09,45 i uopće nisam čekala - u 10 sam već došla na red, ugodno sam iznenađena

zanima me kad u petrovoj počnu radit ctg? jer idem u petak na kontrolu i zadnji put nije spominjao ctg nego samo kontrolu, pa ne znam hoće li mi radit, a u petak ću bit 37+3.
i jel treba uputnica i za ctg (jer na ovoj uputnici mi piše samo "vaš kontrolni pregled")
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:08   #2568
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
danas sam bila na uzv u petrovoj, naručena u 09,45 i uopće nisam čekala - u 10 sam već došla na red, ugodno sam iznenađena

zanima me kad u petrovoj počnu radit ctg? jer idem u petak na kontrolu i zadnji put nije spominjao ctg nego samo kontrolu, pa ne znam hoće li mi radit, a u petak ću bit 37+3.
i jel treba uputnica i za ctg (jer na ovoj uputnici mi piše samo "vaš kontrolni pregled")
vec sam se rastuzila kako nam tema pade od kad je liz rodila
dakle, ja ga radila od 37. tjedna i iako sam imala uputnicu, nikad ju nitko nije ni pogledao
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:06   #2569
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
vec sam se rastuzila kako nam tema pade od kad je liz rodila
dakle, ja ga radila od 37. tjedna i iako sam imala uputnicu, nikad ju nitko nije ni pogledao
onda ja moram pisat, nema mi druge..
baš me zanima hoće li mi radit ctg u petak, pa skoro 38 tjedana, mogli bi..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:25   #2570
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
onda ja moram pisat, nema mi druge..
baš me zanima hoće li mi radit ctg u petak, pa skoro 38 tjedana, mogli bi..
Ja mislim da hoće, u Petrovoj rade od cca 38. tjedna.
Ja idem u utorak na kontrolu kad ću biti 37+4 i znam da će mi radit, jer je doktor tako napisao u prošlom nalazu.
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:31   #2571
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja znam jednu sestr iz petrove i ona mi je isto rekla da se izdojeno prokuha i daje nedonoscadi, a ostalima bebimil.
Isto su rekle i sestre za bebe.
Ako lazu one, lazem i ja.
E da ja malo nešto kažem vezano za izdojeno mlijeko.
Pošto sam ja 5 dana išla se izdajati na intenzivnu (1. kat), a moja kuma je medicinska sestra na tom odjelu. Brine se o onim malim bebicama u 1,2,3 i 4.-orci.
Pitala sam ju šta radi s tim mojim mlijekom koje mala ne pojede (jer sam ja znala izdojiti i po 200 ml svakih dva sata, a mala je jela maksimalno 50 ml- to znam jer mala nije htjela vući). Rekla je da to bace. A ovoj djeci čije majke ne dođu na izdajanje ili nemaju mlijeka prave umjetno, a i po noći im daju umjetno . A to može biti Bebimil, Nan, Aptamil, Hipp...
Rekla sam da je to baš šteta, jer to mlijeko mogu prokuhati i dati djeci. Rekla je da su to prije činili, ali da je ravnatelj rekao da se sada mora praviti mlijeko.

Kad sam odlazila meni je stavila kutiju Nana1, a ženskoj koja je izašla prije mene su dali Hipp.

Da se razumjemo; ja ne znam kako je na drugim odjelima pošto tamo nisam odlazila niti bila. Bila sam na odjelu gdje su carski rezovi, a beba mi je bila na intenzivnoj u 4.-orci.
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:47   #2572
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
Ja mislim da hoće, u Petrovoj rade od cca 38. tjedna.
Ja idem u utorak na kontrolu kad ću biti 37+4 i znam da će mi radit, jer je doktor tako napisao u prošlom nalazu.
a meni nije napisao - nego samo kontrola, pa možda neće sutra (37+5) nego tek sljedeći tjedan...

inače do kad im uopće moramo donosit uputnice za svaki pregled?
tamo sam od 33.tjedna i svaki put idem po novu uputnicu. šta ako prenesem, svaki drugi dan nova uputnica ili...?

(joooj kad bi se bar ja sjetila u tih 5 minuta pregleda pitat sve ono što se sjetim dok sam ode na forumu)
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 13:17   #2573
just z, što se tiče uputnica, evo što mi je kuma rekla iz svog iskustva: dok ideš na pregled jednom tjedno donosiš im uputnicu svaki put novu, a ako preneseš i naručuju te svaki dan ili svaka dva dana, onda ti jedna uputnica vrijedi za tjedan dana.
Znači, ne gine nam svakih tjedan dana kod primarnog ginića po uputnice, što je totalna koma
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 13:27   #2574
lala dream, onda pošalješ muža kod ginekologa po uputnicu.dobro da vrijedi bar tjedan dana a ne i manje. ipak se nadam da neće bit potrebno..
a meni i nije problem otić kod svog ginekologa - volim se otić javit, a nikad ne čekam red.

ma u petrovoj mi je koma to s parkingom, jer je max 2 sata, a uglavnom se bude duže od toga...zadnji put sam došla na knap
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:31   #2575
evo da javim, bila sam na ctg-u

a što se tiče uputnica, izgleda da za svaki pregled treba nova, ne vrijedi tjedan dana..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:57   #2576
Imam par pitanja o Petrovoj. Odlučila sam tamo roditi..za sada, pa me interesiraju neki detalji.
Puno će mi pomoči pri odluci, pa se zahvaljujem na informacijama

1. Kakve sobe me mogu dopasti u Petrovoj? ono, znam da se razlikuju po katovima..ili? Koliko žena po sobi, koliko wc/kupaona, kakvi su madraci isl..
2. Kako izgleda onaj apartman i koliko košta dnevno? Sa koliko osoba ju djeliš i što ima od dodatnih opcija?..tv, kupaonu, klimu..????
3. Babinjače? pardon! možete li mi objasniti što je to i kada, koliko itd?
4. Može li moja beba za svaki obrok dobivati moje mljeko?
5. Imam li pravo na biranje medikamenta, tj. odbijanje nečega što mi ne treba ili ne želim..tipa dripa ili analgetika itd...? (znači ne mislim na ljekove koji su nužni ako dođe do komlplikacije ili onih ako se treba spriječiti neka gadna komplikacija, već onih koji mi daju da bi sebi olakšali i skratili vrijeme mojih porođajnih faza.)
6. Jel ta Petrova, ono, čista? ..kupaone, wc-i, posteljina i slično
7. Hrana? vegetarijanska?
8. I dali tko ima informaciju o tome, kada če se završiti s preuređenjem i koji je ono kat u pitanju?
9. I što očekujemo nakon preuređenja? kakve sobe , kupaone isl..
10. Kako izgleda rađaona?
11. Hoče li preuređenjem doči i nova rađaona s novim stolovima za rađanje i možda stolčekom ????
12.Roming koji su rekli uvesti s preuređenjem??? Jel beba 24sata sanom i dal ju onda mogu dojiti sama..kako to ide??

hvala hvala hvala...
nadam se da imate odgovore
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:07   #2577
uuuuu jbt koliko pitanja....
evo ukratko, preuređenje bi trebalo bit gotovo oko uskrsa i s preuređenjem se uvodi rooming in (koliko sam ja skužila). rooming in podrazumijeva da je beba s tobom.
apartman je 700kn/dan, ako ti bude slobodan.
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:25   #2578
@boGhi
Evo ja ću ti odgovoriti na ova pitanja koja znam (iako si da pročitaš cijelu temu mogla naći sve odgovore sama )

1. Nakon preuređenja (poslije Uskrsa) će te zapasti nova soba,koliko čujem bit će do 4 kreveta unutra,svaka soba ima svoj WC/tuš i klimu, novi kreveti
2. apartman ne dijeliš, koliko znam posjete ti mogu doći bilo kada tamo i ostati koliko žele (niije 100%),ima tv,klimu,kupaonicu
3. Babinjače su žene nakon poroda,koje leže u bolnici do odlaska kući
4. Kad uvedu rooming in i ako imaš dovoljno mlijeka onda da, prva 2 dana dok ti ne dođe mlijeko moguće je da će je i nadohranjivati adaptiranim
5. Imaš pravo,donesi im na porod napisam svoj plan poroda i jasno reci što ne želiš te traži da te obavijeste o svemu prije nego ti daju lijek/naprave zahvat (pitanje je koliko će se oni toga držati )
6. Za sada nije bila na glasu kao takva,dapače često se žale rodilje da je jako prljavo i derutno-nadamo se da nakon preuređenja više neće biti
7. Hrana bolnička,znači bzvz i bez okusa-vegetarijanska (čisto sumnjam)
10. rađaonica je preuređena akupa s novim krevetima za porod prije par godina i koliko znam tu nisu ništa dirali-kažu da su rađaone čist o.k.
12. beba će biti onda cijelo vrijeme s tobom i ti se brineš o svemu-hrana,pelene,presvlačenje...

p.s. sve ovo što si pitala tj. što se nadaš da ćeš dobiti u Petrovoj možeš u ZG dobiti jedino u privatnom rodilištu za cca 20 000 kn, inače u državnoj bolnici pripremi se na sve i svašta!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:23   #2579
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
@boGhi
Evo ja ću ti odgovoriti na ova pitanja koja znam (iako si da pročitaš cijelu temu mogla naći sve odgovore sama )


p.s. sve ovo što si pitala tj. što se nadaš da ćeš dobiti u Petrovoj možeš u ZG dobiti jedino u privatnom rodilištu za cca 20 000 kn, inače u državnoj bolnici pripremi se na sve i svašta!

e hvala ti hvalaaa!!!
i tebi just z


a znam da sam mogla proči čitavu temu , ali ovaj put.. vidi kolika je

a toliko toga za saznati i naučiti, a toliko posla i toliko malo vremena do bebe
uostalom, mislim da bi ovakav post s odgovorima trebao biti na početku svake teme o rodilištima

no, da..bi ja u privatno da imam 20 000 kuna, tj. da želim odvojiti za svoj komod umjesto sačuvati za bebu u budućnosti.
na koncu premišljam o Petrovoj jer sam ja tamo rođena, i zato što imaju najbolju postnatalnu ako, nedobog, dođe do komplikacija.
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:40   #2580
ma dobro, ja ti baš i nisam pomogla,al zbilja imaš puno pitanja

ja sam se isto premišljala oko bolnice, ali ipak su oni broj 1 za ne daj Bože kakve patologije trudnoće i u slučaju prijevremenog poroda...

a koliko još imaš do termina kad kažeš da ima tako malo vremena?

Zadnje uređivanje just z : 18.03.2011. at 14:48.
just z is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.