Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 12:32   #1
Moroccanoil

Jel probao tko? Navodno je jako skupo, vrijedi li tih para?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:56   #2
Imam ga ja, i dobro je... ali ne bi rekla da vredi tih para. Takodje sam probala macadamia oil koje mi je bolje, a na ebay se moze naci one n only argan oil koje, za vecu kolicinu, kosta jeftinije nego moroccan oil a kazu da je isto.
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 12:35   #3
Evo i ja sam ga kupila onu malu piksu od 25ml i danas ujutro oprala kosu i stavila malo na vlažnu kosu i posušila. Mogu rući da sam zadovoljna učinkom jer sam dosad cijelo jutro bez kišobrana jurcala okolo i inače bi mi kosa bila ko slama jer je prirodno frčkava ali evo kosa mi je kako sam ju isfenirala na četku i tak stoji!!!
S te strane sam oduševljena, ali cijena je fakat malo prenapuhana. Ja nisam još niti jedno drugo ulje za kosu na taj način, znači na mokru kosu prije sušenja tako da ne mogu usporedit s ničim.
A makadamiju si stavljala na mokru ili suhu kosu?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 15:49   #4
Ja sam baš danas slušala od svoje frizerke kako je pre zadovoljna uljem makadamije i sad ibejam.

Jel 10ml tog ulja malo??
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 16:16   #5
Stavim na mokru, koncentrisuci se na krajeve... a onda kad osusim stavi jos par kapi pa peglam.
Zuta, iznenadjujuce je kako se sporo trosi. Koristila sam ga vec 5 puta sigurno ali se ni ne vidi da ga ima manje. Jako je gusto pa ga treba malo.
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:40   #6
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Jel probao tko? Navodno je jako skupo, vrijedi li tih para?
ja koristila, i jos uvijek koristim. meni je stvarno odlicno. e, sada, vjerojatno bi mi kosa bila jednaka i bez njega, jer mi je kosa stvarno zdrava (hvala bogu), ne pucaju mi vrhovi, ima prirodni sjaj, pa mi je tesko reci koliko mi je ovo ulje stvarno pomoglo, i koliko mi uopce pomaze ako pomaze. probala sam i jeftiniju varijantu, ne tako razvikanu, ali mi nije bilo tako dobro u smislu da mi se nije tako dobro upilo, a i miris me smetao. koliko para, toliko muzike.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:48   #7
Sad ću ja onako glupo neupućeno (i lijeno za guglanje pitati) čemu to točno služi / pomaže?
Naime, meni kosa zna dosta opadati (sada se još nisam počela linjati) pa me zanima jel pomaže i za to(možda bi i pare izdvojila kad bi znala da ima koristi od toga) il da se držim čičkovog ulja?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:55   #8
Evo sta kazu oni na sajtu za moroccan oil
• Restore elasticity
• Infuse hair with shine
• Protect from environmental factors
• Revives hair
• Strengthens and conditions
• Reduces drying time

Zapravo je najbolji/najvazniji sastojak tog moroccan ulja- argan oil a evo ti nesto vise o njemu-
http://en.wikipedia.org/wiki/Argan_o...rties_and_uses
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:02   #9
Quote:
Green-Eyed-Fairy kaže: Pogledaj post
Imam ga ja, i dobro je... ali ne bi rekla da vredi tih para. Takodje sam probala macadamia oil koje mi je bolje, a na ebay se moze naci one n only argan oil koje, za vecu kolicinu, kosta jeftinije nego moroccan oil a kazu da je isto.
Možeš, molim te, staviti link za ono koje misliš da je dobro? Hvala
mladunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:03   #10
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ja sam baš danas slušala od svoje frizerke kako je pre zadovoljna uljem makadamije i sad ibejam.

Jel 10ml tog ulja malo??
I tebe molim link kad ga izibejaš
mladunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:09   #11
Quote:
mladunche kaže: Pogledaj post
Možeš, molim te, staviti link za ono koje misliš da je dobro? Hvala
Izvoli
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=mac....c0.m270.l1313

Ima manje i vece pakovanje.

Zove se Macadamia healing oil treatment.

A evo i njihov sajt, tu pise nesto vise- http://www.macadamiahair.com/discover/
Ovo u sebi ima argan ulje i macadamia ulje.
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:34   #12
Mda, nije ni macadamia puno jeftinija... Mislim da ću se držati avokadovog ulja, dosta sam zadovoljna s njim. Hvala!
mladunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 07:57   #13
Quote:
mladunche kaže: Pogledaj post
I tebe molim link kad ga izibejaš
Evo
http://cgi.ebay.co.uk/MACADAMIA-HAIR...15126b20e#shId

Ovo je stvarno jeftino i mislim da 10ml dugo traje jer kaže GEF da se sporo troši.

Naručit ću ga.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:44   #14
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ja sam baš danas slušala od svoje frizerke kako je pre zadovoljna uljem makadamije i sad ibejam.

Jel 10ml tog ulja malo??
Imaš u Kemigu u Bauerovoj 100ml hladno prešane makadamije za 29 kuna (50 ml je negdje 17 kn)
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:08   #15
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Imaš u Kemigu u Bauerovoj 100ml hladno prešane makadamije za 29 kuna (50 ml je negdje 17 kn)
Nekak ne vjerujem tome jer svuda je dosta skupo.

Jel se razlikuje ulje makadamije za kosu od onog recimo za masažu??
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:27   #16
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Nekak ne vjerujem tome jer svuda je dosta skupo.

Jel se razlikuje ulje makadamije za kosu od onog recimo za masažu??
Vjerujem da su u ulja za kosu i za masažu dodana još i druga ulja, vjerojatno jeftinija kako bi se ot razrijedilo npr. u čičkovom i orahovom ulju od Afrodite i Olivala ima najmanje čička i oraha.
Ovo kaj Kemig prodaje je čisto i pravo a jeftino je jer to oni kupuju na veliko i pakiraju u svoju ambalažu. Ima onak miris ko malo po lješnjacima i može se i kuhati s njim.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:40   #17
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Vjerujem da su u ulja za kosu i za masažu dodana još i druga ulja, vjerojatno jeftinija kako bi se ot razrijedilo npr. u čičkovom i orahovom ulju od Afrodite i Olivala ima najmanje čička i oraha.
Ovo kaj Kemig prodaje je čisto i pravo a jeftino je jer to oni kupuju na veliko i pakiraju u svoju ambalažu. Ima onak miris ko malo po lješnjacima i može se i kuhati s njim.
Imaš ga ti??
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:49   #18
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Imaš ga ti??
Imam. Bila sam ga kupila za mazanje tijela ali sam odustala jer od tog mirisa ogladnim (tuširam se navečer pa neću kasno jesti ) pa ga koristim za kosu - nasaftam prije pranja i pustim da stoji što duže, ali ja ti nisam neki pokazatelj jer imam jako kratku kosu i meni su sva ulja dobra.
Sva ta ulja imaju svoju deklaraciju pa im možeš napisati mejl u Kemig i mogu ti je poslati ako sumnjaš u čistoću.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 14:00   #19
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Imam. Bila sam ga kupila za mazanje tijela ali sam odustala jer od tog mirisa ogladnim (tuširam se navečer pa neću kasno jesti ) pa ga koristim za kosu - nasaftam prije pranja i pustim da stoji što duže, ali ja ti nisam neki pokazatelj jer imam jako kratku kosu i meni su sva ulja dobra.
Sva ta ulja imaju svoju deklaraciju pa im možeš napisati mejl u Kemig i mogu ti je poslati ako sumnjaš u čistoću.
Meni ne treba sirovo ulje za saftanje kose, nego obrađeno koje se koristi umjesto silikona i ne zamasti kosu.
Za saftat kosu koristim maslinovo ulje, makar mogla bi ubost i ovo manje pakiranje pa trackat prije pranja (samo što to zaboravim napravit)
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 14:13   #20
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Meni ne treba sirovo ulje za saftanje kose, nego obrađeno koje se koristi umjesto silikona i ne zamasti kosu.
Za saftat kosu koristim maslinovo ulje, makar mogla bi ubost i ovo manje pakiranje pa trackat prije pranja (samo što to zaboravim napravit)
Ahaaaa, kužim sad
Ja iskreno ne bih onda s njim samim na kosu čisto radi mirisa mada sam čula da ni argan baš nije nešto miomirisan. Valjda onda u te posebne za kosu doaju neke mirise i to. Ja bih probala s bademom ili shea maslacom na vlažne vrhove. A čovjek ipak nikad ne zna dok 100 stavri ne proba i nađe ono kaj mu paše.
Moroccan oil sam vidjela inače da ima u top stilu na Kajzerici (dućan s frizerskom opremom) ali cijene se ne sjećam jer dost dugo nisam tam išla.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.