Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 15:57   #41
pa nisi niti rekla koja je firma bojlera...
ako ćeš kupovati, preporuka viesmann, a ako je preskup onda junkers...dobro se držati provjerenih marki
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:53   #42
Quote:
zed_alive kaže:
pa nisi niti rekla koja je firma bojlera...
ako ćeš kupovati, preporuka viesmann, a ako je preskup onda junkers...dobro se držati provjerenih marki
Na bojleru pise Hidrotherm i još valjda Solid, ne znam sad tocno, nitko ga nece doci niti pogledati jer svi kazu da nisu ovlasteni za servisiranje tog bojlera ... tip koji je gradio kucu valjda je negdje za sitne pare to nabavio, ali je propao, a ti koji su uvezli te bojlere su valjda isto tako propali pa vise nema niti servisa ničega, u plinari isto tako ne reagiraju...

Nije cak niti bitno koji je bojler ali mi nije jasno sto u takvoj situaciji, uspjeli smo ga upaliti, ali stenje i dahce, trebalo bi nadopuniti vodu,, a ja to ne znam, oce li odletjeti u zrak??? Tko ce onda biti kriv? I da li ga mijenjati samo zato sto ga nitko nece procistiti?

Bye the way, to "smece" od bojlera kako je rekao tip iz plinare bez greske radi 8 godina, a mom novom junkersu oso manometar. Sestrin vaillant svake godine se 2-3 puta kvari, nikako na zelenu grancicu ...
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:13   #43
imaš pravo, tip iz plinare sere...ima puno problema s tim poznatim brandovima jer se proizvode kojekuda, turska, mađarska...

da, tebi treba neki serviser s iskustvom, da ti pogleda i kaže kakva je situacija. inače, mislim da su ti na tržištu najkvalitetniji viessmann i buderus (njega imaš u ferotermu isto), vaillant je problematičan, junkers nešto bolji, talijani niti pod razno, francuzi bi mogli biti ok ali se još ne zna jer su novi na tržištu, pa...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 14:24   #44
hvala ti zed-.

Znade li itko servisera? Ili je cuo da negdje postoji neki?

sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 09:42   #45
Vaillant bojler problem

Poštovani!
Posjedujem komb. bojler Vaillant VGV 280 XE star 8 godina. Do sada je radio bezprijekorno, osim puknuća membrane što sam riješio sam.
Sada se počeo pojavljivati drugi problem.Kontrolna lampica "Dimovoda" neprekidno trepće što je prema uputstvu indicija da je neispravan dimnjak ili se vračaju dimni plinovi nazad. Sve sam temeljito očistio ali ništa, probao sam otpojiti osjetnike i opet isto. Dali se radi o neispravnosti dimovodnih osjetnika (čini mi se da se radio o nekakovim diodama) ili je greška u elektronici?
Da napomenem da mi se zablokira zbog toga cijeli sistem na 20 minuta.
Molim za mišljenje.
zeljko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:58   #46
Radi se o neispravnosti tvog načina razmišljanja.
Zovi ovlaštenog servisera, da ne bi podavio sebe i svoju familiju.
magicbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 19:44   #47
Vaillant bojler problem

Riješeno, neispravni dimovodni osjetnici. Tema završena
zeljko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:36   #48
Bojler...

imam problem...
kad perem ruke u lavabou i ako imam neke ranice po ruci, npr. od igre s mačkom...trese me struja, mislim pecka ali neugodno, nije neznam kako jako al se osjeca fino...sta se to desava...bojler mi nije uzemljen jer nemam uzemljenje u zgradi ali je nulovan...ako stavim fidovku mislim da ce mi izbacivat stalno zbog gore navedenog razloga...kako da to rjesim, ima li tko kakvu ideju?
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:16   #49
Prvo moraš ustanoviti odakle dolazi napon do tvoje vodovodne instalacije! To nužno ne mora biti tvoj bojler, posebno ako živiš u zgradi s više stanova.

Prvo isključi bojler, još bolje je da izvadiš pripadajući osigurač. Ako više ne drma, vjerojatno je oslabila izolacija grijača. Ako drma i dalje, isključi svoju kompletnu instalaciju pa provjeri opet...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:19   #50
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
imam problem...
kad perem ruke u lavabou i ako imam neke ranice po ruci, npr. od igre s mačkom...trese me struja, mislim pecka ali neugodno, nije neznam kako jako al se osjeca fino...sta se to desava...bojler mi nije uzemljen jer nemam uzemljenje u zgradi ali je nulovan...ako stavim fidovku mislim da ce mi izbacivat stalno zbog gore navedenog razloga...kako da to rjesim, ima li tko kakvu ideju?
e imao sam isti problem nekad davno i tada su mi rekli da mi je loša nula, tj da u trafostanici nula nije dobro uzemljena. s obzirom da ni ja nisam imao uzemljenje savjetovali su mi da otkacim nulu sa uzemljenja. privremeno sam tako i uradio i nije peckalo ali bojler je tada bio potencijalno opasan, sto mi se nije nimalo svidjelo tako da sam ga opet nulovao. sreca pa su u trafostanici mjenjali kablove i ponovo ukopavali nulu ali ovaj put dublje i duže tako da je sad sve ok.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:46   #51
vidim ja da mi nema druge nego ako nije to sto champ kaze da cu probat stavit fidovku, pa uzemljit mrezu stana na ulaz nule u fid (buduci da nemam uzemljenja)...nadam se da mi nece izbacivat al mislim da ce mi se upravo to dogoditi...
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:44   #52
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
vidim ja da mi nema druge nego ako nije to sto champ kaze da cu probat stavit fidovku, pa uzemljit mrezu stana na ulaz nule u fid (buduci da nemam uzemljenja)...nadam se da mi nece izbacivat al mislim da ce mi se upravo to dogoditi...
Definitivno će ti se to dogoditi. A ako se i ne dogodi (ne znam kojim čudom) opet će te peckati.
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 22:55   #53
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
vidim ja da mi nema druge nego ako nije to sto champ kaze da cu probat stavit fidovku, pa uzemljit mrezu stana na ulaz nule u fid (buduci da nemam uzemljenja)...nadam se da mi nece izbacivat al mislim da ce mi se upravo to dogoditi...
Ako imaš provučen kroz cijelu instalaciju zaštitni vodič (trožilni ili petožilni kabeli), možeš komodno stavit Fida, i neće ti stalno izbacivat iako ti je instalacija nulovana.
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:29   #54
Quote:
Astonn kaže: Pogledaj post
Definitivno će ti se to dogoditi. A ako se i ne dogodi (ne znam kojim čudom) opet će te peckati.
Fidovku možeš bez brige staviti na nulovanu instalaciju.
No osobno mislim da će te peckati i dalje kad pereš ruke.
Ima nešto u tome da nula na trafostanici nije propisno uzemljena, međutim ako si malo dalje od trafostanice ni to ti neće pomoći.
Problem ti je u izjednačavanju potencijala na vodovodnoj instalaciji.
Vodili smo do nedavno polemiku o tome treba li pipe osigurati zaštitnim vodičem i ovo je školski primjer slučaja kad pipa nije izjednačena potencijalom.
javi mi se na PM dat ću ti neke savjete što da izmjeriš i pošaljem ti shemu spajanja FID-ovke i ak poštivaš nacrtano FID ti nebu izbacivala.
No imaj razumjevanja shemu ti nebum poslao baš iste sekunde.......
poz....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 10:31   #55
Nulti vodić uzemljuje se u TS, i po mogučnosti na što više mjesta na trasi NN mreže.. Kod kabelskih mreža danas se polaže bakrenu uže za uzemljenje čitavom dužinom trase, paralelno uz kabel. Problem kod starijih mreža je u tome što je uzemljivač pocinčana traka, koja s vremenom korodira i poveća joj se otpor uzemljenja.

Ako se napon na nulovanim uređajima pojavljuje zbog slabog uzemljenja, trebali bi stanari zgrade o tome službeno obavjestiti Elektru, nek oni stave novo uzemljenje oko zgrade, i spoje na njega nulu u priključnome ormariću!

To je njihova dužnost u održavanju distributivnih mreža!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 10:48   #56
iskljucio sam bojler iz uticnice i vise ne pecka...znaci problem je u mom bojleru...kad bih znao da je moj bojler, koji je nov, ustvari loše napravljen ili neispravan, izbacio bih ga i kupio novi...al sta cu kupovat novog kad neznam dal bi to rjesilo problem....jednostavno trebam savjet od nekog tko je to prosao, sta da napravim?
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:21   #57
Ne mora biti problem u bojleru!
Spoju natrag samo nulu i uzemljenje NE FAZU, i probaj! Ako pecka-napon sa nule ili uzemljenja se prenosi na bojler!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:17   #58
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
iskljucio sam bojler iz uticnice i vise ne pecka...znaci problem je u mom bojleru...
Da si izvadio osigurač, znao bi nešto više! Ali s obzirom da se radi o novom bojleru, pretpostavljam da ti napon dolazi preko nulovane mreže..

Dakle, mreža je u pitanju, i taj problem imaju i svi tvoji susjedi.. Zovite Elektru i zatražite da vam hitno srede uzemljenje mreže!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 14:41   #59
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Da si izvadio osigurač, znao bi nešto više! Ali s obzirom da se radi o novom bojleru, pretpostavljam da ti napon dolazi preko nulovane mreže..

Dakle, mreža je u pitanju, i taj problem imaju i svi tvoji susjedi.. Zovite Elektru i zatražite da vam hitno srede uzemljenje mreže!

potpisujem
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 16:50   #60
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako se napon na nulovanim uređajima pojavljuje zbog slabog uzemljenja, trebali bi stanari zgrade o tome službeno obavjestiti Elektru, nek oni stave novo uzemljenje oko zgrade, i spoje na njega nulu u priključnome ormariću!

To je njihova dužnost u održavanju distributivnih mreža!
nije to dužnost elektre, nego vlasnika zgrade.
a elektra im može onemogućiti isporuku električne energije ako ocijene da su zbog toga životi u pitanju.
Dakle uzemljenje zgrade je problem vlasnika a ne elektre....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.