Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2004., 19:53   #81
Quote:
Dav kaže:
Ne znam da li smanjivanje broja cigareta ima veze s prestankom pusenja opcenito, ali znam da nema veze sa zdravljem. Naime, dokazano je da smanjenje broja cigareta za cak 95% smanjuje stetne posljedice pusenja za samo 40%.

Nije bas neka racunica, ha?
Taj podatak sam i ja cula. Valjda organizam pokusava iz manjeg broja cigareta crpiti vecu kolicinu nikotina.
Ali opet mi nije bas jasno, jer osim nikotina postoji jos veliki broj stetnih sastojaka u duhanskom dimu. Zato mi ta teorija bas ne stoji.
Ima li netko objasnjenje?
Tesa* is offline  
Old 18.02.2004., 23:07   #82
Quote:
Dav kaže:
Ne znam da li smanjivanje broja cigareta ima veze s prestankom pusenja opcenito, ali znam da nema veze sa zdravljem. Naime, dokazano je da smanjenje broja cigareta za cak 95% smanjuje stetne posljedice pusenja za samo 40%.

Nije bas neka racunica, ha?
Ova teza nema bas neke logike... mislim, prema njoj bi bilo jednako stetno pusi li netko 3 cigarete dnevno ili 3 kutije dnevno. Ne bi bas rekla.
dora is offline  
Old 19.02.2004., 15:09   #83
Quote:
Diavola kaže:
Ma, super ti je to!! Ako si izdržala tri dana, onda možeš izdržati još tri dana! Meni je to pomoglo, auto-bodrenje.. Ja sam zadnju zapalila prije tri tjedna i ide bez problema, puno lakše nego što sam zamišljala! Ne mogu sama sebi vjerovati. Jedem voća, pijem tekućine više nego prije i grickalice (štapići, ribice i to)..

Prvih tjedan dana je teško, ostali dani vuče me, ali vrlo lako se otarasim takve misli. I ima još jedna stvar koja mi je pomogla, zadnje dvije-tri cigarete bile su u situacijama kad mi se baš gadila cigareta, namjerno sam ih na silu zapalila, nisu mi prijale i svaki put kad pomislim na cigaretu sjetim se tih zadnjih cigareta, stresem se, bljaaak i odmah odagnam potrebu za duhanom. Nema ništa do Pavlovljevog refleksa..

Riješi se te kutije da ne dođeš u napast.. Drži se još koji dan, bit će ti lakše drugi i treći tjedan, obećajem ti! Da ne spominjem koliko će to ponijeti ponos i veselje i sreća i.. što si izgurala toliko-i-toliko dana!
o, hvala ti od srca!!!!!!!!!!!

evo 5. dan sam čista ko suzica......jedino kaj me puca na slatko..moram se oduprijeti.
stalno mutim čokolino.
umjesto da si olakšam pa zamutim u kadu.
bit će bolje.
tu i tamo me jaka želja opere.
ali sam odlučna i nedam se.
primijetila sam da se sad već i frendovima 'hvalim' da ne pušim.
nekima je čudno, a nekima drago.
ipak - vidjet ćemo kako ću to sve podnijeti kad se vratim na posao.
e, tu će mi trebati konjski živci.
možda neka žvaka?
sajla za žavakanje?
kad me šefovi pritisnu.......................................... ........................................kako odagnati nervozu...?

ma bit će nekako.

ljudi, hvala na podršci!!
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Old 23.02.2004., 11:13   #84
23/02/04
Adelaide
Australia

ABC Australian News,

Tasmanijen Premijer Mr.Jim Bacen je zavrsio karijeru nakon nagle bolesti, sa suzama u ocima daje poruku i moli mlade teenagere da ne pocinju pusiti nikada, jer on znade cijenu pusenja.

Jim Bacen je 53 godine star, teski pusac 35 godina, dijagnoziran sa plucnim kancerom koji se ne moze operirati.
Doctori /specijalisti su mu dali najdulje dvije godine zivota.

Vec je u zadnje vrijeme na zracenju ali usprkost njegove volje /svi znademo da nece prozivjeti.

Cak i umiruci jos ne moze ostaviti cisto prekinuti/upravo da i prestane nema SPASA.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 23.02.2004., 11:32   #85
Quote:
Tesa* kaže:
Taj podatak sam i ja cula. Valjda organizam pokusava iz manjeg broja cigareta crpiti vecu kolicinu nikotina.
Ali opet mi nije bas jasno, jer osim nikotina postoji jos veliki broj stetnih sastojaka u duhanskom dimu. Zato mi ta teorija bas ne stoji.
Ima li netko objasnjenje?

Nicotine dodatci

ZASTITIMO DIJECU



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 23.02.2004., 14:39   #86
Quote:
dora kaže:
Ova teza nema bas neke logike... mislim, prema njoj bi bilo jednako stetno pusi li netko 3 cigarete dnevno ili 3 kutije dnevno. Ne bi bas rekla.
Istina da nema logike. Ti kao (vjerojatno) medicinski amater to ne bi rekla. Ali, dokazano je.

Vidi ovdje: http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2520&idnews=4324894
Dav is offline  
Old 24.02.2004., 09:25   #87
AH!

Evo ja pusim vec 5 godina i zaista sam obozavatelj dima u svima oblicima i bojama. Ali nikotin mi je pravi problem .. jer ako ne zapalim pljugu osjecam se kao da mi fali dio pluca ... uzasan osjecaj ..i jedino sto mogu ucinit jest da zapalim .Nisam nasao jos nacin da prestanem , a reduciranje , ultra i te sprehe su isti vrag jerbo sam uvlacim vise ovih lakih .Tesko je to jer navodno nikotin stvara ovisnost skoro jednaku heroinu .... A one zvake i to , to je najveca glupost .. Sto bi zvako nikotin .. pusenje je strast koja ce mi ostavit posljedice i svjestan sam toga .Jebiga.Prestat cu NE , jer ne mogu.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Old 24.02.2004., 15:36   #88
Cool Lagano testiranje volje

Quote:
Hmmm kaže:
Tesko je to jer navodno nikotin stvara ovisnost skoro jednaku heroinu ....
"Skidanje" s nikotina nije uopće (fizički) tako strašno. Organizam se brzo navikne na manjak nikotina.
Psihička ovisnost o cigareti je problematična. Zato je svako skidanje testiranje volje.
Iskreno, da sam mislila da ću se tako lako ostavit cigareta, davno bih to učinila.
Triba samo odlučit!

Anteaa is offline  
Old 24.02.2004., 15:54   #89
Talking

Evo ja nisam zapalila nijednu od 31.12.2003 pusila sam kutiju do kutije i pol. Sad mi je super i tek sad vidim kolka sam bial budala. Imam vise love u novcaniku. Ok moram priznat natukla sam 5 kila

Dok je frendica natukla 12 al bolje to nego da se trujem.

Ionako cu kile skinut na proljece
Shadowfax is offline  
Old 24.02.2004., 18:58   #90
Re: Lagano testiranje volje

Quote:
Anteaa kaže:
Iskreno, da sam mislila da ću se tako lako ostavit cigareta, davno bih to učinila.
Triba samo odlučit!
Je, ne možeš nikog silovati i držati mu prodike, svatko će sam osjetiti kad mu je dosta cigarete (ako ikad). Svi koji razmišljate o prestanku, ljudi, puno je lakše prestati pušiti nego što se priča! Ništa se ne bojte, kako se kaže "ako meni ide, ići će svakom".

E, da, i ja sam se udebljala možda kilu za sada, osjetim točno da je od toga, ali i to se može držati pod kontrolom. Mislim, ako ću se fakat uspjeti otarasit cigareta (a hoću), što mi je koja kila za skinuti.

Sherry, ja sam već krenula na rekreaciju, kreni čim prije, zima je na izmaku.. Ooodlično se fizički osjećam, dođe mi da stavim neki natpis na majicu "ponosna ex-pušačica", ali bojim se da ne bi bila krivo shvaćena..
Diavola is offline  
Old 24.02.2004., 19:14   #91
Diavodla budem ma ja sam ti ljencina za krenut al kad krenem onda weeeeeeeee. Ma cim zatopli uskacem u role. E da sad se mogu bez problema popest na treci kat pijeske a da neostanem bez zraka. E da samo znate kako je super kad nesmrdiš po pljugama. Moš ti stavit na sebe kolko oces parfema al smrdiš i moš se jebat.


Shadowfax is offline  
Old 24.02.2004., 20:15   #92
ja, evo 10. dan.

jeeeeeeeeeeeeee!!!!
nije lako, ali ne dam se.


odlučila sam prestati.
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Old 24.02.2004., 20:41   #93
Ajde carica budes ti to evo ja nisam zapalila vec dva mijeseca i mogu ti reci da je to super osjecaj. Ak si mogla 5 dan onda mozes za stalno.
Shadowfax is offline  
Old 26.02.2004., 15:11   #94
Pozdrav svima koji prestaju fumat ili već jesu...
I sam sam par puta prestajao. Početkom prošle godine čak tri mjeseca bio bez dima, to je bilo i najduže bez cigarete u 12-13 god staža.. i opet.........
Sad treba skupit volje i hrabrosti za još jednu rundu fighta, nadam se da će biti i posljednja
pozdrav svima
 
Old 26.02.2004., 21:22   #95
Quote:
VILKO kaže:
Nicotine dodatci

URL=http://www.givingupsmoking.co.uk/images/protectchildren.jpg]ZASTITIMO DIJECU[/URL]

:
Uops! Hrpa nepoznatih sastojaka. Mozda je medju njima i pokoji koji pogoduje zdravlju????

Djece nemam tako da mi je savjest cista; ali ni odlucnosti da prestanem.
Tesa* is offline  
Old 02.03.2004., 09:39   #96
prestanak pušenja

Ljudi ..... please.... podrška.....

Imam 17 god. pušačkog staža i definitivno sam odlučila prestati. Iza mene je 36 sati bez nikotina. Nevjerojatno kako me lupa fizička ovisnost. Pokušavala sam par puta prestati (prije 4-5 god.) i nije se činilo tako strašno. Sve je bilo u psihi, tada nisam bila dovoljno psihički jaka.
A sada sam se pripremila ali me iznenađuje ova fizička bol (znojenje, glavobolja, mučnina). Pa nisam bila na heroinu...
Molim bivše pušače za savjet, i koliko to traje ?????????''
crvenokosa is offline  
Old 02.03.2004., 12:11   #97
ej, crvenokosa!!
ne daj se!!

evo , ja 16. dan čista. 10 godian pušenja po kutiju i 1/2 do 2..

prva tri dana mi je bilo koma , kao što je tebi sada.
a onda sve lakše.
sad mi je ok.
ali nije lako.
često mislim na pljugu.
čak sam i sanjala kak pušim. (cigarete )
izbjegavaj mjesta s puno dima.
kupi si neko voće i to žvakljaj, ja jabuke tamanim.


i sretno.
javljaj se da po dan.

i nemoj odustati!!! ima nas još koji patimo , al se ne damo!!!!!!

pozdrav!
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Old 03.03.2004., 08:45   #98
thanks, carice na podršci



čini mi se da mi je danas ujutro lakše. Ali moram ti priznati da sam sinoć u napadu "ludila" povukla doslovno dva dima i zgasila pljugu.
Nevjerojatno kako me je smirilo u tom trenutku. Sada me pere grižnja savjesti, ali - nema predaje -
crvenokosa is offline  
Old 04.03.2004., 00:27   #99
Nemoj se zavaravati da ce biti lakse ako smanjis i sl. ili prestat cu od sutra, zaboravi na to ja sam prestao pusiti 12.03.2003 pusio sam 5 godina (nemojte sad poceti srati koko to nije nista, jer sam bio veci ovisnik od vecine vas).Pusio sam 2-3 kutije plavog ronhila, dunhila i camela (poceo sam pusiti camel bez filtera) takodjer sam kupovao Samson Zware Shag (najjaci). razmisljao sam neko vrijeme o prestanku i prestao. Nazalost jos uvijek nakon godine dana me privlaci cigareta i osjecam potrebu za njom, 'fala bogu da me ne smeta kad neku pusi pokraj mene, nego kad mi dodje onda mi DODJE.Nemoj se zavaravati da cu probati kako mi ide i sl. gluposti nego od DANAS prestani pusiti, baci cigarete u smece (nemoj ih davati nego baci) i budi karakter i prestani. Tako sam barem ja napravio
draak is offline  
Old 04.03.2004., 00:31   #100
Re: prestanak pušenja

Quote:
crvenokosa kaže:
Ljudi ..... please.... podrška.....

Imam 17 god. pušačkog staža i definitivno sam odlučila prestati. Iza mene je 36 sati bez nikotina. Nevjerojatno kako me lupa fizička ovisnost. Pokušavala sam par puta prestati (prije 4-5 god.) i nije se činilo tako strašno. Sve je bilo u psihi, tada nisam bila dovoljno psihički jaka.
A sada sam se pripremila ali me iznenađuje ova fizička bol (znojenje, glavobolja, mučnina). Pa nisam bila na heroinu...
Molim bivše pušače za savjet, i koliko to traje ?????????''

mene pere vec godinu dana, ali ako si cvrsto odlucila nista te ne moze natjerati da opet zapalis



micem se sto brze s teme jer me opet hvata kriza brrrrrrrr
draak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.