Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 18:05   #1
Jacanje OHR-a je nastavak protektorata

Odlazeći visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak izjavio je da bi jačanje OHR-a bio nastavak protektorata i da bi da evropske teme prešle u drugi plan, jer OHR i evropske perspektive ne idu jedno sa drugim.On je ocijenio da je evropska filozofija - filozofija partnerstva, a jačanje OHR-a nastavak protektorata.Ako ne bi bilo odluke o zatvaranju OHR-a, rekao je Lajčak, onda bi se išlo na jačanje uloge i autoriteta visokog predstavnika i to bi apsolutno značilo da evropske teme prelaze u drugi plan, jer OHR i evropske perspektive ne idu jedno sa drugim.
Vladimir RUS is offline  
Old 02.02.2009., 18:15   #2
Quote:
Vladimir RUS kaže: Pogledaj post
Odlazeći visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak izjavio je da bi jačanje OHR-a bio nastavak protektorata i da bi da evropske teme prešle u drugi plan, jer OHR i evropske perspektive ne idu jedno sa drugim.On je ocijenio da je evropska filozofija - filozofija partnerstva, a jačanje OHR-a nastavak protektorata.Ako ne bi bilo odluke o zatvaranju OHR-a, rekao je Lajčak, onda bi se išlo na jačanje uloge i autoriteta visokog predstavnika i to bi apsolutno značilo da evropske teme prelaze u drugi plan, jer OHR i evropske perspektive ne idu jedno sa drugim.
Čim neki VP ode sa položaja počne govoriti isto ono što i Srbi govore. Zašto strane diplomate vole da lažu i zavaravaju javnost zbog Bošnjaka, to je stvarno neobjašnjivo.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.02.2009., 18:36   #3
A i da uspostave protektorat ništa nisu riješili. BiH će trajati dok traje sila. Ako hoće na taj način, onda će protektorat trajati 100 godina i na kraju će se opet postaviti pitanje decentralizacije, naravno ako prije ne izbije kakav rat.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 03.02.2009., 15:36   #4
Znas ti nase politicare, svi kazu da nece biti rata, a ono stvarno nista od rata, ali zato stalno neka "napetost u vazduhu" se osjeca. Svi u BiH se nadamo boljem zivotu, a ono od boljeg zivota nista. Kako se god pogleda, ovo sadasnje politicko stanje u BiH me prije podsjeca na 1993, negoli na blistavu blisku buducnost. Iako je rat vec odavno prosao stvari se nisu dalje makle od ratnih desavanja, svi se nesto ugrupisali kao da nismo ljudi, kao da smo neke ovce koje bleje pred klanje. Sve u svemu, zacin C.
Vladimir RUS is offline  
Old 03.02.2009., 15:39   #5
Navedi izvor: Glas srpske. Informativna hrana za morbidne mase.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 03.02.2009., 19:38   #6
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Navedi izvor: Glas srpske. Informativna hrana za morbidne mase.
E vidis, bojim se da cu te morati razocarati posto nije rijec o tvojim omiljenim novinama. Ovaj podatak sam pokupio sa jednog internet sajta poznatog po tome sto nije u kontroli Milorada Dodika, cak naprotiv. Da skratim pricu. http://www.rtvbn.com/vijest.php?id=7599
Vladimir RUS is offline  
Old 03.02.2009., 19:42   #7
Quote:
Vladimir RUS kaže: Pogledaj post
E vidis, bojim se da cu te morati razocarati posto nije rijec o tvojim omiljenim novinama. Ovaj podatak sam pokupio sa jednog internet sajta poznatog po tome sto nije u kontroli Milorada Dodika, cak naprotiv. Da skratim pricu. http://www.rtvbn.com/vijest.php?id=7599
Oh...bastion progresivnih snaga i nezavisnog novinarstva.

Tahvil-pasa is offline  
Old 03.02.2009., 20:55   #8
Quote:
Vladimir RUS kaže: Pogledaj post
E vidis, bojim se da cu te morati razocarati posto nije rijec o tvojim omiljenim novinama. Ovaj podatak sam pokupio sa jednog internet sajta poznatog po tome sto nije u kontroli Milorada Dodika, cak naprotiv. Da skratim pricu. http://www.rtvbn.com/vijest.php?id=7599
Ne mozes me razocarati jer nisam ni ocekivao tacan odgovor. BN je prenijeo vijest od Glasa "Izvor".

http://www.glassrpske.com/vijest/2/n...e-ode-OHR.html
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 03.02.2009., 21:05   #9
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Oh...bastion progresivnih snaga i nezavisnog novinarstva.

Reče čovjek koji svršava na 60 minuta.
Svi mediji u BiH su uglavnom čista katastrofa, a pogotovo TV mediji.
Cort0 Maltese is offline  
Old 04.02.2009., 19:27   #10
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Ne mozes me razocarati jer nisam ni ocekivao tacan odgovor. BN je prenijeo vijest od Glasa "Izvor".

http://www.glassrpske.com/vijest/2/n...e-ode-OHR.html
Pa nije Glas Srpske jedini medij u BiH, pa da ga svi kopiraju.
Vladimir RUS is offline  
Old 04.02.2009., 19:37   #11
Quote:
Vladimir RUS kaže: Pogledaj post
Pa nije Glas Srpske jedini medij u BiH, pa da ga svi kopiraju.
Pojasni. Nit ima logike sa raspravom niti poente u tvom odgovoru.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 04.02.2009., 19:48   #12
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Pojasni. Nit ima logike sa raspravom niti poente u tvom odgovoru.
Evo ovako, ja mislim da nije Glas prvi objavio tu vijest, pa samim tim ne vjerujem da je BN preuzeo vijest od Glasa, vec najvjerovatnije od neke druge novine ili od nekog drugom medija je BN preuzeo tu vijest. Znam da ovo sto sam napisao nema bas puno veze sa ovom temom, ali eto, samo da se zna.
Vladimir RUS is offline  
Old 05.02.2009., 10:40   #13
Opet se tema unistava trolerskim glupostima jihad armije "izvor? izvor?"

A zapravo time samo govore o svojim intelektualnim sposobnostima, njima je ocito bitan samo izvor, pa ako je islambosna ili havaz objavio neku vijest, ona je sveta istina jer nije glas srpske.

Tragikomicno.

Sto se tice Lajcaka, jos na ovom forumu "odjekuju" postovi jihad armije "dolazi nas covjek, sad cete vidjeti, RS se ukida do zime"

Predlazem da ne pisu nove postove kad dodje novi Lajcak, samo kopirate one stare

Vezano za uvodni post, Miroslav je samo rekao ono sto vecina misli, BiH kao drzava trajati ce dok god OHR bude dovoljno jak da je drzi na okupu. Protektorat koji se igra drzave, odlaganje neizbjeznog.
Vanjushka is offline  
Old 05.02.2009., 15:11   #14
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Opet se tema unistava trolerskim glupostima jihad armije "izvor? izvor?"
Dobro je ti polutan. Lijeci svoje polutanske probleme kod doktora.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Received Infraction
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.