Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2006., 14:18   #201
ovi od 4,5 su nekih 9,5 grama - tako pise. al vidit cemo koliko bude bude, vazno da nam se svidjaju
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 14:45   #202
Quote:
Magg kaže:
Mi cemo ove naruciti, samo sto ne kao ove od 4,5mm sirine, nego 6 ili 7mm.

Takve smo ti i mi naručili, isto šire..samo što su naši i iznutra zaobljeni tako da su vrlo udobni. Cijena 2200,00 par. U zlatarni Koci..
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 15:20   #203
Gdje je ta zlatarna?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 18:42   #204
Pa nije zlato za svakoga. To je luksuz.
Kvaliteta se placa. Puni lancic , ogrlica, etc. kosta.
Ak si ga ne mozes priustit,kupi si bizuteriju, nemoj pljuvat po zlatarima.

Krizek je u vrhu zlatarstva.
70 godina rada govori dovoljno.
Njihova kvaliteta je neupitna.[/QUOTE]

Većina mog osobnog nakita je iz zlatarne celje jer sam ga dobila od roditelja ili rodbine koji znaju da sam indikator za loše zlato sa dodacima nikla. Samo sam rekla svoje neugodno iskustvo s njihovim naušnicama. Moje naušnice nisu sigurno zlato s dodatkom bakra jer sam nakon jednog dana nošenja dobila svrbež i osip.
Ne znam odakle si zaključila da si ne mogu priuštiti zlato?! Spomenute naušnice sam dobila za diplomski od kolega s faxa.
Uostalom, vjerojatno svi paze da rade vjenčano prstenje kvalitetnije nego ostali nakit.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:04   #205
Prstenje razno...Kada, gdje, kako?

Čekaju me skoro "službene" ( fešta za naše starce, ja slavim jer je moja draga rekla "da"! ) zaruke. Buduća želi da kupimo vjenčano prstenje za te službene zaruke. Da to prstenje onda izmjenimo i nosimo do vjenčanja. Prije vjenčanja ćemo ih dat kumovima. Onda će nam ih oni vratiti par sati poslije!

Naravno, moja draga već ima prelijepi zaručnički prsten, dat u vrlo romantičnom duhu i okruženju!

Nosi li se vjenčano prstenje prije službenog "Da"?

Zadnje uređivanje Lasa Vadački : 05.06.2006. at 11:53.
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:07   #206
Nikad nisam cula za to, ali nisam upucena u obicaje svih krajeva lijepe nase. Sto nije svrha vjencanog prstenja da se stave na prst nakon sto se posvete ili nakon sto postanete muz i zena.
puma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:10   #207
Zato i otvaram temu, jer ne znam kako te ceremonije idu, da čujem vaša mišljenja i običaje za koje znate!
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:12   #208
Nisam bas cula za takvo nesto..nedavno se jedna poznanica zarucila, tako da je ustvari ona natjerala decka da ju zaprosi..sama je dala napraviti prstene itd..no, znam sigurno da im to nece biti vjencani..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:19   #209
Koliko znam vjencano prstenje stoji u kutijici do vjencanja, onda ide na jastucic, pa na srebrnu tacnicu za posvecenje i onda na prste i onda s vama u grobove

Zarucnicki prsten se nosi na prstenjaku desne a vjencani na prstenjaku lijeve (jer je bilo vjerovanje koje jos uvijek postoji kod starijih ljudi, a to je da zila iz lijevog prstenjaka ide ravo u srce, ali to je druga tema).

Dakle svaki prsten na svoj prst i na svoj tajming
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:26   #210
Quote:
Mischa kaže:
Nisam bas cula za takvo nesto..nedavno se jedna poznanica zarucila, tako da je ustvari ona natjerala decka da ju zaprosi..sama je dala napraviti prstene itd..no, znam sigurno da im to nece biti vjencani..
Moju dragu sam ja iznenadio sa prstenom, tako da nije imala spremljen prsten za mene. Dala mi je svoj najdraži da ga nosim na lančiću.
Tako da nismo kupovali "zaručničko" prstenje.
Možda bi trebali, ako ona već želi, kupit isto prstenje, pa da to bude kao zaručničko? Vjenčano prstenje se posvjećuje na vjenčanju. Ne znam da li se nosi i prije toga?
A opet, nije li to malo previše prstenja!?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:30   #211
Ma joj..cemu sve to..koliko sam shvatila vec ste si razmjenili prstenje..zasto kupovati jos jedne, pa onda jos i vjencane?? Vjencani se stave nakon posvecenja u Crkvi, ako cete se u njoj zeniti..ne nose se ranije
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:30   #212
Quote:
misiz S kaže:
Dakle svaki prsten na svoj prst i na svoj tajming
Imaš pravo! Ali draga želi da nekako riješimo problem mog prstenja! Ja na ruci ne nosim ništa!
A opet, smiješno mi je, a i to neću, da ona meni kupuje posebni prsten!!!?

Kako si rekla, svaki prsten ima svoj tajming, ali ja sam malo zakomplicirao stvari.

Zadnje uređivanje Lasa Vadački : 05.06.2006. at 12:11.
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:36   #213
Quote:
Lasa Vadački kaže:

Kako si rekla, svaki prsen ima svoj tajming, ali ja sam malo zakomlicirao stvari.
Sto jest jest. Mislim mozes i ti nositi zarucnicki, ako to silno zelis, ali to ovisi o vama dvoje i vasim obicajima.
To se moze objasniti kao zasto bi samo ona imala znak zauzetosti kad si i ti zarucen.
A opet postoji i njoj mogucnost da ne nosi zarucnicki.

Dakle, prema osobnom nahodjenju, ali mogu ti reci da ja ne znam niti jedno musko koje je nosilo zarucnicki prsten.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:37   #214
Quote:
Mischa kaže:
Ma joj..cemu sve to..koliko sam shvatila vec ste si razmjenili prstenje..zasto kupovati jos jedne, pa onda jos i vjencane?? Vjencani se stave nakon posvecenja u Crkvi, ako cete se u njoj zeniti..ne nose se ranije
Takav je i moj stav! Ali neće ić, nju to jako veseli ( prstenje, ceremonije, vjenčanje) pa pitanje prstenja prepuštam njoj.
Ne želim je razuvjeriti da to ne ide tako, kad vidim da ju to čini radosnom!
Ma, kupit ću i to "prekobrojno" prstenje, što ću?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:39   #215
Iskreno, glupo mi je malo da mi decko nosi zarucnicki..misli, logicno je da ako me je pitao da se ozenimo, da je odlucio biti moj..bez obzira na prstenje ili ne..nekako mi je tradicija da samo buduca mlada ima prsten..ali mozda krivo razmisljam,..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:42   #216
Quote:
misiz S kaže:
Dakle, prema osobnom nahodjenju, ali mogu ti reci da ja ne znam niti jedno musko koje je nosilo zarucnicki prsten.
Vjenčani prsten ću nosit sa radošću i sa željom.

Muškarac sa zaručničkim prstenom, to mi je nekako papanski, jel'?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:43   #217
Koliko sam čula postoji običaj nošenja zaručničkog prstena kod mladoženje i to u Slavoniji. I mislim da se baš radi o verama tj.vjenčanim prstenima koje mladenci stave kod zaruka samo na suprotnu ruku i kad dođe vjenčanje onda samo te prstenove prebace na pravu ruku
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:44   #218
I nije mi to papanski To je zgodno, pogotovo ukoliko već imaš prsten, al o ukusima se ne raspravlja. To je sve stvar dogovora.
Znam da je moj zaručnik govoria da su običaji takvi kod njega,al ih se nismo držali, premda bi meni bilo drago da i on ima prsten neki
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:48   #219
Quote:
Mischa kaže:
Iskreno, glupo mi je malo da mi decko nosi zarucnicki..misli, logicno je da ako me je pitao da se ozenimo, da je odlucio biti moj..bez obzira na prstenje ili ne..nekako mi je tradicija da samo buduca mlada ima prsten..ali mozda krivo razmisljam,..
Da, djevojka se prosi.
Ali, ako moja draga želi, tu pomoći nema. Bar što se ovoga tiče.
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 11:52   #220
Quote:
Ksistina kaže:
Koliko sam čula postoji običaj nošenja zaručničkog prstena kod mladoženje i to u Slavoniji. I mislim da se baš radi o verama tj.vjenčanim prstenima koje mladenci stave kod zaruka samo na suprotnu ruku i kad dođe vjenčanje onda samo te prstenove prebace na pravu ruku
To, Kristina! To se traži!
Otac moje drage je Slavonac! Drago mi je čut da taj običaj postoji!
Jel' znaš na kojoj ruci je običaj da se to prstenje nosi?
Draga već nosi zaručnički prsten na desnoj ruci.
I jel' taj prsten muškarac nosi i nakon vjenčanja?


Ajde,Slavonci, gdje ste?
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.