Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 14:33   #1001
nisam još čuo da smo obavezni za davati certifikate, to se daje kao extra, obavezni smo izdati na račun i stogo je definirano što sve na računu mora pisati. Certifiat se obično izdaje za:
dijamante
bisere
ostalo drago kamenje (akvamarin, smaragd...)
vjenčano prstenje
ogrlice

da li je taj privjesak sa certifikatom imao biser ili dijamant??

ps. sorry na zabuni, ti si ta koja je napisala ime zlatara pa sam se zabunia...
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:48   #1002
Ma konkretno za vjencano prstenje nismo dobili. Jest da nemaju bisere i dijamante nego samo moj ima cirkoncice. Znaci ok je ako nismo dobili?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:06   #1003
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
da li sta vi dobili kakav komadić zlata kada ste već platili prevelike??
ne nismo jer nam ih još nisu ni smanjili,rekla je da do sljedećeg tjedna(ne ovog sada nego onog iza,znači za 10 dana) ništa ne može jer je majestor bolestan, ma ne je...ja živu silu , reći ću joj ili neka mi vrati razliku novaca kad ih smanje ili neću uopće uzeti to prstenje, pa hvala bogu ima još 20 zlatarni u gradu a ja 2 mjeseca vremena
samo što su me sada stajali živaca i još vremena koje ću izgubiti na njih
A i Ashley i ja smo morale tražiti da nam da račun.Dala ona meni onu malu vrečicu s prstenjem i ja ju pitam da li je i račun unutra, kaže ona -nije,hoćete da vam ga ispišem?- pa naravno rekoh.Evo i šta sad da mi nije dala račun kako bi ih reklamirala?? naime prstenje je kod mene,rekla ona da ostavimo pa da dodjemo za 10/12 dana po njih, a reko ne ne, necu ostaviti pa da im se nesto desi ili da ih izgube kako su sposobni,tako dacu ih odnjeti smanjiti kad taj ozdravi... kako može da ne ispiše račun???


cure koje ste tražile ime zlatarne, Ashley je napisala par postova prije...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:08   #1004
ja sam za svoje vjenčano prstenje i za svoj zaručnički prsten dobila certifikat .... :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:31   #1005
[QUOTE=zlatar;7436999]
U svakom slučaju je neprofesionalno naplatiti prevelike pa smanjiti, vrlo me to ljuti!!! ruši povjerenje u cijelu struku!

ma da je ona rekla evo uzet ću vam ponovno mjeru, napraviti ih pa onda dođite i platite, nego je ona svejedno nama uzela novce i rekla da ostavimo prstenje, e pa čekaj malo ali ja onda nemam ni novce a ni prstenje zato ja nisam htjela odmah ostaviti prstene...

kao što sam već rekla, kupovala sam i prije kod njih i nikada nije bilo problema, neznam koji im je sad vrag...da li je to bolest zlatara i nesposobnost i nepravilan rad ove prodavačice zbilja neznam...ali eto desilo se ,sad samo neznam da li sam ja to baš imala takav peh ili oni i inače griješe...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:03   #1006
dumai, koma . Stvarno, ako ti žele vratit pare uzmi, a prsenje im ostavi pa nisu jedini!
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:00   #1007
dumai, u svakom slučaju je moguče da je to pojedinačni slučaj, par puta sam čuo grde kritike o svojim prodavačima pa su i dalje isti zaposleni jer uglavnom dobro rade, savršenog prodavača, osobu uopće je nemoguče naći, ali sa strane kupca kada kupuješ trebaš za svoje novce dobiti proporcionalnu uslugu. Pričekaj da budu gotovi i na licu mjesta odluči kako ćeš reagirati, nitko ne zna bolje od tebe što je za tebe najbolje...

ashley, to što niste dobili certifikat je u redu, cilj i smisao tog certifikata je stvoriti stalnu mušteriju većim stupnjem profesionalizma, ali za to fakat ne znam tko ga od zlatara izdaje a tko ne, a onaj tko ga izdaje radi vjenčano u istoj kvaliteti kao i kada ga nije izdavao...
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:03   #1008
zlatar, za dijamantiće se certifikat obavezno izdaje? ako ih ima više za svaki posebno ili jedan za sve? i kaj sve piše u njemu?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:43   #1009
ah ti dijamanti, dah mi zastaje od njih

certifikat izdaju sve ozbiljne firme koje rade, tj. prodaju dijamante, pa makar to bio mali dijamant od 100 kn u vjenčanom prstenu... to što mi zlatari izdajemo je zapravo "garancija proizvođača nakita da je u nakit stavljen pravi prirodni dijamant", a postoji još certifikat gemološke kuće kakav automatski imaju svi kameni veći od 1,00 ct i rijetko se prodaju bez njega, a može se dodatno naručiti za kamen bilo koje veličine, ali izrada tog certikata je vrlo skupa!, a i traje neko vrijeme...

Znači, ono što te zanimalo je ofarbano crveno:
Zlatarski certifikat obično sadrži: (ponavljam da nije zakonski regulirano i stoga terminologija OBIČNO je bolja od MORA ili OBAVEZNO)
opis nakita, materijal i finoću
težinu kamena
obično takav certifikat ne sadrži cijenu
boju kamena
oblik brušenja
čistoću kamena
žig i potpis
zna biti zgodnih skica čistoće dijamanata, ili pak skala boje u boji ili skca izgleda različitih bruseva dijamanata...

Certifikat gemoloških kuća sadrži 15tak opisa kamena, dok zlatarski koristi 4 osnovna (4c)
-opis
-oblik brušenja
-težina
-dimenzije (X*X*Y)
-proporcije u postocima
-cutlet
-debljina girdla
-završno poliranje
-čistoća
-boja
-florescentnost
-komentari

PS: ako ih ima više, naravno da se izdaje jedan u kojem je zbrojena karataža, osim ako su dijamanti različitih osobina, npr. centralni je cognac boja, a okolni su bijela recimo E boja, onda radiš jedan cert. za centralni kamen i jedan za ostale zbrojeno...

PS2: rijetko koji zlatarski certifikat sadrži sve navedene podatke, ako izdaju papir u bilo kojem formatu je super, samo da je štampano u tiskari,tj. na printer a ne rukom
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:57   #1010
jebate koje diskusije oko zlata i prstenja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:34   #1011
Mene fakat muči veličina i neznam što napraviti. Kad smo naručivali vjerojatno su nam prsti bili natečeni jer sad kad su gotovi su nam veliki. Svaki put kad ga probam je drugačije ali sad možda je najbolje da ne diram ništa pa poslije svadbe da to smanjimo (ako ih ne izgubimo na dan svadbe)
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:59   #1012
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Mene fakat muči veličina i neznam što napraviti. Kad smo naručivali vjerojatno su nam prsti bili natečeni jer sad kad su gotovi su nam veliki. Svaki put kad ga probam je drugačije ali sad možda je najbolje da ne diram ništa pa poslije svadbe da to smanjimo (ako ih ne izgubimo na dan svadbe)

kako mi je poznat taj osječaj...al ako te ne smeta ono razmišljanje da prstene kad se blagoslove nesmije se više dirati onda ti preporučam da ih ostaviš ovako kako jesu...i da ih poslje svadbe nosite neko vrijeme pa ćeš vidjeti kako ti prsti reagiraju...jer ako ga sad smanjiš a prsti su ti skloni jako naticaju možda će ti u nekom periodu kad budu jako natećeni biti mali...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:44   #1013
I meni se dogodilo isto..ja ću svoj zasad ostavit jer mi je samo malo velik,a ako tako i ostane smanjit ću ga malo.Nisan praznovjerna.
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:53   #1014
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
I meni se dogodilo isto..ja ću svoj zasad ostavit jer mi je samo malo velik,a ako tako i ostane smanjit ću ga malo.Nisan praznovjerna.
Ja vam predlažem da ih odmah smanjite, osobito ako su tanji jer ja sam tako sa svojim zaručničkim išla prvi put smanjit i žena me uvjeravala da je bolje da je malo veći.. i ja pristala i odmah sam vidjela da to nije to.. no naravno da sam ga zbog toga što je bio prevelik zakačila za neki čavlić i totalno ga izobličila, no to nije bilo sve iza toga sam baš zbog toga što mi je prsten plesao oko prsta okrhala kamen, dobro sve su mi to popravili, ali kolika gnjavaža i gluposti samo zbog jednog smanjivanja... tako da sam ja sad Kocija tražila da mi napravi točno da lijepo sjeda na prst jer ne želim više potezanja, razbijanja i sl.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:04   #1015
osobno također preporučam da što bolje sjeda na prst , čak bolje da je "na knap" da ne bi bilo slučajno izgubljenih prstena... to vrijedi prije izrade, sada bolje ne rezati ih ako ipak ispadne da vam odgovaraju i da vam prsti toliko natiću, jer kada ga smanjite biti će ih problem naknadno povećati upravo zato što su samanjivani , ali kada ih nosite tjedan dva i sigurni ste i dalje da ih treba smanjiti, obavite to što prije!!!

sretno mladenci!!
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:38   #1016
Jel ima neko bilo kakvu informaciju o zlataru Koci (ali u Ozaljskoj), kolike su cijene...Planiramo onako malo šire prstene od bijelog zlata s ugraviranim imenima na glagoljici (ja njegovo ime, a on moje).. Koliko je uopće to graviranje?
tree of life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:46   #1017
Cure, moram vam se pohvaliti - jučer smo dobili svoje prstenčiće i predivni su nam
Pre, pre zadovoljni smo...cijelo vrijeme smo se smijali ko dve budale od sreće
Uglavnom,sve pohvale Kociu iz Frankopanske - bili su fenomenalni!!!!
Jako brzo su napravili prstene, jako su se potrudili, certifikat je bio spreman, dobili smo još neke poklončiće, na poklon dobili malo veće kamenčiće nego što smo dogovorili (za istu cijenu) i rekli su nam neka prije svadbe još dođemo sa mojim zaručničkim prstenom da mi ga malo očiste, pa da se i on sjaji
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:58   #1018
mene je koci iz ozaljske razočarao ... cijene su mu iste kao i kod drugih. u biti su napuhane, pa kad ti da onih 20% sa sajma vjenčanja dođeš na isto kao da uzmeš kod nekog drugog. izbor gotovih baš i nije neki, a ne znam kak napravi kad mu se pokaže slikica željenih prstenčića...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:04   #1019
Any5 koliko su bili ti prstenčići?
tree of life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:04   #1020
Quote:
tree of life kaže: Pogledaj post
Jel ima neko bilo kakvu informaciju o zlataru Koci (ali u Ozaljskoj), kolike su cijene...Planiramo onako malo šire prstene od bijelog zlata s ugraviranim imenima na glagoljici (ja njegovo ime, a on moje).. Koliko je uopće to graviranje?
Prekopaj malo ovaj Topic jer se puno govorilo o njima ...... cijene su realne i po gramazi su jeftiniji od Celja, Krizeka , i mozes se dogovorit oko ama bas svega
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.