Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 20:19   #641
Quote:
Malinica119 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Kako se zvao doktor koji ti je obavio taj pregled u Dubravi?
Radila mi je dr.Ćatić..kod kojeg ti ideš?
mirjana 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 11:10   #642
Srčana mana

Quote:
mirjana 7 kaže: Pogledaj post
Radila mi je dr.Ćatić..kod kojeg ti ideš?
Ja idem za 2 dana u Vinogradsku kod dr.Ozrena Vintera. Tamo sam mogla dobiti brži termin nego u Dubravi.

Čitala sam upute prije tog TEE pregleda pa piše da je pacijentu potrebna pratnja do doma. Jesi i ti imala pratnju ili si mogla sama?
Malinica119 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 17:07   #643
Quote:
Malinica119 kaže: Pogledaj post
Ja idem za 2 dana u Vinogradsku kod dr.Ozrena Vintera. Tamo sam mogla dobiti brži termin nego u Dubravi.

Čitala sam upute prije tog TEE pregleda pa piše da je pacijentu potrebna pratnja do doma. Jesi i ti imala pratnju ili si mogla sama?
Imala sam pratnju jer si poslije tog pregleda jako iscrpljena i umorna i teško da bi se sama autom dovezla sama do doma..U nekim slučajevima ti daju i sredstvo za smirenje uz kontrast pa ti se poslije hoče i spavati.
mirjana 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 20:08   #644
Je li možda netko nedavno bio na ugradnji pejsmejkera na Rebru?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 23:59   #645
Da li netko možda ima iskustva sa kardiolozima u KB Merkur. Tata mi je naručen na koronarografiju i možebitnu premosnicu, a ne mogu naći nikakvu informaciju niti o iskustvima pacijenata niti o liječnicima kardiolozima. Bila bih zahvalna za bilo kakav info.
kallen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 20:17   #646
Imam jedno pitanje.Ugrađena mi je mehanička valvula( preživio infektivni endokarfitis), pa pijem tablete za razrijeđivanje krvi.Zanima me procedura kod ugrađivanja novog zuba zbog krvarenja.Hvala
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 22:23   #647
Moj djed je bio na dva zahvata od kada pije Martefarin (jednom baš kod zubara, a drugi put na ugradnji pejsmejkera) i oba puta su mu rekli da tri dana prije ne uzima terapiju.
Ali najbolje je da to provjerite s doktorom.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 18:07   #648
Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.Ugrađena mi je mehanička valvula( preživio infektivni endokarfitis), pa pijem tablete za razrijeđivanje krvi.Zanima me procedura kod ugrađivanja novog zuba zbog krvarenja.Hvala
Jedna od mogućih shema.

Prestaneš Martefarin cca 3-5 dana prije, isti dan počneš sa npr., Clexane 0.6-0.8ml s.c tj. ovisno o tjelesnoj masi (niskomolekularni heparin) kojeg uzimaš dok tvoj zubar/oralni kirurg ne procijeni kako je rizik od krvarenja nakon zahvata smanjen na prihvatljivu razinu za uzimanje peroralnih antikoagulansa.
Prva 2-3 dana uzimanja Maretfarina bi imalo smisla paralelno primati i niskomolekularni heparin.

Naravno, tu je i neizostavna profilaksa antibiotikom (npr. amoksicilin + klav. kiselina, klindamicin itd.).

Treba ti dooobra koordinacija liječnika opće prakse, tvog kardiologa, stomatologa&oralnog kiruga u toj priči.
Ta ekipa mora međusobno iskoordinirati taj zahvat, jer oni imaju precizniji uvid u cijelu priču.
Za tako ozbiljnu situaciju, preko foruma je nemoguće dati recept.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:38   #649
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Koronarografija kroz ruku.
Evo da napisem par rijeci mozda nekom pomogne.
uglavnom, lakse je, brze i 2 dan ides doma. Malo boli ali triduplo manje nego kroz nogu.Sve u svemu bez straha i brzo je gotovo.

zavisi šta doktor radi! ako buši arteriju boli i ruka i noga.ako buši venu to je mačji kašalj.meni su na ruci arteriju i jako mi je neugodno bilo dok na preponi venu i za 3 sata sam smio šetati do wc sjediti itd. sutradan sve normalno samo malo pripaziti na tu nogu. bar s moje strane
bf1610 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 23:59   #650
Koji su najbolji kardiokirurzi kod nas za ugradnju srčanog zaliska?
Radi se o prijateljevoj majci pa malo istražujem za njega.
Da li je to kod nas postala "rutinska" operacija ili ljudi odlaze i u inozemstvo i kod koga?
Hvala!
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 16:48   #651
Operacije srčanih zalistaka su kod nas u Hrvatskoj odavno već rutinske operacije. Imate u KBD odličnog kardiokirurga, dr Daniel Unić, ja bih vam njega preporučila.
izidaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 17:22   #652
Ja isto imam sve pohvale za doktora Unica. Kod nas se doduse nije radilo o zaliscima nego o premosnicama.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 22:05   #653
Vidim dugo nitko nije nista napisao. Naime, imam 22 godine i prolaps mitralne valvule 1 stupnja. Dijagnosticaran mi je u srednjoj skoli kad sam osjetio lagano probadanje na lijevoj strani prsa. Odradio sam tad ergometriju, EKG, 24h holter i UZV srca gdje mi je na UZV dijagnosticiran PMV. Otkad mi je pronaden PMV nisam imao simptome, a onda sam prosle godine u zimi osjetio preskakanja. Nakon toga ove godine u zimi sam napravio EKG, holter nista nije nadeno niti jedan preskok. Ali zbog visokih otkucaja i aritmija sam dobio BB nebyol. Pijem 1/4 lijeka ujutro. E sad problem je taj sto vec mjesec dana osjetim tezinu i neznam kak zo da opisem ali ko neki pritisak u prsima. Javio sam se obiteljskom doktoru koji me poslao na rtg srca, i napravio EKG, sve je uredu. Dali je moguce na nebyol pravi te probleme.
__________________
Neznam
Exzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 02:18   #654
Evo ja ću napisati nešto ako nitko ne piše.Moja majka je imala dosta začepljenja na srcu onih od 99% do do 80% i 90% začepljene vratne arterije.Imala je "blagi srčani udar i završila je na KBC Firule.Tamo je na koronarnom provela 15 dana pa onda još 15 dana na kirurgiji priprema za operaciju.Majka je imala 82 godine probleme sa dijabetesom ali odlično je bio reguliran inzulinom.Doktor nas je jedva išta informirao tj šturo je rekao da je operacija rizična ali nije rekao gospođo nemojte se operirati jer je velika vjerojatnost da nećete preživjeti.Doktor koji je operirao srce(bypass) se nikad nije udostojio ni javiti a ovaj drugi napuhani podsmjehuljko se javio i nešto procjedio kroz zube.Naime taj je operirao vratne arterije.Operacija je trajala 6 sati i prvi dan je majka bila budna i ok ali kad sam je pitao gdje je boli pokazala je prema srcu.Ne znam jel to zbog operacije ili srca ali znamo sigurno što nam je rekao jedan doktor da je već navečer imala dva srčana udara.Na JILU ni to nitko nije rekao nikakve informracije nisam dobio.Nego sam već po majčinom izgledu zaključio da nije dobro i uz to je bila spojena na uređaj za dijalizu jer su joj bubrezi otkazivali.Tako sam treći dan dolazio u posjetu znajući da nije dobro loš predosjećaj.Obistinilo se kad sam vidio da nema liste na krevetu a drugi su je imali.Vidio sam da joj je pogled prazan a bjeloočnica požutjela.Došla je doktorica i rekla da su u pitanju sati ali nije rekla da je imala srčane udare.Nažalost od mog posjeta je prošlo samo 3 sata i majka mi je preminula.Poslije sam se domogao snimke krvnih žila ono čudo sa kontrastom.Kompletno srce je bilo začepljeno i meni kao laiku je bilo jasno da to nije za operaciju.Znam da mi je majka u svakom slučaju bila pri kraju života ali nije mi jasna operacija koja nema smisla.Osoba koja je pri zdravoj svijesti i pokretna mogla je proživjeti bar još dva mjeseca u krugu svoje obitelji.Umrijeti u svom krevetu a ne kao razrezana stoka u smrdljivoj bolnici.Doktor se nije ni udostojio pokazati niti reći zašto je umrla nego smo okolo doznavali detalje.Najlakše je okriviti visoku životnu dob za neuspjelu operaciju ali na JIL-u su ležale četiri osobe i nijedna nije preživjela.Ljudi izbjegavajte KBC Firule i one proklete mesare pokvarene i neuslužne medicinske sestre sa koronarnog pogotovo "zagrebčanku".
Canesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:18   #655
Zna li tko koliko košta operacija postavljanja umjetnog zaliska u privatnoj bolnici Magdalena u Zagrebu?
Hvala
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:54   #656
Pozzz svima, vidim svi smo se malo uljenili ali ajde da se javim malo i ja. Čitam sve i svasta pa ajde da napisem par riječi i ja. Za koronarku kako pisu neki da je kroz nogu lakse ja se nebi nimalo slozila, posto se 24 sata strogo miruje i radila sam je 6 puta tako da ne hvala vise. Kroz ruku definitivno lakse. Ultrazvuk kroz grlo kako ste opisali sa debelom cijevi, samo prestrasili ljude hehhe nije bas tako debela, da je neugodan je, ali kratko traje, lagano te anesteziraju i samo ih slusat, znaci nista strasno.
Operacija zaliska u Magdaleni? Nemam pojma, a zasto Magdalena? Ima puno bolnica koja radi taj zahvat, raspitaj se malo i nema potrebe da plačas. Sve u svemu pričaj sa svojim kardiologom.
Šta se tiće kardijalnih kirurga, koji su mene operirali nazalost pokojni su...( uf ovo uzasno zvuci ali je tako) tko je sada aktualan blage veze nemam i nadam se da mi vise niti jedan nece trebat.
Umjetni ili bio zalizak eh sada.. ja sam odabrala bio, jer jednostavno nebi mogla podnjeti da nesto mi zvecka u tijelu, jednog dana kad budem stara ako dozivim morat cu pristat na to ali sve otom-potom. Pikanje i trosenje Marivarina, opet dogovor sa kardiologom, ima dosta novih lijekova za razrjeđivanje krvi bez bockanja pa sada opet izbor pacijenta u dogovoru sa liječnikom koji vas vodi.
Pacemaker sam stavila za kraj. Nista bolono, ja ga nebi vadila da mi prijete pistoljem hehehhe, bez straha i puno, puno laksi zivot sa tim "čarobnim" aparaticem. Eto ga.. ako nekog sta zanima, pitaj te. Ja sam veteran sta se tice srca, ipak rat vodimo vec 39 g. Lijep pozz svima i bez straha... i naravno prehrana radi svoje, čuvaj te srce prehranom ..bay bay
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:29   #657
Poštovani, nadam se da će mi netko znati odgovoriti na moja pitanja...
Otac mi je "prohodao" infarkt nedavno, bio je u Vinogradskoj nekih 3-4 tjedna na pretragama i doktori su imali konzicij. Kažu doktori da ima dosta slabo srce i oštećene žile. U ponedjeljak bio na operaciji srca u Magdaleni (operirao ga je dr. Alfirević), ugradili su mu tri premosnice i trenutno je na intenzivnoj. Sve je kirurški dobro prošlo, jedino što je imao aritmiju, ali kaže doktorica da su ju uspjeli smanjiti. Svaki put mi u razgovoru kažu još mu je srce slabo pa je pod lijekovima još uvijek...
Prekjučer sam se čula s njim i suvislo je pričao, osjećao se dobro i sve je bilo u najboljem redu. Međutim jučer su nam rekli da je upao u tzv. delirij, da je dezorijentiran i da hoće ustajati iz kreveta. Kaže doktorica da je to čak uobičajena reakcija nekih pacijenata nakon operacije i da ga trenutno promatraju i drže pod lijekovima (vjerovatno za smirenje i spavanje). Ništa nam konkretno nisu rekli, u smislu, koliko to još može potrajati te je li to naznaka pogoršanja njegova stanja ili samo moramo biti strpljivi? Posjeti su također zabranjeni zbog gripe. Danas sam se opet čula s liječnikom, rekao je je da je danas nešto bolje ali još uvijek pod lijekovima za srce i još uvijek je malo dezorijentiran.
Zanima me, zna li netko od vas nešto više o tome?ja sam naprosto izvan sebe, uopće ne funkcioniram od kad sam to čula, pa bih samo htjela još neke informacije iz "prve ruke" ako mi netko može malo više reći o tome..i kakve su uopće prognoze takvog stanja? Je li ovo uobičajena postoperativna procedura?
Unaprijed zahvaljujem!
Neveah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 05:23   #658
Pozdrav

Operiran sam 06.01.2017 u Dubravi kod dr. Unića. Stvarno preporuka.
Stavljen mi je umjetni zalizak, umjetne koronarne arterije, i aorta takodjer.
Operacija je trajala skoro 11 sati. Probudjen nakon dva dana na kratko da vide da je sve u redu (zbog visokog tlaka), te uspavan na jos dva dana. Sve skupa pet dana na šoku. Peti dan preseljen na intenzivnu u apartman.
Isto imao epizode delirija, cak su me morali dva dana vezati za krevet.

Uglavnom, operacija je bila hitna, nikad znao da imam problema sa srcem, a za tlak sam pio terapiju. Tako da sam postoperativni dio tesko podnio. Sreca da su suprugu pustali k meni unatoc zabranama zbog gripe, jer me drzala svjesnim koliko toliko...

Nakon 9 dana intenzivne prebacen jos 5 dana u Koprivnicu te tek onda pusten doma. Imam 37 godina, i doktor je rekao jos sat dva kasnije i zbog aorte ne bi znao da li ce me uspjeti spasiti ili ne.
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:38   #659
Visok sam 184cm težak 128kg, 30god. Na sistematskom pregledu mi je dijagnosticirano blago propuštanje srčanog zaliska, iz desne komore u desnu predkomoru, te mi je rečeno da moram smršaviti i doći na kontolu za 1-1.5god, te da mogu normalno živjeti i vežbati bez ikakvog ograničenja, osim da nebih smio podizati utege.
Možete li mi dati detaljnije mišljenje, imam li ikakvih ograničenja, preporuke
Trebam li vježbati intezivno ili sa malim intezitetom, što trebam jesti, ima li nešto zabranjeno.
te budući ishod bolesti.
Što očekivati, da li je operacija neizbježna i kad bi do nje moglo doći?
Nalaz liječnika na linku
http://i.imgur.com/EwOoPkl.jpg8

ukoliko neradi link kopirajte u preglednik pa ce raditi
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:50   #660
[QUOTE=Victoria0;61436771]Pozzz svima, vidim svi smo se malo uljenili ali ajde da se javim malo i ja. Čitam sve i svasta pa ajde da napisem par riječi i ja. Za koronarku kako pisu neki da je kroz nogu lakse ja se nebi nimalo slozila, posto se 24 sata strogo miruje i radila sam je 6 puta tako da ne hvala vise.

pozdrav i vama
ima dvije mogucnosti,arteriju ili venu. arteriju kroz preponu je jako teze i mukotrpnije te kako vi kazete 24 sata preležati na krevetu i to još imati onu vrecu s pjeskom
dok kroz venu nakon nekoliko sati se moze koristiti tom nogom,a sutradan setati lagano. kroz venu na preponi kad su mi radili sam isao nakon 3 sata a mozda i manje u wc sam.
svakom rade drugačije zavisi sta je u pitanju
bf1610 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.