Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2013., 13:09   #241
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne. Nestaje ono što se ne favorizira seksualnom selekcijom.
Ne kuzim sto ti znaci "ono sto se ne favorizira seksualnom selekcijom".
Kakva seksualna selekcija?
Mislis genetska?
Jer po Darwinu je za nestajanje (i nestajanje) odredenih karakteristika odgovorno "krizanje" genetike sa vanjskim faktorom.
Vanjski faktor je jako bitan, on "usmjerava" tendenciju ispoljavanja odredenih genetski uvjetovanih karakteristika.

Quote:
S obzirom na to da žena može bit dlakava ko čimpanza, i fejkat bezdlakost, ne znam kako bi se to točno trebalo dogodit.
Mozes ti fejkati sto god hoces, pa to nece prominiti tijek evolucije.
Jer evolucijski dlake vise nisu toliko potrebne kao prije.
A kad nesto nije potrebno po Darwinu kroz dulji vremenski period krzlja da bi na kraju nestalo.
Ne smi se zaboraviti ni da se evolucijske promjene ocituju kroz dugi vremenski period i kroz dugotrajni vanjski utjecaj na vece mase.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 13:18   #242
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sto ti znaci "ono sto se ne favorizira seksualnom selekcijom".
Ako u populaciji postoji 10% žena koje osim kose, obrva i trepavica nemaju niti jednu dlaku na tijelu, a takve žene nemaju veću reproduktivnu uspješnost od normalno i abnormalno dlakavih žena (dakle, ne pare se češće, ne pare se s boljim opskrbljivačima, nemaju više potomaka), ne postoji baš razlog da u sljedećoj generaciji bude više bezdlakih žena.

Quote:
Kakva seksualna selekcija?
Seksualna selekcija.

Quote:
Mozes ti fejkati sto god hoces, pa to nece prominiti tijek evolucije.
Jako hrabra tvrdnja.


Quote:
Jer evolucijski dlake vise nisu toliko potrebne kao prije.

A kad nesto nije potrebno po Darwinu kroz dulji vremenski period krzlja da bi na kraju nestalo.
To bi ti bio Lamarck, ne Darwin, i malo mu je teorija napuštena.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:43   #243
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako u populaciji postoji 10% žena koje osim kose, obrva i trepavica nemaju niti jednu dlaku na tijelu, a takve žene nemaju veću reproduktivnu uspješnost od normalno i abnormalno dlakavih žena (dakle, ne pare se češće, ne pare se s boljim opskrbljivačima, nemaju više potomaka), ne postoji baš razlog da u sljedećoj generaciji bude više bezdlakih žena.
Pa tko prica o sljedecoj generaciji.
Tu su generacije i generacije u pitanju...nesto nama oku nevidljivo.
Uostalom kakve su bile generacije prije po pitanju dlakavosti?
Ono, stoljecima i tisucljecima prije.

Seksualna selekcija je imas pravo dio Darwinove teorije (ja sam je ucila pod nazivom prirodne selekcije).
Ali bitan je i kontekst unutar kojeg se seksualna selekcija odvija, a taj kontekst je tzv. vanjski faktor iliti uvjeti zivota.


Evo Darwin.
http://hr.m.wikipedia.org/wiki/Evolucija
Klik na "evolucija u biologiji".

Cit.

"Darwinova teorija evolucije poziva se ponajprije na prirodni odabir ili selekciju koja uništava jedinke slabije prilagođene uvjetima života, a podupire one bolje prilagođene. Individualne varijacije koje ulaze u proces selekcije mogu, po Darwinovu mišljenju, biti determinirane vanjskim (okoliš) i unutarnjim (poslije nazvani genetičkim) čimbenicima.".

Na to sam u principu mislila u gornjem postu.

Quote:
Jako hrabra tvrdnja.
Ja sam hrabra zena.:

Serem.

A sto ja znam, ponavljam nauceno.
Prof bia strog.
Ali kad malo bolje razmislim, zna bi mi covik dok bi me ispitiva reci "Eee mala moja sve je to tebi spansko selo".


Quote:
To bi ti bio Lamarck, ne Darwin, i malo mu je teorija napuštena.
Darwinova teorija je dalje razradivana.
Mogu u obranu reci kako su neki znanstvenici nakon Darwina produbljujuci teoriju evolucije "krizali" Lamarksizam sa Darvinizmom.
Nije da je evolucija egzaktna.

Nikako da odem niz dlaku.

Ajmo opet na dlaku dok ne popusim karton.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:55   #244
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Darwinova teorija evolucije poziva se ponajprije na prirodni odabir ili selekciju koja uništava jedinke slabije prilagođene [B]uvjetima života
Da, manje su reproduktivno uspješni.

Nije da geni spontano shvate da nam ne trebaju dlakave noge pa se samounište i ne prenesu na nove generacije.
Quote:
A sto ja znam, ponavljam nauceno.
Prof bia strog.
A jebote, di si ti to učila ako nisi čula za seksualnu selekciju?

Quote:
Darwinova teorija je dalje razradivana.
Mogu u obranu reci kako su neki znanstvenici nakon Darwina produbljujuci teoriju evolucije "krizali" Lamarksizam sa Darvinizmom.
Nisam stručnjak, pa sam sad brzinski guglnula, i kaže mi gugl da je lamarkizam napušten, iako se u zadnjih par godina nešto šuška o mogućnosti da se, koliko razumijem, a čitam i kurca ne razumijem , neki geni odgovorni za kogniciju i emocije počnu drugačije ponašat pod utjecajem vanjskih čimbenika, i da se njihova sklonost drukčijem ponašanju prenosi na potomstvo. Mišje i štakorsko.

Vič iz inčrsting, ali i sjebano, ali i dalje ne vidim kakve veze ima s dlakama.
Quote:
Ajmo opet na dlaku dok ne popusim karton.
Pa nećeš mi valjda u sljedećem postu reć da sam glupa i da smrdim, kao i moja prababa, uostalom, i njene gaće :rur: .
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 17:22   #245
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nije da geni spontano shvate da nam ne trebaju dlakave noge pa se samounište i ne prenesu na nove generacije.
Pa nisam to ni rekla.
Pisala sam o tome da na evoluciju utjecu osim prirodne selekcije i genetika kao i cimbenik okolisa.
Nije se uostalom ni Darwin oslanjao iskljucivo na prirodnu selekciju.

A ima sad i nekih novaka koji se oslanjaju bas na genetiku i neke "skokove".
To su valjda ti geni koji sami shvate.

Quote:
A jebote, di si ti to učila ako nisi čula za seksualnu selekciju?
U opcoj gimnaziji.
I koliko se sicam nije se u udzbeniku spominjao termin seksualne selekcije, nego prirodni odabir ili selekcija.

Quote:
Nisam stručnjak, pa sam sad brzinski guglnula, i kaže mi gugl da je lamarkizam napušten, iako se u zadnjih par godina nešto šuška o mogućnosti da se, koliko razumijem, a čitam i kurca ne razumijem , neki geni odgovorni za kogniciju i emocije počnu drugačije ponašat pod utjecajem vanjskih čimbenika, i da se njihova sklonost drukčijem ponašanju prenosi na potomstvo. Mišje i štakorsko.
Ako ti se dadne imas dosta u onom linku kojeg sam stavila.
Lipo i sazeto.
Ali svejedno pilana.

Da, cisti Lamarksizam je napusten, ali su se kasnije njegove postavke krizale sa Darvinizmom, a kasnije nove spoznaje sa Darvinizmom.

Quote:
Vič iz inčrsting, ali i sjebano, ali i dalje ne vidim kakve veze ima s dlakama.
Evo primjer.

Dode do kataklizme.
Temperature se penju. najsposobniji se razmnozavaju.
Ali najsposobniji za razmnozavanje su oni koji su najsposobniji uopce opstati u svojoj okolini.

Mislim, ako ces jebavati moras biti fit.
A kako ces biti fit na milijun stupnjeva pod slojem krzna?

E sad, mores ti to obrijati, ali toliko je vruce da nema dovoljno vode za svu tu pustu brijacinu.
A nikome se ne da grijati patrone na toj temperaturi.

I tako geni na kraju kazu : odustajem!

To ti je nova teorija: Darvinizam, krizan sa nesto Lamarksizma i debilizma.

Quote:
Pa nećeš mi valjda u sljedećem postu reć da sam glupa i da smrdim kao i moja prababa, uostalom, i njene gaće
Necu.
Ipak si ti mudante na evolucijski visljem nivou od prababinih.

Zadnje uređivanje choupette : 21.07.2013. at 17:27.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 08:25   #246
Arvida isfurava novi cool


https://www.instagram.com/p/BZd1cbNg...=arvidabystrom
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:52   #247
Čudno mi je jedino što ima jako tamne dlake za tako svijetlu kosu, valjda je brineta ili crnka, a pituraje se u plavušu... To ne volim,kao ni plavuše s izrazito crnim obrvama... Kad se već pituraješ onda pituraj sve, tj. posvijetli i dlake, ne radi dlaka nego kad se već furaš na prirodno, a onda blajhaš kosu...
On topic počela sam se brijat negdi sa 16, prije nisam imala potrebe, tek tad sam počela izgledat ko žena... mršavica, kasni pubertet (ako me pubertet u današnjem kontekstu ikad uopće i dotaka...). Valjda je individualno. I onda je bilo cur(ica) kao i danas koje su s deset trebale grudnjak i onih koje se i danas mogu brijat jednom tjedno jer su im dlake svijetle i trči, trči dlaka... taj dio me ipak nije dotaka, kad su krenile onda je to bilo u skladu s kosom, gusta tamna griva
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:07   #248
Evo ja sam jedna od žena koja nema niti jednu dlaku na rukama ni nogama jer ih jednostavno nemam.

I hvalanebesima na tome.


Ali s druge strane moram cijeli ljeto, većinu proljeća i dio jeseni nosit visoki sunscreen. No i to je bolje ikakve depilacije, brrrrr...koliko čujem i vidim.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:02   #249
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedna od žena koja nema niti jednu dlaku na rukama ni nogama jer ih jednostavno nemam.

I hvalanebesima na tome.


Ali s druge strane moram cijeli ljeto, većinu proljeća i dio jeseni nosit visoki sunscreen. No i to je bolje ikakve depilacije, brrrrr...koliko čujem i vidim.
Ti mogu oderat kozu i omotat se njome?

Ja sam se pocela brijati s 13 jer me mama, vidjevsi da potezem na nju, indoktrinirala u tom smjeru.
I zahvalna sam joj da je
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:13   #250
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti mogu oderat kozu i omotat se njome?
Sviđa mi se tvoja poduzetnost. Ja sam samo osjetila jal.


Inače, moguće je imati svijetliju kosu i crne dlake. Nisam baš plava ali prirodna boja kose mi je svijetlo-smeđa. Pogađate, dlake su, uključujući obrve i trepavice, ko čekinje crnog vepra.

Pozdravljam ovaj trend iz privatnosti svoga stana, kukavički se pripremajući za depilaciju večeras.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:22   #251
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tvoja poduzetnost. Ja sam samo osjetila jal.


Inače, moguće je imati svijetliju kosu i crne dlake. Nisam baš plava ali prirodna boja kose mi je svijetlo-smeđa. Pogađate, dlake su, uključujući obrve i trepavice, ko čekinje crnog vepra.

Pozdravljam ovaj trend iz privatnosti svoga stana, kukavički se pripremajući za depilaciju večeras.
I ja sam ta.

Obrve su mi par nijansi tamnije od kose.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:24   #252
odlična tema, taman imam pitanje a nisam znala gdje pitati

ljetos sam na plaži vidjela ženu kojoj je bikini zona, onako sa obje strane uz rub gaća, puna uraslih dlaka

kad evo sotone, i meni se pojavile dlakuštine tu, a dosad ih nije bilo tako - s čim to riješiti da ne završim kao ova žena gore?
čak sam mislila pincetom to počupkati.

edit. sad gledam slike uralslih dlaka i nije bilo tako kako prve rezultate izbacuje google, nego ovako nekako (nije ugodan prizor pa se pazite): http://www.haber.ba/wp-content/uploa...asla-dlaka.jpg

pitanje je - kako to izbjeći?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:25   #253
@Deriste,
A jbg, ja sam Ovan, ja djelujem prije nego sto se ljubomora stigne uopce razvit

Meni je sve iste boje, nekakva svjetlosmedja, ali se vide, bas se vide.
Obozavam kad mi netko kaze 'pa ne moras se cupati, vidjela sam te, nemas nis'.
Naravno da nemam kad vristim na brufenu na oper.. kozmeticarskom stolu jednom mjesecno, i 10 dana se mogu golatati, nakon toga lagano krece pokrivanje dok ne narastu dost za novu turu.
Nadam se da nama barem porodjaj nije toliko strasan
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:29   #254
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
odlična tema, taman imam pitanje a nisam znala gdje pitati

ljetos sam na plaži vidjela ženu kojoj je bikini zona, onako sa obje strane uz rub gaća, puna uraslih dlaka

kad evo sotone, i meni se pojavile dlakuštine tu, a dosad ih nije bilo tako - s čim to riješiti da ne završim kao ova žena gore?
čak sam mislila pincetom to počupkati.

edit. sad gledam slike uralslih dlaka i nije bilo tako kako prve rezultate izbacuje google, nego ovako nekako (nije ugodan prizor pa se pazite): http://www.haber.ba/wp-content/uploa...asla-dlaka.jpg

pitanje je - kako to izbjeći?
Ne mora bit da ce ti se to desit.

Znam i ja jednu takvu i ona ima bas nekakav peh takve koze i debelih dlaka.

Ako si i ti takva, moras to voskom cupati da skida sloj koze, pilingirati se redovito, i naci dobru kozmeticarku koja ima grif (odlucne i pravilne poteze), jer lose (sporo)uklanjanje traka po prici frendice pogorsava problem.
Meni je uvijek 2-4 uraslo, popizdila bi da je sve kompletno

I IPL pomaze omeksati dlake pa je i on od pomoci.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:30   #255
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
pitanje je - kako to izbjeći?
Laser. Ne IPL. Baš laser. Skupo je.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:33   #256
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Laser. Ne IPL. Baš laser. Skupo je.
Zar nisu rezultati slicni?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:42   #257
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zar nisu rezultati slicni?
Koliko sam ja čitala laseri su, u pravilu, efikasniji. Ali i skuplji.

Ja sam koristila IPL i iako sam idealan kandidat skroz svijetla koža a tamna dlaka - sve to neš' mršavo.

Trudnoće i dojenje su me malo omeli, planiram se vratit IPL-u. Možda i laseru iako mi muka toliko love davat. Ovdje je npr. četiri tretmana prepona 4800 kn.

Let me quote myself:
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:45   #258
Ja sam si kupila IPL pistoljcic. Isplati se uloziti jer su tretmani fkt skupi a naraste bar dio nazad kad tad.
Nesto je sve naraslo nazad nakon 2-3 mj, a ponegdje se bas prorijedilo.
Pazusi se recimo ne daju
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:55   #259
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja sam si kupila IPL pistoljcic. Isplati se uloziti jer su tretmani fkt skupi a naraste bar dio nazad kad tad.
Nesto je sve naraslo nazad nakon 2-3 mj, a ponegdje se bas prorijedilo.
Pazusi se recimo ne daju
Gdje to ima za kupiti?

Ja sam isla na 8 IPL tretmana. Dlake su oslabile, sporije rastu, ali nisu nestale.
Sad s brijanjem imam cisto OK rezultat, za razliku od prije.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:12   #260
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Gdje to ima za kupiti?

Ja sam isla na 8 IPL tretmana. Dlake su oslabile, sporije rastu, ali nisu nestale.
Sad s brijanjem imam cisto OK rezultat, za razliku od prije.
Ima svuda.
Guglaj Braun IPL.

Bolje mi je s njim jer kako krenu rasti tako ih opet poblicam i mir
Ne moram zakazivati tretmane.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.