Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 00:58   #4361
Heh.Ne mislim se još barem neko vrijeme sexati.Ali imam probleme oko mjesečnice.
__________________
"Ljubav gradi mostove gdje ih nema.
(R. H. Delaney)"
uvijek_u_pravu is offline  
Old 06.07.2008., 01:41   #4362
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
kako da mi zene znamo kako je kod ginica kod kojeg spadaju djevojcice?

i malo prerano pocinjete sa sex lifeom.
zar odlazak ginekologu nužno znači početak sex lifea? neki imaju ginekološke probleme i bez toga, a neki i prije prvog seksa odu ginekologu što je rijetko ali za svaku pohvalu.
i svatko za sebe zna kad mu je najbolje vrijeme da se počne seksat, ne osoba koju u životu vidio nije.

baš o tom giniću ne znam ništa, ali par frendica je bilo u klaićevoj no ne znam točno kod koga, i nisu imale primjedbi.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Old 06.07.2008., 02:11   #4363
ja bila kod njega na prvom pregledu, sa 16. normalan čovac, radio mi je samo abdominalni UZV, pa ne bih znala ništa o tom je li nježan, pažljiv itd. pri vaginalnom.

@suey: ne ide se kod ginekologa samo zbog jebanja, i hvala bogu da se netko i prije seksa sjeti pregleda
postoje ginekolozi specijalizirani za mlađe. kao što postoje i npr. dječji kardiolozi. zato, pobogu, i je u klaićevoj, a ne na gerijatriji.

a na kraju krajeva, sve da je i počela sada sa seksualnim životom, pa pametno od nje što ide kod ginekologa.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Old 06.07.2008., 12:17   #4364
Hvala na odgovorima.
__________________
"Ljubav gradi mostove gdje ih nema.
(R. H. Delaney)"
uvijek_u_pravu is offline  
Old 06.07.2008., 12:28   #4365
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
BTW: ti si garant cekala 18


i vishe, zar moraju svi sa 17 ili 18

nikad niej kasno
Suey is offline  
Old 06.07.2008., 16:13   #4366
Nemoj ići kod tog ginića nikako. Tip je totalni kreten i nema pojima ni o čemu. Meni je naprimjer dao Diane kad sam imala 16 i problema s mengom, i to onako bez veze, uopće nije znao kaj mi je niti ga je zanimalo. A Diane su djelovale tako da sam dobila pjege od sunca koje mi neće proći ni nakon 4 godine!!!!
Rachellina is offline  
Old 06.07.2008., 19:16   #4367
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
i vishe, zar moraju svi sa 17 ili 18
ne, ne moraju.
samo što ne moraš biti spolno aktivna da bi trebala ginekologa i zato ti onaj prijašnji komentar ne drži vodu. uostalom, cura je tražila mišljenje o ginekolozima, a ne jel prerano ili ne sa 17 krenuti u "sex life".

uvijek_u_pravu, nemam iskustva s tim ginekolozima, al zato sam imala problema s neredovitom mjesečnicom koju su mi isto svojevremeno mislili regulirati pomoću anti-baby pilula...(just for the record: to se nikad nije desilo, pa čak ni nakon što sam rodila...)
SaveAss is offline  
Old 06.07.2008., 19:25   #4368
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
ja bila kod njega na prvom pregledu, sa 16. normalan čovac, radio mi je samo abdominalni UZV, pa ne bih znala ništa o tom je li nježan, pažljiv itd. pri vaginalnom.

@suey: ne ide se kod ginekologa samo zbog jebanja, i hvala bogu da se netko i prije seksa sjeti pregleda
postoje ginekolozi specijalizirani za mlađe. kao što postoje i npr. dječji kardiolozi. zato, pobogu, i je u klaićevoj, a ne na gerijatriji.

a na kraju krajeva, sve da je i počela sada sa seksualnim životom, pa pametno od nje što ide kod ginekologa.

a, cuj, svakako pohvalno da ide prije sexa, al poznavajuci mlade u rh, tesko moguce.

obicno zbog straha ili srama ne idu ginekologu, ne govore roditeljima o svojoj aktivnosti, sto zbog srama sto zbog toga jer su im roditelji teske konzerve i slicno, pa se boje.
i onda odu nakon par godina, and next thing - saznanje o hpv-u, cin-u i zavrse na konizaciji.
ako je ova djevojka tako savjesna, svaka cast.
jer mladi danas nemaju ili imaju jako malu svijest koje opasnosti nose odnosi.
daklem, ne govorim ja s aspekta nekakvog morala iliti cudoredja, vec zdravstvenog. takvi "azurni" mladi su potencijalna opasnost i drugima jer ne znaju sto nose, pogotovo ako su malo promiskuitetniji.
a znam cega sve ima u tih klinkica jer mi od frendice mama radi kao sestra kod ginekologa. najcesce su, dakako, trudnoce i abortusi. a o problemima koje imaju s hpv-om da ne pricam.
ako sam ja, baba sa svoje 3 banke, imala problema s hpv-om i cin-om, a nit sam se pocela premlada sexat, niti sam promiskuitetna, a to su dva od nekoliko cimbenika koji se uvijek navode, kako tek ti mladi imaju problema, uzimajuci u obzir i statistike kako hpv vlada u mladjoj generaciji. kad sam ja bila njihovih godina, jedva da se znalo za hpv, razina svijesti je bila izuzetno niska, nije bilo brosura o tome, rat je vladao ovim podrucjima i to je bilo nesto sasvim sporedno u problemima ove drzave.
sada je, hvala bogu, malo bolja situacija, mladi, ako nista drugo, mogu prosurfati internetom, jer nekad internet nije bio bas svima dostupan, i naci potrebne informacije.
no, dijelom krivim i ginekologe, idu s pretpostavkom kako imas stalnog partnera, nista ti ne kazu niti te ne upozore na sve moguce. godinama imam uredan papa test, a nisam nikada niti vidjela kako isti izgleda sve do proslogodisnjeg koji je detektirao cin III i hpv. tek tada su mi ga dali na uvid. i to dali na uvid, iako sam poslije saznala da imam pravo na svoj primjerak.
dakle, ginekolozi bi bez obzira na dob, imala djevojka 17 ili 19, svejedno trebali malo popricati s tim curicama, ne znam jel ijedan to uopce radi. kada sam pitala svoju ginicku zasto mi nikada nije pokazala papa test i malo pojasnila, zasto ne govore nista o tim bolestima, posljedicama, ona kaze, pa imali ste uredan test, i ono, why bother. a trebala bi znati da se ne moze utvrditi tocno vrijeme zaraze, da inkubacija moze trajati godinama te bi se virus mogao aktivirati puno kasnije, a bez obzira sto si u stabilnoj vezi (ona je isla od pretpostavke pa u dugoj ste vezi, ne moze vam nista biti)
mislim da je to prestrasno. kada sam tek usla u taj svijet, samo mi je dala recept za antibebi pilule, bez ikakvih, barem sturih, informacija o opasnostima i sto papa test uopce jest.

neka ta djevojka ima odnose, ali uz punu svijest o poslejdicama, od std-a do trudnoche.

neka to ucini ako zaista to zeli, a ne da mora to napraviti jer decko ili okolina (frendice) vrse pritisak na nju, odnosno ocekuju to od nje. dakle, kada bude spremna i kada bude imala potrebno predznanje da se zastiti od svega navedenog.
Suey is offline  
Old 06.07.2008., 19:30   #4369
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
ne, ne moraju.
samo što ne moraš biti spolno aktivna da bi trebala ginekologa i zato ti onaj prijašnji komentar ne drži vodu. uostalom, cura je tražila mišljenje o ginekolozima, a ne jel prerano ili ne sa 17 krenuti u "sex life".

uvijek_u_pravu, nemam iskustva s tim ginekolozima, al zato sam imala problema s neredovitom mjesečnicom koju su mi isto svojevremeno mislili regulirati pomoću anti-baby pilula...(just for the record: to se nikad nije desilo, pa čak ni nakon što sam rodila...)
pa, to je bila moja replika na upit jesam li ja jedna od onih sto pricaju jedno a rade drugo. dakle, nisam ja to ucinila sa 17 ili cekala 18, a sad tu moraliziram, kako je ova cura bila prokomentirala.

svejedno, mislim da je to prerano, i obicno to cure ne cine jer zele, nego zbog pritisaka okoline, sve su pa cu i ja.
mozda su fizicki zrele, ali da bas razumiju sto im to nosi, ne vjerujem
ali, ok, ako netko misli suprotno, ima na to pravo.

a ja kazem da nije slucajnost da su std najcesce u mladih do 25, sto je sve posljedica njihove nezrelosti i nespremnosti prihvatiti sve posljedice takvog postupanja.
Suey is offline  
Old 08.07.2008., 17:24   #4370
Evo samo da javim bila sam kod njega.Za njega mi je dala uputnicu moja lječnica.
Ma čini se oke.Izvadio mi je bris,bila sam na ultrazvuku itd...
Kao što je netko rekao nije baš pričljiv,sve sam ga morala pitati.
__________________
"Ljubav gradi mostove gdje ih nema.
(R. H. Delaney)"
uvijek_u_pravu is offline  
Old 08.07.2008., 18:59   #4371
Mene je on porodio i bio jako nježan
__________________
Iman
iman is offline  
Old 10.07.2008., 19:21   #4372
Bok!
Mene zanima da li mi tko može preporučiti dobrog ginekologa u rijeci??? Ful vam hvala... P.s. nije mi bitno muško-žensko
LeeLook is offline  
Old 10.07.2008., 23:19   #4373
a što fali ovom topicu --> Rijeka ginekolozi (preporuke i pitanja)
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 12.07.2008., 20:20   #4374
Ja sam kod Mladena Tomića, lik mi se čini čist o.k..najugodniji pregled mi je bio kod njega, a promijenila sam do sad 2 ginekologa..No mislim da je jako bitno što netko traži od tog pregleda..Meni je najvažnije da ne osjećam nelagodu, da mi se sve razjasni..A on mi je upravo takav..Pregled je kod njega sa papom 300 kn ali vrijedi svake kune
daajaa is offline  
Old 14.07.2008., 10:55   #4375
pozdrav. jel netko zna kad dr. suzana bokić ide na godišnji tj. jel već otišla?
mare2 is offline  
Old 14.07.2008., 12:04   #4376
Quote:
mare2 kaže: Pogledaj post
pozdrav. jel netko zna kad dr. suzana bokić ide na godišnji tj. jel već otišla?
ide cijeli osmi mjesec,
tako sam bar načula dok sam čekala tamo
snow is offline  
Old 14.07.2008., 12:07   #4377
hvala
mare2 is offline  
Old 14.07.2008., 14:54   #4378
Ja sam u fazi prelaska kod dr. Bokić (imam papire i sve, treba ih odnijeti u Jukićevu)... e, sad koliko treba čekati da mogu kod nje na pregled? Ja bi otišla do kraja tjedna i jel se kod nje naručuje ili samo dođeš? ... zvala sam danas, ali je stalno bilo zauzeto
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Old 14.07.2008., 15:04   #4379
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Ja sam u fazi prelaska kod dr. Bokić (imam papire i sve, treba ih odnijeti u Jukićevu)... e, sad koliko treba čekati da mogu kod nje na pregled? Ja bi otišla do kraja tjedna i jel se kod nje naručuje ili samo dođeš? ... zvala sam danas, ali je stalno bilo zauzeto
Naručuje se i ne znam da li više ima termina prije godišnjeg, jer se čeka oko mjesec dana.
Ali ako ti je hitno možeš doći tamo jedan dan i čekati i čekati i sestra će te u neko doba pozvati (naručene ipak imaju prednost).
Za uputnice se ne treba naručivati. To ide između dva pregleda.

Inače za naručivanje telefonom ti imaju neko pravilo da možeš zvati na početku ili na kraju radnog vremena, ali točno koje je to doba nikako da zapamtim.
snow is offline  
Old 16.07.2008., 21:36   #4380
puno Ti hvala!

nego, jel netko zna ... kad predam papire u Jukićevu (za prebacivanje) jel mogu odmah kod novog gin ili mora proći neko vrijeme
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.